Skocz do zawartości

[Miler Bespoke Tailoring] - garnitur trzyczęściowy (ślubny i nie tylko)


Czapla

Rekomendowane odpowiedzi

@R50 - za chwilę wyjdzie na to, że bespoke jest wyłącznie dla tych, którzy nie mogą dopasować nic z RTW. Fakt, że garnitur jest "podręcznikowo standardowy" nic mu nie ujmuje. Ramiona "się nie podobają"? No coż? Krój garnituru to nie zamtuz, aby wszystkich zadowalać. Taki urok zróżnicowania fasonów. 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@R50 - za chwilę wyjdzie na to, że bespoke jest wyłącznie dla tych, którzy nie mogą dopasować nic z RTW. Fakt, że garnitur jest "podręcznikowo standardowy" nic mu nie ujmuje. Ramiona "się nie podobają"? No coż? Krój garnituru to nie zamtuz, aby wszystkich zadowalać. Taki urok zróżnicowania fasonów.

Parafrazując xkozła - jak dać więcej plusów?!

Zaraz dojdziemy do wniosku, że to całe bezprocentową w sumie bez sensu ;)

Gratuluję garnituru, bardzo mi się podoba, szczególnie z tą piękną kamizelką!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo dochodzi jeszcze jakość tkaniny, wybór wzoru podszewki, kamizelki innej niż garnitur etc.Tego w RTW po prostu nie ma.

Uważam, że warto popracować nad obszyciem dziurek, nie jest to moim zdaniem wykonane na najwyższym poziomie.

Wypełnienia na ramionach nigdy mi się nie podobały, ale to już subiektywna ocena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o powstrzymanie się od dobrych rad. Nie jesteśmy dziećmi, każdy wie, że RTW wychodzi (z reguły) taniej, szycie na miarę - drożej. Wiodcznie dla kolegi kwestie ekonomiczne nie były najważniejsze.

 

Co do "standardowej sylwetki" i SS - również proponuję odpuścić takie gdybania. Jak by się układał RTW z SS, tego nie wiemy, może dobrze, a może nie, a pozostaje kwestia rozmiaru (kolega jest dość wysoki), przeciętych guzików w mankietach, proporcji, położenia guzika itp. Ja mam w miarę standardową sylwetkę, ale wiem, że lewe ramię jest mniej rozbudowane, co widać w praktycznie każdej marynarce RTW (bez lub z minimalną konstrukcją), a zakładając szycie w kompetentym zakładzie, zapewne efekt zostałby skompensowany. Dlatego nie ma co filozofować.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie, 

Jest to mój pierwszy garnitur bespoke, i na pewno nie ostatni :) To co udało mi się uzyskać, bije na głowę wszystko to co nosiłem do tej pory. Komfort użytkowania jest nieporównywalny do garniturów RTW które do tej pory miałem mniejszą lub większą przyjemność nosić. Dopiero dzięki temu zamówieniu zrozumiałem co to znaczy bespoke, i jak nieopisane i daleko idące korzyści ze sobą niesie. Nie jestem luminarzem męskiego krawiectwa, i na moim etapie wtajemniczenia jestem w 100% usatysfakcjonowany moim garniturem z pracowni pana Tomka Milera.  

Co do uwag które się tutaj pojawiły:
- garnitur jest "standardowy", oczywiście że jest, bo z założenia miał taki być, ciężko jest brać się za pierwsze bespoke z jakimiś fajerwerkami których efekty mogą być różne, a sam garnitur mało elastyczny w użytkowaniu. Tutaj na samym wstępie poprosiłem o totalną klasykę, którą będę mógł mieć na wesele, na spotkanie biznesowe, do zestawu koordynowanego itp, itd. 
- linia ramion, w tej kwestii mogłaby pomóc słynna amerykańska maszyna do skanowania ludzi na lotniskach. Po zdjęciach w garniturze nie jesteście w stanie ocenić mojej sylwetki bez ubioru, a tak się składa że jestem wysoki (190 cm) szczupły, mam szerokie ramiona, jedno opadające, i do tego odstające łopatki. Wypełnienie ramion jest bardzo minimalne w tym wypadku, po prostu taka moja uroda. Ciężko było zrobić więcej żeby nie przesadzić w żadną ze stron. Wybraliśmy najbardziej optymalne rozwiązanie.  

 

Podsumowując, ten garnitur to spełnienie moich marzeń o garniturze bespoke (jak o tym marzyłem to nawet nie wiedziałem że istnieje nazwa "bespoke" ;) ). Jest to na pewno pierwszy i najbardziej uniwersalny garnitur jaki uszyłem. Na pewno będą kolejne, i mam nadzieję, że każdy będzie lepszy od poprzedniego, i każdy sprawi mi taką samą frajdę jak pierwszy. Samo szycie było świetnym przeżyciem, dobieranie materiałów detali, kolejne miary, uczestniczenie w procesie powstawania czegoś, co jest tylko dla mnie. To jest bespoke!

 

pozdrawiam wszystkich! :)  

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że uszyłeś klasyczny garnitur w kolorze navy blue! Czasem czytając forum, można odnieść wrażenie, że bespoke powinno się szyć w takiej kolejności:

 

- garnitur tweedowy

- smoking tropikalny

- stroller

- garnitur z fresco

- i no, tu EWENTUALNIE może być jakiś szary czy granatowy garniak, ale fuj ,ot takie typowe...

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.