Skocz do zawartości

[Warszawa] Sebastian Powierża, szewc miarowy


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

A te klasyczne kopyta to one nie są jakieś takie, hm... nieładne?

Nie chcę krytykować, tym bardziej, że z racji miejsca zamieszkania nie jestem potencjalnym klientem, ale takie odniosłem wrażenie na podstawie zdjęć. Bardzo się cieszę, że w stolicy jest nowy szewc i życzę mu jak najlepiej.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czarne monki wyglądają ciekawie. 

Edit:za to na instagramie skóra na niektórych butach wygląda słabawo.Nie mogę sobie przypomniec gdzie, czy tu na forum czy na jakimś blogu już się z tą marką 'true handmade' spotkałem. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El-biczel miał chyba na myśli inspirację, nie czyjś pierwotny projekt.

A tak ogólnie, naprawdę fajne, wygląda na to, że idzie Pan trochę "włoską" drogą - czyli trzymając rzemieślniczą jakość nie stroni od eksperymentów i inspiracji casualowych/fashion. Zwolennicy klasyki brytyjko-hiszańsko-austro-węgierskiej będą pewnie trochę marudzić, ale dla mnie to bardzo dobry kierunek.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że chodziło o inspirację bo faktycznie są podobieństwa, ciekawe kiedy powstały.

Dziękuję za dobre słowo. Lubię tworzyć nowe rzeczy, w zasadzie to chyba do tej pory nie zrobiłem dwóch takich samych par, ciągle mnie korci żeby coś zmieniać, chociażby niewielki detal :) poza tym cały czas człowiek się doskonali i chce z siebie wiecej wykrzesać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sebastian Powierża napisał:

 Para butów z niebieskimi akcentami to buty eksperymentalne z recyklingu, wykonałem je z opony samochodowej, dętki rowerowej, starej kurtki wiatrówki oraz BT czyli bawełny technicznej która wcześniej pełniła funkcję zaczernienia podłogi w jednym z Warszawskich teatrów.
  
Zachęcam do zadawania pytań i proszę nie szczędzić krytyki.

 

 

Buty z recyklingu ? WoW . Ale na zdjęciu widać jeszcze kota - do czego został użyty ;-)?

1. Jak z dostępnością skór u Pana? Są na miejscu?Jeśli tak to jakie?

2. Czy kopyta robione są od początku pod klienta czy to są gotowe kopyta dostosowywane do klienta nakładkami?

3. Jak wygląda proces zamówienia i szycia - w sensie czy wykonywany jest but próbny?

4.Czy możliwe jest zamówienie na odległość jak np u Kielmana?

5. Czy sam Pan robi cholewki czy korzysta z cholewkarza?

6. Czy można kupić u Pana prawidła robione na podstawie kopyta?

7. Jakie są ceny?Tu pewnie nie będzie Pan chciał publicznie odpowiedzieć , ale być może zgodzi się Pan podać np cenę minimalną za samo szycie najprostszego zamówienia (mowa o butach klasycznych)

8. Czy można prosić o więcej zdjęć butów klasycznych?

9. Którego z szewców wskazałby Pan jako tego, który wywarł największy wpływ na Pana styl?

 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotek to Maczetka, pomagała mi przy pracy :)

1. Szczerze powiem, że niemal staję na rzęsach żeby mieć jak najlepsze skóry, ponieważ jak nie jest się fabryką i niezamawia się 50m jednego rodzaju to robi się problem. Ale daję radę. W pracowni zawsze staram się  mieć coś ciekawego. Używam skór bydlęcych, czasem jak jest potrzeba dla uzyskania jakiegoś efektu sięgam po coś innego ale jest to ustalane z klientem. Jeżeli chodzi o skóry bydlęce to wykorzystuję cielece,bukaty,anilinowane, z twardym licem z miękim, grubsze,cieńsze,międlone,welury,korygowane,marszczone,tłoczone,olejowane,crusty itd. Wszystko zależy co chcę uzyskać, jaki efekt wizualny, jak mają wyglądać po 0,5 roku użytkowania i jakie mają przeznaczenie. Z założenia nie ograniczam się. Jeżeli chodzi o twarde skóry to też różnie, ważne by spełniały swoje funkcje i były jak najlepsze, Portugalia,Niemcy,Turcja,Polska .... Jak coś jest dobrego to biorę .

Jestem też otwarty na różne propozycje, klient może sam kupić i przyjść do mnie z wymarzoną skórą.Poza Ty nie ograniczam się też tylko do skór.Jest jedna rzecz, nie robię butów z gadów tak sobie kiedyś założyłem i się tego trzymam. Jeżeli ktoś ma dostęp do dobrych, ciekawych skór chętnie się dogadam.

2.Kopyta szykuję do miary klienta osobiście, ustalamy fason i charakterystykę buta tj. kształt noska, wys. obcasa, ogólnie linię i robię. Powiem tylko, że nie robię, na "ogryzkach" nie lubię, każdy klient ma u mnie swoje kopyta. Mam też swoje fasony które aktualnie lubię :) i chętnie zaproponuję.

3.Mogę wykonać but próbny, ale to są dodatkowe koszta. Dodam,że jestem odpowiedzialny za cały proces powstawania butów.Po zdjęciu miary szykuję kopyta ,robię konstrukcję cholewek i je szyję, następnie składam buty do końcowego efektu tj. Szyję, kleję, kołkuję w zależności od oczekiwań klienta.

4.Jest możliwość zamówienia na odległość jak i mój przyjazd do klienta.Jeżdżę też do klientów za granicę.

5.Sam robię cholewki, nie używam tych samych wzorników gdyż przy każdym kliencie zmieniają się proporcje co wpływa na linię i ostatecznie na końcowy efekt.Robię cholewki pod każdego klienta oddzielnie.

6. Można kupić u mnie prawidła robione na podstawie kopyta.

7.Ceny zaczynają się od 3tyś.PLN 

8.Niestety nie mam więcej zdjęć nie zawsze zdążą trafić do fotografa.

Nie mam też w pracowni butów w ekspozycji, nie mam kiedy ich zrobić, czasem trafi się prototyp nad którym pracuję lub buty klienta do podzelowania.

9.Mam kilku szewcow których prace podziwiam, ale na razie nie powiem kto to. 

Dziękuję za pytania i serdecznie pozdrawiam.

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.