Skocz do zawartości

Buty ze skóry shell cordovan


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Ale po co komu czarny cordovan? Skóra cielęca lepiej się sprawdza w tym kolorze, IMO.

Popieram czarny cordovan to calkowite nieporozumienie.Nabylem AE BRADLEYe split toe z czarnego cordovanu ponad 2 lata deptania i totalna porazka. Zero patyny buty wygladaja jak nowe, blyszcza jak lakierki mimo ze nigdy nie potraktowane kremem.

Portfel,pasek do spodni,pasek do zegarka,etui na okulary,ostrzalka do brzytwy czy skorka do procy-TAK,ale buty z czarnego cordowanu odradzam.

t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co komu czarny cordovan? Skóra cielęca lepiej się sprawdza w tym kolorze, IMO.

Popieram czarny cordovan to calkowite nieporozumienie.Nabylem AE BRADLEYe split toe z czarnego cordovanu ponad 2 lata deptania i totalna porazka. Zero patyny buty wygladaja jak nowe, blyszcza jak lakierki mimo ze nigdy nie potraktowane kremem.

Portfel,pasek do spodni,pasek do zegarka,etui na okulary,ostrzalka do brzytwy czy skorka do procy-TAK,ale buty z czarnego cordowanu odradzam.

t

post-2934-13658924194078_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co komu czarny cordovan?

...Zero patyny buty wygladaja jak nowe, blyszcza jak lakierki mimo ze nigdy nie potraktowane kremem.

Od razu zaznacze ze nie jestem (jeszcze) z bractwa SC ale to jest odpowiedz na pytanie: po co? Trzy slowa: czarne oficjalne wiedenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirat, charakterystyczne marszczenie ('falowanie') cordovanu nie pasuje do bardzo eleganckich butów, zaś jego połysk jest, hm, specyficzny, taki trochę plastikowy, co ma swój urok, gdy dotyczy masywnych butów z grubej skóry, ale do obuwia wieczorowego (lub bardzo eleganckiego) jest zbyt ostentacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, dzieki. Ale czy jak bedzie nakladany nosek to to marszczenie bedzie mniej obnizalo oficjalnosc?

Cap Toe na cordovanie wygladaja nieciekawie,gdyz za przeszyciem noska pojawiaja sie fale i na pierwszy rzut oka widac jakby ktos naszyl kolejne noski. Plain Toe po pewnym przebiegu sie marszcza i powstale fale tworza naturalna imitacje przeszycia noska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayor dobrze mówi. Dla pełnej jasności, ja bez oporów zakładam cordovany do garnituru i to z wełny czesankowej, a nie flanelowego, ale ze świadomością, że to jest underdressing. Nie łączyłbym takich butów z 'biznesowymi' garniturami w eleganckie prążki. Z drugiej strony, who cares, 99,9% ludzi na ulicy i w biurze i tak nie zwróci uwagi na takie detale, więc nie bądźmy dogmatykami, nośmy się tak, jak mamy na to ochotę.

Z informacje od bardziej doswiadczonych kolegow myslalem ze 'cap toe' w butach z SC jest wskazany wlasnie z powodu marszczenia vide chocby spostrzezenia w sprawie lotnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, dzieki. Ale czy jak bedzie nakladany nosek to to marszczenie bedzie mniej obnizalo oficjalnosc?

Cap Toe na cordovanie wygladaja nieciekawie,gdyz za przeszyciem noska pojawiaja sie fale i na pierwszy rzut oka widac jakby ktos naszyl kolejne noski. Plain Toe po pewnym przebiegu sie marszcza i powstale fale tworza naturalna imitacje przeszycia noska.

cap toe usztywnia czub przez co charakterystyczne falowanie pojawia się dopiero za przeszyciem.

estetyka takiego rozwiązania jest kwestią subiektywną.

poniżej (lekko używane) różne wersje trzewików z cordovanu.

post-250-13658924198538_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co komu czarny cordovan?...

czarny ma swój urok - w szczególności w wersji 'gun metal' :D

Super te buty, ale widać, że nowe. Po krótkim użytkowaniu będą wyglądać zupełnie inaczej, co widać na zdjęciach we wpisie powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten gun metal to IMO tylko na zdjęciu tak wyszedł bo buty stoją koło białej ściany która się w nich odbija lub / i też kwestia balansu kolorów podczas robienia zdjęcia.

Trochę tak i trochę nie. 'gun metal' to tak naprawdę nie jest klasyczny czarny lecz bardzo ciemny szary (rzeczywiście ma przypominać stal broni palnej).

W tym wątku SF http://www.styleforum.net/t/166919/shel ... omparisons

Rider Boots tłumaczy, że kolory cordovanu w produkcji nie są jednorodne, każda partia wychodzi trochę inna. W dodatku każdy producent butów daje garbarni swoje specyfikacje.

Każdy producent ma swoja paletę kolorów i swoje nazwy dla nich (np. 'gun metal' to nazwa używana przez Rider Boots).

Poniżej zestawienie niektórych kolorów horweena znalezione w form.function.form

post-250-13658924202335_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co komu czarny cordovan?...

czarny ma swój urok - w szczególności w wersji 'gun metal' :D

Super te buty, ale widać, że nowe. Po krótkim użytkowaniu będą wyglądać zupełnie inaczej, co widać na zdjęciach we wpisie powyżej.

Racja prezentowanie nowych butow z SC troche mija sie z celem.Rzeczywisty kolor i efekty 3D widac dopiero po przebiegu.Nawet pierwszy kontakt z deszczem dla wielu uzytkownikow jest niespodzianka,a czasem powodem skoku cisnienia krwi.Czesto zdarza sie ,ze po przedeptaniu buty z tej samej pary nie wygladaja jak Jarek i Leszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Rzeczywisty kolor i efekty 3D widac dopiero po przebiegu...

to prawda. na moich po pierwszym deszczu pojawiły się ziarniste plamy, skóra generalnie pociemniała i kompletnie zmatowiała. :evil:

To normalne. Po wysuszeniu wystarczy je porządnie wyszczotkować, a jeśli Ci się nie chce, to pomoże Renowator lub dowolny krem do cordovanu dobrej firmy (ja mam marki Carmina, nie wiem, kto dla nich robi, jest bardzo dobry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne. Po wysuszeniu wystarczy je porządnie wyszczotkować, a jeśli Ci się nie chce, to pomoże Renowator lub dowolny krem do cordovanu dobrej firmy (ja mam marki Carmina, nie wiem, kto dla nich robi, jest bardzo dobry).

tak też zrobiłem. szczotkowanie było mało skuteczne, ale renowator przywrócił względny połysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ja mam marki Carmina, nie wiem, kto dla nich robi, jest bardzo dobry).

Nigdy nie stosowalem tego kremu od Carminy,musze spytac w Bergdorf Goodman albo na Orchard St(tylko dwa sklepy sprzedaja Carmine w NY) jak maja to kupie i wyprobuje.Z moich doswiadczen najlepszy do cordovanu jest Venetian Shoe Cream,bardzo dobre sa kremy Allena Edmondsa(ale tylko 3 kolory nie ma neutral) i Saphir tez jest znakomity (ale cena z kosmosu).Za jeden 75ml sloik Saphira mozna kupic trzy takiej samej wielkosci sloiki AE,albo puszke 32FL Oz(ok jeden litr)VSC-taka ilosc pewnie wystarcza na wypastowanie butow calych sil zbrojnych Chinskiej Republiki Ludowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.