Skocz do zawartości

Midlife-Crisis

Użytkownik
  • Postów

    1 656
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    66

Treść opublikowana przez Midlife-Crisis

  1. SP
  2. H. Dinkelacker
  3. @50groszy @Whitesnake @Zajac Poziomka @pirat Z chęcią piszę parę informacji na temat moich nowych mniszkach od Vassa. Buty są prawdopodobnie z ostatniej kolekcji i nie znalazły jeszcze klienta. W nowej Vass nie ma już single monk w tym kolorze. Tu znalazłem brązowe i czarne. Moje są jednak wyraźnie oxblood. Kolor w zależności od oświetlenia wchodzi w czarny, ciemne bordo albo w bardzo ciemny brąz (żona twierdzi, że jestem daltonistą, więc bez poręki ). Buty są nowe w sensie nieużywane, ale widać wyraźnie ślady przymierzania. Cena podstawowa w sklepie 690 Euro. Za nią można byłoby oczekiwać bardziej dziewiczego efektu. Załamania n skórze są jednak minimalne i niebrzydkie. Nowo zamówione będą już po 790 Euro. Moje były w wyprzedaży ze znaczną zniżką, ale to i tak jeszcze dość spora kwota. Standardowe prawidła bez dopłaty. Kopyta U do Yanko porównać nie mogę, bo nie posiadam. O dziwo na moje szerokie ale płaskie śródstopie jest dobre. Nie przypuszczałem, że w nie wejdę, bo najlepiej pasuje mi średnio szerokie kopyto od Shoepassion. U-Last dość ciasno opina mi całą stopę, ale agresywne zwężenie do przodu nie powoduje zdeformowania palców. Trochę trudności przy zakładaniu, ale potem jest ok. Wydaje mi się, że pomimo tak dynamicznego kształtu jest dosyć miejsca na wszystko. Sklep Danis jest bardzo mały i znajduje się z dala od centrum Monachium. Zawiera warsztat oferujący buty bespoke. Sklep prowadzi przede wszystkim obuwie Vass, Carmina, Trickers, Carlos Santos, program MTO marki Handmacher. Teoretycznie powinny być buty H. Dinkelacker, ale już chyba nie prowadzą. Z rozmowy wynika, że mają stałą klientelę i zamawiają na życzenie co się da. Widziałem też pojedynczą parę Maftei. Właścicielka ma osobisty kontakt z pracowniami. Wybór jest jednak dość ograniczony. Interesujące dla przejezdnych mogą być najwyżej przypadkowe trafienia. W sumie ze trzy pary w moim rozmiarze były w ofercie Sale. W Monachium nie ma zbyt dużego wyboru butów. Interesujące sklepy to: Danis, Shoepassion (SP i HD) Ed Maier z James Dowie (C&J, Alden), Liliensteinschuhe (HD, Dieter Kuckelkorn), Ludwig Reiter, Hirmer (m.i. John Lobb i Carmina), Manufactum (m.i. Heschung i R.M. Williams), Prime Shoes, Thomas Schuhe (Lendvay & Schwarcz). Oprócz tego po kątach pochowane Loake, Berwick i Allen Edmonds.
  4. Tak abstrahując od polityki, to z jednej strony fajnie, że ktoś decyduje się na wycieczkę w kierunku urozmaicenia wizerunku. Z drugiej strony sygnalizuje tym być może jakąś nowoczesność, której nie reprezentuje. Takie wyraziste wzory kojarzą mi się z ludźmi, którzy mają jakiś swobodny dystans do samych siebie (jak np. krawców, blogerów i sprzedawców ), a od tego wydaje się on bardzo oddalony.
  5. Zacne klapy. Zdradzisz skąd garnitur? Myślałem, że w Szanghaju więcej ludzi na ulicach.
  6. U mnie za to bez słońca. ?
  7. Z tego co wiem, ciąg dalszy dyskusji został przeniesiony do odpowiedniego wątku. Pozwolę sobie jednak odpowiedzieć (a odpowiedź jest prosta): marynarka bez podszewki jest bardziej przewiewna. Może należałoby jednak porównać marynarkę 90/10 % bez podszewki z marynarką 100 % bez podszewki.
  8. Cytat z doradztwa via Instagram wskazuje jednak, że autor chyba niechętnie współpracuje z markami odzieżowymi. "time_for_design#poniedziałek więc czas na dobrą radę. Kto z Was kupuje garnitury z metką na rękawie? Pamiętacie żeby ją usunąć? ... sainty_adJa zostawiam nawet metki z ceną. Niech wiedzą ile to kosztuje"
  9. Dziękuję napiszę też wkrótce parę słów o tych butach.
  10. Wczorajszy zakup ale jeszcze świeży.
  11. Oficjalnie na rustykalnych deskach.
  12. ... a po południu zrobiło się ciepło.
  13. Moja odpowiedź na pięć stopni z rana: flanela z bawełną.
  14. Midlife-Crisis

    Trench

    Potwierdzam, mój vintage od Burberry ma dość krótkie rękawy. Nie chcę go z tego powodu kaleczyć. Już się do tego przyzwyczaiłem. Zakładam go raczej przy wietrznej ale słonecznej pogodzie i bez marynarki. Bardzo widoczna jest ta krótkość jedynie podczas jazdy samochodem, bo dosłownie wszystko spod tych rękawów wychodzi. Do pracy nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale na wiosenno-jesienne spacery jako taki Mr. Vintage jest super.
  15. W oczekiwaniu na audiencję u stomatologa. Dla pocieszenia założyłem najlepiej do mojej stopy dopasowane obuwie.
  16. Fajna dziura. Wygląda to dość "vintage" ... a może dokładniej "heritage".
  17. Po twarzy tego koledze @Tanatos70 nie widać, ale to może być początkiem Midlife-Crisis.
  18. Midlife-Crisis

    Humor

  19. Handmacher - czas rozpocząć drugi sezon.
  20. Dziś wczesnym rankiem służba w organach więc potrzeba jeszcze więcej warstw. kurtka - Strellson marynarka - Hackett cardigan - Boggi koszula - Stenströms krawat - Poszetka.com poszetka - japońska szmatka buty - SP
  21. Dziękuję za komplement. Mają rok i obeszło się prawie bez kosmetyków - tylko szczotka i szmatka.
  22. H. Dinkelacker
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.