Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, Piotr.L napisał:

Panowie, w sobotę odbieram garnitur i będę chciał do niego zamówić jakiś krawat. Chciałbym się poradzić w tej sprawie.

Tkanina:
image.jpeg.e778d102aed73b63a9dc3ca1fb01c213.jpeg

Myślałem o kupnie tego krawata: Dignito. To chyba pierwszy krawat, o którym pomyślałem. Czy takie połączenie będzie w porządku?

Poza tym niedługo będę chciał uszyć garnitur w kratę POW i też będzie trzeba dopasować jakiś krawat.
Zdjęcie tkaniny dla przykładu (kolor):

image.jpeg.e87c6fa5892602290d9f61f3c38d3751.jpeg

Myślałem o tym: Dignito.

Pierwszy krawat jest ok. Drugi (czarny) nie za bardzo, chyba że idziesz na pogrzeb.

Generalnie, zarówno do granatowego, jak i niebieskiego pasuje praktycznie każdy kolor, to w ogóle najłatwiejsze kolory do komponowania dodatków. Dodatkowo, takie akcenty jak prążki/kratka w innym kolorze jeszcze rozszerzają możliwości, bo możesz brać krawat czy muszkę pod kolor jednego z pomniejszych kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr.L napisał:

 

Mam bardzo podobny szary garnitur w prążek i na połączenie go z krawatem typu regimental nigdy się nie zdecydowałem. Za dużo się dzieje. Ale ja wyznaję zasadę, że jak garnitur nie jest jednolity, to reszta już tak. 

Czarnego krawata sparowanego z drugą tkaniną też bym nie odrzucał, chociaż chyba lepszy byłby nieco jaśniejszy: ciemny szary/ grafit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Velahrn, @Gocławianin

Dziękuję

34 minuty temu, Velahrn napisał:

Pierwszy krawat jest ok.

Super :D
Drugi, o którym myślałem do granatu, to: Dignito Grenadyna.
Proszę o jakieś propozycje.

34 minuty temu, Velahrn napisał:

Drugi (czarny) nie za bardzo, chyba że idziesz na pogrzeb.

20 minut temu, Gocławianin napisał:

Czarnego krawata sparowanego z drugą tkaniną też bym nie odrzucał, chociaż chyba lepszy byłby nieco jaśniejszy: ciemny szary/ grafit.

Wydawało mi się, że czarny krawat do kraty POW w takim kolorze, to oczywisty wybór (to tylko krawat).
W takim razie, jaki pasowałby do takiego garnituru? Proszę jeszcze o jakieś przykłady (gładkie & wzór).

4 minuty temu, Gocławianin napisał:

Mam bardzo podobny szary garnitur w prążek i na połączenie go z krawatem typu regimental nigdy się nie zdecydowałem. Za dużo się dzieje. Ale ja wyznaję zasadę, że jak garnitur nie jest jednolity, to reszta już tak.

Rozumiem. Wiele osób stosuje taką zasadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr.L napisał:

Drugi, o którym myślałem do granatu, to: Dignito Grenadyna.

Piękny, warto mieć ten model w swojej szafie. Faktura grenadyny dodaje "trójwymiarowości".

 

1 godzinę temu, Piotr.L napisał:

Rozumiem. Wiele osób stosuje taką zasadę.

To bezpieczna opcja, żeby nie przesadzić (generalnie dobra rada i powinna się sprawdzić). Aczkolwiek z tym przypadku skala wzorów różni się, wiec zaryzykowałbym ten regimental.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja. Rzadko noszę krawaty, ale kiedyś myślałem o uniwersalnym czarnym z grenadyny fina i znalazłem kilka dobrych inspiracji. Niekoniecznie dobry pomysł na pierwszy krawat, ale w szafie warto mieć.

Poniżej kilka nieformalnych połączeń czarnej grenadyny. Trzeba mieć świadomość, że to mocny, akcentujący kolor:
https://afterthesuit.com/inspiration-the-black-grenadine-tie/

Gdybym zaczynał kompletowanie eleganckiej garderoby, zacząłbym od kilku gładkich krawatów z grenadyny (fina albo piccola): ciemnoczerwony lub bordowy, granatowy, szafirowy lub błękitny, różowy lub fioletowy.

Przy zakupach polecam wypróbować jeden i zbadać optymalną długość i szerokość po zawiązaniu (znaczenie ma też wysokość stanu spodni). Ja na start kupiłem kilka krawatów "z półki" po czym zorientowałem się, że są świetne, ale... za krótkie (mam 187 cm wzrostu).

Duży wybór grenadyn i szycie na wymiar oferuje w Warszawie Aleksander Grekowicz (Tiestore.pl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, d_k napisał:

Aczkolwiek z tym przypadku skala wzorów różni się, wiec zaryzykowałbym ten regimental.

O, właśnie. Gdzieś kiedyś wyczytałem, że jeśli łączymy wzory, to o różnej wielkości.

4 godziny temu, tsz napisał:

Poniżej kilka nieformalnych połączeń czarnej grenadyny. Trzeba mieć świadomość, że to mocny, akcentujący kolor:
https://afterthesuit.com/inspiration-the-black-grenadine-tie/

Super artykuł.

5 godzin temu, tsz napisał:

Duży wybór grenadyn i szycie na wymiar oferuje w Warszawie Aleksander Grekowicz (Tiestore.pl).

Dziękuję za link do strony. Chyba o niej zapomniałem.

3 godziny temu, Velahrn napisał:

Zamiast czarnego ja bym wziął ciemny granat, i problem rozwiązany.

Zarówno Dignito, jak i Tiestore, to bardzo dobre krawaty - znam i cenię obie firmy.

Okay, dziękuję.

 

Dzięki jeszcze raz wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.