Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

 

1 hour ago, mosze said:

Rękawy plaszczy są dobre, przecież mają chronić marynarkę/koszulę przed deszczem, śniegiem itp., powyższe stylizacje SS są typowo "modowe" i całkowicie niepraktyczne.

Ok, bardzo dziekuje wszystkim komentującym. W takim razie tym lepiej z rękawami.


W odniesieniu do modeli chodziło mi o samą długość płaszcza, nie stricte rękawów, ale rozumiem, ze też jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te płaszcze są za krótkie. Sam mam dwa takie i, po tym jak kupiłem dwa kolejne do kolan, za każdym razem zakładając zwracam uwagę, że tym do polowy ud po prostu czegoś brakuje (długości, tym, czego im brakuje, jest długość).

Te krótsze niby są bardziej dynamiczne, wygodniejsze przy jeździe samochodem czy w ogóle siadaniu. Więcej, kobietom często się bardziej podobają.

Ale jak patrzę w odbicie, to płaszcz kończący się w połowie rzepki jest po prostu idealny.

Dwurzędowe płaszcze są mniej praktyczne na co dzień, bo mniej wygodnie jest je nosić rozpięte. Ale niekontrowersyjne jest tutaj chyba podejście, żeby poświęcić nieco wygody dla odpowiednio spektakularnego efektu. Przy trenczu decyzja jest prosta, jak płaszcz ma być na ciężką zimę to też dość łatwa, ale już przy dyplomatce bym się poważnie zawahał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie. 

Posiadałem swego czasu taki zestaw, przeżył on parę okazji, jednak na ostatniej całkowitemu uszkodzeniu uległy w nim spodnie, dlatego aktualnie została mi sama marynarka. Niestety mam dość duży problem, ponieważ przez jej nietypowy kolor nie mam pojęcia, jak mógłbym dopasować do niej inne elementy garderoby. Mielibyście na nią jakiś pomysł? Nie chcę się jej pozbywać, bo dość dobrze aktualnie na mnie leży (lepiej niż na poniższych zdjęciach :)), ale nie wiem także, czy cokolwiek jeszcze mogę z nią zdziałać.

IMG_20180630_191100.jpg.b6350d9e691884f85bb8de6e4a5553b6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie problem przede wszystkim z powodu faktury i gramatury materiału, bo wygląda na typowo garniturową i cokolwiek będziesz próbował dopasować, to będzie efekt sieroty po garniturze. Kolor nie ułatwia sprawy, bo normalnie marynarka z fakturą w tym kolorze dałaby się spasować z jeansami, ale tutaj to odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, kolor nie jest problemem, na pewno zagrałaby z typowymi spodniami o odpowiednim odcieniu, ale jeśli to (jak wygląda) cienka wełna, to będzie dobrze wyglądać jedynie w zestawie koordynowanym, ze spodniami od innego garnituru (tzn. też z cienkiej, eleganckiej wełny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wracam do tematu, który już tu wrzucałem, czyli dwurzędowego garnituru SuSu, który się zastanawiam czy zostawić - jestem raczej bliżej, żeby zostawić, tylko myślę raczej o używaniu marynarki jako blezera, np. w zestawach koordynowanych z jakimiś jaśniejszymi spodniami (szare, beżowe, białe przy odrobinie fantazji) - zastanawiam się jednak cały czas lekko nad długością marynarki, tzn czy nie jest za długa trochę - generalnie wystaje za linię kroku/pośladków dosłownie może z pół cm, więc chyba podręcznikowo, ale taki wizualnie patrząc z góry trochę mam z AK zapytania. Dlatego też zrobiłem zdjęcie z góry i drugie z poziomu mniej więcej pasa, może razem dadzą jakiś obraz. Z góry dzięki za opinie :)

PXL_20240720_134332986.MP.jpg

PXL_20240720_134246954.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka - zamówiłem sobie takie dwa okrycia wierzchnie lniane z Mango Outlet na próbę, oba dobre rozmiarowo, leżą dobrze (także nawet nie robiłem zdjęć). Nie są mi natomiast potrzebne oba, a naprawdę nie mogę się zdecydować co do tego, który zostawić. Potrzebne mi coś na chłodniejsze wieczory, noce w okresie letnim. A zatem - co byście wybrali: bomberka czy overshirt? Bomberka z grubszego, bardziej sztywnego lnu, overshirt lżejszy, materiał milszy w dotyku. Użytkowo każde ma tylko jedną małą kieszeń np. na portfel po wewnętrznej stronie zapinaną na guzik/nap.

https://www.mangooutlet.com/pl/pl/p/57040558

https://www.mangooutlet.com/pl/pl/p/47005917

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MarianoItaliano napisał:

Krótka piłka - zamówiłem sobie takie dwa okrycia wierzchnie lniane z Mango Outlet na próbę, oba dobre rozmiarowo, leżą dobrze (także nawet nie robiłem zdjęć). Nie są mi natomiast potrzebne oba, a naprawdę nie mogę się zdecydować co do tego, który zostawić. Potrzebne mi coś na chłodniejsze wieczory, noce w okresie letnim. A zatem - co byście wybrali: bomberka czy overshirt? Bomberka z grubszego, bardziej sztywnego lnu, overshirt lżejszy, materiał milszy w dotyku. Użytkowo każde ma tylko jedną małą kieszeń np. na portfel po wewnętrznej stronie zapinaną na guzik/nap.

https://www.mangooutlet.com/pl/pl/p/57040558

https://www.mangooutlet.com/pl/pl/p/47005917

 

Ja bym zostawił overshirt. Wg mniej jest bardziej uniwersalny. Poza tym na obecne lata wystarczy cieńszy materiał.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem z mało estetycznymi załamaniami pod kolanami w spodniach gurkha od Benevento. Prośba o pomoc w ocenie z czego mogą wynikać (muszę poinstruować krawcową). Wydaje mi się, że długość jest OK (choć na zdjęciach z boku widać lekkie spieranie się mankietu na bucie - zależy jak stanę, bo z przodu tego nie ma). Szerokość też wyglada w porządku. Z góry dzięki.

IMG-20240725-WA0022.jpg

IMG-20240725-WA0025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mily

My tu możemy sobie gdybać co trzeba zrobić, aby zmienić to, jak to się układa, ale to krawiec musi też umieć dobrze zinterpretować wyniki przymiarki z "prowizorką".

Nie zawsze tego typu układanie się materiału jest wynikiem zbyt dużej ilości materiału, czasem bywa także na odwrót, lub krój jest po prostu nie na Twoją posturę i bez drastycznych zmian nie wiele osiągniesz.

Idź z nimi do ogarniętego krawca (najlepiej takiego, który szyje na miarę / bespoke), który ogarnia jak dopasować krój do "bryły" jaką jest Twoja sylwetka. U takiego już po samej konsulatacji prawdopodobnie będziesz wiedział czy da się coś z tym zrobić (może akurat wystarczy tylko zawęzić tu i tam, a efekt będzie widoczny już na spięciu igłami), czy lepiej puścić w obieg.

Ja rozumiem, że pewnie spodnie kosztowały nie mało o chciałbyś teraz ogarnąć to po "taniości", ale wiesz mi - jeśli nie masz na zbyciu drugiego pociągu ze złotem, to imo nie warto bawić się w przeróbki, gdzie krawiec jest przedłużeniem Twojej ręki. 😉

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Próbuje dobrać do granatowej dwurzędówki(podobnej do tej na zdjęciu) krawat w jakimś ciekawym wzorze. Chciałbym się wyróżnić jednocześnie zachowując przynajmniej minimalną elegancję. Jestem otwarty na wszelkie propozycje. Myślałem nad jakimś paislay ale szczerze mówiąc nie mogę znaleźć nic co nie wyglądałoby kiczowato. 

image.thumb.png.4d6529b36a2a5f3956eba0063ea1e031.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie regimentale, są w bardzo różnych zestawieniach kolorystycznych:

https://www.poszetka.com/product-pol-7480-Zielono-Granatowo-Zloty-Krawat-Regimental.html

medaliony:

https://www.poszetka.com/product-pol-8423-Bordowy-Lniany-Krawat-w-Medaliony.html

wszelkie wersje wzorów krawatów madder silk:

https://zackroman.com/krawat-ancient-madder-silk-pomaranczowy

Linki oczywiście tylko poglądowo, jako przykłady. Wybór ogólnie duży, a do granatowej marynarki więcej pasuje, niż nie pasuje.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Przed chwilą podjąłem spontaniczną decyzję i kupiłem na vinted (za 600zł, możecie napisać czy to dobra cena) taką oto tweedową marynarkę. Dopiero teraz zacząłem się zastanawiać z czym ją połączyć. Narazie przychodzą mi do głowy szare flanelowe spodnie i beżowy golf, ale jestem otwarty na sugestie.

IMG_4921.jpeg

IMG_4922.jpeg

IMG_4923.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.