Skocz do zawartości

Studniówka


zaki

Rekomendowane odpowiedzi

Tak są ubrani bardzo młodzi Polacy na studniówce. Warto oczywiście na te zdjęcia spojrzeć z pokorą, przez pryzmat własnej studniówki lata temu, ale mimo wszystko. Ktoś ich tak ubrał i im należy się nagana (sprzedawcom, rodzicom, dziewczynom)!

http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/gale ... 7313,1,3,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzmy na to z pozytywnej strony i powiedzmy sobie chórem w duchu:

"Mój syn pójdzie na swoją studniówkę w szytym na miarę garniturze i w dobrze dobranych dodatkach."

I wystarczy o to zadbać. Miła perspektywa, prawda? :)

PS Nie wiem, jak Wy, ale ja zamierzam mieć syna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzmy na to z pozytywnej strony i powiedzmy sobie chórem w duchu:

"Mój syn pójdzie na swoją studniówkę w szytym na miarę garniturze i w dobrze dobranych dodatkach."

I wystarczy o to zadbać. Miła perspektywa, prawda? :)

PS Nie wiem, jak Wy, ale ja zamierzam mieć syna ;)

Pytanie czy za 20 lat w Twoim przypadku znajdziesz w Polsce kogokolwiek kto będzie w stanie ten garnitur uszyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę nie rozumiem problemu. Nie są to dorośli ludzie, osoby publiczne, ani także zajmujące się modą męską. W pięknej większości są to pewnie zwyczajni chłopcy (mają jeszcze kilka lat na naukę i wyrobienie) z przeciętnych rodzin (mamy czasy jakie mamy) z kraju, w którym przez ostatnie pół wieku celebrowany był fach murarski i towarzyszący mu waciak.

Jak pojedzie Pan do stolarza po stół robiony na wymiar i pod konkretne potrzeby (pełen bespoke!), to też będzie Pan kręcić nosem, że ze stolarzem nie porozmawiał o Prouście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojedzie Pan do stolarza po stół robiony na wymiar i pod konkretne potrzeby (pełen bespoke!), to też będzie Pan kręcić nosem, że ze stolarzem nie porozmawiał o Prouście?

Nikt nie wymagałby od stolarza konwersacji o Prouście i dandyzmie barona de Charlus, tylko oto by wykonał stół według naszych życzeń i nie grymasił na nasze 'niestandardowe' widzimisię, a przede wszystkim umiał dobrze doradzić.

A 50 lat waciaku tłumaczy dobrze i tak nasz problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a tam w komentarzach na stroje panienek narzekają, a o paniczach ani słowa. :D

Różne rzeczy są na tych zdjęciach: zestawy "skoordynowane", "na gangstera", ale choć może ten temat jest raczej o strojach, to proszę zwrócić uwagę na panicza na zdjęciu 8. :)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to zabrzmi brutalnie, ale myślę, że dużo w kwestii strojów studniówkowych zależy od jakości liceum. Widziałem zdjęcia studniówkowe z dwóch najlepszych poznańskich liceów i myślę, że duża część młodych mężczyzn biorących w nich udział nie miałaby się czego wstydzić na tym forum. Oczywiście, znalazłby się małe błędy (zły kołnierzyk, za długie spodnie itp) w ich strojach, ale nie zdarzały się kwiatki jak w tej galerii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojedzie Pan do stolarza po stół robiony na wymiar i pod konkretne potrzeby (pełen bespoke!), to też będzie Pan kręcić nosem, że ze stolarzem nie porozmawiał o Prouście?

Nikt nie wymagałby od stolarza konwersacji o Prouście i dandyzmie barona de Charlus, tylko oto by wykonał stół według naszych życzeń i nie grymasił na nasze 'niestandardowe' widzimisię, a przede wszystkim umiał dobrze doradzić.

A 50 lat waciaku tłumaczy dobrze i tak nasz problem.

To dlaczego od klas niższej i średniej (w ustroju socjaldemokratycznym nie aspirujących wyżej) oczekujesz ubioru na wzór elit? Bo, nie oszukujmy się, współcześnie tylko część (!) elity (niekoniecznie finansowej!) ubiera się klasycznie, męsko, elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to zabrzmi brutalnie, ale myślę, że dużo w kwestii strojów studniówkowych zależy od jakości liceum.

Cóż, trudno zaprzeczyć.

To dlaczego od klas niższej i średniej (w ustroju socjaldemokratycznym nie aspirujących wyżej) oczekujesz ubioru na wzór elit? Bo, nie oszukujmy się, współcześnie tylko część (!) elity (niekoniecznie finansowej!) ubiera się klasycznie, męsko, elegancko.

Po pierwsze: co innego kwestia wymogów stawianych rzemieślnikowi, nie zależnie od tego, czy jest krawcem, stolarzem etc. i powinien rozumieć swój fach i dążyć do jak najlepszych efektów. Tylko do tego odnosiła się moja wypowiedź.

Natomiast "oczekiwanie" od "klasy niższej i średniej" - abstrahuję od definicji ustroju w jakim obecnie żyjemy: moim skromnym zdaniem podstawą rozwoju każdego społeczeństwa jest dążenie do podnoszenia standardów lub ich, na początek wypracowywanie. Niegdyś każda "klasa" (chyba wolę sformułowanie warstwa) posiadała swoją elitę, do której pozostali, na miarę swoich możliwości, usiłowali się zbliżyć.

To co w tym przypadku wydają się najistotniejsze to wypracowanie tych standardów, które się... rozsypały (eufemizm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale liczba przedstawicieli subkultury dresiarskiej w Łodzi jest większa niż w innych miastach. Łysi kibice Widzewa czy ŁKSu, sam znam kilku, natomiast nie widzę ich aż tak wielu w Poznaniu. To jest fakt, któremu nie ma co zaprzeczać, każdy łodzianin, jakiego znam, to mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale liczba przedstawicieli subkultury dresiarskiej w Łodzi jest większa niż w innych miastach. Łysi kibice Widzewa czy ŁKSu, sam znam kilku, natomiast nie widzę ich aż tak wielu w Poznaniu. To jest fakt, któremu nie ma co zaprzeczać, każdy łodzianin, jakiego znam, to mówi.

Fakty ustala się na podstawie bardziej obiektywnych i pewniejszych kryteriów od "sam znam kilku" i "każdy kogo znam". Ty przytoczyłeś jedynie dyskusyjne opinie. Ale akurat w to, że łodzianie tak mówią jestem skłonny uwierzyć, bo chyba nie ma w Polsce mieszkańców bardziej nienawidzących swojego miasta i skłonnych je oczerniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.