-
Postów
370 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Mateusz Papiernik
-
U mnie 100% kupionych marynarek i spodni RTW idzie do poprawek. W spodniach to z reguły tylko kwestia skrócenia, ale każda marynarka to gruntowny serwis.
-
Prawidła budżetowe i te droższe - dyskusje i porady
Mateusz Papiernik odpowiedział(a) na jfk temat w Buty
Czy tylko mnie się wydaje, czy KIERMAN się przejęzyczył i miał na myśli "nie widzę powodu, aby nie dać zarobić Polakowi"? Bo cały czas miałem wrażenie, że wypowiedzi KIERMANa są pro-Rafał Tak, czy siak - ja też na pewno zamówię i zamówię u Rafała. Po prostu przy obecnych warunkach, gdzie zakup indywidualny wychodzi podobnie cenowo, wydaje mi się, że mniej zachodu jest w zamówieniu sobie prawideł samemu prosto u Rafała, niż angażowania maszynerii zakupów grupowych i angażowania Twojego (lub czyjegoś) czasu na koordynację tego. -
Prawidła budżetowe i te droższe - dyskusje i porady
Mateusz Papiernik odpowiedział(a) na jfk temat w Buty
Przy tej cenie ja odpadam - chciałem kupić "na zapas" do przyszłych butów, ale równie dobrze mogę kupować zgodnie z zapotrzebowaniem. Ceny są z grubsza takie jak normalny detal. -
Ja się przychylam do zdania Ingvara. Nie spodziewałem się po tym filmie wyżyn intelektualnych i zupełnie nie takie było zamierzenie ani reżysera, ani autora komiksu, na podstawie którego film powstał. W przestrzeni, w której operował ten firm, podobał mi się bardzo. Nie uważam też, żeby Colin Firth wyglądał w garniturze w Kingsman jakkolwiek gorzej niż Daniel Craig, który wcale w garniturze - moim zdaniem - nie wygląda swobodnie. Rogera Moore'a wyłączam z dyskusji, jako, że to inna epoka i klasa sama w sobie
-
Mnie w ogóle kroje garniturów obu bohaterów w Kingsman podobają się niesamowicie. Bardzo lubię wyraźnie rysujący się sposób w jaki wszywane są tam ramiona, kojarzący się mi głównie z Anglią - jakoś nie mogę się przekonać do gładkich jak koszule krojów włoskich. Po obejrzeniu filmu byłem bliski szukania tkaniny na granatowy dwurzędowy garnitur w prążek
-
Prawidła budżetowe i te droższe - dyskusje i porady
Mateusz Papiernik odpowiedział(a) na jfk temat w Buty
Dzięki wielkie, na pewno skorzystam z propozycji! Trzymam je cały czas z nadzieją, że może któreś kolejne buty będą miały na tyle długi czubek, że się zmieszczą - ale chyba cedrowe lepiej spełnią swoje zadanie, no i będą w butach, a nie w szafce Pozdrawiam! -
Szerokie kopyto SH jest aż tak szerokie? Z ich diagramu stopy wychodziło mi, że powinienem brać szerokie, bo stopa wychodzi mi wyraźnie poza zaznaczone linie typowej szerokości. Tymczasem w Yanko na 962 wchodzę bez najmniejszego problemu. Przyznam, że SH na żywo nie mierzyłem, nie miałem okazji.
-
U mnie podobnie jak wyżej, ino naście razy mniej poszetek Trzymam wszystkie w jednym z pudełek, w których jedną z nich kupiłem (i była tam rozłożona). Raczej luźno wrzucone. Czasem wpadają pod żelazko, żeby pozbyć się natrętnych zagnieceń. Jak składałem to zawsze potem miałem widoczne miejsca, gdzie była złożona i jakoś tak zaprzestałem procederu.
-
Nie złożyłem zamówienia na żadne buty KH, bo najpierw nie mieli rozmiarówki, a potem okazało się, że w serii królewskiej w pierwszym rzucie nie ma butów, które mnie interesują - czarne oksfordy mam, monki mnie nie kręcą. Profile marki i ten wątek śledziłem jednak w związku z tym z zaciekawieniem i nadzieją na rodzimą markę bardzo uważnie, oglądając wszystkie zdjęcia. Niestety, im dalej w las tym mój zapał opadał coraz bardziej. Na zdjęciach kopyto prezentuje się bardzo masywnie, mało kształtnie. Jest niesamowicie okrągłe w każdej płaszczyźnie, brak mu smukłości i dynamizmu. Nie wydaje się też konserwatywnie eleganckie, jest po prostu... nijakie. Nie oceniam tu w ogóle jakości wykonania, bo tej nie miałem okazji widzieć. Czekam na jakąś pozytywną recenzję posiadaczy, bo na razie — na podstawie aktywności w mediach i prezentowanych materiałach promocyjnych — z klienta superzainteresowanego i zaciekawionego stałem się klientem, który raczej do nich nie zajrzy z własnej ciekawości, chyba, że od kogoś usłyszę dobre słowo.
-
Prawidła budżetowe i te droższe - dyskusje i porady
Mateusz Papiernik odpowiedział(a) na jfk temat w Buty
Jeszcze szybkie pytanie do bardziej doświadczonych - trzymają typową rozmiarówkę? Dostałem od Multirenowacji prawidła SAPHIR Black Edition - są opisane jako "do butów spiczastych" i faktycznie, 40-tka ma prawie 27cm długości i nie mieści się w żadnych moich butach (ani polskich 40-tkach, ani 6.5UK), nawet na ścisk. Szkoda, bo prawidła prezentują się świetnie. Jeśli trzymają, to tym bardziej piszę się na 3 sztuki, a może 4 nawet. -
Prawidła budżetowe i te droższe - dyskusje i porady
Mateusz Papiernik odpowiedział(a) na jfk temat w Buty
Też poczekam na wynik negocjacji, ale wstępnie 3x bukowe pełne 40/41 bym przygarnął -
Czy ktoś miał do czynienia z butami Herringa z serii Classic na kopycie 019 (Loake?) szytych w Hiszpanii? Niedawno wprowadzili model Cadiz (http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=6&shoeid=8794) pozycjonowany wyżej, bo w serii Classic, niż ich zamszowe Readingi z serii "Continental", również szyte przez Loake. Jakiś czas temu nie trafiłem z rozmiarem Readingów i odsprzedałem je (tutaj na forum zresztą) i poważnie zastanawiam się nad wypróbowaniem Cadiz, zamiast po raz drugi Readingów. Readingi były dla mnie nieco zbyt ciemne, te intensywne kolorystycznie zamsze jak w Meerminach i tutaj w Cadiz właśnie podobają mi się bardziej i bardziej pasują do momentów, kiedy chciałbym je nosić. Zastanawiam się, czy warto. Readingi, poza tym, ze są z niższej serii, są przy okazji sporo tańsze, więc jakby "mniej żal" - tutaj but kosztuje już więcej niż Meerminy czy Crownhille.
-
Miler Spirits & Style
Mateusz Papiernik odpowiedział(a) na 4inHand temat w Ogłoszenia rzemieślników i firm
Zastosowany font i jego kolorystyka, czasem zlewająca się z tłem, to jedyna rzecz, która w negatywny sposób przykuła moją uwagę w tym filmie. Gdybym ja był autorem filmu, najprawdopodobniej próbowałbym nawiązać do wizerunku całego parasola marek i wykorzystał ten sam font, który pojawia się w znaku "MILER Luxury Shirts" w dopisku "Luxury Shirts" (i "Spirits & Style" czy "Made to Measure") i postawił na biel - tam gdzie nie potrzeba kontrastu samą, a tam gdzie potrzeba - z delikatnym cieniem. Robisz to na grafikach reklamowych w Sklep Miler i w moim odczuciu to bardzo dobre posunięcie. Dobry, klasyczny font szeryfowy zawsze się obroni. Tym samym tutaj mocno nie zgadzam się z opinią Parmigiano w temacie oklepanej czcionki. W typografii, podobnie jak w ubiorze i wielu innych dziedzinach (nie bez powodu jesteśmy na tym forum), klasyka moim zdaniem jest ponadczasowa. -
Pospieszyłem się i zdążyłem Super, ostatnio jak się na nie zasadzałem to mi zwiały liski sprzed nosa.
-
Ja lisy w tym kolorze biorę natychmiast bez zastanowienia!
-
Miler Spirits & Style
Mateusz Papiernik odpowiedział(a) na 4inHand temat w Ogłoszenia rzemieślników i firm
Dokładnie tego mi też brakuje... Gratulacje! -
Kurierzy, dostawcy, poczta - czyli wszystko o doręczeniach przesyłek
Mateusz Papiernik odpowiedział(a) na Zajac Poziomka temat w Sala klubowa
Ja też jestem z obozu prokurierskiego - nigdy nie miałem problemu z umówieniem się na doręczenie wieczorem, a regularnie odbieram paczki od wszystkich wiodacych firm kurierskich. Inna rzecz, że od dłuższego czasu zamawiam wszystkie paczki wyłącznie do biura - tutaj kurier wpada kiedy mu wygodnie i wszyscy są szczęśliwi. -
Czekam niecierpliwie Barleywine i RIS to moje absolutnie ulubione style, głównie przez ich potencjał do leżakowania i fakt, że nigdy nie smakują tak samo
-
@Velahrn: to mnie trochę zmroziłeś. Gród Króla był ok i dlatego kupiłem Piotrka z Bagien, który stoi w lodówce. Aż zaczynam się bać Pracownia i grodziskie to faktycznie dobre połączenie. @pawlik: choć wielkim zwolennikiem Fullersowych interpretacji Barleywine nie jestem, powiedziałbym: teraz, lub za chwilę. Ale zależy to mocno od osobistych preferencji - piwa rozwijają się w ciekawy sposób, który można lubić lub nie. Teraz jest IMHO na etapie "fajnie rozwinięte". Potem będzie już wyraźnie utlenione, co może być odbierane na plus lub na minus.
-
Nie tam, TO jest wędzone! A na poważnie - Velahrn ma rację, do wędzonki bardzo szybko się człowiek przyzwyczaja. Pierwsze piwo dziwi i może nawet nie pasować - przy ktorymś kolejnym subtelna wędzonka wręcz umyka i chce się więcej. Zależnie od tego, jakim drewnem jest wędzony słód, budzi nieco inne skojarzenia. Najbardziej "szynkowe", w moim odczuciu, słody wędzone bukiem. Ale to też jest luźne skojarzenie i wcale wodą po kiełbasie nie daje.
-
Pinta szykuje nowe Grodziskie, a w temacie próbowania grodziskich - w tej chwili w sklepach dostępny jest jeszcze grodzisz z Jana Olbrachta (jeszcze nie otworzyłem, więc więcej o nim nie powiem). Nie zgodzę się, że w grodziskim z GW wędzoności prawie nie czuć - wg mnie jest subtelna, ale wyraźnie wyczuwalna. Dla kilku znajomych, dla których był to pierwszy kontakt z piwem ze słodów wędzonych był to szok Chyba, że porównamy to do "wzorców" wędzonych piw ze Schlenkerli, to faktycznie - prawie nie czuć.
-
Grodziskie 3.0 miało zupełnie inny charakter wędzonki przez dodatek słodu jęczmiennego wędzonego w zasypie - istotnie bardziej kiełbasiany. Dwójki nie piłem, ale ona miała - tak jak ten tutaj - zasyp w 100% z pszenicy wędzonej dębem. Wg mnie to "nowe" grodziskie z Grodziska od 3.0 i 4.0 Pinty jest mniej wędzone, z wyższą kwasowością, wytrawniejsze i z wyższym wysyceniem - jest dużo bardziej orzeźwiające. Co by nie mówić, świetne piwo na latwo. W temacie piw grodziskich serdecznie polecam jeszcze Sophię z Browaru Olimp uważoną na podstawie zwycięskiej receptury piwowara domowego z Browaru Absztyfikant. Chyba najlepsze grodziskie jakie piłem.
-
Nowy Garnitur - potrzebna porada
Mateusz Papiernik odpowiedział(a) na fan_dobrego_buta temat w Bespoke
Z Twoimi argumentami trudno się nie zgodzić Ja na razie nie znalazłem niczego RTW na siebie co łatwo (lub wręcz co się da) poprawić, więc o każdym garniturze dla siebie myślę w kategorii MTM/bespoke, a moja szafa na razie jest dość biedna. -
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
Mateusz Papiernik odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
Ja mam na razie z kolei doświadczenia nieco odwrotne. Sea Island quality świetnie wygląda, ale prasowanie ich to dramat i lekkie ruszenie żelazkiem wprowadza zagniecenia. Ich zwykły basket weave, oxford i popelinę lubię bardzo, zaróno w dotyku jak i "obsłudze". Do kołnierzyków nic nie mam. Na problem z zaginającymi się rogami niestety też narzekam. Ale z kolei rozmiarówka jak szyta na miarę - dobra długość wszystkiego i nie wymaga korekt. Np. w TML jak niby wszystko się zgadzało, to zwężałem rękawy Ostatnio odebrałem kolejną paczkę z CT (6 dni od zamówienia do dostawy, szok!) i każda jedna koszula leży idealnie. Ponieważ nie sądzę, że każdy z nas ma inne koszule, nasuwa się jeden wniosek - każdemu pasuje nieco co innego -
Nowy Garnitur - potrzebna porada
Mateusz Papiernik odpowiedział(a) na fan_dobrego_buta temat w Bespoke
Nie "macałem materiału" i nie piszę w kontekście okazji i przeznaczenia - ale przy swojej dość daleko posuniętej awersji do pasków Royal Blue, a w dalszej kolejności Persian Blue na pewno ustawiłbym przed tkaniną Dormeuil Ale sama tkanina jest fantastyczna i jestem bardzo ciekawy efektów. Przy okazji - bardzo dziękuję za link do sprzedawcy! Będę obserwował, bo już teraz widzę, że ma kupny fajnych tkanin w fantastycznej cenie.
