Skocz do zawartości

[Miler Bespoke Tailoring] - garnitur trzyczęściowy (ślubny i nie tylko)


Czapla

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Super, że zdecydowałeś się na szycie na miarę i że, co więcej, chcesz o tym opowiedzieć na forum!

 

Granatowy garnitur i biała koszula to świetne, klasyczne połączenie na oficjalną uroczystość. Kontrastowa szara kamizelka to zaś coś, co chyba przywędrowało z żakietów, ale widziałem kilka takich stylizacji i IMO wyglądają bardzo dobrze. Na pewno jest ciekawszym zaakcentowaniem szczególności sytuacji niż te koszmarne muszniki, plastrony, srebrne kamizelki w kwiaty i reszta poliestrowych potworków z USC i kościołów.

 

Długość nogawki jest akceptowalna, a niektórzy zapewne uznają ją za idealną, ja jednak bym wydłużył spodnie o ten jeden centymetr. Warto by wstawić zdjęcie z boku jako najbardziej "diagnostyczne".

 

Na uwagę zasługuje też świetnie zawiązany krawat z piękną łezką - brawo!

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No i stało się! Wczoraj była kolejna przymiarka :) 

Marynarka dorobiła się klap - pikowanie i rolowanie oczywiście ręczna robota, sprawdzałem czy pod klapami można wyczuć charakterystyczne wgłębiania, są :) Są już także kieszenie z patkami podszytymi podszewką, jest brustasza. Do kolejnej przymiarki kilka drobnych elementów będzie poprawionych, dążymy do maksymalnego zadowolenia z pierwszego bespoke. Wyznaczyliśmy umieszczenie guzików, wypełnienie ramion, długość i szerokość rękawów. 

 

Spod marynarki na zdjęciach nieśmiało zagląda kamizelka - nie chce się pokazać w pełnej krasie bo jest dopiero skrojona, i jeszcze brakuje jej sporo elementów. Wymierzyliśmy długość żeby zgrać ją idealnie z pasem spodni. Materiał prezentuje się wyśmienicie. 

 

Spodnie zostały delikatnie poprawione w biodrach, leżą bardzo dobrze. Nogawka została wydłużona o 1 cm w stosunku do poprzedniego zdjęcia, ale widać było, że po tym zabiegu łamią się głębiej i mniej szlachetnie niż poprzednio. Muszę się przespać z tym tematem, ale chyba finalnie skrócę je o 0,5 cm - krakowskim targiem ;) 

PS. Tam na serio jest barek! nie jestem amatorem mocnych alkoholi, ale żal było odmówić łyczka whisky z 25 letniej butelki z nieistniejącej już destylarni.... ;)  

post-6391-0-72517400-1433871587_thumb.jp

post-6391-0-73843200-1433871586_thumb.jp

post-6391-0-71588100-1433871585_thumb.jp

post-6391-0-72626600-1433871583_thumb.jp

post-6391-0-92203800-1433871581_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miło się czyta i 'ogląda' takie relacje. Dobrze, że są użytkownicy dla których szczytem sartorialnych ambicji nie jest dołożenie cegiełki do kolejnej strony w wątku o Suit Supply.

Moim zdaniem powinienieś zostawić poprzednią długość spodni - była idealna. Z perspektywy czasu nie powinieneś żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Trzecia przymiarka już za mną!  Z nowości - spodnie delikatnie zmieniły długość, i teraz chyba jest ok i tak już zostanie. Marynarka dorobiła się rękawów, ustaliliśmy ich długość i wszycie. Są też szare spodnie, ale je pokażę przy okazji odbioru, ale wyszły również bardzo dobrze i jestem z nich zadowolony. Kamizelka też nabrała kształtów, potrzebuje delikatnej korekty i będzie idealna. Poza tym jak zwykle fachowa obsługa, i kieliszeczek whisky w VIP-roomie :) W tym tygodniu odbiór gotowego garnituru, na pewno pojawią się fotki z tego wydarzenia. 

Krawat był tylko do zdjęcia, finalnie będzie odcień granatu ale jeszcze nie jest wybrany. Niestety, ale zdjęcia trochę zakłamują rzeczywistość (uroki sztucznego światła), na żywo wygląda to zdecydowanie lepiej. 

post-6391-0-15902400-1439070797_thumb.jp

post-6391-0-56311400-1439070796_thumb.jp

post-6391-0-69760600-1439070795_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, ze pierwsze bespoke powstaje pod okiem kogos, kto ma duze doswiadczenie, przez to wszystkie kolejne pojda na pewno latwiej:)

z mojej strony - czy rekawy nie sa troche za szerokie? nie wiem, czy to ich finalne polozenie, ale cos niedobrego sie dzieje z nimi na ostatnim zdjeciu tylem.

gdyby to bylo moje zamowienie, to zmienilbym proporcje marynarki poprzez nieco wieksze wytaliowanie. kolejna rzecz (ale to moze juz kwestia zdjecia), to polozenie guzika srodkowego wzgledem konca rolowania klap - na 3. zdjeciu z pierwszego postu klapa roluje sie do wysokosci szpilki spinajacej przod, na ostatnich zdjeciach wyglada jakby rolowanie konczylo sie nieco wyzej, co wyglada troche "dziadkowo". no ale ostatecznym arbitrem jestes ty, ogladasz to z bliska i masz swoj zamysl, wiec nie bierz wszystkiego za bardzo do serca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie podobają mi się te wypchane ramiona. Trochę jak z lat 80/90.

 

Wydaje mi sie (po tym co widzę na zdjęciach) że model za dużo w ramionach nie ma. Od Milera mógłby pożyczyć bo ma czym dzielić ;-)

Marynarka dodaje tam gdzie trzeba.

Zrobione jest to w sposób umiejętny bo ramiona wyglądają dobrze.

 

Kolor bardzo ładny- nie za jasny nie za ciemny.

 

Kamizelka i krawat bardzo mi się podobają.

Ja bym założył koszulę z innym kołnierzykiem i związał grubszy węzeł.

 

Tyle, że nie wiem czy by to pasowało.

Kamizelka "zabiera" trochę miejsca i mniejszy kołnierzyk mógły się okazać za mały optycznie.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO od początku nie widziałem zbytnio w tym sensu - poza chęcią posiadania czegoś zrobionego specjalnie dla siebie, na specjalne zamówienie.

 

Kolega ma wręcz podręcznikowo standardową sylwetkę, a garnitur jest wręcz podręczniko standardowy.

Insza inszość, że nigdy bym nie powiedział o tym garniturze, że to bespoke - nawet na tak banalnie łatwą sylwetkę nie udało się dobrze zrobić ramion.

 

Oczywiście uznanie się należy, że komuś się "chciało", a tym bardziej, że komuś chciało się cały proces zaprezentować.

Szału jednakże nie ma - jak na garnitur kosztujący równowartość 4-5 garniturów od SS (moim skromnym zdaniem, marynarka z wieszaka od SS na koledze @marian_o - który również jest wysoki i szczupły - układała się dużo lepiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.