Skocz do zawartości

Wielki Shoe

Rekomendowane odpowiedzi

Tak niechlubnie spytam, czy  w konkursie może wziąć udział tylko jedna para butów, czy można dwie? Co prawda aż wstyd się przyznawać, że dwie pary butów mam w stanie do renowacji, jednak te w których teraz najczęściej chodzę na uczelnię przeżywają najwięcej ze wszystkich moich butów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, chciałbym zaprezentować buty które odkryły przede mną tajemnicę jakiej się nie spodziewałem i to dzięki temu konkursowi.

Chcąc sprawdzić kiedy i za ile je kupiłem, ze zdumieniem odkryłem w czeluściach gmail, iż prezentowane Loake Fairford 1880 były moimi pierwszymi butami goodyear welted :-o. Były to także moje pierwsze trzewiki i pierwsze buty z kraju czupsów i fuszów :D

Zostały zakupione przeze mnie na allegro w grudniu 2010 roku. Wystawiono je za 60zł lekko używane, licytacja staneła aż na 256zł!

Ostatnie lata ze smutkiem spędziły w piwnicy ale na ten sezon zostały wyciągnięte na trudniejsze warunki i tak się prezentują.

Cholewka podniszczona, przebarwiona, lekko zerwana, boki wypłowiałe, urwany zaczep z tyłu (ułatwiający zakładanie), oczka są gdzieniegdzie poodczepiane - jednym słowem, za wkład historyczny należy im się drugie życie :D

8B3E6XK.jpg

BdJDEqS.jpg

EikQo3P.jpg

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Sidhe napisał:

Tak niechlubnie spytam, czy  w konkursie może wziąć udział tylko jedna para butów, czy można dwie? Co prawda aż wstyd się przyznawać, że dwie pary butów mam w stanie do renowacji, jednak te w których teraz najczęściej chodzę na uczelnię przeżywają najwięcej ze wszystkich moich butów...

Nie ma się czego wstydzić. Klienci do nas często przychodzą z całym workiem butów do renowacji :-) Można zgłosić dowolną ilość par.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc wstawiam moje monki - choć przyznam, że ich start w tym konkursie może być lekko kontrowersyjny.

Otóż zakupiłem je jeszcze nie mając pojęcia o rodzajach szycia, czym różni się GYW od Blake, jakie są wady i zalety skórzanej podeszwy czy w ogóle faktu, że warto inwestować w buty. Potrzebowałem butów i tyle. Każdy człowiek chcący zmienić swój wizerunek powinien zacząć od butów. Wymagania - mają być ładne, pasować mi no i wygodne. Wszelkie "sklepówki" z galerii nie spełniały moich wymagań, co mnie coraz bardziej denerwowało (a przyznam, że byłem tuż przed odkryciem butów szytych :) ), no i się zdarzyło, przechodziłem koło małego butiku w lokalnym miasteczku i zobaczyłem je na wystawie. Wszedłem, przymierzyłem, uznałem, że są niemal tak wygodne (jeśli nie bardziej) niż trampki, które akurat miałem na nogach. To było (wtedy) to. Buty te, mimo, iż są klejone i nubukowe zamiast zamszu, spełniały swoją rolę już niezły kawałek czasu. Właściwie moje ulubione jeśli chodzi o spacery po uczelni czy czasem nawet mniej zobowiązujące wieczorne wypady na miasto. DSC_0073.thumb.jpg.b481c94f26b171ec5ba99d6d1459cedf.jpg

Pomimo to fakt, jak szybko przestały być "śliczne", a stały się "średnie" tylko uświadomił mnie w tym, że nie stać mnie na tanie buty. Co nie zmienia faktu, że w tych chciałbym jeszcze trochę pochodzić..

DSC_0075.thumb.jpg.60e5d141f4a6a668407510ada4cb427a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze!

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w naszą akcję! Z przyjemnością czytaliśmy wszystkie zgłoszenia oraz historie o Waszych butach! Po długich dyskusjach na warsztacie wyłoniliśmy 10 użytkowników, których butami zajmiemy się w ramach naszego konkursu:

1. Dar

2. MH_fan

3. dziko

4. Sidhe (Loake)

5. MateuszT

6. eye_lip

7. Krzysiek_W

8. NieMy

9. Adam Pers

10. michal.

Buty prosimy dostarczyć do naszego warsztatu pod adresem:

ul. Racławickiej 99/127, 02- 634 Warszawa

W przypadku wysyłki prosimy załączyć dane teleadresowe, abyśmy mogli ustalić zakres prac. Po renowacji będzie można odebrać je osobiście, lub odeślemy je kurierem pod wskazany adres na nasz koszt.

Gratulujemy zwycięzcom! Mamy nadzieję, że będziecie zadowoleni z efektów naszych prac, które opublikujemy w dedykowanym wątku na forum BwB :-) 

Pozdrawiamy

Ekipa Wielkiego Shoe

mail: kontakt@wielkishoe.pl

tel: 530437190

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sprawdzałem, czy jeszcze jakiś Dar wziął udział w Konkursie :D 

W pierwszej kolejności składam podziękowania dla Organizatorów oraz Szanownej Komisji Jury. Dziękuję również wszystkim Kolegom za wzięcie udziału w Konkursie.

Sporo frajdy towarzyszyło mi w związku z udziałem w tym konkursie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za konkurs i za wytypowanie moich kochanych GB (wszak pierwsza miłość nie rdzewieje)

 

I pytanie do organizatorów. Czy jest jakiś termin do kiedy należy dostarczyć buty? W tym tygodniu jestem poza Warszawą i niestety nie uda mi się tego zrobić.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2017 o 19:54, michal. napisał:

Bardzo dziękuje za konkurs i za wytypowanie moich kochanych GB (wszak pierwsza miłość nie rdzewieje)

 

I pytanie do organizatorów. Czy jest jakiś termin do kiedy należy dostarczyć buty? W tym tygodniu jestem poza Warszawą i niestety nie uda mi się tego zrobić.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Buty najlepiej dostarczyć do końca kwietnia, ale nie chcemy stawiać sztywnych terminów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wielki Shoe jest faktycznie wielki! Przywrócili butom stan oryginalny. Żonę dopiero starte podeszwy przekonały, że to nie są nowe buty :-)

Teraz nie trzeba się zastanawiać gdzie w Warszawie zawieźć buty do odświeżenia. Chłopaki wykonują także inne prace szewskie typu np. zelowanie. Na miejscu ogromna oferta past, kremów, szczotek, prawideł i co tam jeszcze potrzebne jest do butów.

 

Wielkie dzięki!

IMG_7807.jpg

IMG_7810.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Odebrałem dziś moje Magnanni po renowacji, która obejmowała też rekoloryzację a nawet drobne naprawy (obcas).

Dla przypomnienia, buty przez zabiegami były w bardzo ciężkim stanie i wyglądały tak:

magnan-1.jpg.b8c46dce2c845b5e6e9bc4ae1cfd8cbe.jpg

A po zabiegach rodem z najlepszego shoe-spa ;-) wyglądają tak:

magna-new1.jpg.408b8fd5396646fe5227c923ae5ae5b2.jpg

Wiadomo, że podług forumowych standardów to nie są za piękne buty same w sobie, tym niemniej posłużyły do przetestowania usługi, a komentarz moim zdaniem może być tylko jeden" "czapki z głów!" :-) Naprawdę, bardzo solidna i dokładna robota. Wybarwienie oparte jest na kolorze "Cherry" z palety Saphira + czerń, buty są nieco ekstrawaganckie, ale do mocno casualowych stylizacji się moim zdaniem nadają, jak powiedzmy poniżej:

magna-new2.thumb.jpg.27ff078dc06157bb1e9294ade8b582ac.jpg

Z mojej strony zatem - gratulacje i podziękowania dla @Wielki Shoe, Forumowiczom szczerze polecam!

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wielkie podziękowania dla Wielkiego Shoe! Brawurowo wykonana usługa. Okazało się, że lico skóry nie było w najlepszym stanie. Jednak Wielki Shoe wycisnął z nich ile się da:20170524_131805.thumb.jpg.c3fe69b45d887c1d2803766d12b70d9e.jpg

20170524_131810.thumb.jpg.d4d340c2c979217e8ffb4ec14073d281.jpg

20170524_132012.thumb.jpg.b7ff9ab2fc830471a1c2885f715bd9d8.jpg

Dla przypomnienia dodam jak było (smutno i ponuro):

20170301_120216.thumb.jpg.b4d8b83d01d211ccf5af7d135ff0dad4.jpg

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.