Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Panowie,

Prosiłbym o pomoc - chciałbym zrobić sobie prezent na święta i kupić porządny szalik (wełna/kaszmir) i kilka par skarpet pasujących do stylu smart casual (marynarka i chinosy), też wełnianych, możliwie ciepłych na nadchodzące zimowe miesiące.

Czy są marki i/lub sklepy, w których mogą Panowie polecić produkty o dobrym stosunku cena/jakość? Nie dysponuję zbyt dużym budżetem (szalik chciałbym zmieścić w cenie 150 zł maks, skarpety około 40-50 zł maks za parę).

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MirekS napisał:

Prosiłbym o pomoc - chciałbym zrobić sobie prezent na święta i kupić porządny szalik (wełna/kaszmir) i kilka par skarpet pasujących do stylu smart casual (marynarka i chinosy), też wełnianych, możliwie ciepłych na nadchodzące zimowe miesiące.

Czy są marki i/lub sklepy, w których mogą Panowie polecić produkty o dobrym stosunku cena/jakość? Nie dysponuję zbyt dużym budżetem (szalik chciałbym zmieścić w cenie 150 zł maks, skarpety około 40-50 zł maks za parę).

Szaliki wełniane w tym przedziel cenowym to np. nonchalant, skarpety np. skarpetydeluxe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MirekS

Jeśli o szaliki idzie to mogę polecić Vistulę - Lantier. Kupiłem rok temu kilka szalików, bodajże 60% wełna, 40% kaszmir (albo na odwrót), cena 120 pln za sztukę oraz z czystej wełny, chyba po 60 pln za sztukę. Oczywiście w wyprzedaży. Sporo noszę, a co jest dla mnie zaskoczeniem, to były pierwsze szaliki w życiu, które ani mi się nie mechacą, ani nie gryzą, ani nie niszczą - szczególnie z racji ciągłego tarcia o brodę (typowy męski problem ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MirekS napisał:

Dzień dobry Panowie,

Prosiłbym o pomoc - chciałbym zrobić sobie prezent na święta i kupić porządny szalik (wełna/kaszmir) i kilka par skarpet pasujących do stylu smart casual (marynarka i chinosy), też wełnianych, możliwie ciepłych na nadchodzące zimowe miesiące.

Czy są marki i/lub sklepy, w których mogą Panowie polecić produkty o dobrym stosunku cena/jakość? Nie dysponuję zbyt dużym budżetem (szalik chciałbym zmieścić w cenie 150 zł maks, skarpety około 40-50 zł maks za parę).

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

Skarpety pedemeia.pt -wiele osób je nosi i są zadowoleni

Szalik - poszukaj na yoox i zobacz jeszcze w royalcollection, mają tam fajne ostatnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pawel_S napisał:

Na przykład w sklepach z używaną odzieżą? Opcjonalnie popatrz też na allegro lub olx, w obu serwisach można ustawić filtr "używane" w kategorii "garnitury"

O tych to wiem :)

Myślałem że są może miejsca, mniej znane dla większości gdzie warto poszukać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, szczególnie szaliki z Vistuli przypadły mi do gustu. Yoox niestety wykracza poza mój zakładany budżet :) ponadto prezenty idą w formie "listu do Mikołaja" dla najbliższej rodziny, będzie im łatwiej zamówić ze sklepu internetowego w PL.

Skarpety chyba ze skarpetydeluxe wezmę, bardzo fajny wybór :) Dziękuję Panom jeszcze raz za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam sobie podobnych trzewików:

https://answear.com/1101093-wojas-buty.html

Podobnych, bo nie chcę zamka z boku, najlepiej jakby były jaśniejsze i trochę lepszej jakości, a napewno lepszym stosunku ceny do jakości. Te z linka oglądałem na żywo i jest tragedia. W nieużywanym bucie oczka do sznurówek normalnie wypadają przy zawiązywaniu buty (te, które już nie wypadły). 

Koniecznie gładka podeszwa. Budżet do 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, powoli przymierzam się do skompletowania  zestawu na studniówkę. Przygotowałem kilka pytań:

1. Czy znajdę lepsze jakościowo buty w tej cenie niż Crownhill The New York -729zł

663873ce3d1c.png

2. Widział ktoś polski odpowiednik granatowego Lazio lub Washingtona z SS do 1000zł? Zależy mi szczególnie na szerokich klapach. Jeżeli będą zamknięte to dodatkowy plus.

ce6d46496f76.png

3. Jak to się stało, że w ofercie poszetki nie ma zwykłych krwatów jedwabnych :O? Same szatungi, wełniane, grenadyna... A nie uśmiecha mi się płacenie 300 zł za six-folda ;/ W związku z tym gdzie mogę kupić jakiś zwykły 100% jedwabny krawat w przystępnej cenie? Do 150 zł.  

4. Czy znajdę lepsze jakościowo koszule niż Charles Tyrwhitt ~200zł? Swoją drogą słyszałem że można je kupić nawet za 120zł/sztuka podczas gdy ja stosując wszystkie teraz dostępne i znane mi promocje uzyskałem cenę 168 zł sztuka. Są jeszcze jakieś rabaty o których nic nie wiem?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 2 Krawaty jedwabne do 150 spokojnie znajdziesz w Wólczance i Bytomiu. Czasami nawet 2 w cenie 1. Ale patrz na skład, bo w Bytomiu są też poliestry niestety.

Ad. 3 Przerabiałem ostatnio. Żeby kupić taniej, wybierz na samym dole strony Change Country i wybierz funty i English, będzie taniej. Mieli dodatkową zniżkę na black friday, no ale spóźniłeś się :) I tak powinno wyjść chyba ~120 zł/szt. przy zakupie 4.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 3 Koszule z CT jeszcze do mnie nie dotarły, ale ktoś gdzieś mówił, że jakościowo są pomiędzy Wólczanką a Lambertem. Jeśli więc spotkałbyś Lamberty w przecenie 50%, to pewnie będzie stosunek cena/jakość lepsza (podkreślam, że pewnie, bo CT jeszcze nie "macałem"). Inna sprawa, że polskie koszule mają kiepski design i ciężko coś ładnego z nich wybrać.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rekkek

Ad. 1: Masz szansę utrafić czarne oksfordy Barkera w TK Maxx za 500 zł. Ale to jest tylko szansa. Oprócz tego możesz poszukać jeszcze czegoś od Berwicka, w podobnej cenie można kupić nawet na podeszwach od Rendenbacha.

Ad. 2: Chyba Próchnik robi najszersze klapy z polskich sieciówek. Poza tym... raczej nie ma wielkiej nadziei.

Ad. 3: Poszetka ma jedwabny krawat w kratę PoW za 200 zł. Poza tym poszukaj w Republic of Ties.

Ad. 4: Poszukaj Lambertów z Wólczanki, teraz mają 66% na niektóre modele.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rudolf @faber @marcinkucharski dzięki wielkie za odpowiedź Panowie :)

Czyli w kwestii garnituru warto dopłacić do Ss? 

Mógłby ktoś jeszcze wyjaśnić mi rozmiarowke CT? Według tabeli rozmiarów ich długość rękawów wynosi 80cm + w najkrótszym modelu podczas gdy w koszulach SS tylko 60+. Skąd taka kolosalna różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.