Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj. To niestety koszmarki, a ze sztuką szewstwa nie mają nic wspólnego.

Być może błędnie to określam, ale czy zakup takich butów jest adekwatny do ceny? Bo w sumie one mi się podobają, są wygodne, a i też nie mam zamiaru przecież ich używać na co dzień do szkoły tylko pozostawić sobie je na różne okazje. Dopiero zaczynam przygody z męską modą i będą to tego rodzaju moje drugie buty. Z reguły odkładam na coś porządnego, ale kiedy widzę, że coś jest nowego, inny fason w modzie dla mnie to "Ja" potrzebuje czasu, by się do tego przyzwyczaić, np. takim obuwiem, a gdy już będę gustował tak jakby w tym gatunku obuwia, to wtedy z pewnością zastanowię się nad o wiele droższym modelem. Rozumiem, że droższe będzie jakościowo lepsze i być może w wizualnie "przyjemniejsze dla oka", tudzież jak wspomniałem wydają mi się jedną z najlepszych opcji pod kątem eleganckiego obuwia w CCC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DamixD, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z męską elegancją (napisałeś modą męską ale zakładam, że to pomyłka) to warto aby te wskazane buty nie znalazły się w ogóle w Twojej szafie, tym bardziej, że jak wspomniałeś z reguły odkładasz na coś porządnego. Te buty z pewnością są jedną z najlepszych opcji obuwia w CCC ale pamiętaj, że CCC nie wyznacza tu standardów, wprowadza do sprzedaży koszmarnie wykonane produkty i przyciąga klientów, którzy wybierają na podstawie ceny, z tego co jest, nie szukając nigdzie dalej.

 

Skóra jest cieńka, powygina się i za rok Twojego użytkowania wstyd będzie Ci w nich wyjść. Pomijam fakt wybitnie śmierdzącej farby, której intensywny zapach zostawać będzie na Twoich skarpetach i stopach.

Poza tym te buty nie są eleganckie w znaczeniu, które używamy na forum a tylko, jak to się teraz mówi 'inspirowane'.

Odradzałbym (pewnie koledzy mają podobne zdanie) zakup tych butów ale skoro uwziąłeś się na nie i nic Ciebie nie przekona, kup i ciesz się ale nie staraj się przekonać nas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DamixD, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z męską elegancją (napisałeś modą męską ale zakładam, że to pomyłka) to warto aby te wskazane buty nie znalazły się w ogóle w Twojej szafie, tym bardziej, że jak wspomniałeś z reguły odkładasz na coś porządnego. Te buty z pewnością są jedną z najlepszych opcji obuwia w CCC ale pamiętaj, że CCC nie wyznacza tu standardów, wprowadza do sprzedaży koszmarnie wykonane produkty i przyciąga klientów, którzy wybierają na podstawie ceny, z tego co jest, nie szukając nigdzie dalej.

 

Skóra jest cieńka, powygina się i za rok Twojego użytkowania wstyd będzie Ci w nich wyjść. Pomijam fakt wybitnie śmierdzącej farby, której intensywny zapach zostawać będzie na Twoich skarpetach i stopach.

Poza tym te buty nie są eleganckie w znaczeniu, które używamy na forum a tylko, jak to się teraz mówi 'inspirowane'.

Odradzałbym (pewnie koledzy mają podobne zdanie) zakup tych butów ale skoro uwziąłeś się na nie i nic Ciebie nie przekona, kup i ciesz się ale nie staraj się przekonać nas :)

Nie staram się nikogo przekonać, ale ciekawy właśnie byłem opinii na ten temat. Ale myślę, że ich zakup na sam początek nie będzie niczym złym, gdyż człowiek uczy się na błędach oraz tym bardziej po obniżce rzecz jasna, by nie przepłacić, no bo doskonale wiem, że za tanie pieniądze ludzie psie mięsko jędzą :P Dla mnie z kolei taki wydatek  nie będzie jakiś obciążający, ale prostu chcę na takich tanich butach sprawdzić, czy po prostu dobrze czuję się w tym gatunku obuwia, no bo nie chcę kupować drogich oxfordów hmmm za 2000 zł, jeśli ich nie będę nosił, wolę spróbować na owym modelu i zobaczyć plusy i minusy ich noszenia, mimo ich wad. A co do tego przejęzyczenia miałem na myśli "elegancję" :P I powtarzam, że póki co buty z droższej półki są mi niepotrzebne, a oczach mojej dziewczyny czy przyjaciół są jeszcze znośne, od niektórych modeli na mieście czy w samym CCC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś na forum miłośników męskiej elegancji, a nie - za przeproszeniem - butów, króre "przejdą" w oczach Twojej dziewczyny czy przyjaciół. U nas standardy są wyższe. Zakup, podobnie jak koledzy wyżej, odradzam; nie warto wyrzucać w błoto nawet dwóch stów.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie staram się nikogo przekonać, ale ciekawy właśnie byłem opinii na ten temat. Ale myślę, że ich zakup na sam początek nie będzie niczym złym, gdyż człowiek uczy się na błędach oraz tym bardziej po obniżce rzecz jasna, by nie przepłacić, no bo doskonale wiem, że za tanie pieniądze ludzie psie mięsko jędzą :P Dla mnie z kolei taki wydatek  nie będzie jakiś obciążający, ale prostu chcę na takich tanich butach sprawdzić, czy po prostu dobrze czuję się w tym gatunku obuwia, no bo nie chcę kupować drogich oxfordów hmmm za 2000 zł, jeśli ich nie będę nosił, wolę spróbować na owym modelu i zobaczyć plusy i minusy ich noszenia, mimo ich wad. A co do tego przejęzyczenia miałem na myśli "elegancję" :P I powtarzam, że póki co buty z droższej półki są mi niepotrzebne, a oczach mojej dziewczyny czy przyjaciół są jeszcze znośne, od niektórych modeli na mieście czy w samym CCC.

 

Ten wątek ma tytuł "Zastanawiam się nad kupnem", posty zamieszczają tu forumowicze, którzy mają wątpliwości co do trafności potencjalnego zakupu i szukają rady. Poradzono Ci w sposób stanowczy i jednoznaczny, aby ten zakup odpuścić, a Ty nadal chcesz kupić. Jaki cel miało zatem Twoje pytanie, skoro pomimo rad zamierzasz zachować się wbrew nim? Niestety ale odnosnie tych butów to może z dziewczyną co najwyżej założyć się, co zdarzy się najpierw: rozkleją się , czy skóra się zniszczy w sposób odbierający butom wszelką estetykę, i tak ogromnie wątpliwą (delikatnie mówiąc). Poza tym pomiędzy tym czymś z CCC a butami za 2000 zł jest jeszcze spory wybór, np. G&B dostaniesz na zalando za niecałe 400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś na forum miłośników męskiej elegancji, a nie - za przeproszeniem - butów, króre "przejdą" w oczach Twojej dziewczyny czy przyjaciół. U nas standardy są wyższe. Zakup, podobnie jak koledzy wyżej, odradzam; nie warto wyrzucać w błoto nawet dwóch stów.

Nie podjąłem jeszcze decyzji, ale przynajmniej mam dobrą "bazę". Po prostu jakby to ująć.... chce się jak najwięcej tutaj nauczyć, by nie robić pomyłek na przyszłość, dlatego drążyłem ten temat. Widziałem już parę ofert w sieci i nie są złe. Myślę, że coś się znajdzie, tak jak Wy mówicie. Po prostu mogę źle rozumować, bo niedawno się tym wszystkim zainteresowałem i zbieram informacje na ten temat i może dlatego to tak wygląda, bo nie można wszystkiego na raz ogarnąć, ale z kolei rozumiem Wasze zażenowanie.

Z góry dzięki za wskazówki i wszelkie porady  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to tak w ramch gratisowych porad - na początek kup te:

http://www.zalando.pl/gordon-and-bros-levet-eleganckie-buty-brazowy-gb612a001-o11.html  (od tej ceny masz 40 zł rabat za newsletter, wysyłkę i ewnetualny zwrot jak rozmiar nie podpasuje masz za darmo)

 

Jeżeli nie będzie twojego rozmiaru to zerknij tutaj:

 

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/352,gordon-bros-levet-4010-brown.html

 

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/351,gordon-bros-levet-2318-brown-storm-welted.html

 

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/266,gordon-bros-levet-2318-brown.html (aczkolwiek tu już moim zdaniem jest ciut za drogo jak na tą markę)

 

Jeżeli nie boisz się zakupów przez internet to jest całkiem sporo opcji (zagraniczne sklepy internetowe) w okolicach 500-600 zł.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu oxfordów. Okazja dobra bo wesele się zbliża i można "zainwestować" w coś co dłużej będzie miało rację bytu na nogach.

Najbardziej się pochylam się w kierunku poniższego modelu:

 

http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=2&shoeid=5125&stype=1&selectedsizeid=4&selectedfitid=3

 

Czytając forum, Barker zbiera całkiem niezłą opinię, a zakup z herringshoes, jest problemowy. Jakaś alternatywa, przychodzi komuś do głowy ?

 

Zastanawiam się jeszcze nad rozmiarem, biorąc pod uwagę moją szeroką stopę :) Jak szerokie jest G Barker'a w porównaniu np z Church's, takich informacji jeszcze nie znalazłem ? Mierzyłem model Consul i rozmiar 6.5 był idealny.

 

Dzięki wielkie za wszelkie uwagi i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę, tak też zrobiłem. Jestem pozytywnie zaskoczony ich czasem odpowiedzi. 

Może komuś w przyszłości się przyda:

 

(...)

I would have to recommend staying with the 6.5 G that you have already tried on.
 
These two styles should fit very similar, hope this helps
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat, którego nie mogę rozwiązać od kilku dni.

Zastanawiam się nad kupnem oxfordów, tylko nie mogę się zdecydować na które. Według was, które mają najlepszą stosunek cena /jakość? Szukam jaśniejszych butów do pracy (chino, jeansy).

 

 

http://www.scarosso.com/en/men/shoes/oxfords/vesta.html

 

http://www.shoepassion.pl/eleganckie-buty-meskie/no-545.html

 

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/317,berwick-3577-bordeaux.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat, którego nie mogę rozwiązać od kilku dni.

Zastanawiam się nad kupnem oxfordów, tylko nie mogę się zdecydować na które. Według was, które mają najlepszą stosunek cena /jakość? Szukam jaśniejszych butów do pracy (chino, jeansy).

 

Kup derby lub chukka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mnie nie zrozumiałeś. Napisałem, że mam dylemat pomiędzy butami z trzech linków podanych  poniżej posta, które są oxfordami. Zapytałem się również które mają lepszy stosunek cena/jakość. Na końcu wypowiedzi napisłem, że potrzebuje tych butów do pracy( chino/jeansy)

 

Chyba, że nie widać linków do sklepów. Wtedy by to wyjaśniło problem niezrozumienia. Widać linki poniżej mojego 1 posta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to coś zmieni jeżeli dopowiem, że potrzebuje tych butów do chino, jeansy + odd jacket na luźniejesze spotkania biznesowe, ewentualnie do  granatowego garnituru ?

Rozumiem, że czarne oxfordy napewno by nie pasowały, ale moim zdaniem brązowe znacznie obniżają formalność (moim zdaniem:) ) szczególnie mam na myśli Berwick 1707 z dziurkami na nosku. 

Czy takie byłyby lepsze:

http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=6&shoeid=8149

lub

http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=6&shoeid=8143

lub te

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/357,gordon-bros-lucquin-2830-tan.html

Co do jakości możecie odpowiedzieć ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.