Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś doświadczenia z marką Finshley & Harding dostępnej w Van Graff? To chyba ich marka własna. Zastanawiam się akurat pod kątem trencha:

http://www.vangraaf.com/pl/finshley-harding-plaszcz-meski-373222?size=373218

który jest dość drogi ale może warto dopłacić. Bardziej ogólna opinia o marce też będzie pomocna. Na forum nie ma za wiele - kilka starszych postów.

Ja mam bosmankę tej firmy kupiona na wyprzedaży za 260 złotych - uważam ją za najlepszy zakup ostatnich lat, użytkuje intensywnie i bardzo dobrze się trzyma :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 4 metry grubaśnej tkaniny jak w załączniku (idealnej na spodnie sztuczkowe). Chodzi mi po głowie uszycie z tego garnituru, co pewnie uczynię, ale chętnie zapoznam się z Waszymi opiniami odnośnie tego pomysłu.

attachicon.gif00006.jpg

 

Uszyj spodnie sztuczkowe a resztę odsprzedaj. Moim zdaniem taki garnitur nie będzie wyglądał dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o garniturze Bytom Tokyo-2 (materiał, krój)?

http://www.bytom.com.pl/kolekcja-caloroczna,garnitur-tokyo-2-124-k-1999-10373-p

 

Czy mimo rodzaju klap i braku patek garnitur ten będzie można zakładać do pracy? A na rozmowy kwalifikacyjne?

Czy to może typowy garnitur wizytowy? Jeśli wizytowy, to czy wytrzymam w nim w lipcu na weselu? :) (materiał wygląda na grubszy, 2% sztuczny dodatek itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zastosowanie takiego kroju garnituru (zamknięte klapy, brak patek), to ja chodziłbym w nim do pracy. Natomiast w tym konkretnym przypadku klapy są dziwnie wąskie, nie podobają mi się. Klapy w szpic są ładne, gdy maja odpowiednią szerokość. Czy zapewni Ci komfort termiczny to musisz stwierdzić sam po obejrzeniu materiału na żywo. Jeżeli Bytom to może ten http://www.bytom.com.pl/kolekcja-caloroczna,garnitur-florence-6-124-k-3459-17644-pKalpy są zdecydowanie lepsze.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doświadczenia z marką Finshley & Harding dostępnej w Van Graff? To chyba ich marka własna. Zastanawiam się akurat pod kątem trencha:

http://www.vangraaf.com/pl/finshley-harding-plaszcz-meski-373222?size=373218 

który jest dość drogi ale może warto dopłacić. Bardziej ogólna opinia o marce też będzie pomocna. Na forum nie ma za wiele - kilka starszych postów.

 

Marka jest pośrodku cenowego wachlarza oferty van graafa. W moim odczuciu jest nieco lepsza niż Vistula/Bytom itp., ale to dość subiektywny osąd. Zwłaszcza w okresie przecen i rabatów wydaje się być kusząca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zastosowanie takiego kroju garnituru (zamknięte klapy, brak patek), to ja chodziłbym w nim do pracy. Natomiast w tym konkretnym przypadku klapy są dziwnie wąskie, nie podobają mi się. Klapy w szpic są ładne, gdy maja odpowiednią szerokość. Czy zapewni Ci komfort termiczny to musisz stwierdzić sam po obejrzeniu materiału na żywo. Jeżeli Bytom to może ten http://www.bytom.com.pl/kolekcja-caloroczna,garnitur-florence-6-124-k-3459-17644-pKalpy są zdecydowanie lepsze.

Dziękuję za odpowiedź.

Tak, ten Florence bardziej mi odpowiada ale obawiam się ,że Tokyo to niestety jedyny garnitur tej firmy, który na mnie pasuje (barki/klatka).

A ta matynarka Tokyo do zestawów koordynowanych się nada? Zupełnie mi nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba wiem o co chodzi. Tokyo-2 to krój "dopasowany", czyli chyba trzeci w Bytomiu. To chyba jest ta seria dedykowana na studniówkę/maturę, stąd większe dopasowanie, krótsze marynarki. Podsumowując, spróbuj poszukać jeszcze, może z innej firmy. Głównie ze względu na te klapy. Takie jest moje zdanie, chyba, że Tobie to nie przeszkadza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już coraz mniej czasu na poszukiwania, a nic na mnie nie pasuje z gotowych garniturów. Jedyna szansa przy oddzielnym zakupie marynarki i spodni.

W Vistuli jest np. model Chayenne Standard:

http://vistula.pl/bsx-out/marynarka,id-70158

ale pod warunkiem, że przy tym samym wzroście marynarka na 96 w klatce będzie miała węższe ramiona niż ta na 100 w klatce. Zmierzyć się nie da, bo nawet w sklepach firmowych nie ma pełnych rozmiarówek, trzeba zaliczkować, sprowadzać.

 

Z innych mierzonych dobrałbym z Tommy Hilfiger (choć w Peek & Cloppenburg nie było akurat w granacie) i  Pierre Cardin (ostatnie egzemplarze z rozmiarówek short). Obydwa garnitury 100% wełna i cena koło 1500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję. Zadaj pytanie w wątku "Forumowa poradnia stylistyczna" (tutaj robi się dyskusja, a nie wymiana dwóch zdań) opisując na czym polega problem, jakie garnitury w jakich rozmiarach mierzyłeś i najważniejsze podaj wszystkie wymiary ciała. Bo do tej pory właściwie nie wiemy dlaczego te garnitury nie pasują - podajesz szczątkowe informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może temperatury jeszcze niezbyt wysokie, ale niedługo zrobi się ciepło i pora zacząć myśleć o lnie, a że nie mam zbyt wielu doświadczeń to zapytam gdzie szukać przewiewnych koszul lnianych? W zeszłym roku przejechałem się na lnie z Massimo Dutti i choć koszula ładna to komfort w upalny dzień zerowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.