Skocz do zawartości

Buty Meka


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem w rękach buty z linii Meka w CH Promenada. Kilka par. Przymierzać nie przymierzałem - nie miałem zamiaru nabywać.

Ogólnie to sprawiały wrażenie butów z Massimo Dutti / Marks & Spencer - przede wszystkim chodzi o skórę i nienaturalnie zadarte noski (w niektórych modelach z tej linii).

 

Porównywałem je z tańszymi prawie o połowę butami J.Loic-Orange (kupiłem 3 pary tej marki, zostawiłem sobie jedną), które miały skórę wręcz fenomenalnej jakości, kryty kanał szycia, taliowany glanek itp. (może trafiłem akurat na dobre egzemplarze, kolega z forum uskarżał się na JLO).

 

Meka była pod tym względem kilka półek niżej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nienaturalnie zadarte noski (w niektórych modelach z tej linii).

 

 

 

Moim zdaniem jakości tych butów niczego nie można zarzucić. Z argumentem zadartych nosków niestety muszę się zgodzić. Te buty są najzwyczajniej w świecie brzydkie. Dobre, ale brzydkie. Bez inwestycji w dobre kopyto, cała para pójdzie w gwizdek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem w innym temacie, więc opiszę tu moją Meke, nie mylić z męką:)

Buty kupione ponad rok temu, w cenie mocno promocyjnej, użytkowane cały czas, śniegu nie widziały, średnio raz na tydzień, więc 50 wyjść wytrzymały, samochodem w nich nie jeździłem, także trochę przeszły.

Ogólnie nadal mi się mocno podobają, to moje pierwsze lepsze buty, drugie to zamsz G&B, więc odniesienia nie mam ani specjalistą w temacie nie jestem, po prostu mi się spodobały, były stacjonarnie na wyprzedaży, więc kupiłem. 

 

Zalety. Skóra bardzo ładnie się łamie, właściwie nie wiem czy to można nazwać łamaniem, prawie nie widać; kolor świetny, ciemny brąz, używam kremu, brud raczej im nie straszny; faktura skóry, hmm, jest bardzo miękka w dotyku, zarówno w wewnątrz, jak i z zewnątrz, taka ciepła i miła dla skóry; forma, spodnie nosze do nich normalnie, nic nie podwijam, także są ładnie przez materiał przykryte, ale też widać że nie są to niskie pantofle.

Wady. Jak to ktoś ładnie nazwał, nie mają krytego kanału szycia w podeszwie. Szew biegnie po gumie,  do grudnia ładnie się to trzymało, podeszwa po prostu była bardziej obciążona w centralnej części (nie wiem czy tak powinno być), i nici się nie ścierały, jednak po dwóch grubszych imprezach, nie wytrzymały...Już nigdy nie włożę lepszych butów na event w którym może się coś dziać... Nici poszły jak widać na zdjęciu w jednym bucie na czubku, a w drugim, akurat tam, gdzie zdjęcie już nie sięga :) 
Na ostatnim zdjęciu widać małą niedoróbkę w postaci nici i chyba kleju? Nie widać tego zbytnio, w butach chodzę, nikomu ich do głowy nie przykładam, więc nic z tym nie robiłem.
Po małej imprezie powstało też parę otarć i nawet zarysowań na czubku, ale zakremowałem i dobrze się trzyma.
Do mojej stopy ta przyszwa też się nie dopasowuje, mam troszkę luzu, co jest dziwne, bo reszta jest dość ścisło, musiały się troszkę rozchodzić w małym palcu...
Na koniec pytanie do was, czy u szewca można jakoś pogłębić ten kanał w podeszwie na nić? Tu zapomniałem zrobić zdjęcia czubka, nie rozwarstwia się nic, więc na razie spokojnie chodzę...

 

2a65hj9.jpg

 

2wquxzr.jpg

 

30upk5z.jpg

 

2itii6a.jpg

 

11rar9k.jpg

 

1z3v6hi.jpg

 

301zhn9.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym krytym kanałem to chyba chodziło o to że kanał jest ale jest odkryty, nie jest schowany. Ale tak to chyba wygląda też w Loake/Barker więc w tej cenie to standard.

To że nie ma w ogóle kanału w butach na gumie to też standard w Loake/Barker/Berwick itp... Ja osobiście tej praktyki nie rozumiem bo mnie się szwy zaczęły przecierać już na pierwszym wyjściu.

Dlatego kupując wysokie zamszaki zdecydowałem się na G&B Wiliam, te buty mają kanał na szwy w gumowej podeszwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie, że po roku użytkowania skóra w Meka wygląda nadal dobrze.

Tak startą nicią bym się jeszcze nie martwił.  Jak zedrzesz ją bardziej to podzeluj.

Dalej twierdzę, że Meka to dobry wyrób za max 600 zeta, jeśli trafię w głębokiej wyprzedaży to wtedy chętnie nabędę.

Szczególnie za miękkość i jakość skóry.

Wittchen i Gino Rossi wyglądają przy Meka bladusieńko..., więc wg mnie na dzisiaj jest to najbardziej klasyczny i jakościowo najlepszy polski producent.

Widziałem w intensywnej eksploatacji trzewiki i muszę powiedzieć, że zarówno but jak właściciel wyglądają po sezonie na zadowolonych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Porównywałem je z tańszymi prawie o połowę butami J.Loic-Orange (kupiłem 3 pary tej marki, zostawiłem sobie jedną), które miały skórę wręcz fenomenalnej jakości, kryty kanał szycia, taliowany glanek itp. (może trafiłem akurat na dobre egzemplarze, kolega z forum uskarżał się na JLO).

 

Z tego co pamiętam JLoic wcale nie kosztowały regularnie mniej o połowę. Cena była na poziomie 190 euro. Jeśi kupiłeś kiedy likwidowali i wyprzedawali na pewno była korzystniejsza, ale w tym porównaniu to żaden argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt mocno uogólniasz.

 

Mam Barker Albert na dainite i tam kanał jest.

Ta wersja już jest chyba niedostępna. Pokusiłem się o sprawdzenie na Herringu. Z KILKUDZIESIĘCIU (a może nawet ponad 100) par z gumową podeszwą GYW tylko >>5<< modeli ma szew schowany w kanale. Więc można bezpiecznie stwierdzić że brak kanału to standard od którego istnieją nieliczne wyjątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że takie marki jak Church's (mam m. in. modele Amersham, Goodward (sztyblety) na podeszwie dainite) oraz Trickers (mam model Stow na podeszwie dainite) nie posiadają szwa chowanego w kanale, więc chyba nie jest to cecha obniżająca poziom buta.

Kolego R50 niestety ale to nie "śmiech na sali" tylko rzeczywistość (może trudno wyobrażalna jak na polskie warunki) ale 1000 PLN to raczej niska półka jak na dobre buty. Porównaj sobie choćby ceny na stronie herringa, gdzie możesz mieć buty GYW od ok. 600 do 2400 w cenach regularnych. I zapewniam Cię, ze jakby na zdjęciach nie było nazw firm, cen oraz szczegółowych opisów miałbyś problem z określeniem ile które kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że takie marki jak Church's (mam m. in. modele Amersham, Goodward (sztyblety) na podeszwie dainite) oraz Trickers (mam model Stow na podeszwie dainite) nie posiadają szwa chowanego w kanale, więc chyba nie jest to cecha obniżająca poziom buta.

I własnie tego nie rozumiem. Ja butów bez tego kanału więcej nie kupię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tych:

 

https://nord-shoes.com/polbuty_meskie_4824,347.html

 

Półbuty męskie 4824

 

Dzwoniłem do NORDA i pani mi powiedziała, że kolor mogę sobie wybrać, nawet zaproponowała że przyśle mi próbki skór...

 

Podobają mi się te lotniki na zdjęciu (inna sprawa, że lotniki to mój ulubiony fason) ale za tę cenę wg mnie to warto dołozyć (niewiele po zniżce forumowicza) i wziąc lotniki od Yanko, bardzo dobra jakość i satysfakcja praktycznie gwarantowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając to, że nie podobają mi się i nie dalbym za nie polowy tych 470 PLN, plus wytrzymały krócej niż moje niegdyś noszone Kazary/Ryłko to czy skoro kwiecień 2013 to nie masz przypadkiem jeszcze na nie gwarancji?

Ja kiedyś oddałem buty doi reklamacji kilka dni przed zakończeniem gwarancji i uzyskałem zwrot pełnej kwoty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.