Skocz do zawartości

[Kraków] przewodnik miejski


Cineos

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze Długa 29 Butik Dominiki - głównie damskie rzeczy, ale jest jedna szafka z męskimi czapkami i kapeluszami, trochę Polkapu, trochę dobrej niemczyzny, Wegener bodajże? Niestety kiedy się przypadkiem na to miejce napatoczyłem ostatniej jesieni, to nie miałem czasu przeprowadzić pełnej inwentaryzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
W dniu 4.06.2020 o 16:19, ciasteczkowy napisał:

Oddawałem p. Staniosowi buty do podzelowania/naprawy/żabek i z czystym sercem polecam.

Ciekawi mnie czy w Krakowie można znaleźć szewca ,który jest w stanie wymienić podeszwy? Byłem w atelier Pana Staniosa, ale wymiany podeszew nie można zlecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienia tylko pół podeszwy,całych podeszew się nie podejmuje za wyjątkiem butów szytych przez jego pracownie. Jego zdaniem cholewka przy całkowitej wymianie podeszwy powinna być naciągnięta na oryginalne kopyto, w przeciwnym razie but może się zdeformować. Takie rozumowanie ma dla mnie sens.Taka połowiczna naprawa mimo wszystko  w jego zakładzie dosyć kosztowna (ok 400 zł) podobnie jak podzelowanie czy wymiana fleków.Na dodatek terminy dosyć odlegle.Ostatecznie zdecydowałem się na tańszego szewca Ormianina na Placu Ibramowskim, oddałem na próbę 2 pary do wymiany fleków i zelowania.Jutro odbieram buty ,to może wrzucę fotki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, koniecznie podziel się wrażeniami. Akurat jutro będę miał (nie)przyjemność być w tej okolicy, może zajrzę.

Nie mam pamięci do cen, wydaje mi się że u p. Staniosa za zelowanie płaciłem około 40 PLN, natomiast za zelowanie, uzupełnianie czubków oraz założenie żabek coś około 100 PLN. Było to mniej więcej rok temu.

Tutaj jest jeszcze jeden wątek o krakowskich szewcach:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ciasteczkowy napisał:

Ciekawe, koniecznie podziel się wrażeniami. Akurat jutro będę miał (nie)przyjemność być w tej okolicy, może zajrzę.

Nie mam pamięci do cen, wydaje mi się że u p. Staniosa za zelowanie płaciłem około 40 PLN, natomiast za zelowanie, uzupełnianie czubków oraz założenie żabek coś około 100 PLN. Było to mniej więcej rok temu.

Tutaj jest jeszcze jeden wątek o krakowskich szewcach:

 

Skoro mój wątek został wywołany do tablicy to od razu zaznaczę, że Szewc, z którego usług postanowiłem skorzystać, już nie istnieje. Jednakże z osobistych doświadczeń mogę polecić tego na Kazimierza Wielkiego. Zelówka jest cienka i się trzyma. Ewentualnie jeśli czujecie się na siłach to można w Kacperku zakupić klej, zelówkę i samemu przykleić pamiętając o odpowiedniej procedurze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2020 o 09:42, ciasteczkowy napisał:

Ciekawe, koniecznie podziel się wrażeniami. Akurat jutro będę miał (nie)przyjemność być w tej okolicy, może zajrzę.

Nie mam pamięci do cen, wydaje mi się że u p. Staniosa za zelowanie płaciłem około 40 PLN, natomiast za zelowanie, uzupełnianie czubków oraz założenie żabek coś około 100 PLN. 

 

Zgodnie z poprzednimi wpisami, buty odebrałem z serwisu (dwa dni po terminie, ale opóźnienie z mojej strony).W zasadzie szewc miał wolną rękę sam dobierał materiały i kolor wykończenia ja tylko zaakceptowałem koszt i prosiłem jedynie żeby nie robił nic przy cholewkach,gdyż buty są uszyte ze skór Horween i zależało mi żeby nie smarował jakimś paskudztwem typu Szafir  

SAM_3950 (2).JPG

SAM_3959.JPG

SAM_3955.JPG

SAM_3975 (2).JPG

SAM_3978 (2).JPG

SAM_3971.JPG

SAM_3979 (2).JPG

SAM_3974 (2).JPG

SAM_3968.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2020 o 02:06, ciasteczkowy napisał:

Zelówki "Prestige", fleki "Elita" - czegóż można chcieć więcej:)

Ani zelówek czy też fleków nie wybierałem.To wszystko było w gestii szewca.W czarnych Cordovanach Aldena zelówki są wycięte z arkusza ,gdyż gotowce nie pasowały do kształtu kopyta Aberdeen.

W dniu 28.08.2020 o 02:21, pablocito napisał:

Ale zadowolony jesteś? Bo dla mnie to wyglada w porządku.

Biorąc pod uwagę cenę usługi i zakres prac to trudno nie być zadowolonym .Tego na zdjęciach nie widać ale buty byly mocno zjechane na czubkach a Rancourty też na obcasach i wymagały wstawienia skórzanych klinów uzupełniających ubytki.Dodatkowo gwoździe suportują klej w newralgicznych miejscach, a nawet taki mały detal jak to ,że w czarnych butach są oksydowane gwoździe pod kolor zelówki.

W dniu 28.08.2020 o 02:40, dida1007 napisał:

@mayor co polecasz zamiast środków Saphira i najlepiej gdzie je aktualnie można kupić?

Może jestem zacofany ,ale najlepiej stosować oryginalne pasty/kremy.Do Aldena kremy/pasty Aldena,do Red Wings krem RW i tak dalej,do cholewek ze skór Horween Venetian Shoe Cream polecany od 100 lat przez garbarnie .Kupić można tam gdzie się kupuje buty 

22 godziny temu, Bartek 00 napisał:

@mayor a w mokasynach żabki zamiast na obcasie nie powinny być na czubku buta 😁

Na czubku żabki pomogą tak jak umarłemu kadzidło. Zresztą tam już są wypełnienia ze skórzanych klinów i żabki by trzymały tak jak nieboszczyk książeczkę do nabożeństw (modlitewnik).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.