Skocz do zawartości

Buty ze skóry shell cordovan


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.carminashoemaker.com/web/shops_world.php?lang=eng

Są adresy dystrybutorów na Brooklynie i Manhattanie.

Ten sklepik na SoHo znam bylem tam kilka razy sprzedaja glownie Aldena Carminy maja pojedyncze egzemplarze,musze odwiedzic ten drugi sklep na Bkln Downtown pewnie wiekszy lokal to i szerszy asortyment.Widzialem tez Carminy w Bergdorf Goodman na Fifth Ave(pewnie tez w Saks maja)i jeszcze w jednym malym sklepiku na Greenvich Village.Szczerze to wczesniej nie zwracalem uwagi na Carminy teraz zrobie trip ze szczegolnym uwzglednieniem tej marki to moze cos ciekawego spotkam i pozwole sobie zwrocic sie o rade.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.carminashoemaker.com/web/shops_world.php?lang=eng

Są adresy dystrybutorów na Brooklynie i Manhattanie.

Hanover L.B Sheppard signature Cordo Gunboats chodze w nich ok 10 lat ,wyprodukowane ?? podejrzewam w polowie lat 70(kupilem NIB ,a na pudelku byla cena $22.50).Kamil dzieki za adresy.

post-2934-13658924363523_thumb.jpeg

post-2934-13658924364043_thumb.jpeg

post-2934-13658924364632_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie się starzeją!

Jeszcze co do SC spoza land of the free (and electric chairs), to w stanie nowym niesamowicie podobają mi się C&J Finsbury 2 (http://www.crockettandjones.com/Product ... R_uwWeqFVA)

Dołączona grafika

Wygladaja prawie jak AEdmondsy Cordo Cambridge .Wolalbym AE bo maja six eyelet,podeszwy Redenbacha,tani recrafting i kosztuja polowe ceny C&J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie z Tych samych powodow, my w Europe wolimy kupic buty C&J. Oczywiscie dochodzi jeszcze kwestia jakosci wykonczenia butow.

Zgadza sie dawniej buty w US byly duzo lepszej jakosci,ale wtedy w samej tylko Nowej Anglii bylo ponad 80 manufaktur obuwniczych i konkurencja wymuszala wysoka jakosc. Na dzisiaj w calych Stanach zostalo tylko 2 fabryki a praktycznie tylko buty Aldena sa wyrobem w 100% amerykanskim ( A Edmonds pewna ilosc cholewek szyje w Dominican Republic) W latach 60tych i 70tych ub stulecia buty Aldena mialy reputacje troche powyzej sredniej, daleko z tylu za Netteltonami , Stetsonami Imperialami czy Aristocraftami i na dzisiaj raczej Alden nie poprawil jakosci tylko tamtych konkurentow zabraklo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pięknie się starzeją!

Jeszcze co do SC spoza land of the free (and electric chairs), to w stanie nowym niesamowicie podobają mi się C&J Finsbury 2 (http://www.crockettandjones.com/Product ... R_uwWeqFVA)

Dołączona grafika

Troche mniej formalne Aldeny-metalowe eyelets.Poza tym nie widze wielkiej roznicy w jakosci.Pewnie nie jestem obiektywny i trudno mnie nazwac ekspertem w tym temacie.

post-2934-13658924485532_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wyglądają te Aldeny, a pod tym kątem kopyto wydaje się bardzo podobne do C&J. Czy na żywo też wpadają w czerwień, czy to kwestia zdjęcia? Swoją drogą, czy metalowe eyelets to taki amerykański sznyt, bo chyba za oceanem są bardziej popularne niż na starym kontynencie?

Co do porównania jakości nie będę się wypowiadał, bo po prostu nie wiem. Ale jest na forum co najmniej jeden użytkownik, który prawdopodobnie mógłby się na ten temat wyczerpująco i kompetentnie wypowiedzieć. Nie każ się prosić, Bartek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wyglądają te Aldeny, a pod tym kątem kopyto wydaje się bardzo podobne do C&J. Czy na żywo też wpadają w czerwień, czy to kwestia zdjęcia? Swoją drogą, czy metalowe eyelets to taki amerykański sznyt, bo chyba za oceanem są bardziej popularne niż na starym kontynencie?

Co do porównania jakości nie będę się wypowiadał, bo po prostu nie wiem. Ale jest na forum co najmniej jeden użytkownik, który prawdopodobnie mógłby się na ten temat wyczerpująco i kompetentnie wypowiedzieć. Nie każ się prosić, Bartek!

W katalogach czy w oknach wystawowych zawsze prezentowane sa buty w mniejszych rozmiarach US 7.5 do 8.5 -moje maja rozmiar US11 czyli z definicji nie beda nigdy tak zgrabne jak te katalogowe.Kolor to typowy#8 Aldena czyli ciemny braz wpadajacy w bordo przy butach nowych(taki sam jak te Finsbury C&J) Koncowy kolor Cordovanu zalezy w duzym stopniu od sposobu pielegnacji butow i stosowanych srodkow im mniej kremu z pigmentami tym buty jasniejsze.Ja stosuje sie do zalecen Horweena i uzywam tylko Venetian Shoe Cream,przy bardzo glebokich rysach i butach czarnych sporadycznie siegam po A.Edmondsa Cordovan Shoe Care Cream w odpowiednim kolorze. Dzisiaj korzystajac z pieknej pogody i adresu przeslanego przez Kamila wybieram sie na SoHo do sklepu Carminy z nadzieja na kupno czegos z cordovanu na sezon wiosenny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym rekonesansie po sklepach.Na pewno kupie PTBSL w kolorze Cigar, nie wiem tylko,ktore z trzech wytypowanych? ...Carmina........Allen Edmonds...Alden :?: Moja ocena(nie jestem ekspertem)#1Carmina -$825 .Najladniejsze wizualnie ,jakosc wykonczenia-srednia,rozmiary tylko jedna szerokosc(medium),podeszwa najciensza,receafting tylko local cobbler......#2Allen Edmons -$595($395 za seconds) Wizualnie niebrzydkie,jakosc wykonczenia srednia,rozmiary ponad 10 mozliwych szerokosci,podeszwa najlepsza podwojny Redenbach,recrafting fabryczny $125#3Alden-$635 Wizualnie najbrzydsze,jakosc wykonczenia najlepsza,rozmiary 8 rodzajow szerokosci,podeszwa srednia,recrafting fabryczny$180. Mam nadzieje na jakies rzeczowe opinie ze strony bardziej doswiadczonych kolegow z forum.

post-2934-13658924490735_thumb.jpg

post-2934-13658924490949_thumb.jpg

post-2934-13658924491251_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie na Edmondsy.Po pierwsze Carmina ma tylko jedna szerokosc i zeby dopasowac buty musialbym nabyc poltora numeru wieksze,albo cierpiec przy rozchodzeniu(niestety nie mam kamerdynera ani lokaja,ktory by za mnie buty rozdeptal).Po drugie bardziej podoba mi sie u Edmondsa instep support-prosty pasek z klamra w kolorze gunmetal i do tego skorzana beltloop o ile caly but Carminy jest zgrabniejszy to zapiecie wyglada Queerific(mam nadzieje,ze nie urazilem zadnego z forumowiczow)Po trzecie podeszwa u Edmondsa wyglada o wiele solidniej. O cenie zakupu i kosztach recraftingu juz nie wspomne.

post-2934-13658924546985_thumb.jpeg

post-2934-13658924547662_thumb.jpeg

post-2934-13658924548262_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kamil.Te buty kupilem w zasadzie tylko dlatego,ze Ty wyslales mi adres sklepu Carminy na Orchard St.Wczesniej Monki wogole nie chodzily mi poglowie ,ale jak tylko tam wstapilem to byly wyeksponowane na pierwszym planie i juz w tym momencie wiedzialem jaki bedzie moj zakup. Z Carmina tym razem nie wyszlo mimo,ze mierzylem podobno najszersze na kopycie Rain nie chcialem na sile kupowac zbyt dlugich bo Cordowany szczegolnie Plain Toe maja tendencje do zbytniego rolowania sie i wygladaja jak Shar Pei(lepiej kupic lekko za szerokie niz zbyt dlugie).Z nastepnym zakupem przymierze sie znowu do Carminy(wingtips,albo medalion cap toe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Carmina tym razem nie wyszlo mimo,ze mierzylem podobno najszersze na kopycie Rain

Nie miałem nigdy w ręku butów Carminy ale zawsze wydawało mi się, że kopyto rain jest dosyć smukłe w porównaniu np. z kopytem simpson które wydaje się chyba najszerszym kopytem Carminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrany przeze mnie model monkow Carminy nie egzystuje na kopycie Simpson.Musialbym uruchomic procedure MTO i zaplacic 50procentowa nacenke. Mierzylem kilka par butow Carminy i nie zaliczylbym Rain do kopyt smuklych raczej kombinacja -waski toe box+szerszy instep+sredni obcas.Nie znajduje w ofercie Carminy kopyt tak jednoznacznie szerokich jak Barrie czy Trubalance (angielskiej firmy Alden,ktora na wytwarzaniu butow z shell cordovan"zjadla zeby")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gunboats Florsheima cordo w kolorze #6 Cherry po odbudowie podwozia.Trudno znalezc w NYC szewca,ktory potrafi zrobic obcasy z V-cleats, aby uratowac oryginalne "suicide soles".Najwyzej rankowany nowojorski szewc B.Nelson-http://bnelsonshoes.com/ winszuje sobie za taka usluge bagatela......$285 :o Ja znalazlem na Queens szewca za $65 efekty na zdjeciach :arrow:

post-2934-13658924556344_thumb.jpeg

post-2934-13658924558093_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Najmniej cenione przez jankeskich wielbicieli butow z Cordovanu Bostoniany LWB.Dla porownania powszechnie uznawane za najlepsze na swiecie cordo Aldena SWO w tym samym kolorze#8. Co ciekawe ,kiedy pytalem moich znajomych fanatykow i kolekcjonerow butow z Sh Cordo,czemu uwazaja Aldeny za najlepsze cordovany na swiecie odpowiadali zgodnie:"Alden szyje z najlepszych skor"-period

post-2934-13658924640707_thumb.jpeg

post-2934-13658924641412_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Koledzy spierali sie na forum odnosnie ilosci cordovanu potrzebnego do uszycia butow .Moje obliczenia na podstawie autopsji. PTB Hanover size 12US ok 0,8 stopy kwadratowej,Gunboats Florsheim size11 ok 0,7sq feet z jednego buta.Hanover uszyty jest w calosci z shellu o grubosci 2,2mm,a Flosheim od podeszwy do pierwszego przeszycia ma 2mm grubosci reszta cholewki jest uszyta z cienkiego cordovanu 1mm.....Pct#1 skora z PTB Hanover i kolejka moich ruskich czeka na paski z cordovanu....Pct#2 porownanie skor z recyclingu obydwu butow.

post-2934-13658924827077_thumb.jpeg

post-2934-13658924827654_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę off ale w związku ze zdjęciem, piękne Wołny i Ałmaz. Gratuluję!

Dzieki kolego.Mam troche pod gorke bo ta choroba dopadla mnie w Nowym Jorku i tutejsi watchmakers nie znaja russian movements(jedynie 3133)...Jak to powiedzial Andrzej Mleczko:"Trudno znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka... Ale jeszcze trudniej znaleźć dobre dziecko."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.