Skocz do zawartości

fan_dobrego_buta

Użytkownik
  • Postów

    2 337
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    15

Treść opublikowana przez fan_dobrego_buta

  1. @Scanlon - dziękuje za miłe słowa. Odpowiadając na Twoje pytania: - pielęgnacja od środka - buty w środku również są wykonane ze skóry, która, aby była elastycza, wymaga odżywienia, więć raz na jakiś czas przecieram ją bezbarwnym kremem Creme Universalle -http://multirenowacj...wia-saphir.html. - natłuszczanie na zimę - stosując krem Saphir Medaille D'or + wosk, zabezpieczam buty przed wodą, śniegiem i solą. Tłuszczu typowego do natłuszczania nie stosuję
  2. Oczywiście chętnie podzielę się własnymi doświadczeniami, jednak muszę zaznaczyć, że wciąż jestem amatorem w tej kwestii. Na forum jest wielu kolegów, których doświadczenie i wiedza często otwiera moje oczy. Rodzaj buta, skóry, struktury skóry czy też kolor, dyktuje sposób pielęgnacji buta. Postaram się uwzględnić to przy opisie każdej pary. Należy zaznaczyć, że przy dużej ilości butów, które posiadam, zużycie butów jest wolniejsze. Ma to również wpływ na to, w jaki sposób je pielęgnuję. Buty, które noszę często są poddawane zabiegom SPA (pastowanie/kremowanie/itd.) co 2 tygodnie. Buty, które noszę okazjonalnie - wyjazdy służbowe, specjalne okazje-pielęgnuję zawsze 1 -3 dni przed użytkowaniem, jednak nie rzadziej niż co 2 miesiące. Sposób pielęgnacji butów zależy również od tego, czy będą noszone po raz pierwszy, czy już mamy je od jakiegoś czasu. Buty przed włożeniem na stopy oraz po zdjęciu są zawsze szczotkowane około 10 - 20 sec każdy but (szczotki do skóry i zamszu) i po 5 minutach, gdy odparują, wypełniam prawidłami. Szczotkę i prawidła mam nawet w trakcie podróży służbowych. Staram się buty nosić nie częściej niż co drugi dzień. Opis rozpocznę od 525 Yanko, które zaliczam do ulubionych butów. Kupiłem je w marcu 2014 roku i nosiłem całkiem intensywnie ( co oznacza kilka razy w miesiącu). Proces pielęgnacji wygląda następująco: - Zdjęcie sznurówek - raz na 2-3 miesiące oczyszczam skórę Renowatorem Saphir -http://multirenowacja.pl/renowator-do-skor-licowych-gladkich-75ml-saphir-medaille-d-or.html lub Reno Mat - http://multirenowacja.pl/renomat-saphir-100-ml-plyn-czyszczacy.html - po wyschnięciu szybko przecieram szmatką (stara koszulka bawełniana) i szybko szczotkuję - Następnie nacieram buty Kremem Saphir Medaille D'or -http://multirenowacja.pl/krem-do-obuwia-butow-pommadier-75ml-saphir-medaille-d-or.html Mam taką zasadę, że jeżeli będę nakładał tylko jedną warstwę to kremem koloryzowanym, jeżeli 2 warstwy, to pierwsza będzie to krem bezbarwny (po wyschnięciu kremy i przeszczotkowaniu botów), nakładam drugą warstwę, jednak tym razem krem koloryzowany. W przypadku Yanko 525 stosuję Kremem Saphir Medaille D'or 06 Blue Marine. - po nałożeniu pierwszej warstwy kremu na cholewkę pielęgnuję buty od środka, przy pomocy Creme Universalle -http://multirenowacja.pl/creme-universelle-150-ml-krem-balsam-do-skor-czysci-i-odzywia-saphir.html. W środku buty natłuszczam 3- 4 razy w roku. - Ostatni etap to nakładanie wosku na czubek i piętkę buta Muszę zaznaczyć, że każdy kolejny etap jest poprzedzony przetarciem butów szmatką bawełnianą i szybkim szczotkowaniem. Kilka cennych spostrzeżeń: - kremy lepiej nakładać malutką szczotą natomiast wosk szmatką bawełnianą - krem nie powinien być jaśniejszy od koloru skóry i należy unikać bezbarwnych kremów, jeżeli nie będziemy go przykrywać kremem barwionym, gdyż będzie często widoczny na zgięciach. - to są tylko o buty, więc zaakceptujmy, że będą się starzeć i marszczyć, jednak jeżeli odpowiednio o nie zadbamy to będzie to przepiękne starzenie. Kilka zdjęć: Podsumowując 525 to rewelacyjne trzewiki, bardzo dobrze wykonane, ze świetnych materiałów (skóra, podeszwa, obcas). W moim przypadku są w kolorze Yes Blue, którym jestem zachwycony do tego stopnia, że zamówiłem sobie Monki w tym kolorze. EDIT: słabo wyszły te zdjęcia, więc jutro postaram się zrobić kilka nowych
  3. Dziękuje. Buty są zadbane, gdyż często są zmieniane i oczywiście regularnie je pielęgnuję środkami Saphir, które czynią CUDA. Np Yanko 525 (niebieskie) są noszone bardzo często, a wciąż wyglądaja jak nowe!!!! EDIT: i oczywiście każda para butów jakie posiadam, odpoczywa na prawidłach.
  4. W związku z tym, że w okresie letnim, trzewiki przeważnie odpoczywają w kartonach, i poddawane są procesom SPA (odnawianie skóry na nowy sezon), postanowiłem zrobić kilka zdjęć trzewikom, która posiadam. W „sesji” nie uwzględniłem Balmoral Boots, gdyż im poświecę inny wpis, gdy dotrą długo oczekiwane Yanko. Moje ulubione to Yanko 525 oraz AS Cambridge Porównanie AS Cambridge oraz AS Hannover-obie pary wykonane z Rustic Tan, jednak odcienie są delikatnie inne i inna struktura skóry. W najbliższych dniach postaram się napisać kilka słów o każdej parze butów i oczywiście dodać kilka zdjęć.
  5. Info dla kolegów, którzy zakupili AS - w poniedziałek kurier odbiera zamówione bytu z fabryki AS
  6. Bardzo ładny model!!!
  7. Nie wiem o jakim wzroście "mówimy", ale polecam popatrzeć na wyprzedaż Clemets & Church - http://clementsandchurch.co.uk Bardzo fajne garnitury, marynarki itd - posiadam 2 garnitury z zeszłego roku oraz 2 marynarki, zakup w zeszłym tygodni, oczywiście wszystko kupione w cenach wyprzedażowych. Przy wzroście 182 cm, w Bytomiu kupuję 176/100 Standard A lub Wyszczuplona sylwetka. W Clements & Church 40R. Patrząc na ich obecną wyprzdaż mają marynarki 36 http://stores.ebay.co.uk/clementsandchurch/Red-Label-Suits-/_i.html?_nkw=36r&submit=Search&_fsub=4272477017&_sid=1135620137 i 38 http://stores.ebay.co.uk/clementsandchurch/Red-Label-Suits-/_i.html?_nkw=38R&submit=Search&_fsub=4272477017&_sid=1135620137
  8. Może warto ich o tym poinformować!?
  9. Ponownie pojawiła się wyprzedaż na stronie Bytomia, z której bardzo chetnie skorzystałem: Model 16A - tkanina Tollegno 1900 - cena 399 PLN Model 46A - tkanina Zegna - cena 449 PLN
  10. Uwiebiam monki Yanko na 915. Niestety moja żona ma odmienne podejście i często mówi: "Zdejmuj te PATATAJE!"
  11. Filip czarne Moore prezentuja sie super
  12. U mnie dzis Meermin LWB Cordovan
  13. Loake
  14. W tym tygodniu 4 dni nosiłem AS Radwell
  15. Z prawej strony 1966? a z lewej?
  16. Filip, zgadzam sie w 100%. Bardzo jestem zadowolony z faktu, ze mimo podeszwy Commando, buty nie sa masywne. Od dluzszego czasu polowalem na tem model w kolorze Rustic Walnut, kt posiadasz. Ostatecznie wyszlo inaczej - okazja ktora sie pojawila byla nie do odparcia, szczegolnie ze mam Cambridge w tym kolorze i nie ukrywam, ze bardzo mi sie ten kolor podoba. Male powornanie kolorow Rustic Tan (AS Cambridge ) oraz AS Hannover Rustic Walnut
  17. Hacket ma wyprzeadaz butow Cheaney - wiece info w temacie o butach Carmina
  18. Wyprzedaz na stronie Hackett jest wyprzedaz butow Carmina oraz Cheaney. Niestety nie moge skopiowac pelnego adresu, wiec http://www.hackett.com nastepnie ACCESSORIES i nastepnie SHOES
  19. Najnowszy nabytek - Alfred Sargent Hannover Rustic Calf, MTO. Buty kupione w cenie seconds, jednak sa to buty w I gatunku. AS, gdy realizuje zamowienie MTO, przygotowuje 2 pary butow I tym razem udalo mi sie kupic ta druga pare. P.S. przepraszam za brak polskich znakow I gimnastyke przy ogladaniu ostatniego zadjecia
  20. AS Radwell
  21. Dzis odebralem tkaniny I jestem zachwycony!! Dormeuil KirgyzWhite - jest to najlepsza tkanina jaka do tej pory kupilem. Przemila w dotyku, przepiekny kolor (zdjecie niestety przeklamuje) w rzeczywistkosci zblizony do odcieni z zawiniecia z lewej strony. Tkanina w krateczke jest wykonana przez Batley & Robinson (nigdy nie slyszalem o nich). Zdecydowanie warta wiecej niz 17 GBP za m. Kolor calkiem zblizony do tego na zdjeciu. Goraco polecam. P.S. Przepraszam za brak polskich znakow.
  22. Arkadyjczyk - bardzo ladne buty. Co to za model?
  23. Już dawno mnie nic tak nie rozbawiło !!!!
  24. Snuff jest świetny! Gratuluję
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.