Skocz do zawartości

poszetka.com


Luciano

Rekomendowane odpowiedzi

Poznajcie Teodora Axentowicza oraz jego obraz "Kołomyjka" https://bit.ly/axentowicz

➾ jeden z czołowych reprezentantów młodopolskiej sztuki inspirowanej rodzimym folklorem

➾ w 1894 współpracował z Wojciechem Kossakiem i Janem Styką przy realizacji "Panoramy Racławickiej".

➾ w 1895 osiadł na stałe w Krakowie, gdzie objął stanowisko profesora w Szkole Sztuk Pięknych, które piastował do 1934. 

➾ w 1897 założył szkołę malarstwa dla kobiet, w której wykładali m.in. Wyczółkowski i Stanisławski. 

➾ w Paryżu Axentowicz rozpoczął karierę ilustratora tworząc prace dla tak poczytnych magazynów francuskich, jak „Le Monde Illustré” czy „Le Figaro” oraz angielskiego „The Graphic”.

➾ w roku 1891 artysta powrócił do Paryża, gdzie został przyjęty do Société Nationale des Beaux-Arts, a także otrzymał prestiżową nagrodę: Złote Palmy Akademii.

W tym roku obchodzimy rocznicę 160 urodzin Teodora Axentowicza, z tej został został uhonorowany patronem 2020 roku.

https://bit.ly/axentowicz
 
104566757_3025803070845009_6000110359682
 
104401209_3025926087499374_6657333578519
104288253_3025926054166044_2518866042463
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest wysoki stan?

Gdzie zaczyna się wysoki stan spodni? 

To zależy.

Zależy od wielu czynników: od wzrostu noszącego, proporcji jego ciała, kształtu sylwetki czy nawet subiektywnego postrzegania. Spodnie, które wypadają wysoko dla osoby o wzroście 170 cm, będą już spodniami z niskim lub co najwyżej średnim stanem dla osoby 20 cm wyższej. Żeby nieco ułatwić sprawę, można przyjąć, że spodnie z wyższym stanem to takie, które całą szerokością pasa spoczywają powyżej kolców biodrowych, już w miękkiej części talii. Dla jednych to będzie na wysokości pępka, dla innych kilka centymetrów pod - ale to powinny być okolice najwęższej części korpusu.

Kiedyś dużo popularniejsze, obecnie zdecydowanie w mniejszości - choć spodnie z wysokim stanem odchodziły i wracały wraz z trendami, w długim okresie utrzymywała się tendencja do obniżania stanu w męskich spodniach. Doszło to już do takiego momentu, że z ofert sieciowych sklepów wysoki stan praktycznie zniknął, poza pojedynczymi przypadkami, które można właściwie zaliczyć jako jednorazowe eksperymenty. Mężczyźni (podobno) obecnie nie chcą ich nosić, z dwóch bardzo prozaicznych powodów: po pierwsze, większość nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia, a po drugie, wszystkiemu winien jest… pasek.

Pas z ozdoby stał się praktycznym narzędziem, pierwszym wyborem jeżeli chodzi o sposób podtrzymywania spodni na właściwej wysokości. Niekoniecznie wygodnym, a już szczególnie, jeżeli miałby ściskać brzuch. Dla wielu łatwiej go zapiąć niżej, na biodrach, na twardszej części korpusu. Dlatego niestety wraz z odejściem od powszechności krawiectwa miarowego, pozwalającego na idealne dopasowanie w pasie, odwrotem od szelek oraz ogromnym wzrostem popularności dżinsów (praktycznie zawsze wymagających paska), spodnie z wysokim stanem odeszły do lamusa.

Więcej: link

DSC09204.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eduardo napisał:

I właśnie dzięki takim radom kupowałem 3 razy :) Mowa o Espadrij l´originale. Wpierw kupiłem 46, bo przecież większe muszą być. Jak przyszły i zobaczyłem tą płetwę to prewencyjnie kupiłem 44 i 45. Finalnie noszę 43. Stopa 28,5 cm.

czyli chyba się wstrzeliłem bo też moja stopa ma taką długość :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dzięki takim radom kupowałem 3 razy  Mowa o Espadrij l´originale. Wpierw kupiłem 46, bo przecież większe muszą być. Jak przyszły i zobaczyłem tą płetwę to prewencyjnie kupiłem 44 i 45. Finalnie noszę 43. Stopa 28,5 cm.

To nie była żadna rada, tylko stwierdzenie jak jest u mnie. No i jednak przy normalnym rozmiarze 43 espadryle mam 44, nie 46Firmę mogę sprawdzic, jak je wyjmę z szafy. To zależy od rozmiarówki producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Krzysiek_W napisał:

Ja wziąłem 43 licząc że się naciagną, ale jak przymierze w sklepie (o ile będę mógł) i będą za małe, to dwie pary będą do odstąpienia jakby ktoś chciał

Porównujac z Crownhillem w którym noszę 41,5, przy espadrylach mam 42 i raczej czekam aż się rozejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem swoje espadryle w kolorze khaki, rozm. 43. Normalnie noszę 42.5 (Yanko, Berwick), a do tych mi ledwo stopa weszła. Powinienem wziąć rozm. 45, może 44.

 

Jeżeli jest ktoś chętny na espadryle w kolorze khaki (bardzo ładny kolor) w rozmiarze 43 to zapraszam na PW. Polecam osobom o rozmiarze buta 41 i 41.5.

 

Ja natomiast chętnie odkupię parę w rozmiarze 45, kolory khaki, burgund i granat.

 

d65c8e8a47b6a3b4103f0610a16e911e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.