Skocz do zawartości

Studniówka


zaki

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie wrzucić zdjęcia z mojej studniówki, i z innego liceum, też dość "wysoko w rankingach". Nie jest chyba aż tak źle? :roll:

Jest bardzo źle. Źle dobrana poszetka wiosny nie czyni.
Boję się, że w temacie studniówek trudno o coś lepszego. I moim zdaniem, w porównaniu do łódzkiej tragedii nie jest źle.

Ja miałem smoking, czarną muchę i białą poszetkę, ale na zdjęciach mnie nie ma - byłem kwadrans z racji ponad czterdziestu stopni gorączki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako człowiek względnie na bieżąco z tematem mogę stwierdzić, że jest zdecydowanie źle. "Góra" krakowskich liceów organizuje studniówki w Muzeum Narodowym. Tam tym bardziej razi widok rodzynków błyszczących jasnoszarym poliestrem. Owszem, niemało było przypadków akceptowalnych, było też trochę ludzi ubranych dobrze, ale standard mimo wszystko wciąż niski. Na studniówce innego liceum widziałem jegomościa chwalącego się "frakiem", w rzeczywistości pseudo-żakietem z salonu mody ślubnej, zestawionego z jaskrawym wynalazkiem przypominajacym krawat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy się nie powtarzam, ale współcześnie praktycznie żadna grupa społeczna nie przejawia aspiracji innych niż konsumenckie.

Ja sie zgadzam ale chciałam zauważyć też że ciagle zachowały się elitarne małe grupy zgromadzone w okół swiatka artystycznego jak na przykład akademie sztuk pieknych, w których można znaleźć osoby swiadome i interesujące sie moda, które mają wyrobiony własny gust. W swiecie studenckim akademii sztuk pieknych można tez zauważyc, w niektórych grupach studentów mniejszą podatnosć na wpływ kultury globalnej.Nie ulegają oni popularnym masowym modą i czuja sie wyzwoleni do ubierania się "wbrew" popularnej modzie kierując się osobistym gustem i smakiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhy, wszyscy są tak alternatywni, że w rezultacie... tacy sami.

Kiedyś na Nowych Horyzontach w Cieszynie bawiliśmy się ze znajomym w liczenie osób w takich samych bądź podobnych szaliczkach na sali. Naliczyliśmy kilkadziesiąt. Dodam, że na dworze było 30 st., a w środku brak klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.