Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Z okazji dzisiejszego wyjścia do Opery postanowiłem zadebiutować tutaj (dotychczas kilka razy wrzucałem w casualu).

 

kuje.jpg

ot71.jpg
aho9.jpg
kss2.jpg
 

Bardzo liczę na wszelkie uwagi:

- co do krawata (męczyłem go dziś dlugo i niemogłem uzyskać zadowalającego efektu, teoretycznie to 4iH, może spróbować jakiś inny )

- poszetki (jaka kupić do tego garnituru i tego krawatu)

- zastanawiam się również czy nie skrócić płaszcza (do pół uda) żeby móc go wykorzystywać również do nie garniturowych zestawów)

- czy nie popełniłem gafy zakładając koszulę button-down do opery

 

Wiem że rękawy marynarki są aktualnie trochę za długie, przy kupnie (4 lata temu) były dobre ale od tamtego czasu troszkę straciłem w obwodach i muszę je skrócić.

A jak się ma sprawa z rękawami płaszcza ? (wydaje mi się że też są trochę za długie)

 

ps. bałem się że będe w tej operze wyglądał na biednego krewnego w stosunku do innych widzów ale jak zobaczyłem swetry, samotne koszule, brązowe zamszowe "laczki" czy też rozsznurowany glanopodobny modowy wynalazek to poczułem się troszkę pewniej.

a samą Madame Butterfly mogę polecić ;)

pozdrawiam.

 

garnitur + krawat - ALBIONE

płaszcz - JOOP

koszula - Pierre CARDIN

buty - Ecco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Edit: Tu była gramatyczna nadgorliwość.] Węzeł należałoby mocniej zacisnąć i wyrównać, bo odjeżdża ci trochę w prawo. 

Poszetki: 

http://eleganckipan.com.pl/poszetki/1311-fioletowa-poszetka-jedwabna-van-thorn-z-duzym-wzorem-i-obwodka-w-kolorze-morskim.html

http://eleganckipan.com.pl/poszetki/614-elegancka-poszetka-jedwabna-granatowa-we-fioletowe-kka.html

http://eleganckipan.com.pl/poszetki/1630-elegancka-granatowa-poszetka-we-wzor-turecki.html

http://eleganckipan.com.pl/poszetki/1421-niebieska-poszetka-z-grubego-jedwabiu-we-wzor-paisley.html

To tylko kilka propozycji z jednego sklepu, kilka innych też było wymienianych na forum. Pooglądaj, pomyśl jaki wzór ci się podoba i wybierz coś ładnego.

Co do płaszcza, to skróciłbym tylko rękawy o centymetr albo dwa i tyle. Osobiście noszę taki za pół uda także do zestawów koordynowanych i prezentuje się to dobrze.

Koszulą odformalniłeś nieco strój, lepsza byłaby chyba taka z klasycznym kołnierzykiem. 

Edytowane przez Ingvar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Edit: Tu była gramatyczna nadgorliwość.] Węzeł należałoby mocniej zacisnąć i wyrównać, bo odjeżdża ci trochę w prawo. 

Poszetki: 

http://eleganckipan.com.pl/poszetki/1311-fioletowa-poszetka-jedwabna-van-thorn-z-duzym-wzorem-i-obwodka-w-kolorze-morskim.html

http://eleganckipan.com.pl/poszetki/614-elegancka-poszetka-jedwabna-granatowa-we-fioletowe-kka.html

http://eleganckipan.com.pl/poszetki/1630-elegancka-granatowa-poszetka-we-wzor-turecki.html

http://eleganckipan.com.pl/poszetki/1421-niebieska-poszetka-z-grubego-jedwabiu-we-wzor-paisley.html

To tylko kilka propozycji z jednego sklepu, kilka innych też było wymienianych na forum. Pooglądaj, pomyśl jaki wzór ci się podoba i wybierz coś ładnego.

Co do płaszcza, to skróciłbym tylko rękawy o centymetr albo dwa i tyle. Osobiście noszę taki za pół uda także do zestawów koordynowanych i prezentuje się to dobrze.

Koszulą odformalniłeś nieco strój, lepsza byłaby chyba taka z klasycznym kołnierzykiem. 

 

Dziękuję Ing, poszetki piękne, już nawet mam faworytke do zakupu ;)

W kwestii płaszcza, to myślę że nastąpiło tu małe niezrozumienie, aktualnie ten płaszcz jest prawie do kolana i zastanawiam się właśnie co do skrócenia do żeby był max do pół uda aby móc go wykorzystywać w zestawach koordynowanych jak i w smart casualu.

Co do koszuli - cenna uwaga, muszę pilnie nabyć białą z klasycznym kołnierzykiem.

Aby się bardziej pogrążyć dodam że ta którą mam na sobie na dodatek miała kieszonkę na piersi (na szczęście nie widoczną pod marynarką), jak rozumiem to jeszcze bardziej odformalnia zestaw. Za karę poklęczę w "kącie na karnym jeżyku" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W kwestii płaszcza, to myślę że nastąpiło tu małe niezrozumienie, aktualnie ten płaszcz jest prawie do kolana i zastanawiam się właśnie co do skrócenia do żeby był max do pół uda aby móc go wykorzystywać w zestawach koordynowanych jak i w smart casualu.

A dlaczego do casualu ma byc krótszy? Wg mnie jest dobry na długosc, jak i dlugosc rekawów. Osobiscie preferuje zeby plaszcz mial rekaw dluzszy niz rekaw tego co nosimy pod spodem, zeby np mankiet koszuli nie wystawał przy zgieciu reki. Ten płaszcz, jesli dobrze widze, jest czarny, wiec do casualowych zestawów nie jest idealnym rozwiazaniem. W sieciowkach jest pełno taki krotkich hybryd trenczy, wiec zamiast skracać ten, ktory masz, a koniecznie chcesz miec krótszy plaszcz, to poszukalbym czegos na wyprzedazach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa.

 

Bardzo ładny i świetnie skomponowany zestaw. Proporcje mi się podobają, czy możesz powiedzieć coś więcej o garniturze?

 

Garnitur to DAKS z flanela o średniej grubości. Marynarka była taliowana, spodnie trzeba było kompletnie przerobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego do casualu ma byc krótszy? Wg mnie jest dobry na długosc, jak i dlugosc rekawów. Osobiscie preferuje zeby plaszcz mial rekaw dluzszy niz rekaw tego co nosimy pod spodem, zeby np mankiet koszuli nie wystawał przy zgieciu reki. Ten płaszcz, jesli dobrze widze, jest czarny, wiec do casualowych zestawów nie jest idealnym rozwiazaniem. W sieciowkach jest pełno taki krotkich hybryd trenczy, wiec zamiast skracać ten, ktory masz, a koniecznie chcesz miec krótszy plaszcz, to poszukalbym czegos na wyprzedazach.

 

Co do długości płaszcza to chęć jej skrócenia wzieła się z tego iż kupując ten płaszcz (przez net) zmierzyłem tylko obwód w klatce i długość rękawów (zapomninając o długości całkowitej), dodatkowo wziąłem go za bosmankę i zdziwiłem się jak już przyszedł że jest tak długi. 

Kolor faktycznie jest czarny.

 

Teraz, po Twoim wpisie oraz po dłuższych oględzinach siebie w nim, stwierdzam że zachowam go tak jak jest (zbyt mi się podoba i jest porządnie uszyty żeby ryzykować jakieś niespodzianki przy przeróbkach), dodatkowo świetnie się w nim czułem (własne samopoczucie to chyba jedna z najważniejszych rzeczy przy ubieraniu się, wg mnie).

A bosmanki tak jak radzisz poszukam na przecenach (ew. wyprzach i SH)

Dzięki Denior ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koszuli - cenna uwaga, muszę pilnie nabyć białą z klasycznym kołnierzykiem.

Aby się bardziej pogrążyć dodam że ta którą mam na sobie na dodatek miała kieszonkę na piersi (na szczęście nie widoczną pod marynarką), jak rozumiem to jeszcze bardziej odformalnia zestaw. Za karę poklęczę w "kącie na karnym jeżyku" 

Zdaje się, że ta koszula którą masz powinna zostać na mniej 'wyjściowe' okazje, np. do smart-elegant. 1) klasyk, czyli za krótkie rękawy (przynajmniej z tego co widać na zdjęciach), 2) jak sam przyznałeś - buttom-down należy raczej do zestawów luźniejszych 3) jak na mój gust do opery powinieneś wziąć koszulę z kołnierzykiem pół-włoskim, krawat wiązany węzłem pół-windsor a wszystko zwieńczone najprostszą białą poszetką. 

PS. Jak dla mnie marynarka ma dobre rękawy, po prostu koszula jest be ;)

Pozdrawiam i znad książek zazdroszczę obcowania ze sztuką wyższą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ing, poszetki piękne, już nawet mam faworytke do zakupu ;)

W kwestii płaszcza, to myślę że nastąpiło tu małe niezrozumienie, aktualnie ten płaszcz jest prawie do kolana i zastanawiam się właśnie co do skrócenia do żeby był max do pół uda aby móc go wykorzystywać w zestawach koordynowanych jak i w smart casualu.

Co do koszuli - cenna uwaga, muszę pilnie nabyć białą z klasycznym kołnierzykiem.

Aby się bardziej pogrążyć dodam że ta którą mam na sobie na dodatek miała kieszonkę na piersi (na szczęście nie widoczną pod marynarką), jak rozumiem to jeszcze bardziej odformalnia zestaw. Za karę poklęczę w "kącie na karnym jeżyku"

Nie skracaj plaszcza. Przy tej dlugosci pasuje i do garnituru i będzie pasować w stylizacjach codziennych. Rękawy skroc centymetr, ale nie wiecej, ma Cie w końcu chronić od deszczu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z planu filmiku rekrutacyjnego do organizacji studenckiej NZS PG. Byłem w zeszłym semestrze koordynatorem projektu związanego z giełdą walutową, więc postanowiłem wcielić się w młodego, domorosłego i mobilnego Gordona Gekko. 

Na zdjęciu chyba zdjęto nasycenie z kanału niebieskiego, w rzeczywistości spodnie mają bardzo soczysty, jasno-granatowy kolor (jak doklejona marynarka).

 

SdnCSCV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.