Skocz do zawartości

Tanie buty dla ulotkarza


Mesajah

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie jakie polecacie buty dla ulotkarza? wiosna/lato się zbliża chciałbym coś przewiewnego.

Pracuje i roznoszę ulotki/gazety już 2 pary butów przerobiłem po około 4,5 miesięcy pracy tylko,że to były używane kupowane za grosze w lumpeksach potem tylko je dosyć mocno wyprałem i wyczyściłem aby pachniały jednak szybko mi się pocą stopy i buty po pracy zawsze dosyć nie mile pachną tak samo mam ze stopami szczególnie z lewą, używam soli z rossmana i moczę stopy po pracy ale następnego dnia znów praca i 5-6-7h chodzenia.. i tak w kółko mam problem z nie miłym zapachem może właśnie nowe i bardziej przewiewne buty pomogą a są jakieś skarpetki? Proszę polećie mi coś bo zamęcze portfel wydając ciągle na sól do moczenia stóp, puder, czy spray na odświezenie stóp... dodam,że buty 1 to używane salomony trekingowe dosyć drogie nówki jak patrzę ;) a teraz te co używałem ostatnio to nie wiem z jakiej firmy, ale to chyba nie ma znaczenia bo nowe a używane to różnica.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli kupiłeś buty używane i tylko wyprałeś, nie wiesz co w nich mieszka i co tak pachnie.

2. Buty tanie będą wykonane z syntetyku, a to nie jest materiał przewiewny.

3. Buty nadal dość tanie, reklamowane jako skórzane, będą wykonane ze skóry albo pokrytej syntetykiem, albo wręcz z nim zmieszanej (bonded leather) - patrz punkt 2.

Poszukaj nowych butów z naturalnej skóry, która wygląda jak skóra i nie błyszczy podejrzanie, ewentualnie nowych butów do biegania z siatki (też syntetyk, ale przynajmniej w dziurki).

Poszukaj też innego forum, bo tu doradzimy Ci buty za 3 tysiące, w których możesz teoretycznie chodzić 30 lat: doradzimy tak nie jako snoby, ale jako pragmatycy:-)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) coś poszperam. 

Dodaję zdjęcie jakie wybrałem dobre będą :)? czy lepiej jest zainwestować w coś droższego czy raczej może jakieś za 40 zł też są zamienniki. 

Nie wiem czy ma sens kupowanie drogich, boję się trochę że się zniszczą dość szybko. W pracy chodzę po parę KM nie raz, teren jest taki trawy, czasem nawet błoto, nie równy, chodnik ogólnie wszędzie bo chodzimy po domkach, wioskach jak i miastach blokach/klatkach. Dlatego zastanawiam się czy ma sens kupować coś za 200 zł skoro zamieniki są za około 30-40 zł. Samo chodzenie tak długo, czy stopy na serio nie będą się pocić? skoro są cały czas przewiewne to chyba nie.

92c795431afe0.png 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji podstawa to dobra rotacja.,Musisz mieć kilka par butów i nosić na zmianę, im dłużej dasz każdej parze odpocząć, tym wolniej się zaśmierdzą .Dodatkowo porządne skarpety,najlepiej militarne G.I. Cushion Sole,wtedy pot z nóg zostaje w skarpetach i nie wsiąka w buty 

gi socks.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie rotuj obuwie! Kup od razu dwie pary i noś każde co drugi dzień. W ogólnym rozrachunku dłużej Ci posłużą. Ja ze swojej strony mogę polecić dla Twoich zadań New Balance jakiś model Cross Training albo do biegania off road. Z doświadczenia wiem, że są dość trwałe, choć wiadomo ze dużo zależy od anatomii, jedni szybciej niszczą buty, inni wolniej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pozostaw je w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. W celu neutralizacji zapachów w butach sportowych od czasu do czasu możesz je zasypać sodą oczyszczoną na noc. Wsyp sodę bezpośrednio do wysuszonego buta tak, żeby cienką warstwą przykryła wkładkę i zostaw do rana. Rano usuń sodę - ja ją po prostu wciągam odkurzaczem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mesajah, polecam Ci z całego serca buty New Balance. One zostały wymyślone specjalnie dla osób, które muszą stać w pracy (policjanci, drogowcy itp.) - tak przynajmniej głosi legenda. Oczywiście teraz jest masa modeli "modowych", ale wybierz te wyglądające oldschoolowo, na nie są największe promocje np. na Zalando, a mają odpowiednią ilość amortyzatora.

Coś takiego:

https://www.zalando.pl/new-balance-tenisowki-i-trampki-red-ne212b04e-g11.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Kamil1987 napisał:

@Mesajah, polecam Ci z całego serca buty New Balance. One zostały wymyślone specjalnie dla osób, które muszą stać w pracy (policjanci, drogowcy itp.) - tak przynajmniej głosi legenda. Oczywiście teraz jest masa modeli "modowych", ale wybierz te wyglądające oldschoolowo, na nie są największe promocje np. na Zalando, a mają odpowiednią ilość amortyzatora.

Coś takiego:

https://www.zalando.pl/new-balance-tenisowki-i-trampki-red-ne212b04e-g11.html

No niestety legenda. Moje 420 po miesiącu zaczęły śmierdzieć, podczas upałów chlupało ;) A kosztują więcej niż tańsze Garmonty w których co prawda noga też się poci, ale nie sprawia to takiego dyskomfortu, są bardziej przewiewne, wygodniejsze (jedynie wygląd mi do końca nie odpowiadał). W zasadzie celowałbym w buty skórzane ze skórzaną wyściółką lub tekstylną ale z dobrym zabezpieczeniem przed potem. Ewentualnie możesz zakupić odpowiednie wkładki (miałem parę razy świetne skórzane Ecco) lub preparaty do wnętrza buta. Do tego dobre skarpetki z dużym udziałem bawełny (często wystarczały mi takie za kilka złotych, kupowałem chyba w Carefour) i powinno być dobrze. W zasadzie mocna potliwość z nieprzyjemnym zapachem towarzyszyła mi w  butach z wyściółką z syntetyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamil1987 napisał:

Mam 420 od 2.5 roku, jedne z najlepszych butów jakie mam. Jedynie zamsz lekko się wyciera. Brzydki zapach nie pochodzi z obuwia ;)

Mam różne buty, "pachną" jedynie NB. Dezodorant do butów częściowo załatwia sprawę, bo jednak trzeba go używać co jakiś czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli New Balance to nie żadne sportowe tylko MK706v2.,Ten model jest oficjalnie zatwierdzony przez USPS jako Walking Shoe for Letter Carrier , a listonoszom w US nie jest tak lekko jak gdzie indziej,od niedawna muszą dawać z buta nawet w niedziele.,  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli New Balance to nie żadne sportowe tylko MK706v2.,Ten model jest oficjalnie zatwierdzony przez USPS jako Walking Shoe for Letter Carrier , a listonoszom w US nie jest tak lekko jak gdzie indziej,od niedawna muszą dawać z buta nawet w niedziele.,  

Tego modelu nie można kupić w tej części świata którą zamieszkuje OP, a od niedawna w niedziele nie można tu kupić żadnego modelu;-)

Można kupić MK706v2 na brytyjskim Amazonie w cenie, która zdecydowanie nie plasuje tego modelu w kategorii tanich butów.

Pobawiliśmy się, może trochę pomogliśmy, wątek się IMHO wyczerpał. Można się przenieść do innego nowego wątku, o tym czy klej mocno trzyma;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zdecydowałem i kupiłem tańszy odpowiednik Roshe + będę używał sody oczyszczonej do moczenia nóg po pracy oraz stosował ją w butach kosztuje bardzo mało a daje dużo. Cudowałem z solą do kąpieli stóp, talkiem, dezodorantem do stóp a podobny a nawet lepszy efekt mam po sodzie oczyszczonej dopiero krótko stosuje. Dam znać po dłuższym :) Co do skarpetek to polecacie jakieś z sieciówki :)? nie ma może coś bardziej oddychającego? 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie aerodesin.
Stosuje od lat w butach sportowych i we wszelkiego rodzaju neoprenach.
Co prawda nie mam problemu z poceniem się stop i nie mam "chodzącej" pracy wiec raczej buty mi "nie śmierdzą"
wysuszone buty potraktowane specyfikiem maja zawsze świeży zapach a i wiem ze nic tam się nie zalęga.
Buty nurkowe utrzymuje w świetnej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.