Skocz do zawartości

Buty ze skóry shell cordovan


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Bingo  :) na plastikowym. ........................... ..........................................                                                                                                                                                                                                                                  Pewnie na amerykanskich forach za taka opinie zostal bym wysmiany :lol:  albo nawet zlinczowany :ph34r: ,ale dla mnie te butyJ&M przewyzszaja podobny model cordo Aldena pod kazdym wzgledem.Jakosc wykonania,estetyka,o wiele zgrabniejsze kopyto,a przede wszystkim komfort i wygoda od pierwszej minuty na nogach(J&M uszyte z cordowanu o gr.1,2mm ,Aldeny 2mm). Jedyne co broni Aleny to klasyczny kolor#8.Ciekawy jestem opinii kolegow??

post-1783-0-52697100-1366291438_thumb.jp

post-1783-0-76274700-1366293934_thumb.jp

post-1783-0-16284100-1366293979_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Będąc niedawno w Paryżu, zajrzałem również do sklepu Carminy, fotorelację z którego zamieściłem na początku tego wątku. Asortyment zmienił się niewiele, ale ceny już tak: w ciągu dwóch lat buty z shell cordovanu podrożały o 15% (z EUR 500 do 575), a ze skóry cielęcej - o 10% (350->385).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś coś wie na temat jakości cordovanu z garbarni Rocinante? Szczególnie interesuje mnie, jak wypada w porównaniu do cordovanu z Horween.

Zalezy do ktorego cordovanu z Horween chcesz porownywac,mam buty z SC od dziesieciu producentow wszystkie uszyte z cordovanu Horweena i jakosc skory dramatycznie sie rozni w zaleznosci od manufaktury.Jak chcesz porownac jakosc skory to jest prosty test,wystarczy zrysowac buty papierem sciernym, a potem polerowac 5 minut szczotka z wlosia bez jakiejkolwiek pasty czy kremu.Jak buty po szczotkowaniu odzyskaja polysk i kolor sa uszyte z wysokiej jakosci cordovanu,jak odzyskaja polysk ale zmienia kolor to jest cordovan korygowany,kiedy nie odzyskaja polysku to jest imitacja cordowanu ANCA. Od lewej Alden,Allen Edmonds.Hanover,French Shriner uszyte z  Horween G.S. Cordovan

post-1783-0-24845500-1369972103_thumb.jp

post-1783-0-42055600-1369972124_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pouczający test, dziękuję. Pozwolę sobie jednak zauważyć że ma pewną wadę, otóż trudno mi sobie wyobrazić sprzedawcę pozwalającego w sklepie potraktować buty papierem ściernym.

 

 

Zalezy do ktorego cordovanu z Horween chcesz porownywac,mam buty z SC od dziesieciu producentow wszystkie uszyte z cordovanu Horweena i jakosc skory dramatycznie sie rozni w zaleznosci od manufaktury.Jak chcesz porownac jakosc skory to jest prosty test,wystarczy zrysowac buty papierem sciernym, a potem polerowac 5 minut szczotka z wlosia bez jakiejkolwiek pasty czy kremu.Jak buty po szczotkowaniu odzyskaja polysk i kolor sa uszyte z wysokiej jakosci cordovanu,jak odzyskaja polysk ale zmienia kolor to jest cordovan korygowany,kiedy nie odzyskaja polysku to jest imitacja cordowanu ANCA. Od lewej Alden,Allen Edmonds.Hanover,French Shriner uszyte z  Horween G.S. Cordovan

 

Jak to stwierdzenie ma się do słowa genuine?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także dziękuję za mały pokaz. Chciałbym się spytać odnośnie wspomnianej imitacji cordovanu ANCA. Czy mógłbyś coś więcej o niej napisać, bo dotychczas spotkałem się jedynie z garbarnią ANCA, ale nie wiem, czy chodzi o to samo.

Chodziło mi o porównanie cordovanu najlepszej jakości. Porównać mogę do cordovanu od C&J, który z tego co wiem też jest z Horween i podejrzewam, że jest najwyższej jakości, ale w zasadzie tak inwazyjnych testów nigdy nie robiłem. ;)
Przy okazji, czy Alden, AE i Carmina korzystają z pierwszego typu cordovanu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także dziękuję za mały pokaz. Chciałbym się spytać odnośnie wspomnianej imitacji cordovanu ANCA. Czy mógłbyś coś więcej o niej napisać, bo dotychczas spotkałem się jedynie z garbarnią ANCA, ale nie wiem, czy chodzi o to samo.

Chodziło mi o porównanie cordovanu najlepszej jakości. Porównać mogę do cordovanu od C&J, który z tego co wiem też jest z Horween i podejrzewam, że jest najwyższej jakości, ale w zasadzie tak inwazyjnych testów nigdy nie robiłem. ;)

Przy okazji, czy Alden, AE i Carmina korzystają z pierwszego typu cordovanu?

Alden ma w garbarni Horweena tzw "first pick",czyli dostaje idealne skory i nie chodzi tu o jakosc wyprawienia tylko o jednolity odcien brak mikro skaz czy innych imperfekcji.Dzieki tym skorom i przyzwoitemu wykonczeniu cordovany Aldena maja reputacje najlepszych butow z SC,chociaz mozna znalezc buty lepiej uszyte(np.C&J).Allen Edmonds nie ma dostepu do takich skor, ale nie koryguje butow farbami tylko po finalnej kontroli jakosci je klasyfikuje i przecenia(first-$595,seconds-$399,small"w"-$100>200,big"W"<$100).Pozostali producenci maja swoje technologie na polepszenie skory np.buty French Shriner pokazane na zdjeciu sa uszyte z bezbarwnego cordovanu i natryskowo pomalowane buraczkowym lakierem imitujacym #8 Aldena.......ANCA to nie  nazwa garbarni tylko rodzaj konskiej skory -anca de potro- wyprawianej w Meksyku o wlasciwosciach zblizonych do SC i stosowanej do szycia wysokiej klasy Cowboy Boots.

post-1783-0-90457300-1370189374_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochodzi z Horween, oczywiście kupowany nie bezpośrednio od garbarni, a od renomowanej europejskiej hurtowni. Nie jestem ekspertem, więc nie będę się wypowiadał autorytatywnie, ale jako właściciel butów z tej skóry nie widzę powodów do narzekań na jej jakość. Wprawdzie odcień nie jest jednolity, ale dla mnie to jest dodatkowa zaleta.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam znajomego,ktory posiada kolekcje 56 par butow Aldena z cordovanu (tylko Aldeny uznaje za prawdziwe  Shell Cordo)  ,dlatego moim  butom dalem status  "mikrokolekcji".....Buty kupowalem w okresie ok 8 lat w rozmaitych okolicznosciach (sklepy.outlety.real estate-yard-garage sale),wszystkie uszyte ze skor Horweena w kilku amerykanskich manufakturach  (tylko jedna para z indyjskiego Florsheima).....Pierwsze z lewej  koniakowe PTB Hanover szyte w Pennsylvanii ad.1968,kolejne dwukolorowe saddle Hanover Masterflex z manufaktury w Nowej Anglii lata 80.....................................................Czy to jeszcze cieszy? Czy nie jest tak jak z garażem sułtana Brunei?  :)

Mnie cieszy .Kiedy buty intensywnie katowane przy niemal zerowej pielegnacji z kazdym rokiem wygladaja coraz lepiej (jedyny problem to podeszwy)

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Efekty polerki dwoma specyfikami do cordovanu- zalecanym przez Horween VSC i fabrycznym  A.Edmonds

 

(a propos kolorowych kremów do SC) Sprzedawczyni w sklepie Carminy na Majorce powiedziała iż do SC krem neutralny w w zupełności wystarcza zaś kolorowe kremy to wyciąganie pieniędzy od klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.