Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej te pieniądze wydać na takie buty z C&A (...)

 

 

 

Całkowicie rozumiem, że można mieć ograniczony budżet, i całkowicie nie zgadzam się z zacytowanym zdaniem. Jak ktoś ma relatywnie nieduże środki, i jest w wieku studenckim, to powinien sobie doskonale radzić z wyszukiwaniem okazji, w Internecie czy outletach. Można zacząć choćby od Wittchen'a na przecenach. Żadne porównanie nie usprawiedliwia zakupu butów w C&A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

 

 

Jak na mój gust dość sporo jak na klejoną gumową podeszwę. Jest możliwe, że te buty i tak są jakoś komfortowe i wytrzymałe, ale na moją (niewielką) wiedzę, nie stawiałbym na to. Plus raczej nie kupowałbym czegoś po normalnej cenie w sklepie, który pewnie prędzej czy później zrobi wyprzedaż za pół ceny. Zależy, ile oczekujesz wydając te 550 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich,

 

poszukuję butów podobnych do tych z linka http://www.grenson.co.uk/en_gb/shop/archie-8705. Ogólnie rozglądam się za wysokimi ale niskie też kupię. NIe muszą być skórzane ani sznurowane, moga być wkładane i np. zamszowe.

 

Jeśłi widzieliście w jakimś sklepie w Polsce coś podobnego w przystępnej cenie to będę wdzięczny za każdą pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rozglądam się za wysokimi ale niskie też kupię. NIe muszą być skórzane ani sznurowane, moga być wkładane i np. zamszowe.

 

Pozdrawiam

 

Czyli w sumie nic konkretnego nie napisałeś. Mogą być wysokie, mogą być niskie. Mogą być sznurowane, albo na rzepy.

 

 

Ps. zamsz to też skóra, tylko... zamszowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bar, proszszsz - 

 

http://www.pullandbear.com/pl/pl/dla-niego/buty-meskie-c39005.html#/3671520/BUTY%20Z%20DWOINY%20Z%20DZIURKAMI

http://www.pullandbear.com/pl/pl/dla-niego/buty-meskie-c39005.html#/3666514/BUTY%20ZE%20SK%C3%93RY%20ZE%20SPRZ%C4%84CZK%C4%84, 

http://eu.spf.com/shop/man/shoes/zapato-blucher-crepe-2993384

 

...ale, zwróć uwagę, ze pytasz o buty 'branżowe/specjalistyczne' ;) na forum o klasycznej elegancji.

Typ, którego szukasz, nie jest  ani klasyczny, ani elegancki i z tego co piszesz nie miały takie być - więc co tu robisz?! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koval, dzięki za linki, to co mi wysłałeś jest naprawdę ok. Jeśli chodzi o drugą część wypowiedzi to:

 

1. Elegancja - to nie jest coś co podoba się wszytskim. Jak mówią "Nie ładne co ładne, tylko to co się komu podoba". Więc kwestię elegancji zostawy sobie. Idąc dalej mi zapewne  też nie spodoba się połowa Twojej garderoby ale nie powim Ci, że to nie jest eleganckie bo co mi to da? Pomogę Ci? Nie. MOje życie się zmieni? Nie. Są oczywiście ludzie, którzy tym się karmią jak Pan na początku dyskusji z pytaniem "dlaczego chce takie buty kupić", zawsze zastanawiam się co nimi kieruje zadając te pytania. Nie znam odpowiedzi to się nie wypowiadam.

 

2. Co tu robię? Skierował mnie tutaj administrator forum "Misza". Dziękuję.

 

Jeszcze raz dzięki za linki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Prestige Bar

 

To jest forum o klasycznej męskiej elegancji, której kanony, na szczęście dla nas, zostały dawno temu ustalone i nie zmieniają się niezależnie od panującej mody. Wbrew pozorom nie rozmawiamy tu tylko o tym co ładne ale o tym co dobre.
Ładność to rzecz gustu lub jego braku.

 

Elegancja nie musi się Tobie podobać. Damy sobie radę bez tego. Milej by jednak było abyś powstrzymał się od podobnych wycieczek personalnych bo nikomu nie są potrzebne a niepotrzebnie przedstawiają Ciebie w gorszym świetle.

 

Biorąc pod uwagę szczegółowość zapytania:

(...) poszukuję butów podobnych do tych z linka http://www.grenson.co.uk/en_gb/shop/archie-8705. Ogólnie rozglądam się za wysokimi ale niskie też kupię. NIe muszą być skórzane ani sznurowane, moga być wkładane i np. zamszowe.

czyli: szukam takich i wysokich ale nie muszą być wysokie, generalnie mogą być też niskie, mogą być skórzane ale nie muszą być, w sumie mogą być sznurowane ale nie muszą być, mogłyby być wkładane a to znaczy, że nie muszą i zamszowe chociaż to właściwie niekonieczne..

 

również mam wąpliwość co to Twojego zdecydowania a skoro niczego w tym opisie nie jesteś pewien, pytanie o to czy w ogóle chcesz buty wprowadza nowe światło w całe zapytanie :)

 

Z pozdrowieniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prestige Bar, moje pytanie miało delikatnie dać ci do zrozumienia, że troszeczkę nie trafiłeś jeśli chodzi o miejsce zadania takiego pytania, jako że buty, których szukasz nie wpisują się nijak w tematykę tego forum. Byłem także ciekaw jakimi pobudkami kierujesz się poszukując akurat takiego modelu, który nie jest ani sportowy, ani elegancki i w zasadzie nie potrafię go nijak przyporządkować. 
I masz rację, elegancja to nie jest coś co podoba się wszystkim ale to, co wpisuje się w określony kanon. Te buty do takich rzeczy nie należą, tak samo jak np. bojówki albo kaski ochronne.
 

Przy okazji sugerowałbym wycięcie całej tej dyskusji, włącznie z zapytaniem. Kolega odpowiedź otrzymał, pytanie nie pasuje do tematyki forum, a dyskusja to czystej wody offtop. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję zamszowych, casualowych  półbutów. Doradźcie, proszę:

 

http://www.zalando.pl/gordon-and-bros-gregory-oksfordki-niebieski-gb612a004-k11.html

 

Czy są do zaakceptowania?

 

Mam już jedne G&B i mają dość szerokie kopyto, co jest dla mnie ważne - moja tęgość to ok. H i pół.

Dla mnie ten ścięty czub wygląda bardzo słabo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.