Skocz do zawartości

Mateusz Papiernik

Użytkownik
  • Postów

    370
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Mateusz Papiernik

  1. U mnie 100% kupionych marynarek i spodni RTW idzie do poprawek. W spodniach to z reguły tylko kwestia skrócenia, ale każda marynarka to gruntowny serwis.
  2. Czy tylko mnie się wydaje, czy KIERMAN się przejęzyczył i miał na myśli "nie widzę powodu, aby nie dać zarobić Polakowi"? Bo cały czas miałem wrażenie, że wypowiedzi KIERMANa są pro-Rafał Tak, czy siak - ja też na pewno zamówię i zamówię u Rafała. Po prostu przy obecnych warunkach, gdzie zakup indywidualny wychodzi podobnie cenowo, wydaje mi się, że mniej zachodu jest w zamówieniu sobie prawideł samemu prosto u Rafała, niż angażowania maszynerii zakupów grupowych i angażowania Twojego (lub czyjegoś) czasu na koordynację tego.
  3. Przy tej cenie ja odpadam - chciałem kupić "na zapas" do przyszłych butów, ale równie dobrze mogę kupować zgodnie z zapotrzebowaniem. Ceny są z grubsza takie jak normalny detal.
  4. Ja się przychylam do zdania Ingvara. Nie spodziewałem się po tym filmie wyżyn intelektualnych i zupełnie nie takie było zamierzenie ani reżysera, ani autora komiksu, na podstawie którego film powstał. W przestrzeni, w której operował ten firm, podobał mi się bardzo. Nie uważam też, żeby Colin Firth wyglądał w garniturze w Kingsman jakkolwiek gorzej niż Daniel Craig, który wcale w garniturze - moim zdaniem - nie wygląda swobodnie. Rogera Moore'a wyłączam z dyskusji, jako, że to inna epoka i klasa sama w sobie
  5. Mnie w ogóle kroje garniturów obu bohaterów w Kingsman podobają się niesamowicie. Bardzo lubię wyraźnie rysujący się sposób w jaki wszywane są tam ramiona, kojarzący się mi głównie z Anglią - jakoś nie mogę się przekonać do gładkich jak koszule krojów włoskich. Po obejrzeniu filmu byłem bliski szukania tkaniny na granatowy dwurzędowy garnitur w prążek
  6. Dzięki wielkie, na pewno skorzystam z propozycji! Trzymam je cały czas z nadzieją, że może któreś kolejne buty będą miały na tyle długi czubek, że się zmieszczą - ale chyba cedrowe lepiej spełnią swoje zadanie, no i będą w butach, a nie w szafce Pozdrawiam!
  7. Szerokie kopyto SH jest aż tak szerokie? Z ich diagramu stopy wychodziło mi, że powinienem brać szerokie, bo stopa wychodzi mi wyraźnie poza zaznaczone linie typowej szerokości. Tymczasem w Yanko na 962 wchodzę bez najmniejszego problemu. Przyznam, że SH na żywo nie mierzyłem, nie miałem okazji.
  8. U mnie podobnie jak wyżej, ino naście razy mniej poszetek Trzymam wszystkie w jednym z pudełek, w których jedną z nich kupiłem (i była tam rozłożona). Raczej luźno wrzucone. Czasem wpadają pod żelazko, żeby pozbyć się natrętnych zagnieceń. Jak składałem to zawsze potem miałem widoczne miejsca, gdzie była złożona i jakoś tak zaprzestałem procederu.
  9. Nie złożyłem zamówienia na żadne buty KH, bo najpierw nie mieli rozmiarówki, a potem okazało się, że w serii królewskiej w pierwszym rzucie nie ma butów, które mnie interesują - czarne oksfordy mam, monki mnie nie kręcą. Profile marki i ten wątek śledziłem jednak w związku z tym z zaciekawieniem i nadzieją na rodzimą markę bardzo uważnie, oglądając wszystkie zdjęcia. Niestety, im dalej w las tym mój zapał opadał coraz bardziej. Na zdjęciach kopyto prezentuje się bardzo masywnie, mało kształtnie. Jest niesamowicie okrągłe w każdej płaszczyźnie, brak mu smukłości i dynamizmu. Nie wydaje się też konserwatywnie eleganckie, jest po prostu... nijakie. Nie oceniam tu w ogóle jakości wykonania, bo tej nie miałem okazji widzieć. Czekam na jakąś pozytywną recenzję posiadaczy, bo na razie — na podstawie aktywności w mediach i prezentowanych materiałach promocyjnych — z klienta superzainteresowanego i zaciekawionego stałem się klientem, który raczej do nich nie zajrzy z własnej ciekawości, chyba, że od kogoś usłyszę dobre słowo.
  10. Jeszcze szybkie pytanie do bardziej doświadczonych - trzymają typową rozmiarówkę? Dostałem od Multirenowacji prawidła SAPHIR Black Edition - są opisane jako "do butów spiczastych" i faktycznie, 40-tka ma prawie 27cm długości i nie mieści się w żadnych moich butach (ani polskich 40-tkach, ani 6.5UK), nawet na ścisk. Szkoda, bo prawidła prezentują się świetnie. Jeśli trzymają, to tym bardziej piszę się na 3 sztuki, a może 4 nawet.
  11. Też poczekam na wynik negocjacji, ale wstępnie 3x bukowe pełne 40/41 bym przygarnął
  12. Czy ktoś miał do czynienia z butami Herringa z serii Classic na kopycie 019 (Loake?) szytych w Hiszpanii? Niedawno wprowadzili model Cadiz (http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=6&shoeid=8794) pozycjonowany wyżej, bo w serii Classic, niż ich zamszowe Readingi z serii "Continental", również szyte przez Loake. Jakiś czas temu nie trafiłem z rozmiarem Readingów i odsprzedałem je (tutaj na forum zresztą) i poważnie zastanawiam się nad wypróbowaniem Cadiz, zamiast po raz drugi Readingów. Readingi były dla mnie nieco zbyt ciemne, te intensywne kolorystycznie zamsze jak w Meerminach i tutaj w Cadiz właśnie podobają mi się bardziej i bardziej pasują do momentów, kiedy chciałbym je nosić. Zastanawiam się, czy warto. Readingi, poza tym, ze są z niższej serii, są przy okazji sporo tańsze, więc jakby "mniej żal" - tutaj but kosztuje już więcej niż Meerminy czy Crownhille.
  13. Zastosowany font i jego kolorystyka, czasem zlewająca się z tłem, to jedyna rzecz, która w negatywny sposób przykuła moją uwagę w tym filmie. Gdybym ja był autorem filmu, najprawdopodobniej próbowałbym nawiązać do wizerunku całego parasola marek i wykorzystał ten sam font, który pojawia się w znaku "MILER Luxury Shirts" w dopisku "Luxury Shirts" (i "Spirits & Style" czy "Made to Measure") i postawił na biel - tam gdzie nie potrzeba kontrastu samą, a tam gdzie potrzeba - z delikatnym cieniem. Robisz to na grafikach reklamowych w Sklep Miler i w moim odczuciu to bardzo dobre posunięcie. Dobry, klasyczny font szeryfowy zawsze się obroni. Tym samym tutaj mocno nie zgadzam się z opinią Parmigiano w temacie oklepanej czcionki. W typografii, podobnie jak w ubiorze i wielu innych dziedzinach (nie bez powodu jesteśmy na tym forum), klasyka moim zdaniem jest ponadczasowa.
  14. Pospieszyłem się i zdążyłem Super, ostatnio jak się na nie zasadzałem to mi zwiały liski sprzed nosa.
  15. Ja lisy w tym kolorze biorę natychmiast bez zastanowienia!
  16. Dokładnie tego mi też brakuje... Gratulacje!
  17. Ja też jestem z obozu prokurierskiego - nigdy nie miałem problemu z umówieniem się na doręczenie wieczorem, a regularnie odbieram paczki od wszystkich wiodacych firm kurierskich. Inna rzecz, że od dłuższego czasu zamawiam wszystkie paczki wyłącznie do biura - tutaj kurier wpada kiedy mu wygodnie i wszyscy są szczęśliwi.
  18. Czekam niecierpliwie Barleywine i RIS to moje absolutnie ulubione style, głównie przez ich potencjał do leżakowania i fakt, że nigdy nie smakują tak samo
  19. @Velahrn: to mnie trochę zmroziłeś. Gród Króla był ok i dlatego kupiłem Piotrka z Bagien, który stoi w lodówce. Aż zaczynam się bać Pracownia i grodziskie to faktycznie dobre połączenie. @pawlik: choć wielkim zwolennikiem Fullersowych interpretacji Barleywine nie jestem, powiedziałbym: teraz, lub za chwilę. Ale zależy to mocno od osobistych preferencji - piwa rozwijają się w ciekawy sposób, który można lubić lub nie. Teraz jest IMHO na etapie "fajnie rozwinięte". Potem będzie już wyraźnie utlenione, co może być odbierane na plus lub na minus.
  20. Nie tam, TO jest wędzone! A na poważnie - Velahrn ma rację, do wędzonki bardzo szybko się człowiek przyzwyczaja. Pierwsze piwo dziwi i może nawet nie pasować - przy ktorymś kolejnym subtelna wędzonka wręcz umyka i chce się więcej. Zależnie od tego, jakim drewnem jest wędzony słód, budzi nieco inne skojarzenia. Najbardziej "szynkowe", w moim odczuciu, słody wędzone bukiem. Ale to też jest luźne skojarzenie i wcale wodą po kiełbasie nie daje.
  21. Pinta szykuje nowe Grodziskie, a w temacie próbowania grodziskich - w tej chwili w sklepach dostępny jest jeszcze grodzisz z Jana Olbrachta (jeszcze nie otworzyłem, więc więcej o nim nie powiem). Nie zgodzę się, że w grodziskim z GW wędzoności prawie nie czuć - wg mnie jest subtelna, ale wyraźnie wyczuwalna. Dla kilku znajomych, dla których był to pierwszy kontakt z piwem ze słodów wędzonych był to szok Chyba, że porównamy to do "wzorców" wędzonych piw ze Schlenkerli, to faktycznie - prawie nie czuć.
  22. Grodziskie 3.0 miało zupełnie inny charakter wędzonki przez dodatek słodu jęczmiennego wędzonego w zasypie - istotnie bardziej kiełbasiany. Dwójki nie piłem, ale ona miała - tak jak ten tutaj - zasyp w 100% z pszenicy wędzonej dębem. Wg mnie to "nowe" grodziskie z Grodziska od 3.0 i 4.0 Pinty jest mniej wędzone, z wyższą kwasowością, wytrawniejsze i z wyższym wysyceniem - jest dużo bardziej orzeźwiające. Co by nie mówić, świetne piwo na latwo. W temacie piw grodziskich serdecznie polecam jeszcze Sophię z Browaru Olimp uważoną na podstawie zwycięskiej receptury piwowara domowego z Browaru Absztyfikant. Chyba najlepsze grodziskie jakie piłem.
  23. Z Twoimi argumentami trudno się nie zgodzić Ja na razie nie znalazłem niczego RTW na siebie co łatwo (lub wręcz co się da) poprawić, więc o każdym garniturze dla siebie myślę w kategorii MTM/bespoke, a moja szafa na razie jest dość biedna.
  24. Ja mam na razie z kolei doświadczenia nieco odwrotne. Sea Island quality świetnie wygląda, ale prasowanie ich to dramat i lekkie ruszenie żelazkiem wprowadza zagniecenia. Ich zwykły basket weave, oxford i popelinę lubię bardzo, zaróno w dotyku jak i "obsłudze". Do kołnierzyków nic nie mam. Na problem z zaginającymi się rogami niestety też narzekam. Ale z kolei rozmiarówka jak szyta na miarę - dobra długość wszystkiego i nie wymaga korekt. Np. w TML jak niby wszystko się zgadzało, to zwężałem rękawy Ostatnio odebrałem kolejną paczkę z CT (6 dni od zamówienia do dostawy, szok!) i każda jedna koszula leży idealnie. Ponieważ nie sądzę, że każdy z nas ma inne koszule, nasuwa się jeden wniosek - każdemu pasuje nieco co innego
  25. Nie "macałem materiału" i nie piszę w kontekście okazji i przeznaczenia - ale przy swojej dość daleko posuniętej awersji do pasków Royal Blue, a w dalszej kolejności Persian Blue na pewno ustawiłbym przed tkaniną Dormeuil Ale sama tkanina jest fantastyczna i jestem bardzo ciekawy efektów. Przy okazji - bardzo dziękuję za link do sprzedawcy! Będę obserwował, bo już teraz widzę, że ma kupny fajnych tkanin w fantastycznej cenie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.