Skocz do zawartości

Look od zera...


PatLove

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba muszę sprostować - nigdzie nie twierdziłem, że jedyną opcją przy kompletowaniu garderoby są garnitury i marynarki full-canvas, co jakoś zostało mi przypisane. Napisałem, że jeśli dla kogoś akceptowalną opcją jest kupowanie używanych przedmiotów to wiedząc co nieco o różnych markach można znaleźć bardzo dobrej jakości rzeczy w atrakcyjnej cenie. To chyba nie jest jednoznaczne ze snobistycznym stwierdzeniem że wszystko co klejone jest be. Takie podejście daje margines błędu, bo dużo zakupów na początku jest nie do końca trafionych. Wyrabiając sobie własne poczucie estetyki można nie odpuszczać na jakości sporo przy tym oszczędzając. Oczywiście nie każdemu to odpowiada i to zupełnie indywidualna sprawa, starałem się wskazać podejście, które pewnie nie przychodzi nikomu na myśl w pierwszej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, PatLove napisał:

Dobre projekty indywidualne robione przez dobrych architektów bronią się natomiast najczęściej tym, że są dobre w same w sobie, nic nie jest tam przypadkowe, a forma oprócz funkcji i zamysłu architekta wynika jeszcze z kilkunastu innych, bardzo ważnych czynników. Taki dom "ubrany" na elewacji nawet jedynie w monochromatyczne barwy i pozbawiony wszystkich detali dalej reprezentował będzie dobrą architekturę, gdyż te detale stanowią jedynie "wisienkę na torcie" uzupełniając całość designu, którym jest w tym przypadku architektura. W projektach gotowych najczęściej detale stanowią o designie i "przebierają" dany projekt...

 

Piękna i pełna analogia. Przenieś te wskazówki na ubiór i sukces masz gwarantowany. Podstawa sukcesu to proporcje, spójność estetyczna, funkcjonalność i pożądana relacja z otoczeniem. 

Zmiksuj trzy przypadkowe projekty, tylko dlatego, że w jednym podoba ci się dach, w drugim okiennice, a w trzecim kolor elewacji i masz sytuację jak ze zdjęć wklejonych przez @mr.vintage :) ( z całym szacunkiem dla @mr.vintage, którego cenię i lubię najbardziej z całej blogosfery, nawet jeśli nie zawsze się z nim zgadzam).  

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2018 o 00:27, inomaciej napisał:

Architekt w lnianej koszuli i jasnych chino będzie wyglądał lepiej od 90% kolegów z branży. Nie mówię oczywiście o zawodach, które wymagają garnituru ale skoro pewnie 70% społeczeństwa nosi t-shirty lub ewentualnie koszulki polo, lniana koszula to prawie szczyt formalności ;), a jaka praktyczna do tego

A co w lecie jest nie tak w polo, czy t-shircie?

@PatLove Moja rada jest taka. Przejdź się po używanej odzieży. Kup sobie n+ różnych ciuchów. Załóż raz, dwa, czy trzy i zobacz, czy będziesz się dobrze czuł i był dobrze odbierany przez innych w danym kroju, czy kolorystyce. Wszystkiego tak oczywiście nie przetestujesz, ale część rozwiązań tak. I potem po prostu zastosuj wnioski do zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko będę potrafił połączyć polo i t-shirty z pozostałymi elementami garderoby tak, żeby finalna stylizacja nie była moim obecnym wyglądem, to na pewno i jedne i drugie zagoszczą w mojej szafie.

@Boruta to nie jest tak, ze ja nie miałem nigdy na sobie chino, koszuli, czy marynarki...

Miałem ale ubierałem się tak na pojedyncze okazje nie wykorzystując tego później bo po pierwsze nie chciałem, a po drugie zestawy te były tak skomponowane (albo przynajmniej wtedy mi się tak wydawało), ze nie można było lub ja nie potrafiłem zestawić ich poszczególnych elementów z czyms innym.

Wiem mniej więcej jakie kroje mi pasują i wiem w jakich krojach czuje się dobrze tzn dość mocno slimowany dół i standardowo slimowana góra. W kwestii kolorów jestem natomiast otwarty, aczkolwiek na początek celowo poszedłem w te „ogólne” barwy, czyli głównie szarości i granat bo uważam, ze te „jednorazowe” kolory można później do nich z powodzeniem dobrać.

Dzieki za radę ale jest trochę spóźniona bo część zakupów już zrobiłem i myśle, ze będzie to odpowiednia „baza” pod budowanie dalszej części garderoby rozszerzając ją o kolejne elementy i nowe kolory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.