Skocz do zawartości

Co radzicie dobrać do...


swordfishtrombone

Rekomendowane odpowiedzi

Brakowało mi na tym subforum tematu, w którym można by poprosić o radę nie tyle w wyborze zegarka, co w doborze np.: paska do zegarka lub konkretnego zegarka do stroju.

Zakładam więc ten wątek z pytaniem o to, jaki pasek widzielibyście do Zelosa Eagle (którego kupiłem na forumowym bazarku). Jest to taki niby-pilot (design inspirowany samolotem, charakterystyczny trójkąt na godzinie 12), niby-nurek (wodoszczelność 200 m), niby-tool watch. Wymiary 42 mm, 16 mm grubości (!), między uszami 22.

orange_1024x1024.jpg?v=1466097597

W oryginale ma ten pasek, co widać (canvas na skórze), a który mi się zupełnie nie podoba. Wymyśliłem sobie, że pasek powinien mieć kolor 'koniakowy', albo naturalnie spatynowanej skóry, która ładnie zagra z pomarańczowymi cyframi na tarczy. Waham się między typowym paskiem do pilotów (z nitami, ale nity czarne...?), a skórzanym nato (tylko 16 mm grubości + nato...?). Mam póki co nylonowe pomarańczowe nato, ale to nie to, czego szukam (może najwyżej alternatywa na lato, ale nie na stałe).

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest skóra z polskiej garbarni, świńska (lub nadając jej ekskluzywnego charakteru sartorialnego: vintage pigskin ;) ) z efektem postarzanego lica. Ostatnimi laty sporo marek ma skóry z podobnymi efektami np. Tudor do modelu Black Bay, paski w stylu vintage cieszą się dużą popularnością na rynku, zobacz najnowszy wypust divera Orisa czy nawet nowe modele Montblanc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mosze napisał:

Zardzewiała skóra - genialne.

Eye_lip wie jak rozwalić system.

 

1.Mi bardzo podobał się wykonany przez niego pasek w kolorze i z fakturą jeansu... Może być propozycja do tego zegarka, w przypadku wersji casual.

 

 

2.W obecnej postaci to zgapiłbym rozwiązanie IWC tyle że dał elementy metalowe w kolorze koperty. Do tego sprawdził w Photoshop jak będzie wyglądać:

-pasek z nicią białą i obszyciem elementów nicią w kolorze wskazówek,

-pasek w całości z nicią białą...

IWC-Big-Pilots-Watch-SIHH-2016.jpg

 

3.Zaszalałbym jeszcze z wersją we wzór camo...

 

Inspirację możesz znaleźć jeszcze tutaj:

http://www.abp-paris.com/watchbands_creations_watchstraps.php

Biorąc pod uwagę że na forum są artyści w tym zakresie, możesz zrealizować prawie wszystko.

Prawie, bo ja bym chciał taki pasek:

ROGER%2BDUBUIS%2BLa%2BMon%25C3%25A9gasqu

a realnie wychodzi coś takiego:

roger_dubuis_la_monegasque_club_3.jpg

url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@Marcous, moim zdaniem pasek zdecydowanie grubszy z wypełnieniem, ale nie w stylu każualowym. Co do koloru to burgund ze złotem stanowi dość wdzięczne połączenie kolorystyczne więc pasuje sporo opcji: czerń (tylko nie taka jak na paskach alfa) ciemniejszy brąz, granat, brytyjska wyścigowa zieleń.  

Rysy zostaw, taki urok tych zegarków, jak zaczniesz je polerować zetrzesz złocenie, które wbrew pozorom wcale nie jest takie grube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.