Skocz do zawartości

Zegarek do 1000zł


Shenkt

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz podać kilka niemieckich marek o których piszesz? Wklepałem w google Berg Parat i trafiły w mój gust. Może znalazłbym dla siebie jakiegoś "dziadka", żeby się przekonać do zegarków w ogóle. Pozdrawiam.

Z tego, co widziałem u nich na pchlich targach, to np. Ticona, Texin, Glashütte (dzisiaj wyższa półka, ale może nie zawsze tak było; fakt, te zegarki chodzą drożej, ale nadal widywałem do 100 EUR), Berg, Buler, Arfena, Finorva, z bardziej znanych to Zentra (też ciut droższa)... cała masa ich była, większość to efemeryczne marki. Poszukaj na ebayu niemieckim może. Mechanik powinien się dać kupić za 30, automat za 40 albo mniej. Nie ma się co spodziewać jakiejś super dokładności chodu, ale sam kupiłem dwa: Berg Parat z lat 50-60 i Ticona z lat 70 tych (najtańszy automat jaki znalazłem), oddałem do przeglądu (po znajomości za taniochę - sam powstrzymałem się nawet przed ich nakręceniem, żeby czegoś nie pęknąć), oba robią max. +1 minutę na dobę. Jestem bardzo zadowolony.

 

Co do wzornictwa, to to są pewnie po prostu kopie zegarków z wyższych półek z epoki. Berg Parat bardzo przypomina moją Omegę z 1953 r.

 

Mam też Bulera chyba z lat 50-tych, kupiłem go w Polsce za bodaj 120 PLN. Jest ładny, ale ten sam znajomy zegarmistrz powiedział mi już 3 lata temu, że on tego tykać nie będzie, bo to jest jakieś coś takie (w sensie bardzo budżetowe rozwiązanie), że już dawno powinno przestać działać, i pewnie zaraz przestanie i szkoda jego zachodu. Stwierdził też, że słono przepłaciłem. Działa do tej pory, ale nie oczekuję od niego dokładności większej niż +/- 3 min, jak ma zły dzień to 5 min.

 

Nie znam szczegółów, ale w niemieckich zegarkach z przełomu lat 60-tych i 70-tych popularnym mechanizmem był P. U. W. To właśnie jego mam w tej Ticonie co tak ładnie chodzi. Nie mówię, że to mechanizm z wyższej czy nawet średniej półki, to są zapewne zegarmistrzowskie niziny i to 20 lat za Szwajcarami, ale za te 20-30 EUR jednak cieszy.

 

EDIT: http://www.ebay.de/itm/schoene-vergoldete-Uhtra-Herrenarmbanduhr-Kal-PUW-260-/181739815697- bardzo ładna Uhrta (pierwszy raz widzę tę nazwę). 40 EUR to pewnie drogawo, ale stan wydaje się dobry no i jest bransoleta. W środku jeden ze wspomnianych PUW.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://dolinski.pl/zegarki-certina/zegarki-meskie/ds-caimano/certina-ds-caimano-ref-c017.410.16.297.00.html

 

https://dolinski.pl/zegarki-certina/zegarki-meskie/ds-caimano/certina-ds-caimano-ref-c017.410.16.037.01.html

 

Posiadam taki zegarek (dokładnie DS Podium na bransolecie) 9 lat. Przy wymianie baterii zawsze zlecam zegarmistrzowi wykonanie podstawowego przeglądu (uszczelki, itp), co kosztuje grosze. Zegarek nigdy mnie nie zawiódł, szkło bez najmniejszej ryski, koperta posiada delikatne zarysowania, ale to całkiem normalne, bransoleta również. Zegarek przeżył żar pustyni, nurkowania, wieczne deszcze w Skandynawii, godziny spędzone w saunie, tańce hulańce i ciągłe zahaczanie o futryny (tak już mam) - o systemie DS możesz poczytać w necie. Na pokładzie masz szkło szafirowe, 100m, stal szlachetną + system DS. Widzę, że szukasz czegoś na skórzanym pasku - zastanów się jeszcze, czy nie warto rozważyć czegoś eleganckiego na bransolecie - taki zegarek wygląda dobrze tak z garniturem, jak i strojem sportowym. Mam kilka zegarków, w tym na skórzanym pasku i rzadko pojawiają się one na moim nadgarstku. Może to kwestia czarnych pasków, Ty szukasz brązowego, więc to inna kwestia. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołując się do tego co Kierman napisał, myślę, że sensowniej jest kupić zegarek na bransolecie. Pasek łatwo dokupisz, możesz zamówić taki jaki Ci się tylko wymyśli - na forum są koledzy ktorzy ze skóry potrafią stworzyć małe dzieła sztuki. Natomiast jeśli kiedyś zechcesz nosic ten zegarek z bransoletą, będzie Ci trudno znaleźć coś sensownego - cenowo, jak i zapewne wyglądowo. Poza tym, zawsze łatwiej sprzedać zegarek z oryginalną bransoletą - podnosi cenę.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Malowane tarcze to już nie to co powinno być. Przy odrobinie szczęścia da się w podobnej kwocie kupić takiego nie odmalowanego w bdb stanie. Poogladaj jeszcze zegarki doxa, ten sam styl, a też super zegarki. Modele z lat 50-tych są też w rozmiarach 38mm, czyli już nie maleństwa z tamtych czasów, ale nie współczesne giganty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek_W - Dziękuję, skąd wiesz, że tarcza jest malowana? Poznałeś to po wyglądzie czy malowanie kryję się pod nazwą "renowacja"?

 

Podoba mi się jeszcze ta Doxa:

 

http://allegro.pl/doxa-art-deco-37mm-lata-50-dzielo-sztuki-i5876512412.html

 

Chciałby kupić jakiś zegarek do tysiąca złotych. Ma to być mój pierwszy zegarek. Stwierdziłem, że zamiast kupować nowy zegarek w stylu Vintage po prostu kupię stary zegarek Vintage. Martwi mnie w nich jednak plastikowe szkiełko, pewnie bardzo łatwo się bedzię rysowało.

 

Kilka dni temu pisałem w wątku dot. Orienta, ponieważ kupiłem zegarek Orient Bambino jednak dzwięk wahnika podczas poruszania ręka był tak irytujący, że go zwróciłem.

 

Generalnie zauważyłem, że z klasyki do tysiąca mogę kupić Atlantic lub Tissot ze szkłem szafirowym jednak na mechanizmie kwarcowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wytrzmały do pracy biurowej? A na co będzie narażony? Tak czy owak skoro mechanizm nie ma znaczenia, to pooglądaj kwarce Seiko, Orienta, Citizena, Tissota, Certiny, praktycznie cokolwiek się spodoba to najpewniej spełni wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.