Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Aron może sie pochwalić, gdzie w Warszawie warto taliować koszule? 20zł to przystępna cena...

Praktycznie połowa tego co krzyczą w mojej okolicy, a przy 5 koszulach robi się już różnica...

 

Jak zachowują się koszule CT z twillu/oxfordu przy praniu/prasowaniu? Nie kurczą się za mocno?

Czy rozmiary koszuli podane na stronie faktycznie się zgadzają czy trzeba brać kilka cm poprawki w górę/dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile maksymalnie do tej pory skracałeś rękawy? Ile maksymalnie można "wybrać" materiały przy używaniu zakładek?

Tak około 2 cm. Co do taliowania, to nie wiem. Krawcowa zawsze zbiera szpilkami materiał, więc nie jest nic mierzone.

 

Aron może sie pochwalić, gdzie w Warszawie warto taliować koszule? 20zł to przystępna cena...

Korzystam usług krawcowej pod adresem Pabla Picassa 3 (Białołęka/Tarchomin).

 

Praktycznie połowa tego co krzyczą w mojej okolicy, a przy 5 koszulach robi się już różnica...

 

Jak zachowują się koszule CT z twillu/oxfordu przy praniu/prasowaniu? Nie kurczą się za mocno?

Czy rozmiary koszuli podane na stronie faktycznie się zgadzają czy trzeba brać kilka cm poprawki w górę/dół?

Zamawiam koszule CT, które mają w opisie "non-iron". Bardzo dobrze się je prasuje (wbrew opisowi, wymagają prasowania). Rozmiary się zgadzają. Jeżeli są wątpliwości co do rozmiaru, to oczywiście lepiej przy pierwszych zamówieniach brać ten większy/mniej taliowany, czy dłuższy rękaw. Łatwiej zwęzić niż poszerzyć :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mogę polecić koszule CT. Mam chyba 8 ich koszul i jestem z nich bardzo zadowolony. Jak dla mnie jakość troszkę lepsza niż Lantier a przy tym wychodzi taniej (no może nie przy obecnym kursie £.
CT ma za to znacznie większy wybór niż wspomniany już Lantier czy Wolczanka.
Wszystkie mają wyjmowane fiszbiny (ale nie mam żadnej button down) i prasuja się naprawde nieźle (7 koszul mam non iron i 1 Egyptian cotton, ta ostatnia mocniej się gniecie).
Nie miałem żadnych problemów z nimi (nie skurczyły mi się), a najstarsza mam już 3ci rok i jeszcze troszke pożyje :)

 

@edit

literówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że w porównaniu do polskich koszul, koszule CT (oraz TM Lewin) mają wąskie plecy. Abo ja jestem krzywy. W Vistula / Wólczanka / Osovski nie ma tego problemu. Mówię o rozmiarze Extra Slim Fit oraz Fitted (TML).  Chociaż chyba jestem tu jedyny który ma taki problem.

 

Szkoda właśnie że polskie marki nie mają takiego wyboru fasonów jak brytyjskie, za to jest 10 niebieskich koszul do wyboru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 

Abo ja jestem krzywy. 

oraz 

Chociaż chyba jestem tu jedyny który ma taki problem.

 

 

nie będzie prawdą:

 

 w porównaniu do polskich koszul, koszule CT (oraz TM Lewin) mają wąskie plecy.

 

 

Nigdy nie stwierdziłem tego zjawiska mając w szafie obecnie co najmniej 25 koszul CT/TML

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mają podobne proporcje budowy ciała?

Kupiłem ostatnio kilka koszul CT i mimo, że są mniej taliowane niż Lantier/Lambert, też mam wrażenie,  iż w pewnych ustawieniach ramion czuję "ciągnięcie" na plecach. Nie mam takiego wrażenia przy Lambertach "Slim".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pewnością więcej Ci da czytanie tekstu ze zrozumieniem:

- kolega Mrkaramba stwierdził, że koszule CT są węższe w plecach niż produkty Vistuli

- dokonałem pomiaru i rozwiałem jego wątpliwości - koszule CT w tym wymiarze są identyczne

starajmy się odnosić do faktów, a nie subiektywnych "wydaje mi się" lub natręctw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hargin,

Albinos ma rację. Ujął to dobrze. Centymetr centymetrem, ale jak w CT siadałem przy biurku to mnie plecy ciągnęły i rękawy też. Strasznie niewygodne to było. Potwierdzam rowniez, ze w polskich slim tego nie ma. Byc moze faktycznie dlatego iż są trochę sżersze w barkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czytam ze zrozumieniem skalę centymetra :) to Lambert "wyszczuplony", rozmiar kołnierzyka 42, jest o 1 cm węższa w ramionach niż CT "Extra slim", rozmiar kołnierzyka 42. Może wyższa stójka kołnierzyka w CT wpływa, że w moim przypadku koszula  gorzej leży? Może inny kształt ramion? Tego nie wiem. W klatce piersiowej i w talii więcej luzu mam w CT, tylko gdy obie ręce wyciągnę do przody, co raczej rzadko muszę to robić, wtedy koszula opina się na plecach w okolicach pach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajcie mi namiar na swojego dealera ...

porównujesz extra-slim do slim i dziwisz się, że jest mniejszy ?

koszule mogą mieć rożne wykroje - zgoda, ale veto na "kosmiczne" stwierdzenie, że CT/TML mają węższe plecy, bo tak nie jest (w ramach rożnych marek, jednego rozmiaru i jednego typu sylwetki)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę dyskusję na dziś. "Extra slim" i "slim/wyszczuplona" to tylko kwestia nazewnictwa. "Slim" Lamberta/Lantiera jest bardziej dopasowany w klatce piersiowej i talii niż "extra slim" CT. Nie zależny mi na udowodnieniu, że mam rację. Może za kilka dni zrobię zdjęcia. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.