Skocz do zawartości

Letni garnitur dwurzędowy w stylu neapolitańskim - Michał Stenka


Machiavelli

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie chodzi tylko o długość rękawów koszuli, ale też o ich szerokość (w szczególności obwód mankietów). Co do marynarki, to tak jak koledzy napisali - wydłuż.

Mankiet ma większy obwód (wcześniej użyłem słowa masywny), ponieważ poprosiłem o miejsce na zegarek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z resztą tej koszuli, ale sam bym ją zakopał głęboko :) Nie lubię "usportawiania" przez dodawanie osobliwych udziwnień. Zawsze można to osiągnąć dobierają tkaninę (w kilku wymiarach) i uwzględniając to w kroju. Mankiety oba są zbyt obszerne - a zegarek nosisz chyba jeden :) Poza tym zwęziłbym też same rękawy. Reszty koszuli nie widać :)

 

Jednak masz co masz i koszula nie jest tu głównym bohaterem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że koszula mam niewiele wspólnego z klasyką i chyba już czas żeby odeszła do lamusa (kontenera) ;-)

 

...Długość, której sobie zażyczyłeś, dostaniesz dziś w każdym Mango/Zara i nie spowoduje poprawy proporcji, a efekt 'modnego fircyka'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawy koszuli za długie o dobre kilka centymetrów, od takiego MTM należy trzymać się z daleka.

Podpisuję się pod uwagami o długości marynarki - zrób ciut dłuższą, nie będziesz żałował.

W mojej opinii marynarka jest też nieco zbyt 'slim'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od samej casualowości koszuli - ten kołnierzyk jest ogromny. Czy zawsze nosisz takie duże? Jeśli nie, radzę wziąć jakąś z typowym kołnierzykiem, bo do niej będziesz dobierał kołnierz marynarki...

To praktycznie jedyna moja koszula z wysokim kołnierzykiem. Znalazłem taki przykład kiedyś w książce B. Roetzela i wydał mi się interesujący. Choć w praktyce, przy mojej małej głowie, rzeczywiście nie wygląda najkorzystniej. 

W większości noszę koszule Tyrwhitt'a i przy ich klasycznym kołnierzyku nie mam problemów w żadnej marynarce, aby wyłogi się chowały, więc o ten element jestem raczej spokojny. Bardziej martwię się jak rozwiązać problem z rękawami. Lubię mankiety na spinki, a Tyrwhitt ma je dość szerokie. Nie chciałbym, aby blokowały się w rękawie, a z drugiej strony szerokie rękawy marynarki, mogą nie pasować, do dopasowanej marynarki. Podczas drugiej przymiarki, kiedy rękawy już będą wszyte, będę miał na sobie odpowiednią koszulę i wtedy poszukamy z krawcem jakiegoś praktycznego rozwiązania. 

 

A i z długością załatwione. Mistrz wydłuży do długości, którą pierwotnie proponował, a na razie nie naszyje jeszcze kieszeni, by ewentualnie móc jeszcze coś zmienić przy przyszłej przymiarce. Dopasowanie marynarki wydaje mi się odpowiednie, więc na razie niech zostanie tak jak jest. Istotnym zapewne jest fakt, że na zdjęciach materiał jest dopasowany szpilkami, co również wypływa pewnie nieco na odbiór i ułożenie materiału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym rozwiązaniem problemu ze zbyt szerokimi rękawami jest zrezygnowanie z CT. Poszukaj firmy, która pozwoli na lepsze dopasowanie. Przeróbki tych są teoretycznie możliwe, ale ich zakres zależy od pożądanej szerokości. Aczkolwiek słusznie zauważyłeś, że dostosowanie szerokości rękawów marynarki do koszuli to zły pomysł. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szerokie mankiety na spinki to kolejny problem z cyklu "na kogo oni je szyją", podobnie jak zbyt wysoki pierwszy guzik w marynarce. W skrócie - to jest tragedia. IMO RTW koszule na spinki po prostu do niczego się nie nadają przez te mankiety. Chlubnych wyjątków jeszcze nie spotkałem. Bo albo jesteś skazany na te szerokaśne mankiety i zbyt duże rękawy marynarki, albo (w prawidłowo dopasowanej marynarce) mankiet Ci grzęźnie i się blokuje, powodując efekt marszczenia rękawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak się zastanawiałem, czy nie zrobić też zdjęć z boku, ale ostatecznie zaniechałem pomysłu. Ten efekt, który zauważyłeś Misza, może być wywołany tym, że nadmiar tkaniny na dole jest "zawnięty" i spięty szpilkami. W rezultacie z przodu "rulon" jest nieco wypchnięty do przodu, a z tyłu nieco się załamuje. 

Skoro krawiec jeszcze nie naszywa kieszeni, to zawsze będzie można tą długość jeszcze skorygować. Na razie poprosiłem, aby była dłuższa, tak jak miało być na początku. Zrobię zdjęcia podczas drugiej przymiarki i będzie można porównać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga miara miała być wczoraj, niestety ze względu na natłok pracy musieliśmy przełożyć termin na poniedziałek. 

 

W planach mam jeszcze zrobienie zdjęć gotowego garnituru "na spokojnie" ze szczegółami oraz finałową, drobną sesję w plenerze, która pozwoli pokazać garnitur w pełnym słońcu, bo wtedy dopiero można idealnie oddać urok tej tkaniny.Także myślę, że nie będziecie zawiedzeni. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniam o opis i zdjęcia z drugiej przymiarki. 

 

Pojawiły się już spodnie. Nadmiar materiału w pasie i nogawce został spięty, wybraliśmy też stosowną długość nogawki (lewa noga). Pierwszy raz miałem na sobie spodnie z tak wysokim stanem i muszę przyznać, że to był dobry wybór - są niezwykle wygodne. 

Marynarka zgodnie z Waszymi sugestiami została wydłużona. Kozerka pójdzie trochę niżej. Klapy oczywiście będą nieco węższe, ale chciałbym zostawić w nich ten opływowy kształt, który już teraz widać. Kredą zostało zaznaczone położenie kieszeni. Uchwycone zostało także wypełnienie ramion. 

 

Muszę pochwalić kontakt z krawcem. Wczorajsza wizyta zajęła prawie godzinę. Mogłem liczyć na wyjaśnienie każdej kwestii, która budziła moją ciekawość. Mistrz dużo czasu i uwagi poświęca odpowiedniemu dopasowaniu, jak i rozmowie. Myślę, że taki kontakt mocno wpływa na powodzenie całego projektu. Mogę także liczyć na dodatkowy czas, dzięki któremu mogę przekazać mistrzowi Wasze sugestie przed wprowadzeniem ustaleń z przymiarek. 

 

Dzięki zmianie fotografa, prócz zdjęć z zasadniczą postawą, możecie liczyć na ujęcia niepozowane, które (myślę, że się ze mną zgodzicie) dodadzą relacji zdecydowanie więcej uroku. :)

 

 

Foto - Weronika Bogdaszewska 

post-4478-0-12519100-1437478030_thumb.jp

post-4478-0-72927200-1437478035_thumb.jp

post-4478-0-02531500-1437478041_thumb.jp

post-4478-0-69988100-1437478046_thumb.jp

post-4478-0-90823400-1437478074_thumb.jp

post-4478-0-12613700-1437478095_thumb.jp

post-4478-0-71631500-1437478102_thumb.jp

post-4478-0-98583900-1437478198_thumb.jp

post-4478-0-81657200-1437478253_thumb.jp

post-4478-0-34049800-1437478265_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle uwagi czy poprawki ale zwróciłbym uwagę na dwie rzeczy:

1. Masz długą szyję więc kombinowałbym tak, żeby kołnierz zakrywał sporo koszuli. Czyli żeby było raczej tak niż tak (sorry, za duże zdjęcia żeby je tu wstawić a nie mam czasu na zabawę w photoshopie) 

2. Na tyle, na ile to możliwe bez efektu sztuczności, starałbym się poszerzyć Ci ramiona.

3. Klapy są fajne, niech zostaną szerokie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mistrz" za pomocą szelek określa terminy w kalendarzu? :)

 

Baaarrrdzzoo fajnie to wygląda :) Osobiście podoba mi się też obecna szerokość klap. 

Chcieliśmy ustalić rozmieszczenie guzików, tak już przy okazji umówienia się na kolejną wizytę. :)

Z tego co zrozumiałem, z tej szerokości musi być zabrany niewielki pasek (zapewne na potrzeby zszycia z wierzchnią warstwą). Pokazał mi centymetrem ile to mniej więcej będzie i myślę, że wciąż szerokość będzie dobra (tym bardziej przy mojej sylwetce). 

 

Nie tyle uwagi czy poprawki ale zwróciłbym uwagę na dwie rzeczy:

1. Masz długą szyję więc kombinowałbym tak, żeby kołnierz zakrywał sporo koszuli. Czyli żeby było raczej tak niż tak (sorry, za duże zdjęcia żeby je tu wstawić a nie mam czasu na zabawę w photoshopie) 

2. Na tyle na ile to możliwe bez efektu sztuczności starałbym się poszerzyć Ci ramiona.

3. Klapy są fajne, niech zostaną szerokie.

1. Porozmawiam, pokażę zdjęcia i myślę, że coś w tym kierunku uda się zrobić. 

2. Tu się zastanawiam, w jaki sposób byłoby to możliwe (wypełnienie jest, niewielkie, ale o takie prosiłem, bo jednak południowo-włoskie krawiectwo kojarzy się z niewielką ilością lub całkowitym brakiem tego wypełnienia). Przy wszyciu spalla camicia ten rękaw też chyba "schodzi" bardziej płasko (np. w con rollino jest uformowany ten rulonik, który daje wrażenie, że rękaw w ramieniu jest jakby masywniejszy). 

3. Tak jak wyżej napisałem, minimalnie będzie trzeba z tej szerokości zabrać (ale porozmawiam jeszcze, aby było to jak najmniej). 

 

Dziękuję bardzo Panowie za sugestie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest zdecydowana, ale ja już od początku bardzo nastawiłem się na wszycie koszulowe. To dla mnie właśnie taka wizytówka włoskiego stylu sartorialnego. Może dla mojej sylwetki nie będzie to najodpowiedniejsze, ale naprawdę nie chciałbym z tego rezygnować. Myślę, że w tym aspekcie zaryzykuję, ocenię jak będzie wyglądało to w gotowym efekcie i najwyżej w przyszłości będę wystrzegał się takiego wszycia. 

Ponadto Twoje zdjęcie nieco potwierdza moje subiektywne odczucie, że spalla camicia jest bardziej nieformalne, sportowe, co pasuje również do przeznaczenia szytego garnituru. 

 

Z ciekawości, ilość wypełnienia w obu marynarkach jest porównywalna? Bo różnica na prawdę jest powalająca (jakby zupełnie inna osoba). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.