Ernestson Opublikowano 24 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 24 Listopada 2011 Właściwie na razie marynarka którą zaczynam wykańczać. Jak ją skończę zabiorę się za spodnie do kompletu (wysoki stan, zakładki, o mankietach jeszcze nie zdecydowałem). Zdjęcia: Chcę żeby marynarka była na jeden guzik. Co sądzicie o tym pomyśle, nie będzie wyglądała dziwnie? Guzik ma być w miejscu w którym teraz spięta jest szpilką. Cytuj
Pan Janusz Opublikowano 24 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 24 Listopada 2011 Nie za mocno marynarka jest w talii ściągnięta? Strasznie zarysowane biodra wyszły w połączeniu z takim rozwarciem. Ja osobiście dałbym na dwa guziki i spróbował powalczyć z tym efektem (tak jak na środkowym zdjęciu jest dobrze) Cytuj
dsc Opublikowano 24 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 24 Listopada 2011 Mi sie wydaje, ze problemem jest 'spodnicowanie' sie dolu, a nie sciagniecie w talii. To budowa ciala czy marynarka sie tak otworzyla poprostu? Osobiscie wolalbym dwa guziki, jeden czesto wyglada dziwacznie. Aha no i gratulacje kolejnej marynarki! jak czasowo to wyszlo w porownaniu z poprzednia? Pozdrawiam, dsc. Cytuj
mosze Opublikowano 24 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 24 Listopada 2011 Jeden guzik - wg mnie - nadaje się do krótkiej marynarki (wtedy guzik w talii). Mamy wtedy taki "młodzieżowy efekt", nieco lanserski, ale niekoniecznie zły. Zgadzam się z Capo - jedno rozcięcie z tyłu i lepsze dopasowanie w biodrach. PS. To jest dopiero bespoke - zrób to sam. Krawiec to łatwizna. Cytuj
Ernestson Opublikowano 24 Listopada 2011 Autor Zgłoś Opublikowano 24 Listopada 2011 Wszystko szyję od zera. Rozporki na plecach nie są jeszcze wykończone dlatego dół "spódnicuje" się bardziej niż będzie finalnie. Spore otwarcie dołu jest celowe, tak ją skroiłem. Czyli w efekcie boki na biodrach powinny bardziej przylegać (przynajmniej taką mam nadzieję ) a otwarcie przodu się nie zmieni. jak czasowo to wyszlo w porownaniu z poprzednia? Tym razem ekspres. Zacząłem jakieś półtora miesiąca temu . Godzinowo chyba połowę krócej niż przy poprzedniej. Cytuj
Pan Janusz Opublikowano 24 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 24 Listopada 2011 No nic tylko gratulować zaparcia i cierpliwości Cytuj
Tabletka Opublikowano 24 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 24 Listopada 2011 Wszyscy tutaj liczymy na to, że ta marynarka nigdy nie widziała kleju. Gdyby było inaczej ... bardzo byś nas wszystkich zawiódł. A tak serio to gratuluję. Na twoim miejscu przeszedłbym się do kilku warszawskich krawców i zapytał co można zrobić lepiej. Opinia fachowca dałaby możliwość wykonania wzorcowej formy i dała wiedzę jak ją lepiej szyć. Jestem ciekaw opinii krawców. Cytuj
Ernestson Opublikowano 24 Listopada 2011 Autor Zgłoś Opublikowano 24 Listopada 2011 Wszyscy tutaj liczymy na to, że ta marynarka nigdy nie widziała kleju. Gdyby było inaczej ... bardzo byś nas wszystkich zawiódł.Full canvas A tak serio to gratuluję.Dziękuję Na twoim miejscu przeszedłbym się do kilku warszawskich krawców i zapytał co można zrobić lepiej. Opinia fachowca dałaby możliwość wykonania wzorcowej formy i dała wiedzę jak ją lepiej szyć. Jestem ciekaw opinii krawców.Do warszawskich musiałbym się paręset km przejechać a w okolicy niestety wielbiciele kleju i workowatego dopasowania Ale pomysł dobry, może zorganizuję sobie wycieczkę. Musiałbym jeszcze znaleźć krawca który miałby ochotę poświęcać czas wariatowi który szyje coś sam Cytuj
Tabletka Opublikowano 24 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 24 Listopada 2011 Najłatwiej napisać maila i się umówić. Powodzenia. Cytuj
damiance Opublikowano 25 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 25 Listopada 2011 Podziwiam wytrwałość i życzę pomyślnej realizacji projektu. D Cytuj
maciato Opublikowano 25 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 25 Listopada 2011 Wygląda bardzo fajnie; kibicuję projektowi. Czy w ramionach jest delikatne wypełnienie ? Cytuj
Ernestson Opublikowano 25 Listopada 2011 Autor Zgłoś Opublikowano 25 Listopada 2011 Ramiona mają wyraźne wypełnienie (ok 5-7 mm grubości). Chcę żeby to był dość formalny garnitur na różne bardziej oficjalne okazje. Uznałem że w takim wypadku mocniej skonstruowane ramiona mają sens. Cytuj
4inHand Opublikowano 25 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 25 Listopada 2011 Szacunek! Jestem wielkim fanem każdego kto ma szczerą pasję! Marynarka wygląda całkiem całkiem, ale czekam na rozcięcie z tyłu bo teraz rzeczywiście za mocno podkreśla biodra i za słabo barki. Cytuj
Bartek Opublikowano 25 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 25 Listopada 2011 Powodzenia! Kto wie, może za kilka lat bedzimy szyć w Pracownia Mistrza Ernestona w dobrej cenie i bez obaw o muzealny krój? Cytuj
tomek Opublikowano 25 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 25 Listopada 2011 Szacunek. Podziwiam, wygląda nieźle, rzeczywiście dołem się dość mocno otwiera, no ale może to kwestia gustu. Cytuj
macaroni Opublikowano 26 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 26 Listopada 2011 Zapowiada się nieźle. Odstawanie na biodach to może być kwestia zdjęć, więc się nie rpzyczepiam. Dpasowanie wydaje się b. dobre. Rzucają mi się w oczy 3 rzeczy. 1. Wielkośc patek przy kieszeniach. Moim zdaniem odrobinę mniejsze byłyby lepsze. 2. Wyłogi- to kwestia gustu, ale ja lubię jak idą prosto zamiast po łuku. Moim zdaniem daje to dynamicznieszy wygląd. 3. Otwarcie bezetsu. Coś tu nie wyszło... nie podoba mi się ta krzywizna. Może za duże nieco to rozwarcie? Cytuj
Ernestson Opublikowano 26 Listopada 2011 Autor Zgłoś Opublikowano 26 Listopada 2011 Dziękuję Wam za wszystkie komentarze i uwagi. Przemyślę je i wezmę pod uwagę w tym (o ile się jeszcze da) lub kolejnych projektach. Najbardziej zastanawia mnie kwestia ramion. Zawsze wydawało mi się że nie mam problemu z ich szerokością ale zdjęcia boleśnie to weryfikują. W kolejnych marynarkach chyba spróbuję optycznie je poszerzyć. Przy tym projekcie czeka mnie jeszcze jedno spore wyzwanie jakim będą spodnie. Cytuj
preux Opublikowano 28 Listopada 2011 Zgłoś Opublikowano 28 Listopada 2011 Właściwie na razie marynarka którą zaczynam wykańczać. Jak ją skończę zabiorę się za spodnie do kompletu (wysoki stan, zakładki, o mankietach jeszcze nie zdecydowałem). Zdjęcia: [attachment=1]1.jpg[/attachment] [attachment=0]2.jpg[/attachment] [attachment=2]3.jpg[/attachment] Chcę żeby marynarka była na jeden guzik. Co sądzicie o tym pomyśle, nie będzie wyglądała dziwnie? Guzik ma być w miejscu w którym teraz spięta jest szpilką. 1. rękawy wszyte są niesymetrycznie (czym wypełniłeś kulę rękawa?) 2. kołnierz też wygląda na przeciągnięty na jedną stronę 3, guzik powinien być w miejscu w którym zaprasowane są klapy - a jest ono wyznaczone poprzez przewinięcie naddatku na obłożeniach Wrzuć zdjęcia w lepszej rozdzielczości, i najlepiej na wieszaku. Zobaczymy wtedy jak układają się rękawy. Cytuj
Ernestson Opublikowano 14 Grudnia 2011 Autor Zgłoś Opublikowano 14 Grudnia 2011 Moje domowe szycie jest fajną zabawą ale słabym sposobem na powiększanie garderoby. Nigdy nie wiadomo czy, kiedy i z jakim rezultatem skończę projekt. W tym wypadku impreza rodzinna wyznaczała mi termin. Żeby zdążyć musiałem szukać ratunku u krawca. Efekt końcowy: Marynarka w całości wykonana przeze mnie (zdaję sobie sprawę ze wszystkich jej braków). Spodnie - bespoke, krawiec Michał Stenka, opisywany w trójmiejskim wątku przewodnika miejskiego. Edit: Przepraszam za jakość zdjęcia. Słabe warunki oświetleniowe i 7-letni fotograf który stara się jak może ale nie potrafi jeszcze za wiele Cytuj
Pan Janusz Opublikowano 14 Grudnia 2011 Zgłoś Opublikowano 14 Grudnia 2011 Marynarka wcale taka zła nie wyszła, ostatecznie efekt zaznaczonych bioder jest trochę mniejszy, ale aby go jeszcze bardziej zniwelować, trzeba by przesunąć zapięcie wyżej lub zmniejszyć taliowanie (albo zastosować inną, nieznaną mi sztuczkę ) Cytuj
Dan Opublikowano 14 Grudnia 2011 Zgłoś Opublikowano 14 Grudnia 2011 moim zdaniem, patrząc na zdjęcie, deklasujesz z połowę krawców bespoke, których prace widziałem. Gratulacje. Świetnie poprawiłeś marynarkę od pierwszej sesji. Jak Ty to mierzysz na sobie i zaznaczasz poprawki?! Cytuj
Ernestson Opublikowano 14 Grudnia 2011 Autor Zgłoś Opublikowano 14 Grudnia 2011 moim zdaniem, patrząc na zdjęcie, deklasujesz z połowę krawców bespoke, których prace widziałem. Gratulacje. Dzięki Jak Ty to mierzysz na sobie i zaznaczasz poprawki?! To niestety dość trudne, dwa lustra, szpilki i inne patenty. Pewnie na kimś byłoby łatwiej. Plusem jest to że zamiast 3 mogę zrobić 876 przymiarek. @Capo - zaznaczone biodra to spory problem. Niestety doświadczyłem efektu opisywanego przez Vislava. To co widzę w lustrze wygląda znacznie lepiej niż to co na zdjęciu. Wygląda na to że mam gorszą sylwetkę niż mi się do tej pory wydawało Pierwszym sposobem który wypróbuję w przyszłości będzie optyczne poszerzenie ramion (jeszcze nie wiem do końca jak to zrobię). Cytuj
michal. Opublikowano 14 Grudnia 2011 Zgłoś Opublikowano 14 Grudnia 2011 Po pierwsze, jestem pelen podziwu dla zdolnosci i wytrwalosci. Marynarka wyglada bardzo dobrze. Pozazdroscic. A co do bioder, to wydaje mi sie, ze zmniejszenie otwarcia z przodu ponizej guzika (nie wiem czy jest na to fachowa nazwa) zniwelowalo by wrazenie ich duzej szerokosci. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.