Skocz do zawartości

CT i TM lewin - kołnierzyki w koszulach super slim (rozczarowanie)


Konrad S.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W tym tygodniu mam służbowy wyjazd do Londynu i tak się składa, że koło biura o 3 min na nogach mam sklep TM. Lewin, Charles Thyrwitt i Suit Supply (wszystkie w odległości ze 20metrów od siebie ;) ). Nie mam jeszcze żadnej koszuli CT czy TM Lewin więc postanowiłem trochę pomierzyć, no i przyszło rozczarowanie. W moim przypadku w grę wchodzą tylko koszule extra slim. CT nawet extra slim pewnie musiałbym u krawca taliować. Jednak nie w tym rzecz. Problemem są kołnierzyki. 

Nie wiem jak w przypadku innych sylwetek (bo nie mierzyłem), ale dla Extra slim kołnierzyki są ohydne. W przypadku kołnierzyków kent nie ma mowy o tym, żeby chowały się pod klapami marynarki. W przypadku "cut-away" jeszcze ujdą, ale też bez szału. Prawie się chowają, ale nie do końca... tzn. przynajmniej w CT się "prawie chowają" bo w przypadku TM Lewin nie mieli na stanie extra slim cut away i musieliby zamawiać dla mnie. Pani ekspedientka oczywiście mnie przekonywała, że "to tak musi być" w taliowanej koszuli. Na co tylko się uśmiechnąłem i pokazałem jej kołnierzyk w koszuli bespoke Van Thorn, którą akurat miałem na sobie. Jakoś tego problemu nie miała..... 

Trochę się po głowie teraz drapię, bo tyle się naczytałem zachwytów tutaj na forum na temat tych dwóch marek i szedłem do sklepu podniecony jak małe dziecko.... a tu zonk. Prawdopodobnie nic nie kupię. Tzn. fakt faktem ze same sklepy vs. to co jest w Polsce, to ciężko w ogóle jakkolwiek porównać, jeżeli chodzi o wybór i obłsugę. Szczególnie jeżeli jeszcze wziąć pod uwagę ich cenę jak na centrum Londynu.... No ale cóż z tego, skoro nie mogę patrzeć na te ochydne kołnierzyki. Ehh....

Wieczorem jeszcze idę do SuSu i mam nadzieję, ze może się coś uda tam dostać.

 

Kordi

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc zdjęcia produktów na stronie, jak i koszule użytkowników wrzucających swoje zdjęcia w temacie "Co mam dziś na sobie" nie powinno być zaskoczeniem, że wyłogi w koszulach CT i TML są dość krótkie. Szkoda, bo kiedyś szyli dużo dłuższe - mam starego TMLa z wyłogami prawie 9 cm w kołnierzyku półwłoskim.

Natomiast SS ma moim zdaniem jedne z najładniejszych kołnierzyków w koszulach RTW (bardzo lubię curved cutaway i wide-spread).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Friedman napisał:

Natomiast SS ma moim zdaniem jedne z najładniejszych kołnierzyków w koszulach RTW (bardzo lubię curved cutaway i wide-spread).

Właśnie taką mam nadzieję, bo jak się spojrzy na strone SuSu to każda stylizacja jest pod tym względem perfekcyjna. Dlatego zakładam, że może w SuSu mi się uda też koszulę kupić i ze dwa garnitury jak dobrze pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zawiodłem w ten sposób na TM L. Zamówiłem 5 sztuk i wiszą teraz ze względu na kołnierzyki. Spróbuj Thin Red Line- polecił mi @Hargin i w tej cenie (w promocjach od 9 do 19 funtów), trudno o fajniejsze koszule robocze. Super materiał, dobry kołnierzyk, dzielony karczek. Sa bardzo obszerne. Nie wiem, czy maja sklep stacjonarny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CT mają bardzo fajne rzeczy w dobrych cenach *poza* koszulami formalnymi i krawatami. O ile pamiętam, bo w ich sklepie byłem ostatnio kilka lat temu, ceny są *inne* niż w sklepie internetowym -- niektóre wyższe (np. obniżone 20%, podczas gdy w Internecie są w tym samym momencie obniżone o 30%), inne niższe.

Jak jeszcze tam jesteś, to przymierz sobie ich chinosy, swetry, kurtki, polówki, a także koszule casualowe (chociaż jak jesteś bardzo szczupły, to może Ci nie przypasują...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kołnierzyki CTshirts Extra SlimFit bez względu na rodzaj chowają mi się pod klapy marynarki. @błękit w wątku CMDNS prezentuje wiele z tych koszul w połączeniu garniturami  SuSu i nie widzę tam defektu zgłaszanego w tym zakresie przez kolegów. Ja mam wszystkie marynarki bespoke/mtm stąd trudno mi się odnieść do innych

Klasyczny kołnierz CT ma 7 cm, semi i  cutaway SUSu ma 7 i 8 cm a CTShirt 6,5cm 7 cm. Lewin te co mam 5,5cm

Susu ma w mojej opinii jedne z najładniej wyprofilowanych kołnierzyków

ThinRedLine mają świetne kołnierzyki i fajne materiały - krój na użytkowników siłowni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc moich koszul to extra slim fit od CT z kolniezykami cutaway (wszystkie rodzaje - od extreme do semi) i nie widze problemu z chowaniem sie wylogow pod klapami marynarki. Mam rowniez kilka kentow i tam bywa roznie i dlatego przestalem je zamawiac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blekit napisał:

Wiekszosc moich koszul to extra slim fit od CT z kolniezykami cutaway (wszystkie rodzaje - od extreme do semi) i nie widze problemu z chowaniem sie wylogow pod klapami marynarki. Mam rowniez kilka kentow i tam bywa roznie i dlatego przestalem je zamawiac. 

U mnie - zwykły slim fit z kołnierzykami cutaway - wszystko jest OK.

W jedynej mojej koszuli extra slim fit kołnierzyk jest z tych mini - tej koszuli nie używam.

Może jednak to nie kwestia CT jako takiego, tylko indywidualnych fasonów koszul?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję CT jak i H&C - te same rozmiary (14,5, extra slim). W CT wyłogi kołnierzyka, który opisują jako classic mają u mnie 67-72 mm (w zależności od modelu) i rozsądny rozstaw tj. taki, że chowają się ładnie pod klapy. Z H&C mam kołnierzyk semi-cutaway i w nim wyłogi mają 65 mm, a rozstaw jest węższy - nie chowają się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem jeszcze drugi sklep TMLewin któy był obok i wrażenia dokładnie te same. Kenty się nie chowają, Cutaway extra slim w ogóle nie mieli na sklepie. Zresztą nawet na stronie z nimi bieda jest....Jednak nie ma się co dziwić, że kołnierzyki w TML i CT nie są takie jak powinny, skoro nawet na ich stronach internetowych stylizacje pozostawiają wiele do życzenia pod tym względem.

Byłem też w SuSu i udało mi się przymierzyć dwie koszule. Miałem tylko kilkanaście minut bo śpieszyłem się na pociąg. Kołnierzyki o niebo lepsze niż w TML i CT, ale jest *ale*. W koszulach slim fit kent jest niemal perfekcyjny. Nie ma się do czego przyczepić. Chowa się pod klapy marynarki. Niestety w koszulach extra slim fit jest troszkę, niewiele, ale jednak węższy i już był problem z tym, żeby się chowały. Pewnie jeszcze zależy od garnituru. Niestety jako koszule do mierzenia nie mieli innych krojów kołnierza. Więc i tak będę musiał zamówić internetowo do wypróbowania. 

Natomiast musze powiedzieć, że poza samym kołnierzem koszule mają też lepszy krój IMO w SuSu niż w CT i TML. Fakt, faktem jest to inna półka cenowa, no ale cóż poradzić..... 

 

P.S. 

Taka ciekawostka. Oglądałem właśnie na netflixie serial "Iron fist". Ogólnie jakoś szczególnie serialu nie polecam, ale jedna z postaci Ward (ten po lewej) przez cały sezon zawsze miał perfekcyjne stylizacje. Czemu kurka wodna producenci koszul takich kołnierzyków nie mogą szyć w koszulach RTW.... ehh...

 

iron-fist-tom-pelphrey-jessica-stroup-fi

 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Konrad S. napisał:

Czemu kurka wodna producenci koszul takich kołnierzyków nie mogą szyć w koszulach RTW.... ehh...

Pytanie całkowicie nieuzasadnione. Bardzo wielu producentów RTW szyje koszule z  ładnymi kołnierzykami. Z tańszych choćby wspomniany już Thin Red Line, czy Christian Berg (marka własna Peek & Cloppenburg). Z droższych (np. Eton, Turnbull & Asser, mnóstwo drogich włoskich marek czy nawet nasz polski E. Berg) większość producentów RTW robi piękne kołnierzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Pytanie całkowicie nieuzasadnione. Bardzo wielu producentów RTW szyje koszule z  ładnymi kołnierzykami. Z tańszych choćby wspomniany już Thin Red Line, czy Christian Berg (marka własna Peek & Cloppenburg). Z droższych (np. Eton, Turnbull & Asser, mnóstwo drogich włoskich marek czy nawet nasz polski E. Berg) większość producentów RTW robi piękne kołnierzyki.

Przepraszam bardzo. Już poprawiam zdanie...

Czemu producenci koszul extra slim nie potrafią robić ładnych kołnierzyków?...... Z przeciętnej koszuli Berga wystarczyłoby materiału na uszycie wygonej pościeli....

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2017 o 16:16, Konrad S. napisał:

 

Czemu producenci koszul extra slim nie potrafią robić ładnych kołnierzyków?...... Z przeciętnej koszuli Berga wystarczyłoby materiału na uszycie wygonej pościeli....

 

 

 

 

Koszule od Tomka Milera w kroju super slim mają ładne kołnierzyki. To samo Osovski, slim jest dość mocno taliowany, co najmniej jak extra slim w CT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki, mam propozycję aby może przenieść temat o CT do przewodnika miejskiego, będzie oddzielny wątek o firmie. Dużo osób tam kupuje i dzieli się spostrzeżeniami, inni zadają pytania, można wszystko połączyć,  nowym  użytkownikom  np. będzie łatwiej znaleźć informacje na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.