Skocz do zawartości

Koszule MTM oraz Bespoke


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, że tak od razu zaśmiecam temat, ale: pytanie zbiorowe od grupy rekonstrukcyjnej: :)

czy ktoś, kto miał do czynienia z koszulami bespoke wie, czy możliwe jest zamówienie kołnierzyków odczepianych bespoke? Zakładam, że tak, bo to w końcu bespoke, ale nie szkodzi zapytać. ;)

Dziękuję i pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakacje to okres ,w ktorym sporo firm oferuje uszycie koszul MTM w znacznie nizszej cenie.Musimy jednak pamietac o jednym,cena koszuli w znacznym stopniu zalezy od szlachetnosci tkaniny.Ponizej znajda Panowie top liste firm ,ktore produkuja najlepsze tkaniny koszulowe.

Alumo

Carlo Riva

Albini Group(takze Thomas Mason)

Canclini

Tessitura Monti

Mileta

Oltolina

Testa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dopisac,ze rynek tkanin koszulowych rzadzi sie podobnymi prawami jak rynek tkanin garniturowych.Kazda z tych firm wymienionych na poczatku tematu ma w swojej ofercie tkaniny o o roznych wielkosciach S.Tkanina 180s jest oczywiscie znacznie drozsza od 100s tego samego producenta.Dlatego warto pytac sie przy skladaniu zamowienia na uszycie koszuli MTM o ten dosc istotny szczegol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnio kupionym egzemplarzu koszuli (polska marka o "zachodniej" nazwie), jest naszywka z włoską flagą i napisem "Biella Italia". Raczej nie liczę na to, że to jakaś cud-tkanina, ale pytam z ciekawości, czy ktoś słyszał.

Jest taki region Włoch, mocno na północy, między Turynem a Mediolanem. Może stamtąd jest przędza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o koszulach MTM i bespoke, większość z nas milcząco zakłada, że chodzi o koszule bawełniane. Tymczasem alternatywnym materiałem (dla koszul z bardzo wysokiej półki) jest odpowiedniej jakości jedwab. Ponoć nie ma nic przyjemniejszego dla ciała niż taka koszula, jedwab - jak sama nazwa wskazuje - jest jedwabisty w dotyku, a w upał bije bawełnę na głowę, bo w przeciwieństwie do niej jest ekstremalnie przewiewny, a dodatkowo przez swoją śliską fakturę daje wrażenie chłodu, co zresztą nie wszyscy lubią.

Czy ktoś z Was ma doświadczenia z jedwabnymi koszulami MTM lub bespoke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszule jedwabne..fajna rzecz ,na wieczór w lecie..natomiast w dzien nie polecam..kto ma to wie w czym problem.

Dawno temu posiadałem całkiem sporo w garderobie,obecnie mam jedna bordowa na specjalne wyjscia.Jednak bawełna jest dla mnie primo, a na lato mam troche koszul lnianych,duzo fajniejszych i "lepszych" w noszeniu w upalne dni niz jedwab.

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszule jedwabne..fajna rzecz ,na wieczór w lecie..natomiast w dzien nie polecam..kto ma to wie w czym problem

ja nie mam. W czym problem?

A jak koszule lniane (ew. z dużą domieszką lnu) się sprawują przez cały dzień - tzn. o 8.00 ubieram piękną wyprasowaną lnianą koszulę i czy o 16.00 wygląda ona choć trochę lepiej niż psu z gardła wyjęta? widziałem dzisiaj w davinci kilka fajnych lnianych materiałów na koszule, ale domniemana skłonność do gniecenia jednak mnie powstrzymała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigbadwoof

racja len tez sie gniecie ,jednak jedwab nie wiem czy nie gorzej..

załoz jedwabna koszule w letni dzien pod marynarke/albo nawe bez marynarki/,przejedz sie kawałek samochodem..koszula do prania/i to nie kwestia higieny-nie pomoze nawet talk/,dlatego nosilem wieczorem lub wczesna jesienia..a pozniej dałem sobie spokój i przestałem kupowac...zawiazac krawat-powodzenia,

na lato..dla mnie len koszule i spodnie -nie ma nic lepszego...a ze sie gniecie -soory life is brutal....ubrany a nie przebrany..

ale zawsze mozna spróbowac samego ponosic jedwabie..

pozdrawiam

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr, u Dąbrowskiego na pewno możesz mieć odczepiany kolnierzyk.

Jedwabna koszula w lecie to zły pomysł. Nie mam, ale mam fular jedwabny i faktyczne przy nieco wyższych temperaturach jest kiepsko... Wiem, zaraz powiecie, ze to kilka warstw, ale nisko, na klatce jest jedna (koniec) i jest kolosalne roznicamiedzy miejscem gdzi mam tylko koszule, a tym gdzie jeszcze fular.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.