Skocz do zawartości

Szary garnitur


Ernestson

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie na razie marynarka którą zaczynam wykańczać. Jak ją skończę zabiorę się za spodnie do kompletu (wysoki stan, zakładki, o mankietach jeszcze nie zdecydowałem).

Zdjęcia:

post-117-13658921132692_thumb.jpg

post-117-13658921132899_thumb.jpg

post-117-13658921132472_thumb.jpg

Chcę żeby marynarka była na jeden guzik. Co sądzicie o tym pomyśle, nie będzie wyglądała dziwnie?

Guzik ma być w miejscu w którym teraz spięta jest szpilką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje, ze problemem jest 'spodnicowanie' sie dolu, a nie sciagniecie w talii. To budowa ciala czy marynarka sie tak otworzyla poprostu? Osobiscie wolalbym dwa guziki, jeden czesto wyglada dziwacznie.

Aha no i gratulacje kolejnej marynarki!:) jak czasowo to wyszlo w porownaniu z poprzednia?

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden guzik - wg mnie - nadaje się do krótkiej marynarki (wtedy guzik w talii). Mamy wtedy taki "młodzieżowy efekt", nieco lanserski, ale niekoniecznie zły.

Zgadzam się z Capo - jedno rozcięcie z tyłu i lepsze dopasowanie w biodrach.

PS. To jest dopiero bespoke - zrób to sam. Krawiec to łatwizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko szyję od zera.

Rozporki na plecach nie są jeszcze wykończone dlatego dół "spódnicuje" się bardziej niż będzie finalnie.

Spore otwarcie dołu jest celowe, tak ją skroiłem. Czyli w efekcie boki na biodrach powinny bardziej przylegać (przynajmniej taką mam nadzieję :) ) a otwarcie przodu się nie zmieni.

jak czasowo to wyszlo w porownaniu z poprzednia?

Tym razem ekspres. Zacząłem jakieś półtora miesiąca temu :D . Godzinowo chyba połowę krócej niż przy poprzedniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tutaj liczymy na to, że ta marynarka nigdy nie widziała kleju. Gdyby było inaczej ... bardzo byś nas wszystkich zawiódł.

A tak serio to gratuluję. Na twoim miejscu przeszedłbym się do kilku warszawskich krawców i zapytał co można zrobić lepiej. Opinia fachowca dałaby możliwość wykonania wzorcowej formy i dała wiedzę jak ją lepiej szyć. Jestem ciekaw opinii krawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tutaj liczymy na to, że ta marynarka nigdy nie widziała kleju. Gdyby było inaczej ... bardzo byś nas wszystkich zawiódł.

Full canvas :)

A tak serio to gratuluję.

Dziękuję :)

Na twoim miejscu przeszedłbym się do kilku warszawskich krawców i zapytał co można zrobić lepiej. Opinia fachowca dałaby możliwość wykonania wzorcowej formy i dała wiedzę jak ją lepiej szyć. Jestem ciekaw opinii krawców.

Do warszawskich musiałbym się paręset km przejechać a w okolicy niestety wielbiciele kleju i workowatego dopasowania :(

Ale pomysł dobry, może zorganizuję sobie wycieczkę. Musiałbym jeszcze znaleźć krawca który miałby ochotę poświęcać czas wariatowi który szyje coś sam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się nieźle.

Odstawanie na biodach to może być kwestia zdjęć, więc się nie rpzyczepiam. Dpasowanie wydaje się b. dobre.

Rzucają mi się w oczy 3 rzeczy.

1. Wielkośc patek przy kieszeniach. Moim zdaniem odrobinę mniejsze byłyby lepsze.

2. Wyłogi- to kwestia gustu, ale ja lubię jak idą prosto zamiast po łuku. Moim zdaniem daje to dynamicznieszy wygląd.

3. Otwarcie bezetsu. Coś tu nie wyszło... nie podoba mi się ta krzywizna. Może za duże nieco to rozwarcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za wszystkie komentarze i uwagi. Przemyślę je i wezmę pod uwagę w tym (o ile się jeszcze da) lub kolejnych projektach.

Najbardziej zastanawia mnie kwestia ramion. Zawsze wydawało mi się że nie mam problemu z ich szerokością ale zdjęcia boleśnie to weryfikują. W kolejnych marynarkach chyba spróbuję optycznie je poszerzyć.

Przy tym projekcie czeka mnie jeszcze jedno spore wyzwanie jakim będą spodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie na razie marynarka którą zaczynam wykańczać. Jak ją skończę zabiorę się za spodnie do kompletu (wysoki stan, zakładki, o mankietach jeszcze nie zdecydowałem).

Zdjęcia:

[attachment=1]1.jpg[/attachment]

[attachment=0]2.jpg[/attachment]

[attachment=2]3.jpg[/attachment]

Chcę żeby marynarka była na jeden guzik. Co sądzicie o tym pomyśle, nie będzie wyglądała dziwnie?

Guzik ma być w miejscu w którym teraz spięta jest szpilką.

1. rękawy wszyte są niesymetrycznie (czym wypełniłeś kulę rękawa?)

2. kołnierz też wygląda na przeciągnięty na jedną stronę

3, guzik powinien być w miejscu w którym zaprasowane są klapy - a jest ono wyznaczone poprzez przewinięcie naddatku na obłożeniach

Wrzuć zdjęcia w lepszej rozdzielczości, i najlepiej na wieszaku. Zobaczymy wtedy jak układają się rękawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Moje domowe szycie jest fajną zabawą ale słabym sposobem na powiększanie garderoby. Nigdy nie wiadomo czy, kiedy i z jakim rezultatem skończę projekt. W tym wypadku impreza rodzinna wyznaczała mi termin. Żeby zdążyć musiałem szukać ratunku u krawca.

Efekt końcowy:

Dołączona grafika

Marynarka w całości wykonana przeze mnie (zdaję sobie sprawę ze wszystkich jej braków).

Spodnie - bespoke, krawiec Michał Stenka, opisywany w trójmiejskim wątku przewodnika miejskiego.

Edit: Przepraszam za jakość zdjęcia. Słabe warunki oświetleniowe i 7-letni fotograf który stara się jak może ale nie potrafi jeszcze za wiele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem, patrząc na zdjęcie, deklasujesz z połowę krawców bespoke, których prace widziałem.

Gratulacje.

Dzięki :)

Jak Ty to mierzysz na sobie i zaznaczasz poprawki?!

To niestety dość trudne, dwa lustra, szpilki i inne patenty. Pewnie na kimś byłoby łatwiej. Plusem jest to że zamiast 3 mogę zrobić 876 przymiarek.

@Capo - zaznaczone biodra to spory problem. Niestety doświadczyłem efektu opisywanego przez Vislava. To co widzę w lustrze wygląda znacznie lepiej niż to co na zdjęciu. Wygląda na to że mam gorszą sylwetkę niż mi się do tej pory wydawało :( Pierwszym sposobem który wypróbuję w przyszłości będzie optyczne poszerzenie ramion (jeszcze nie wiem do końca jak to zrobię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.