Skocz do zawartości

Yoox


dziko

Rekomendowane odpowiedzi

Z Yooxem miałem do czynienia raz, kilka lat temu. Kupiłem jeansy Edwin Sen, w cenie rzeczywiście sporo niższej niż gdziekolwiek indziej. Pomimo oszczędnego opisu, trafiłem z rozmiarem (w sensie pas - długość) idealnie. Niestety jeansy miały tak niski stan, że prawie występował (termin zapożyczony ze SF i niedający się chyba zgrabnie przetłumaczyć) ball cleavage:-). Zdjęcia na to nie wskazywały, a pomiaru stanu sprzedawca nie zapewnił.

Off topic na temat zakupów internetowych w ogólności; Moderator może usunąć, jeśli uzna za stosowne:

W mojej ocenie istnieją internetowi hurtownicy, jak Yoox, Asos, Zalando czy Amazon; można upolować coś w super cenie, ale z większym ryzykiem niż w mniejszych firmach jak Country Attire czy Poszetka (w których z kolei ciężej znaleźć zapomnianą perełkę). W tych drugich odpowiedzą na każde pytanie i na życzenie zmierzą dowolny fragment ubrania w calach, centymetrach czy stopach. Moje ostatnie dwa zakupy z Amazona:

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00N1X6B0Q/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

(właśnie siedzę w tej świetnej, miękkiej OCBD, doskonale dopasowanej, kupionej za 29 funtów; godzinę po moim zakupie cena wzrosła do 45 funtów i na tym poziomie pozostała; polityka cenowa Amazona jest nieprzewidywalna, bo często zdarzają się sytuacje, gdzie np. kurtka w rozmiarach S, L i XL kosztuje 159.99, a w rozmiarze M 63.50)

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01F5X0DXA/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

(pomijając że workowaty i plastikowy. Na zdjęciu widać było podszewkę w tartan; w rzeczywistości - wyobraźcie sobie foliową reklamówkę, na której nadrukowano zdjęcie tartanu, tak jak drukuje się gołą panienkę, Manhattan skyline czy napis Boss; taką właśnie podszewkę wmontował do tego płaszcza producent. Zapłaciłem 86 funtów, zwróciłem, dostałem zwrot wpłaconej kwoty i wysyłki).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 285
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@lubo69 - masz rację, że polowanie na Yooxie to ryzyko, ale właściwie głównie ryzyko straty czasu, bo towary można spokojnie przymierzyć i zwrócić za darmo. Jak wspominałem w inauguracyjnym poście, istnienie tego sklepu nie miałoby sensu bez dobrej polityki zwrotów. Ogólnie zatem, coś za co - sklepem z luksusową odzieżą, gdzie każda sztuka jest indywidualnie odmierzana, dobrze opisana i pokazana na fotkach w kilku stylizacjach jest MrPorter, ale też ceny u nich są, delikatnie mówiąc, wysokie.

Z ciekawych yooxowych polecanek, to dziś w JBMDNS prezentuje chukka Gianfranco Lattanzi (na skórzanej podeszwie, szyte Blakiem z krytym kanałem, dobra skóra), które obecnie (tylko w jaśniejszym brązie niż ten mój) można nabyć za zupełnie absurdalną kwotę ok. 85 euro.

Rozmiarówka zaniżona, czyli lepiej schodzić w dół, albo zamówi dwa rozmiary dla testu:

http://www.yoox.com/pl/44997796KG/item#cod10=44997796KG&sizeId=&sizeName

Posiadam i mogę polecić również taki dwurzędowy płaszcz (tylko ja mam w innym kolorze, ale ten sam krój i skład materiałowy):

http://www.yoox.com/pl/41670759UR/item#dept=men&sts=ip_baynote&bnwidget=PDSameDesigner&bnslot=1&bnpid=41670759&cod10=41670759UR&sizeId=&sizeName

Jest dość lekki (na niewielkie mrozy) ale bardzo fajnie skrojony i porządnie wykończony, krój dość dopasowany (dla rozmiaru 48 klatka bodaj 108, talia 100 cm).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dziko napisał:

@lubo69 - masz rację, że polowanie na Yooxie to ryzyko, ale właściwie głównie ryzyko straty czasu

No i chyba też (niewielkie) ryzyko finansowe, bo przy płatności kartą rozliczaną w PLN jest raczej mała szansa że na konto wróci kwota w tej samej lub większej wysokości. Mój przykład prochowca z Amazona: zeszło 462.28, wróciło 455.64. Poza tym czy Yoox umożliwia darmowy zwrot jak na przykład SS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lubo69 napisał:

No i chyba też (niewielkie) ryzyko finansowe, bo przy płatności kartą rozliczaną w PLN jest raczej mała szansa że na konto wróci kwota w tej samej lub większej wysokości. Mój przykład prochowca z Amazona: zeszło 462.28, wróciło 455.64. Poza tym czy Yoox umożliwia darmowy zwrot jak na przykład SS?

Toż wszystko jest w instrukcji na początku wątku :-) Przy płatności kartą złotówkową faktycznie trzeba się liczyć ze stratami na przewalutowaniu, dlatego bardzo polecam jednak kartę/konto w euro, na AliorKantorze jest to całkowicie za darmo, jeśli się dokona choć jednej transakcji. Na darmowe zwroty jest 14 dni, poza tym odbywa się to tak samo jak w SuSu czy Zalando (gotowa etykieta zwrotna w paczce itd.).   

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dziko napisał:

Toż wszystko jest w instrukcji na początku wątku :-) Przy płatności kartą złotówkową faktycznie trzeba się liczyć ze stratami na przewalutowaniu, dlatego bardzo polecam jednak kartę/konto w euro, na AliorKantorze jest to całkowicie za darmo, jeśli się dokona choć jednej transakcji. Na darmowe zwroty jest 14 dni, poza tym odbywa się to tak samo jak w SuSu czy Zalando (gotowa etykieta zwrotna w paczce itd.).   

O ile wiem, polskiej karty kredytowej w walucie innej niż PLN mieć nie można. Jeżeli Yoox przyjmuje karty debetowe, to problem rozwiązany. Mam kartę debetową wielowalutową (PLN/CHF/EUR/GBP/USD), polecam. Na internetowe kantory jestem za stary:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lubo69 napisał:

O ile wiem, polskiej karty kredytowej w walucie innej niż PLN mieć nie można. Jeżeli Yoox przyjmuje karty debetowe, to problem rozwiązany. Mam kartę debetową wielowalutową (PLN/CHF/EUR/GBP/USD), polecam. Na internetowe kantory jestem za stary:-)

Alior ma walutowe MasterCard Debit, Yoox bez problemu przyjmuje. Można też płacić PayPalem, acz tego akurat nie testowałem.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoox to sklep. Rozmiarówkę mają producenci. Większość firm włoskich stosuje podobną rozmiarówkę do SS, czyli numerki jakoś tak sobie odpowiadają, ale tylko większość; ponadto, sporo firm, w przeciwieństwie do SS, nie trzyma rozmiarówki (np. Boglioli - spora loteria).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dziko napisał:

Alior ma walutowe MasterCard Debit, Yoox bez problemu przyjmuje. Można też płacić PayPalem, acz tego akurat nie testowałem.   

Paypal jest o.k. (sam z niego korzystam od ..nastu lat) i chroni Ciebie jako kupującego. Jest to bardzo korzystne np. w wypadku zakupów na ebay-u. Sam miałem taką sytuację jakieś 10 lat temu, że paypal "odzyskał" dla mnie od sprzedawcy z Azji ok. 2000 $ za kupiony przez mnie na ebayu rzadki polski banknot z dwudziestolecia międzywojennego, który ten niefrasobliwie wysłał zwykłym listem i przesyłka zaginęła. Myślałem- umarł w butach, a tu taka miła niespodzianka. Generalnie odniosłem wrażenie, ze paypal "trzyma stronę" kupującego. Dodatkowo paypal pokrywa/zwraca koszty przesyłki zwrotnej do sprzedawcy jeżeli nie jest ona refundowana przez sklep/darmowa. Minusem jest to, że jest drogi (dla sprzedającego) i stosuje niekorzystny przelicznik- przy średnim kursie 4,35 za Euro paypal przeliczał coś koło 4,60. Plusem jest to, że podpinasz kartę w złotówkach i tyle złotówek ile paypal z karty pobierze na określoną sumę w walucie, tyle samo odda w przypadku zwrotu. Nie ponosisz dodatkowych kosztów spreadu, co przy zakupach na yooxie jest bardzo istotne.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tanatos70 napisał:

. Plusem jest to, że podpinasz kartę w złotówkach i tyle złotówek ile paypal z karty pobierze na określoną sumę w walucie, tyle samo odda w przypadku zwrotu. Nie ponosisz dodatkowych kosztów spreadu, co przy zakupach na yooxie jest bardzo istotne.

A to ciekawe, nawet nie wiedziałem (PayPala używam głównie na ebay.co.uk i mam podpiętą kartę funtową) Faktycznie, to bardzo użyteczna rzecz a Yooxie, wydanie dodatkowych 4-5% na jakiś okazyjny towar to nic strasznego, co innego straty na przewalutowaniu przy zwrotach i bardzo fajnie, że PayPal to załatwia.

Z takich ciekawostek to jeśli chodzi o kartę debetową, to technicznie rzecz biorąc zwrot jest dokonywany prosto na konto a nie na kartę. Musiałem ostatnio zastrzec kartę w EURO, w międzyczasie czekałem na dwie refundacje z Yooxa - pomimo, że karta była już nieaktywna pieniądze wróciły na konto bez opóźnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że nikt na nic nie polował podczas ostatnich promocji, więc czemu się nie przyznajecie? :-)

Do mnie przyszła pierwsza ;-) transza. A że Yoox nie tylko włoszczyzną stoi, to trafiły się również buty Trickera za 199 euro oraz loafersy nieznanej hiszpańskiej marki Zampiere (wygląda na to, że pozycjonują się cenowo jak Yanko, szycie Blake rapid + szpilki) za jakieś śmieszne 78 euro. Oba w rozm, 8.5.

I tutaj takie czary-mary-nie-do-wiary, bo jak powszechnie tu wiadomo Tricker's Bourton na słynnym kopycie 4444 to dla chłopa małorolnego lub ewentualnie Yeti, a "Hiszpany" dla 55-kilowych fircyków. Może i zasadniczo tak, ale jednak nie :-) Kopyto 4444 jest faktycznie ultra szerokie, dobre dla żaby czy Yeti właśnie, ale przy bardzo wysokim podbiciu (jak u mnie) przyszwa ma wyraźnie rozwarcie, dodatkowo przez specyficzne mocowanie języka (tzw "miech") but ciężko się zakłada. Kopyto Zampier za to totalnie zaskakuje - mocno trzyma bokami, ale jest bardzo obszerne w palcach na szerokość i wysokość, dodatkowo głębokie wcięcie sprawia, że są zaskakująco komfortowe przy wysokim podbiciu.

Pomimo powyższych zastrzeżeń, Bourton jest mimo wszystko komfortowy, ale i tak wróci, bo... no wygląda, jak wygląda, kontrast podeszwy z cholewką jest na żywo dużo większy niż na zdjęciach, więc nawet przy mojej sympatii dla casualu trochę za hardkorowo dla mnie (pomijam fakt, że taki but za takie pieniądze to klasyczny "zakup rozwodowy" :-D). Swoją drogą, złudzenie "gigantycznego" rozmiaru Bourtona bierze się właśnie z podeszwy, całkiem odwrotnie jest w szytym Blakiem Zampiere.

tri-vs-zam3.thumb.jpg.f162b8e903014af19bced4e88e8a67f9.jpg

tri-vs-zam2.jpg.de4e07d0c3e842dd9ca698db60ec607d.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych odesłanych rzeczach cicho liczę, że Yoox mnie nie zbanuje, no bo w końcu coś też zdarza mi się zatrzymać :-D

Co prawda sezon dobiega końca, ale jestem niezmiernie zadowolony, bo na coś w tym stylu polowałem od miesięcy, a nie jest prosto znaleźć w rozsądnej cenie. Kardigan z kołnierzem szalowym włoskiej firmy Scaglione (która jest głównie podwykonawcą wielu innych marek), bardzo przyjemna, gruba na palec wełna (70%) z kaszmirem (30%), dobra "marynarkowa" długość. Upolowane za 67 euro (cena wyjściowa ponad 200). Kolor w rzeczywistości ciemniejszy, pod granat, może wymienię guziki na złote-metalowe i wtedy to już będzie killer.

scaglione-scc.thumb.jpg.633b838a2f0c2682c05a2b59a23ce24c.jpg

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wodzu napisał:

Ile razy wchodzę na Yooxa i spędzam pół godziny na poszukiwaniach czegoś ciekawego, tak kończy się na pustym koszyku i zniechęceniu. I za jakiś czas od nowa. :-D

Mam dokładnie tak samo, jakoś nie mogę się rozeznać w tych włoskich firmach i ich rozmiarówce,  Nie lubię bawić się w odsyłanie więc efekty na razie jak u Ciebie, ale wchodzę tam co jakiś czas, no i śledzę ten wątek więc chyba chciałbym ale się boję  :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na Yooxie ruszyła finałowa sezonowa wyprzedaż - przedmioty z tej wyprzedaży dostępne są tylko po zalogowaniu, więc nic konkretnego nie zalinkuje. Niemniej warto się rozejrzeć, bo w zalewie standardowego Yooxowego fashion-dziwactwa jak zwykle kryją się perełki, garnitury full-canvas poniżej 2000 zł i podobne atrakcje. @Tanatos70 powinien być szczególnie zadowolony, bo jest choćby pokaźny wysyp PRL-ek :-)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, dziko napisał:

. @Tanatos70 powinien być szczególnie zadowolony, bo jest choćby pokaźny wysyp PRL-ek :-)

Dzięki, nawet nie zauważyłem, że PRL powrócił/o ;-). Już coś tam wyhaczyłem :).

EDIT: ale to w sumie takie trochę oszustwo marketingowe ta promocja. Miałem kilka upatrzonych sztuk zapisane w dreamboxie i ich cena (niektórych) spadła jakieś dwa dni wcześniej. Po dwóch dniach wskoczyła ta niby promocja, ale ceny tych przecenionych egzemplarzy się już nie zmniejszyły. Niestety konsekwencją objęcia poszczególnych pozycji akcją "f & f" jest to, że nie działają na nie kody promocyjne (dzisiaj np. dostałem dodatkowe 10 % za używanie paypala). Jak więc mówi mój dorastający syn jest: "tak średnio bym powiedział" ;-). No, ale nie obrażam się i dwie paczki już z Włoch jadą (większa dla mnie, mniejsza dla żony) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi promocjami i wyłączeniami to jest intrygująca sprawa, bo system Yooxa zdaje się mieć (o czym pisałem w mailu na początku wątku) swoiste "martwe punkty". W wypadku tej ostatniej wyprzedażowej promocji było parogodzinne okienko od momentu gdy info o promocji zniknęło (więc i chyba restrykcja na nie łączenie cen wyprzedażowych  z kodami promocyjnymi) a momentem, gdy ceny powróciły do pierwotnego stanu. Jest to zaskakujące, tak jakby poszczególne "przełączenia" w systemie wyceny produktów ktoś im robił ręcznie, a nie programował.

Doszła do mnie paczka z wyprzedaży, niestety niemal same pudła, tylko jeden sweterek zostanie (dzianiny to generalnie bardzo mocna strona Yooxa). Zaryzykowałem tym razem z garniturami, co w moim przypadku jest raczej liczeniem na łut szczęścia (generalnie potrzebuje separates, czego włoskie marki nie oferują). Yoox niestety w garniturach podaje tylko rozmiary i czasami szerokość nogawki na dole, co oznacza potencjalnie niezłą loterię. Jeden garnitur miał szczuplejszy Drop7, co oznaczało spodnie za małe nawet z marginesem na powiększenie, ale drugi - no tu mnie Yoox totalnie zaskoczył, to był Tombolini w bardzo rzadkim Drop 4 i ten się okazał z kolei spadochronem - marynarka w rozmiarze 48 miała w talii 104 cm! :shock:. Swoją drogą, Tombolini to dziwna marka, na StyleForum pisali, że ich garnitury są raczej kiepsko wykonane, ale za to ze świetnych tkanin i to by się nawet zgadzało. Morał z tego taki, że kupowanie na Yooxie to loteria, a kupowanie garniturów na Yooxie to włoskie SuperEnalotto :-D

Z innej beczki, a propos płatności PayPalem - jak już tu zostało wspomniane, kurs jest mniej korzystny niż w kantorach, ale nie ma podwójnego przewalutowania w razie zwrotu. Kolejną zaletą jest szybsze rozliczenie - w przypadku karty debetowej od emaila o refundacji do pojawienia się środków na koncie potrzeba zwykle 3 dni, w przypadku PayPala zajmuje to tylko parę godzin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety (a może "stety", bo powinienem trochę przyhamować... pitu, pitu ;-)) przegapiłem ten "martwy punkt". Tzn. nie przegapiłem, ale przecwaniaczyłem myśląc, że wykorzystam sobie dodatkowy kod, a może jeszcze cena spadnie i już w ogóle będzie taniocha, a tu g...o- wróciły do poprzedniego poziomu. No, ale zabawa w polowanie jeszcze się nie zakończyła. Zresztą króliczka to fajnie się goni, a jak się już złapie...  do mnie też dzisiaj dotarły trzy nowe niedrogie "peerelki" i w zasadzie to mógłbym wszystkie zostawić, ale jestem już dość wybredny i tylko tą najfajniejszą "letnią" wrzucam do szafy. Zresztą muszę dbać o miejsce w garderobach, gdyż żona zapowiedziała, że nowej przestrzeni już nie dostanę :).

Na "chciwość" paypala znalazłem radę- wyrobiłem sobie kartę do konta walutowego i ją podpiąłem pod paypala. Teraz pobiera mi i oddaje w Euro (faktycznie szybciej niż bezpośredni na kartę), które kupuję w banku zdalnie po przyzwoitym kursie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Niezłe. Dostawa do Portugalii, marynarka przeceniona:

EUR 586,00 EUR 257,00

Zmieniam na Polskę, robi się:

EUR 671,00 EUR 275,0.

Cena aktualna może się oczywiście różnić (Polska jest gdzieś na dalekim wschodzie), ale zastanawia cena wyjściowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

"Raz na Yooxie, raz pod Yooxem" jak powiada modowe przysłowie. Miałem niedawno słabą serię, z czterech zamówień został dla mnie ciepły sweterek na zimę (choć i pod koniec kwietnia się przydał) oraz jakieś buty dla dziecka. Za to ostatnie zamówienie nadzwyczaj udane, na osiem rzecz tylko jedna ewidentnie nie trafiona (casualowa koszula), dwie  do przemyślenia i pięć celnych strzałów, w tym dwa w środek tarczy.

W wątku SuSu wspomniałem o jedwabnej dzianinie - tak to wygląda na żywo: chłodne, szorstkie włókno o luźnym splocie. Akurat trafił się mało ciekawy kolor, będę pewnie zmieniał na inny, więc jeszcze nie mogę powiedzieć, jak to się nosi w upały, ale w "dotyku i konsystencji" ciekawe, wyraźnie inne niż wełna i bawełna.

scagyoox.jpg.ed688b0b59bba7f7bb60dec12f93ae14.jpg

Gdzieś z zakamarków przecen wyskorbałem za 32 euro takie spodnie Zanella - to ponoć bardzo wysoka półka wśród włoskich spodni RTW. Akurat zdjęcia spodni Yoox ma szczególnie beznadziejne nawet na tle ogólniej beznadziei, więc tym większe było moje pozytywne zaskoczenie. Świetny regularny krój z lekko zwężaną nogawką, zakładkami  i zaprasowanym kantem, rewelacyjny materiał (mieszanka lnu i bawełny w ciężkim twillu, lekko spranym a la denim), bardzo staranne i przemyślanie wykończenie (np. widać, że spodnie zostały najpierw sprane, a dopiero potem zaszyte na tylnym szwie z marginesem na poszerzenie w pasie). Jakbym zapłacił 100 euro, to też byłbym bardzo zadowolony. Marka niewątpliwie warta zainteresowania, jest jej sporo na Yooxie w różnych rozmiarach i krojach.

zaneyoox.jpg.82d50269d2d9e6ab03bce2d591b15623.jpg

Po taniości, za jedyne 102 euro trafiłem taką ostatnią marynarkę Luigi Bianchi Mantowa. Tradycyjny krój mediolański, mało tu popularny (konstrukcja w ramionach, trzy guziki, wydłużona marynarka) mi akurat bardzo pasuje. Materiał, opisany jako letnia wełna, okazał się przewiewnym hopsackiem Vitale Barberis Canonico. Nie ma podszewki z przodu, więc zajrzałem i obmacałem pod klapami - jest OK, płótno. Macam niżej i zaglądam... też płótno. Full-canvas za 430 zł to mi się jeszcze nawet w TKMaxxie nie trafił :-D Co więcej, marynarka wygląda na całkiem świeżą, nie jakaś wymemłaną zwrotami i przymiarkami, miała wciąż zaszyte szlice z tyłu itd. Ot, magia Yooxa.

lbmyoox.thumb.jpg.4c822f52d6ddcb1431c9f84a69fa2bde.jpg

 

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Darmowa dostawa znów jest od jakiegoś czasu ;-)

Z ciekawych rzeczy ostatnio upolowanych na Yooxie, polecić mogę taką kurtkę Safari zupełnie nieznanej marki Obvious Basic - świetny krój i materiał (100% bawełny typu washed chambray, lekkiej i prawie niemnącej):

https://www.yoox.com/pl/41686912JP/item#dept=men&sts=sr_men80&cod10=41686912JP&sizeId=3&sizeName=48

safariobbas.jpg.0c739d611efb2ddd3f62f05864996e17.jpg

A propos opisanych wcześniej spodni Zanella, tak wyglądają po trzydniowych intensywnych zmaganiach (biuro, pociąg, samolot, knajpa itp), oczywiście bez prasowania itd. Jak na mieszankę-len bawełna chyba dobrze nieźle:

zanellafit.JPG.6294f64d538b035b26f775bdae54da5f.JPG

Odebrałem też marynarkę LBM po poprawkach, wełna VBC typu hopsack to naprawdę świetny materiał na na lato, warto polować na coś takiego:

lbmfit.thumb.jpg.ead528862debf5bf4ad2f7f4f142cebb.jpg

 

 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.