Skocz do zawartości

Zegarek do 1000zł


Shenkt

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu pierwszego od lat zegarka. Jestem jednak prawie zupełnie zielony w temacie i nie chciałbym 'wtopić' pieniędzy. Stąd proszę Was o doradztwo.

Mam sprecyzowaną wizję estetyczną, nie orjentuje się jednak ani trochę w działaniu mechanizmów, żywotności, stosunku jakości do ceny itd. Boję się też samodzielnie zgłebiać tą wiedzę tajemną, gdyż (jak siebie znam) zaraz zrobię się zegarkowym freakiem i po jakimś czasie wreszcie pójdę z torbami :)

Jeśli chodzi o model to będzie to klasyczny garniturowiec z brązowym, skórzanym paskiem i (niekoniecznie) srebrną kopertą. Najlepiej moje pragnienia estetyczne wyraża ten model:

https://www.danielwellington.com/pl/classic-bristol

Budżet mogę trochę podwyższyć, jeśli będzie jakiś duży skok jakościowy. Nie wykluczam też modeli używanych.

Liczę na Was ~ Kacper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarek kwarcowy napędzany bateryjką. Mechanik to automat  ( w skrócie i bez wnikania w technikalia) nakręca się w trakcie noszenia lub manualny, którego sam nakręcasz koronką.  Kwarce z reguły tańsze, w zasadzie poza wymiana baterii bezobsługowe i z reguły dokładniejsze.  Te ostatnie dla wielu jednak, w szczególności miłosników, są dopiero uosobieniem zegarka, mają tzw "duszę"  ( jakby to nie brzmiało) ale niestety z reguły są droższe, wymagając co jakiś czas serwisu, są bardziej podatne na jakieś mechaniczne uszkodzenia, z reguły sa tez mniej dokładne.

W twoim budzęcie to raczej kwarc lub poza nielicznymi wyjątkami używane.  Fajną opcją wg mnie może być nowy Orient Bambino 

 

http://www.longislandwatch.com/Orient_ER24002W_Watch_p/er24002w.htm

 

Ten co pokazałeś odpuść  ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie tych DW kupisz zegarki firm zegarkowych, mających wieloletnią tradycję, na niezawodnych, sprawdzonych werkach, w wielu wypadkach nawet automaty. Dla mnie zawsze lepszym wyborem będzie jakiś Orient, Seiko, Citizen czy nawet Casio, Alba, nawet tanie szwajcary jak Tissot czy Certina niż taki no name made in China  :)

No ale to moje zdanie   :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonały strzał, jak na razie najlepsze propozycję :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używkę to ja też umim;-) a teraz Darek zaproponuje nam torbę listonoszkę ze złotych czasów polskiej przeddemokracji w oczekiwanej cenie (jako student dorwałem taką w GS-ie, świetna skóra, cena kilku piw, to se ne vrati).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jako student nosiłem torby z demobilu. Super były. Z krzyżem na klapie :D

 

Wracając do zegarków, to może nie kolegę założyciela tematu, ale innych którzy szukają ładnego i niedrogiego zegarka zachęcam do poszukiwania na (niemieckich zwłaszcza) pchlich targach. Wygląda na to, że Niemcy robili kiedyś (nawet wciąż robią, ale drożej) całkiem sporo przyzwoitych zegarków dla ludzi, na ich własnych niemieckich werkach. Dość łatwo znaleźć coś sprzed lat 70-tych (kiedy to, w moich oczach, zegarki z dnia na dzień zbrzydły) w bardzo dobrym stanie, już za 30-50 EUR. Dzisiaj noszę takiego mechanika marki Berg Parat (tj. fuzja dwóch marek na krótko przed upadkiem), po serwisie fajniutko chodzi, kosztował 30 EUR. Zastępuje mi moją starą Omegę Semaster w sytuacjach, w której Omegi mi szkoda. Niedługo się do tego zegarka tak przywiążę, że będę i dla niego szukał zamiennika, żeby go za bardzo nie męczyć.

 

PS: Oczywiście nie zachęcam do kupna Omegi z linku allegro. Nie znam się na Omegach z tego okresu, ale to mi wyglada w najlepszym wypadku na frankenwatch (por. różnica wielkości między kopertą a werkiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.