Skocz do zawartości

Walka z solą na zimę


MSłuszny

Rekomendowane odpowiedzi

Moim skromnym zdaniem lepiej zapobiegać niż leczyć ;)

 

Dość ciekawie opisywał to swego czasu Michał na swoim blogu:

 

http://mrvintage.pl/2013/12/jak-zabezpieczyc-buty-przed-sola.html

 

Nadmienię również, że na forum mamy już temat w tym zakresie:

 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/152-buty-i-s%C3%B3l-jak-usun%C4%85%C4%87-s%C3%B3l-z-but%C3%B3w-jak-je-zabezpieczy%C4%87/

 

Edit: Kolega Wąski ubiegł mnie nieznacznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sposób, że stosuję buty gorsze, których mniej szkoda, najlepiej wykonane z lakierowanej skóry, której sól się nie ima.

 

Lepszych butów szkoda - można w nich chodzić zimą, ale tylko wtedy, gdy jest sucho. Oprócz tego, że szkoda mi lepszych butów, to jeszcze jestem leniem - reanimacja butów po ostatniej zimie kosztowała mnie tyle czasu i wysiłku, że jeszcze jej nie skończyłem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie nie zgodzić się z opinia mosze.

 

W zeszłym roku zastanawiałem się, czego użyć do dobrych butów, żeby je uchronić przed solą. Za poradą kolegów z multirenowacja.pl, użyłem tłuszczu Dubbin HP.

Efekt - zero problemów z zaciekami solnymi. Skoro po zastosowaniu preparatu, woda nie wnika w skórę, to nie ma co zostawiać śladów.

 

Zauważyłem tez różnice w zachowaniu pomiędzy butami naprawdę dobrymi (typu średnia/wyższa seria Herringa) wykonanymi z prawdziwej skóry, a polskimi wynalazkami wykonanymi z dwoiny. Dwoina rozpadnie się po jednym sezonie, dobra skora odpowiednio zabezpieczona przetrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Powoli zbliża się zima- czy są jakieś sprawdzone sposoby na walkę z zasolonymi butami?

Było już. Użyj wyszyukiwania.

Tylko pytanie czy faktycznie chcesz dopuścić do zasolenia butów aby potem z nimi walczyć. Ja wolę zabezpieczać je przed solą.

Co do tłuszczu - dubbin od Daniela sprawdza się nawet na butach zakupionych w CCC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ryzykować? Kalosze na buty.

 

Pytanie - używasz/ znasz kogoś kto używa kalosze na buty? jak wrażenia? jaki odbiór społeczny kaloszy?

 

zastanawiam się nad nabyciem pary na zimę jednak nie wiem czy takie kalosze nie będą wyglądały co najmniej śmiesznie do garnituru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - używasz/ znasz kogoś kto używa kalosze na buty? jak wrażenia? jaki odbiór społeczny kaloszy?

zastanawiam się nad nabyciem pary na zimę jednak nie wiem czy takie kalosze nie będą wyglądały co najmniej śmiesznie do garnituru.

Noszę kalosze od trzech lat. Odbiór społeczny przeważnie: 'oborze, oborze, gdzie takie kupię?' ;) po tym, jak wyjaśnię przeznaczenie tego akcesorium, bo przeważnie lud nieświadom.

Zdarzyło mi się kiedyś umówić na kawę z dwukrotnie ode mnie starszym prezesem spółki notowanej na GPW i jakież było nasze zdziwienie, gdy się okazało, że obaj nosimy kalosze :) Od tego zaczęła się nasza rozmowa. Także wiesz - ludzie różne bywają, ale ja wychodzę z założenia, że chrzanić odbiór 'społeczny', jeżeli Ty nad nim panujesz.

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.