Skocz do zawartości

Pierwsza dwurzędówka.


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@macaroni

jak szeroki manszet w spodniach proponowalbys w garniturze z dwurzedowka dla niskiej osoby (dla mnie), ktora ma 175cm.

Wiem, że to nie do mnie pytanie, ale miałem niedawno podobny dylemat - może moje doświadczenia będą dla Ciebie przydatne. Mam 175 cm i za radą Sebastiana Żukowskiego zdecydowałem się na mankiety w spodniach, przy czym:

- garnitur jest jednorzędowy

- mankiety mają 4,5 cm

- spodnie mają 20 cm dołem (najwęższe, jakie w życiu miałem...) i dlatego są dość krótkie.

Miałem spore wątpliwości, zarówno co do szerokości nogawek, jak i mankietów, ale wszystkie zniknęły, gdy tylko założyłem spodnie (btw, uszył je Janusz Kruszewski). Wygląda to świetnie, a mankiety dociążają nogawki (materiał jest lekki), które dzięki temu dobrze się układają na nodze.

Super! Dzięki za podzielenie się. Myślisz, że mógłbyś dodać zdjęcie nogawek i tego jak leżą na butach? Ja zwykle robię 21cm, jestem ciekaw jak wygląda to jeszcze wężej. A w ogóle to byłoby WSPANIALE zobaczyć cały garnitur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Dzięki za podzielenie się. Myślisz, że mógłbyś dodać zdjęcie nogawek i tego jak leżą na butach? Ja zwykle robię 21cm, jestem ciekaw jak wygląda to jeszcze wężej. A w ogóle to byłoby WSPANIALE zobaczyć cały garnitur.

Cały garnitur, ale ze spodniami od Kazimierza Mystkowskiego, już pokazywałem (viewtopic.php?f=2&t=1000&hilit=%C5%BCukowski&start=14)

Spodnie na zdjęciu mają 21 cm, nie mają mankietów.

Zdjęcie nogawek węższych spodni postaram się niedługo wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Dzięki za podzielenie się. Myślisz, że mógłbyś dodać zdjęcie nogawek i tego jak leżą na butach? Ja zwykle robię 21cm, jestem ciekaw jak wygląda to jeszcze wężej. A w ogóle to byłoby WSPANIALE zobaczyć cały garnitur.

Cały garnitur, ale ze spodniami od Kazimierza Mystkowskiego, już pokazywałem (viewtopic.php?f=2&t=1000&hilit=%C5%BCukowski&start=14)

Spodnie na zdjęciu mają 21 cm, nie mają mankietów.

Zdjęcie nogawek węższych spodni postaram się niedługo wrzucić.

Świetny garnitur. Musialem go jakos przeoczyc. Bede czekal na zdjecie spodni po przerobkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja się zbieram z uszyciem granatowej flanelowej dwurzędówki z materiału H.Lesser & Sons. Jako, że Harrisons nie zamierza kontynuować flaneli Lessera, stwierdziłem że to ostatni moment na zakup tej tkaniny ze starej kolekcji.

Co sądzicie o skośnych kieszeniach bez patek w dwurzędówce? Dosyć mocno zastanawiam się też nad klapami. Będą w szpic, ładnie zaokrąglone ale wciąż szukam odpowiedniego zdjęcia. Na pewno nie będą poziome. Wolę bardziej agresywnie idące do góry.

Projekt zakłada dwurzędówkę 6x2, dwa szlice. Mają być wąskie rękawy, wysoka pacha i mocne taliowanie. Uszyję chyba u Basia w Łodzi. Będę z nim rozmawiał na ten temat w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po głowie... przyznam. Ale mam parę wątpliwości, którymi chciałem się podzielić.

Jak myślicie- jak jest z użytkowymi walorami dwurzędówki? Ktoś z Was posiada taki garnitur, jak go nosi, gdzie?

Dawiej były uważane za ubranie dzienne, robocze, wręcz mundur urzędnika. Myślę, że z biegiem lat jej formalność wzrosła. Co myślicie?

Jaka powinna być według was pierwsza dwurzędówka?

Dwurzędówki nosiłem na przełomie lat 80/90 i pierwszej poł. 90. Najwygodniejsze moim zdaniem to między 2x2 a 4x2. Letnie to 2x2 (kwestia korzystania z wewnętrznych kieszeni, większa swoboda przy mniejszej liczbie guzików). Kieszenie poziome. Teraz marzy mi się dwurzędówka kraciasta albo mieszanka lnu i bawełny, albo delikatna cienka wełenka. Na razie nie widziałem takiej kraty jaka mi się marzy. Przy okazji odradzam grubych wełnianych dwurzędówek i ciężkich (i jeszcze 6x2), no chyba że ktoś w plenerze dużo w niej będzie bywał.

Co do formalności z tego co sobie przypominam moje chyba wszystkie dwurzędówki miały raczej nieformalny charakter (kraty, jodełki, lniany samodział etc.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia skośnych kieszeni jest hipotetyczna, ale sprawa braku patek raczej nie. Ma być 6x2, klasycznie. Wiem, że to będzie mi służyło. Mam dwurzędówkę z wieszaka i czuję się w niej wyśmienicie. Pora na bespoke. W końcu bespoke ma przecież podkreślać zalety sylwetki. Osoby, które mnie widziały wiedzą że nie ma u mnie przeciwwskazań do klasycznej dwurzędówki. Wręcz jest zalecana dla wysokich i szczupłych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo up to date zdjęcia. Skąd je wziąłeś? Bez rewelacji te skośne kieszenie na dwurzędówce, już sobie z głowy wybiłem.

A mi się właśnie spodobały na drugim zdjęciu. W zestawie biznesowym kopletne pomieszanie z poplątaniem, ale w tym jasnym blezarze... hm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko polecam raczej mniej dopasowaną marynarkę dwurzędową na początek. Posiadam 1 tak bardzo dopasowaną marynarkę i problem jest z doborem spodni, jako że nie noszę niczego poniżej 20 cm szerokości. Przy tak dopasowanej górze, szerszy dół wygląda śmiesznie - przynajmniej tak jest w moim przypadku. Z innymi dwurzędówkami problemu nie ma i są one dość uniwersalne, bo pasują w zasadzie do różnych krojów spodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, tak jak wielu z Was chodzi za mną dwurzędówka (mam 188 cm. wzrostu, jestem szczupły). Taka klasyczna - granatowa w paski (szare i delikatne, widoczne bardziej z bliska niż z daleka), 6x2, ze spodniami (garnitur), czyli zastosowanie będzie dosyć sporadyczne (garnitur do pracy zakładam z rzadka, z reguły jest to tzw. zestaw koordynowany). Wymyśliłem, że można nosić taką marynarkę z szarymi (popielatymi) spodniami i wtedy będzie można to nosić częściej.

Co o tym myślicie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, tak jak wielu z Was chodzi za mną dwurzędówka (mam 188 cm. wzrostu, jestem szczupły). Taka klasyczna - granatowa w paski (szare i delikatne, widoczne bardziej z bliska niż z daleka), 6x2, ze spodniami (garnitur), czyli zastosowanie będzie dosyć sporadyczne (garnitur do pracy zakładam z rzadka, z reguły jest to tzw. zestaw koordynowany). Wymyśliłem, że można nosić taką marynarkę z szarymi (popielatymi) spodniami i wtedy będzie można to nosić częściej.

Co o tym myślicie :?:

Oczywista oczywistość, jak mawia klasyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, tak jak wielu z Was chodzi za mną dwurzędówka (mam 188 cm. wzrostu, jestem szczupły). Taka klasyczna - granatowa w paski (szare i delikatne, widoczne bardziej z bliska niż z daleka), 6x2, ze spodniami (garnitur), czyli zastosowanie będzie dosyć sporadyczne (garnitur do pracy zakładam z rzadka, z reguły jest to tzw. zestaw koordynowany). Wymyśliłem, że można nosić taką marynarkę z szarymi (popielatymi) spodniami i wtedy będzie można to nosić częściej.

Co o tym myślicie :?:

IMHO marynarka w paski kiepsko się łączy z gładkimi spodniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.