Skocz do zawartości

Pomoc dla licealisty


John Coltrane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem związany z doborem butów.

Z racji wstąpienia w cudzysłowie w wiek dojrzały postanowiłem porzucić styl młodzieżowy na ten bardziej klasyczny.

Mam 18 lat,chcę ubierać się w dopasowanie spodnie chino,koszulki polo włożone w spodnie/czasami koszule.

Mam problem jednak z doborem butów.Nie wiem jakie buty będą pasować do tego typu stroju,nie chcę siać "awangardy" w mojej szkole z racji ubioru,wiec raczej mokasyny odpadają.Zastawiam się nad czarnymi monkami,lecz z drugą parą butów na zmianę mam problem. Buty do max 450 zł za parę.

Proszę o wszelką pomoc doświadczonych użytkowników. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie i stylu chyba najrozsądniejszym wyborem będą brązowe szkoty - pasują do jeansów jak i chino, a przy tym powoli wchodzą w kanon odzieżowy młodego pokolenia, a więc niczego siać nie będziesz. ;)

Monki rozważ zamszowe. Czarne, ze skóry licowej nie będą, moim zdaniem, najlepiej korespondowały z chino i koszulkami polo. 

 

Edit: Blekit mnie ubiegł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc!

Brązowe brogsy bardzo mi się podobają.Jednak tylko nie z zamszu ;) to samo z jeansami, kategorycznie nie.Dla mnie jedynie spodnie czino.

W massimo dutti widziałem połącznie takich właśnie spodni ze zgrabnymi czarnymi brogsami. Wiem,że u Was na forum ta marka nie ma dobrej opinii,jednak ich stylistyka bardzo mi się podoba.

Jak właśnie z taki połączeniem?

Mogą być brogsy czarne i brąznowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz samochodu/ chodzisz na imprezy/ chodzisz do szkoły z dużą ilością osób, to zamsz bym odpuścił, bo po prostu szybko się zniszczy. 

 

Burgund i granat chyb też. IMO jeśli nie nosi się marynarek, poszetek, krawatów i wzorzystych koszul, to trudno zrobić dobre wrażenie butami w takim kolorze i raczej nie będą zbyt uniwersalne. No ile opcji  można stworzyć z zestawu polo+spodnie+burgundowe buty w taki sposób, żeby buty nie przytłaczały całej reszty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz samochodu/ chodzisz na imprezy/ chodzisz do szkoły z dużą ilością osób, to zamsz bym odpuścił, bo po prostu szybko się zniszczy.

Jako tegoroczny maturzysta, który większość liceum przechodził w zamszowych butach (bo skóra licowa była dla mnie zbyt formalna), nie zgodzę się z tym zdaniem. Starczy odpowiednio dbać o te buty (jak o każde) i choć trochę uważać na to, jak się chodzi - zamsz wtedy spokojnie się sprawdzi, mówię to z własnego doświadczenia.

Co do kolorów to oprócz brązu (i w zamszu, i w skórze licowej) poleciłbym mimo wszystko granatowy zamsz. W skórze licowej to mógłby być rzeczywiście trudny do połączenia kolor, ale nieformalność zamszu jednak dodaje tu trochę ciekawych zastosowań i myślę, że z chino i koszulkami polo/koszulami by się sprawdził.

Jeżeli chodzi o fasony to może jeszcze rozważyłbyś chukka? Są w miarę całoroczne (w naszych warunkach nawet jakieś 7-8 miesięcy w roku je ponosisz), dość ładne, proste i nieformalne.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz samochodu/ chodzisz na imprezy/ chodzisz do szkoły z dużą ilością osób, to zamsz bym odpuścił, bo po prostu szybko się zniszczy. 

 

:shock:  :?:

 

@Kurtka - a skąd ta wiedza?

Wielokrotnie na forum był obalany mit o krótszej żywotności i większych trudnościach w pielęgnacji zamszu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie kupić buty, które pokazałeś w Twoim budżecie. Na podstawie opisu stylu ubierania zrezygnowałbym z czarnych butów, sam zakładam takie tylko na okazje bardziej formalne. Jeżeli chcesz kupić 2 pary, to radziłbym brogsy i monki, oczywiście każda para w innym kolorze np. brąz i granat, brąz i burgund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak brał kilka pierwszych par brązowych. Do stylu ubrań, jaki opisał kolega pewnie wziąłbym brązowe zamszowe oxfordy oraz ażurowane derby ze skóry licowej, w następnej kolejności może loafersy. Do chinosów jakoś nie widzą mi się czarne lub bordowe buty, chociaż ja mam specyficzny gust i nie twierdzę że na pewno mam rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brązowe czy burgundowe buty będą pasowały do granatowych ubrań. Nie jestem zwolennikiem czarnych ubrań, więc nie do doradzę w tej kwestii. Chyba odradziłbym zestaw skłądających się ciemnych spodni i z ciemnej koszuli. Ciemnych koszul też nie lubię :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. :) Doradził mi Pan brogsy i monki.O ile brogsy udałoby mi się znaleźć w moim budżecie(na początek Królewski Herb-na moje wymagania bardzo mi się podobają  ;) ) o tyle znaleźć ładne monki ze zgrabnym kopytem uchodzi za cud.Mówił Pan o granatowych/burgundowych. Gdzie w takim razie szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba zwracać się tutaj per Pan :). Przejrzyj najpierw wątek poświęcony firmie Królewski Herb. Generalnie granatowe buty stosunkowo łatwo spotkać w Massimo Dutti, ostatnio były też monki.

Można sprawdzać tutaj:

http://partenope.pl/

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/index.html

http://www.herringshoes.co.uk/- tutaj jest znacznie drożej niż zakłada Twój budżet, ale są też tańsze linie oraz wyprzedaże

 

Może zamiast 2 par lepiej kupić jedną droższą? Dwie pary po 450 zł, to już 900 zł. Można kupić jedną parę nawet za część tej kwoty, a resztę odłożyć o dozbierać do kolejnej pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne,poczytam. ;-)

Jak tutaj było przypominane na forum buty potrzebują oddychać. Nie mam jeszcze samodzielności finansowej(licealista zdany na łaskę  :-D )więc para butów za 500 zł i tak będzie znacząca.

Spokojnie,jak się wciągnę w ten świat przyjdzie pora na buty za kilkaset zł.Na razie jednak wchodzę w to wszystko i stąd pytanie.Czy aby mieć styl muszę od razu zaczynać od marek tak dobrych,jak np wspomniana wyżej brytyjska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie trzeba zaczynać od drogich marek, ale tańsze marki są i gorsze i lepsze. Teraz, gdy już wiesz czego szukasz, przejrzyj te sklepy i ewentualnie pokaż konkretne propozycje. W sklepie Herring Shoes zdarzają się też egzemplarze za 500 zł, przejrzyj dokładnie sklep.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.