Skocz do zawartości

Pytania do administratora


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy.

 

W ramach co półrocznej akcji "dbamy o zieleń i sprzątamy forum" wraz z kolegami ze Stowarzyszenia doszliśmy do wniosku, że jak co sezon, forum zaczęła gnębić infekcja rozpowszechniania się dziadostwa, które zalewa wartościowe wpisy o produktach i wyrobach jakościowo wyższej klasy. Aby ta infekcja, nie przerodziła się w chorobę, postanowiliśmy działać i zamknąć tematy "Wyprzedaże" oraz "Nowe nabytki". Na ich miejsce powstały tematy skierowane na rzeczy doczesne premium, w których to wątkach moderacja będzie zwracać szczególną uwagę na to, czy biedni forumowicze nie są zamęczani widokiem znoszonych butów lub nowej promocji w znanej wszystkim sieciówce (nota bene trzeciej w tym miesiącu).

Od razu śpieszę zaznaczyć, że nie oznacza to nakierowania tylko na rzeczy uznawane powszechnie za drogie, ale jakościowo się wyróżniające lub od nieznanych rzemieślników lub producentów, którzy wyróżniają się nadzwyczaj dobrymi umiejętnościami i używającymi lepszych lub trudniej dostępnych materiałów. Proszę, naprawdę, oddzielić kwestię ceny od jakości, bo tu nie chodzi o to pierwsze. 

 

Mamy nadzieję skierować nasze uzdrawiające działania na inne obszary forum, dlatego wszystkie propozycje tego typu są mile widziane. 

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie oznacza to nakierowania tylko na rzeczy uznawane powszechnie za drogie" - czyli także na rzeczy uznawane za drogie, zatem jaki pułap cenowy zostanie odgórnie ustalony, rozumiem że osobno dla butów, koszul, poszetek?

"od nieznanych rzemieślników" - Koledzy, jaką popularność wróżycie wątkowi o promocjach u nieznanych rzemieślników?

Już w wątku dotyczącym klasyfikacji angielskich butów według jakości nawet specjaliści tacy jak Bartek mieli problem, które marki zakwalifikować do grupy premium. Jaka jest szansa, że z taką klasyfikacją (i to dotyczącą wszystkich grup produktów) utrafi początkujący użytkownik? Albo będziemy się bali cokolwiek napisać żeby nie narazić się na śmieszność że Barkery to dla nas premium, albo bałagan będzie jak był, co najwyżej z ostrym cięciem Moderatorów. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny zwracam uwagę, że nie chodzi o cenę, tylko jakość, unikalność. Jeżeli dla kogoś liczy się tylko wskaźnik cenowy, to pomylił fora ze snoby.pl

Sprowadzanie tego do tabel cenowych "co wolno, a nie wolno" obraża inteligencję wszystkich tutaj obecnych i jest całkowitym spaczeniem idei Stowarzyszenia. 

 

Chodzi też tutaj o przesłanie, że forum nie jest platformą dla szafiarek płci męskiej, ale ludzi, poszukujących czegoś więcej. Nie skarpet z Caldezonii (nawet jak kupujemy, to czy trzeba się tym chwalić, każdy przecież chociaż raz je oglądał i to żadna dla niego nowość), ale jak już to od niezbadanego jeszcze producenta, jak taniego, ale dobrego, tym większe odkrycie. 

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo promocje SH albo niskiej klasy sieciówek, męczenie ludźmi zdjęciami swoich skarpet, prawie nowymi butami, nie są zgodne z wizją Stowarzyszenia i forum. 

 

Zgadzam się i proponuję również zamknąć lub lepiej usunąć wątek :

http://forum.butwbutonierce.pl/topic/141-stylistyczne-koszmary-aktorzy-piosenkarze-politycy/

Wyśmiewanie i wytykanie palcami ludzi jest ogólnie słabe. Wątek nie ma żadnej wartości merytorycznej ani edukacyjnej i to chyba również nie jest zgodne z wizją Stowarzyszenia i forum.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, żę zamiast zamykać wątki wytarczyłaby po prostu reprymenda i sprawy wróciłby do normy. Osobiście nie raz skorzystałem z informacji zamieszczanych w dziale "wyprzedaże" i myślę, że nie tylko ja. Uważam zamykanie go za bezcelowe, bardzo często można się było dowiedzieć gdzie i kiedy można nabyć produkt "wyższej klasy" za cześć kwoty RPP. Oczywiście śmieci w tym wątku też się znajdowały, nie zaprzeczam.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknięte wątki nie znikają, dalej są źródłem informacji o sklepach i towarach.

Zwyczajnie ciężko wytrzymać ciągłe informacje o 8 promocji Wólczanki, 5 Vistuli i niesamowitej, niespotykanej dotąd wyprzedaży w TM Lewin, a wszystko to w ciągu jednego miesiąca.

 

Nie dostrzegamy potrzeby informowania o tego typu akcjach - każdy sam może je odnaleźć, widzimy za to potrzebę informowania o wyprzedażach w niedużych sklepach, małych firmach czy na nieznanych stronach internetowych. Niestety ginie to w morzu Vistuli i Wólczanek.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykanie tematów z powodu utraty kontroli nad wartością merytoryczną zawartych w nich wypowiedzi uważam za chybiony pomysł. Wygląda to jeszcze gorzej, kiedy zwrócimy uwagę na zamykany temat pt. "Wyprzedaże" oraz publiczne wypowiedzi członków forum - chociażby w ostatnim wystąpieniu w DDTVN.

 

Wątek wyprzedaży jest dość delikatny i nie mam zamiaru polemizować z Caporegime na temat wyższości poszukiwań rzeczy wyróżniających się jakością lub pochodzących od nieznanych rzemieślników/producentów nad ofertą sieciówek. Jednak zamknięcie tematu biorąc pod uwagę jego zawartość jest dla mnie sygnałem że ofertom sieciówek mówicie stanowcze nie. Czy to oznacza, że nie można kupić tam nic interesującego z punktu widzenia klasycznej męskiej elegancji? Czy kupowanie najczęściej chyba przypominanych w tym dziale koszul Wólczanki, CT lub TMLevin jest przejawem "bylejakości", z którą Panowie starają się walczyć?

 

Aspekt cenowy jest niesłychanie ważny. Nie patrzenie przez pryzmat ceny na towary, które musimy kupić /bo przecież sami ich sobie nie wytworzymy/ trąci oderwaniem od rzeczywistości i prowadzeniem dywagacji sztuka dla sztuki. O ile niesie to ze sobą możliwość zdobycia nowych informacji, nie przekłada się na faktyczne decyzje zakupowe. Propaguje wiedzę i towary, ale nieosiągalne dla większego grona właśnie ze względu na cenę. To nie brzmi jak otwartość i promowanie elegancji. Używając porównania Caporegime - snoby.pl

 

Narzucanie tak jasno określonej granicy zainteresowań dla forum jest przesadzone. Ogranicza to w sposób zdecydowany i pozbawiony dla mnie uzasadnienia dostęp do informacji o eleganckich, klasycznie i casualowo eleganckich elementach męskiej garderoby w okazyjnych cenach. W moim odczuciu, biorąc pod uwagę chociażby polski rynek, kupowanie w cenie RRP jest niekoniecznie najrozsądniejszym posunięciem.

 

Panowie, spróbujcie podać mi przekonujące argumenty - dlaczego zamknięcie a nie kontrola i edukacja - zgodnie z wyjątkowo liberalnym dla cenzury regulaminem, wszelkie działania ukierunkowane na edycję, czy też usuwanie niemerytorycznych oraz niepasujących do szeroko pojętej "elegancji" wpisów, są dozwolone. Stojąc z boku łatwo krytykować, ale w tym przypadku uważam że warto. Zaproponowana ścieżka wygląda na ozdobioną znakami Elitarne, Wyjątkowe, Nieosiągalne i nie wygląda na dostępna dla tych, którzy wcześniej poszukiwali zwyczajnie elegancji, jakości a przy okazji value for money na dostępnym dla siebie poziomie.

 

Ps.

ad Caporegime

Chyba za daleko się Pan posunął - to jest to forum /zgodnie z regulaminem/, tylko potrzeba odsiać ziarno od plew:)

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Tematy nie zostały zamknięte, tylko przeorganizowane, a stara zawartość zamknięta, nie usunięta. Nie moderujemy tematów od dziś i wiemy z doświadczenia, że post dotyczący zmiany polityki w temacie, zostanie po prostu z biegiem czasu zapomniany. Nowy temat, to symboliczny nowy początek
  2. Ani w statucie Stowarzyszenia, ani forum, nie ma promocji sieciówek. Z tego co mi wiadomo, wydają one spore pieniądze na reklamy i marketing, nie widzimy powód dlaczego mielibyśmy jeszcze od siebie coś dokładać. Poza tym nie oferują one żadnych produktów wyróżniających się w znaczący sposób. 
  3. Jak widać kontrola i edukacja nie pomogły, trzeba było coś pozmieniać. Zwykły użytkownik tego nie widzi, ale moderatorzy kasują ciągle masę postów, przenoszą je, dają użytkownikom ostrzeżenia i banują. Dostajemy masę zgłoszeń od użytkowników, wbrew pozorom właśnie masa jest przeciwko elegancji na siłę od 5 właściciela. Jesteśmy za to ogromnie wdzięczni. Bany i ostrzeżenia też nie są dawane ot tak, a naprawdę tylko 1/10 użytkowników, któremu skasujemy post, nie trąbi o tym na priv albo zażaleniach, każdy uważa, że to było niesłusznie. Dostajemy też masę informacji od samych użytkowników, że ich po prostu zawartość tych tematów (i paru innych, wciąż nie ruszonych) raziła w oczy. 
  4. Podejmujemy takie działania, kiedy nie widzimy już możliwości poprawy sytuacji poprzez edukowanie i lepszą kontrolę, nie zawsze się to sprawdza. Naprawdę dla moderatorów to też nie jest wyśmienita zabawa, tylko tydzień gaszenia pożarów i kłótni. Ktoś to musi wziąć na klatę, jakoś tak się złożyło, że trafiło na złych moderatorów. Też jesteśmy ludźmi, też nie lubimy jak ktoś coś nam narzuca, ale proszę, dla dobra społecznego, zaakceptujemy ten stan rzeczy, bo to po prostu już się stało i się nie odstanie. 

  5. To jest forum gdzie są ludzie, istnieją różne fronty, mające sprzeczne ze sobą interesy. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem decyzję moderatorów i członków Stowarzyszenia i chyba wiem o co chodzi: "promować talenty rzemieślnicze", wskazywać produkty z półki premium i nie robić tutaj pokazówek szafiarskich. Z tymi punktami zgadzam się w 100%.

Pozwolę sobie zaznaczyć, że zamykanie poszczególnych tematów nie załatwi sprawy - podobne wątki pojawią się w innych topicach. Sam zapoznałem się z markami, jakich do tej pory nie znałem dzięki różnym tematom z forum, i nabyłem je po prostu taniej, co dla wielu tutaj zapewne było bardziej osiągalne. Warto promować slow elegance i nie robić z tego misji zmieniania całej męskiej części Polski. Uważam, że zwiększenie moderacji z naciskiem na "szafiarstwo" byłoby lepszą sprawą, bo czytanie opinii typu: "patrz co wyhaczyłem, fajne co?", to chyba nie o to tutaj chodzi. Nie mam na myśli też wycinania takich wątków jak CMDNS, gdyż jest to pomocne źródło wiedzy.

Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem. Uważam, że promowanie klasycznej elegancji, a nie polityki cenowej, czy "nowego sweterka" stanowi podstawę istnienia Stowarzyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak inni użytkownicy również jestem nieprzyjemnie zaskoczony zamknięciem tych dwóch tematów. Moim zdaniem sam fakt, że były one jednymi z najpopularniejszych na forum świadczy o tym, że są potrzebne. Rozumiem chęć nadawania kierunku, w którym zmierza forum oraz obawę, że sami użytkownicy mogą pójść w trochę inną (niepożądaną) stronę, ale wybrane rozwiązanie jest zdecydowanie zbyt drastyczne.

 

Użytkownik zala666 trafnie ujął, w czym tkwi clou problemu - zamiast podejmować skuteczne działania w celu edukowania forumowiczów po prostu zamyka się tematy, które nie są wystarczająco "prestiżowe". A jeżeli edukacja i kontrola się nie sprawdziły i nie pomogły to może po prostu były słabe? Może to nie użytkownicy są tacy źli, ale osoby odpowiedzialne za edukację i kontrolę nie podołały zadaniu? Ale łatwiej zamknąć temat niż pomyśleć w ten sposób. Nijak ma się to do deklaracji członków Stowarzyszenia, którzy (choćby w Dzień Dobry TVN) twierdzili, że można być eleganckim i ubierać się klasycznie nie przeznaczając na to majątku. Takie działanie jest wręcz zaprzeczeniem tej tezy, a sprawia, że forum staje się bardziej snobistyczne i będzie zniechęcać nowych użytkowników.

 

Nie przekonują mnie wypowiedzi o jakości jako głównym atrybucie produktów, bo nazwa nowo stworzonego tematu ("Promocje w markach premium") odnosi się właśnie do ceny. Więc niestety snoby.pl. Chcesz zapłacić 4000 zamiast 5000 zł za marynarkę? Jasne! Masz ochotę kupić taniej 3 koszule w Vistuli? Spadaj. Być może to nadmierne przerysowanie problemu, ale moim zdaniem do tego cała sprawa się sprowadza. Nie wyobrażam sobie promocji czy wyprzedaży u rzemieślników albo zakładów bespoke, a taka koncepcja wydaje mi się nieco groteskowa. Chętnie dowiem się, co autor pomysłu miał na myśli, jeśli chodzi o wymienione podmioty.

 

I jeszcze na koniec - wypowiedź "(...) proszę, dla dobra społecznego, zaakceptujemy ten stan rzeczy, bo to po prostu już się stało i się nie odstanie." uważam za co najmniej nieodpowiednią. W dużo ważniejszych sprawach władza ugina się pod naciskiem obywateli (czy w tym przypadku użytkowników) i jeszcze wiele razy się ugnie. Gdybyśmy dbali o dobro społeczne oraz definiowali je tak, jak autor zmian na forum to być może ciągle żylibyśmy w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. :)

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że larum podniosło się zupełnie niepotrzebnie. Wątek wyprzedaże, bo jak rozumiem o niego chodzi najbardziej nie został usunięty, więc w dalszym ciągu spełnia swoje zadanie. Ktoś kto zaczyna może dowiedzieć się, że w takich, albo takich sklepach można kupić w korzystnej cenie takie i takie rzeczy. Fakt, że nie będą to informacje aktualne nie stanowi problemu, ponieważ aktualność promocji/wyprzedaży można sprawdzić samemu w internecie lub idąc sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caporegime, to co Pan napisał jest niewątpliwie słuszne ale trochę mija się z problemem, który wskazałem. Zamknięcie wątku "wyprzedaże" powinno pociągnąć za sobą otworzenie co najmniej dwóch innych - jeden już jest "promocje w markach premium", drugi natomiast wydaje mi się naturalnym dopełnieniem "promocje w markach non-premium". Danie tam możliwości swobodnej wymiany informacji z naciskiem na kontrolę treści pod kątem elegancji, jakości produktów w relacji do ceny itd. Utworzenie z tego miejsca zachęcającego do zakupów, nie odstraszającego cenami - szerzenie męskiej klasycznej elegancji.

 

W przeciwnym wypadku, będzie to wyglądało jak  zamykanie się na to co jeszcze niedawno wielu akceptowało i z przyjemnością wykorzystywało. Elegancja nie jest wyłącznie z markami premium o czym chyba każdy powinien doskonale wiedzieć. Nie wyobrażam sobie szufladkowania eleganckie->premium.

 

Poza tym poruszył Pan bardzo ważna kwestię - możliwości i mocy przerobowych moderacji. Jeżeli moderacja nie ma wystarczająco czasu na uporanie się z wszystkimi bezsensownymi postami i robieniem porządku na forum to wniosek jest tylko jeden - potrzeba Wam więcej osób do pracy, albo musicie pracować dłużej;)

 

Niestety zwiększenie popularności forum pociągnęło za sobą napływ użytkowników niekoniecznie właściwie interpretujących założenia stowarzyszenia i forum. Jednak aby wywiązać się z założenia promowania męskiej elegancji bez odgradzania się murem od produktów o niższej cenie i jakości niż segment premium, na forum musi powstać wątek umożliwiający tego typu dyskusje. Wiadomo że łatwiej jest dyskutować w grupie zainteresowanych tematem i posiadających szeroką wiedzę na zasadzie wymiany doświadczeń, niż podejmować dialog z nie do końca "właściwymi" interlokutorami.

 

Wątek wyprzedażowo-informacyjny choćby miał dotyczyć marek posiadających w swojej ofercie zaledwie 10% produktów spełniających wymogi elegancji powinien istnieć - Wólczanka, Massimo Dutti, Vistula, Bytom, Próchnik, TkMaxx, Tm Levin, CT, Bexley, Sperry, Sebago - były dość często reklamowane, gdyż były przystępne cenowo. Oczko wyżej były przeceny Emling, Markowski, Septième Largeur, Herring, Prime Shoes, Gordon Bross itp. Rozumiem, że na chwilę obecną pierwsza grupa nie spełnia surowych norm forum, druga jest już do zaakceptowania?

 

Zawsze możemy przyjąć, że dżentelmeni o promocjach nie rozmawiają, koszul poniżej 200zl nikt przecież nie nosi, a nieurągające wizerunkowi buty kupimy za nie mniej niż 800zl, tylko czy to faktycznie tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik zala666 trafnie ujął, w czym tkwi clou problemu - zamiast podejmować skuteczne działania w celu edukowania forumowiczów po prostu zamyka się tematy, które nie są wystarczająco "prestiżowe". A jeżeli edukacja i kontrola się nie sprawdziły i nie pomogły to może po prostu były słabe? Może to nie użytkownicy są tacy źli, ale osoby odpowiedzialne za edukację i kontrolę nie podołały zadaniu? Ale łatwiej zamknąć temat niż pomyśleć w ten sposób. Nijak ma się to do deklaracji członków Stowarzyszenia, którzy (choćby w Dzień Dobry TVN) twierdzili, że można być eleganckim i ubierać się klasycznie nie przeznaczając na to majątku. Takie działanie jest wręcz zaprzeczeniem tej tezy, a sprawia, że forum staje się bardziej snobistyczne i będzie zniechęcać nowych użytkowników.

 

Nie przekonują mnie wypowiedzi o jakości jako głównym atrybucie produktów, bo nazwa nowo stworzonego tematu ("Promocje w markach premium") odnosi się właśnie do ceny. Więc niestety snoby.pl. Chcesz zapłacić 4000 zamiast 5000 zł za marynarkę? Jasne! Masz ochotę kupić taniej 3 koszule w Vistuli? Spadaj. Być może to nadmierne przerysowanie problemu, ale moim zdaniem do tego cała sprawa się sprowadza. Nie wyobrażam sobie promocji czy wyprzedaży u rzemieślników albo zakładów bespoke, a taka koncepcja wydaje mi się nieco groteskowa. Chętnie dowiem się, co autor pomysłu miał na myśli, jeśli chodzi o wymienione podmioty.

 

I jeszcze na koniec - wypowiedź "(...) proszę, dla dobra społecznego, zaakceptujemy ten stan rzeczy, bo to po prostu już się stało i się nie odstanie." uważam za co najmniej nieodpowiednią. W dużo ważniejszych sprawach władza ugina się pod naciskiem obywateli (czy w tym przypadku użytkowników) i jeszcze wiele razy się ugnie. Gdybyśmy dbali o dobro społeczne oraz definiowali je tak, jak autor zmian na forum to być może ciągle żylibyśmy w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. :)

Czy ten post to żart?

Forum nie jest płatne, moderatorzy za darmo (a właściwie dopłacając do interesu) moderują treści poświęcając na to długie godziny. Może wprowadzimy opłaty za korzystanie z forum aby zwiększyć skuteczność edukacji i kontroli?

Czy zamknięcie tematu który spamował wyprzedażami w markach, których newsletter dostaje jest równe stwierdzeniu, że na elegancję trzeba przeznaczać duże kwoty? Nie jest.

Chcesz kupić 3 koszule w Vistuli - spadaj. Znalazłeś miejsce gdzie kupisz 3 super koszule, świetnej jakości w cenie tych z Vistuli - witamy. Temat o markach premium ma odnosić się nie do ceny, ale do jakości. Ostatnio cena stawała się jedyną wartością na tym forum co nigdy nie powinno mieć miejsca. Poszukiwanie świetnych jakościowo butów za 200 zł nie jest możliwe, genialne koszule nie będą kosztowały 50 zł i nareszcie trzeba to zrozumieć. Jakość, a nie cena.

 

Porównanie tej zmiany do walki z PRLem to już zwyczajna kpina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że nie będą to informacje aktualne nie stanowi problemu, ponieważ aktualność promocji/wyprzedaży można sprawdzić samemu w internecie lub idąc sklepu.

Krystian, zwróć tylko uwagę że dzięki pomocy życzliwych forumowiczów którzy wrzucali tam różnego rodzaju okazje, można było być na bieżąco z okazjami (wiele razy na tym skorzystałem, za co dziękuję). Nie wyobrażam sobie żeby w okresie wyprzedaży przeglądać nagle 100 stron czy czegoś ciekawego nie wrzucili do oferty w dobrej cenie.

Niestety nie stać mnie na ubrania "premium" (kaszmirowe swetry itp), a i wydaje mi się że spora osób z tego forum również ma taką sytuację finansową. Czy to oznacza że mam się wypisać z forum bo kupię np. spodnie z H&M? jest to w sumie pośrednio niezgodne z regulaminem, przecież takie spodnie nie mogą być eleganckie.

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Kolegą w tym sensie, że moderatorzy wykazali się tu przesadną wyrozumiałości i stanowczo zbyt długo tolerowali taki stan rzeczy (usprawiedliwia ich natłok zadań, ktore zresztą wykonują w czynie społecznym i miękkie serca). Na przyszłość skorzystamy ze wskazówki i postaramy się ucinać takie schodzące na manowce wątki znacznie wcześniej.

 

 (...)

W przeciwnym wypadku, będzie to wyglądało jak  zamykanie się na to co jeszcze niedawno wielu akceptowało i z przyjemnością wykorzystywało. (...)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, rozumiem Cię doskonale, segment premium też nie jest dla mnie, ale nie masz wrażenia, że idea (szczytna), która przyświecała temu wątkowi już dawno się wypaczyła? Kolejny raz wrzucane te same informacje, takie trochę kręcenie się w kółko. Jestem elastyczny więc nie przeszkadza mi to, po prostu  tego nie czytam, ale rozumiem intencje moderacji. Co innego jakieś super okazjonalne wyprzedaże/promocje, myślę, że moderacja nie miałby nic przeciwko temu, a tak kolejny raz czytamy o promocji w Vistuli, typu 3 krawaty za 99pln, mam wrażenie że trudniej znaleźć okres kiedy nie ma tej promocji. Może rzeczywiście stworzyć wątek w sali klubowej "wyprzedaże" w sieciówkach" coś na wzór "co mam dziś casualowego na sobie".

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten post to żart?

Forum nie jest płatne, moderatorzy za darmo (a właściwie dopłacając do interesu) moderują treści poświęcając na to długie godziny. Może wprowadzimy opłaty za korzystanie z forum aby zwiększyć skuteczność edukacji i kontroli?

Czy zamknięcie tematu który spamował wyprzedażami w markach, których newsletter dostaje jest równe stwierdzeniu, że na elegancję trzeba przeznaczać duże kwoty? Nie jest.

Chcesz kupić 3 koszule w Vistuli - spadaj. Znalazłeś miejsce gdzie kupisz 3 super koszule, świetnej jakości w cenie tych z Vistuli - witamy. Temat o markach premium ma odnosić się nie do ceny, ale do jakości. Ostatnio cena stawała się jedyną wartością na tym forum co nigdy nie powinno mieć miejsca. Poszukiwanie świetnych jakościowo butów za 200 zł nie jest możliwe, genialne koszule nie będą kosztowały 50 zł i nareszcie trzeba to zrozumieć. Jakość, a nie cena.

 

Porównanie tej zmiany do walki z PRLem to już zwyczajna kpina.

 

Chyba nie zostałem właściwie zrozumiany. Nie rozumiem, co z całą sprawą ma wspólnego fakt, że forum jest bezpłatne. Napisałem jedynie, że jeśli moderatorzy nie radzą sobie z zaprowadzeniem porządku w wybranych tematach to nie jest wyjściem zamykanie tych wątków, a zmiana sposobu moderacji, który najwyraźniej nie jest efektywny. Dam głowę, że znajdą się osoby, które będą w stanie podjąć się moderacji w działach "nie-premium", skoro już sprowadzamy temat do braku mocy przerobowych.

 

Zmiany bynajmniej nie porównuję do walki z PRL-em, bo w ostateczności chodzi o dwa durne tematy na jakimś forum internetowym. Porównywałem jedynie sposób myślenia moderatora Caporegime, który zaapelował, aby zaakceptować zmiany w trosce o dobro społeczne. Dla mnie to brzmi właśnie jak żart. Mnie zmiany nie odpowiadają, więc za pomocą swojej wypowiedzi wyraziłem sprzeciw w stosunku do nich, a od akceptacji jestem daleki. Znam jednocześnie swoje miejsce w szeregu i brak jakichkolwiek możliwości bardziej aktywnego sprzeciwu, jednak tego typu apel traktuję właśnie jak kpinę.

 

EDYCJA: A co do marek premium - mnie jednoznacznie kojarzą się z ceną, a w dalszej kolejności z jakością. Czy są marki premium, które oferują (relatywnie) niską jakość? Owszem. A czy są marki premium, które są (również relatywnie) tanie? Nie ma. Wydaje mi się, że markę premium definiuje cena, nie jakość. Być może wynika to z mojego braku wiedzy, jednak nazwa tematu jest według mnie niewłaściwa. Poza tym nie przypominam sobie, żeby ktoś na forum szukał świetnych jakościowo butów za 200 zł czy genialnej koszuli za 50 - gdy ktoś ma do dyspozycji taki budżet to jest świadomy, że nie kupi nic o wysokiej jakości. Dlaczego jednak nie może aspirować do bycia eleganckim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie stać mnie na ubrania "premium" (kaszmirowe swetry itp), a i wydaje mi się że spora osób z tego forum również ma taką sytuację finansową. Czy to oznacza że mam się wypisać z forum bo kupię np. spodnie z H&M? jest to w sumie pośrednio niezgodne z regulaminem, przecież takie spodnie nie mogą być eleganckie.

Dzisiaj spalę moją ulubioną marynarkę DB z ZARY za 99zł! W końcu poczuję się taki wolny i elegancki. ;) Zaraz potem wpisuję w terminarz na 2015rok kupno koszuli u Brunello Cucinelli (oczywiście na wyprzedaży) :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten post to żart?

Forum nie jest płatne, moderatorzy za darmo (a właściwie dopłacając do interesu) moderują treści poświęcając na to długie godziny. Może wprowadzimy opłaty za korzystanie z forum aby zwiększyć skuteczność edukacji i kontroli?

Czy zamknięcie tematu który spamował wyprzedażami w markach, których newsletter dostaje jest równe stwierdzeniu, że na elegancję trzeba przeznaczać duże kwoty? Nie jest.

Chcesz kupić 3 koszule w Vistuli - spadaj. Znalazłeś miejsce gdzie kupisz 3 super koszule, świetnej jakości w cenie tych z Vistuli - witamy. Temat o markach premium ma odnosić się nie do ceny, ale do jakości. Ostatnio cena stawała się jedyną wartością na tym forum co nigdy nie powinno mieć miejsca. Poszukiwanie świetnych jakościowo butów za 200 zł nie jest możliwe, genialne koszule nie będą kosztowały 50 zł i nareszcie trzeba to zrozumieć. Jakość, a nie cena.

100% racji. Ale ten temat wygląda zupełnie inaczej jeżeli postawimy się w sytuacji osoby z mniejsza wiedzą i mniej zasobnym portfelem, która chciałaby zasmakować JAKOŚCI na miare własnych możliwości. Mimo, że poszukiwanie świetnych jakościowo butów za 200zl nie jest możliwe, a genialne koszule nie będą kosztowały 50zl, to ciągle istnieje możliwość poszukiwania produktów eleganckich o wysokim value for money. I na takie poszukiwania powinno być tu miejsce. Zaznaczam jeszcze raz połączenie połączenie jakość/cena + wyprzedaż to nic zdrożnego i nadal nie widzę potrzeby odcinania się od tego, nie ważne czy mówimy o butach za 200 czy 2000. Wspólnym mianownikiem ma być elegancja.

 

Z drugiej strony, sam zaczynam się zastanawiać nad tym, czy nie lepiej faktycznie byłoby stworzyć z forum elitarne miejsce, promujące wyjątkowe produkty, niespotykanej jakości itp. z pewnością zasady byłyby wówczas przejrzyste, gremium mocno ograniczone ilościowo, kierujące się zasadami wyższości jakości nad czynnikami ekonomicznymi. Takie forum dla członków stowarzyszenia i ... niewielu więcej. Brzmi jak miejsce oderwane od rzeczywistości, lub przeznaczone dla wyjątkowo wąskiego grona odbiorców.

 

Opłaty? - różne dziwne pomysły zyskują obecnie akceptację, także proponuje spróbować, z pewnością bylibyście pionierami w tej kwestii na skalę światową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że nie będą to informacje aktualne nie stanowi problemu, ponieważ aktualność promocji/wyprzedaży można sprawdzić samemu w internecie lub idąc sklepu.

 

To zdanie bardzo mi się podoba, głównie przez to, że przez oczywistą i rzeczywistą rzeczowość przebija jej absurdalność (taki swoisty paradoks; może też wyjaśnię, że wyrazy "absurdalność" vel "absurdalny" vel "absurd" nie są obraźliwe, a ich użycie nie ma na celu deprecjonowanie kogokolwiek). Jeśli byłby wątek pt. "nominacje do cytatu tygodnia//miesiąca", chciałbym tam ją zgłosić.

 

 

BTW myślę, że warto jeszcze zamknąć wątek o piwie, albowiem od prawdziwego dżentelmena na pewno nie wali piwskiem, a co najwyżej roztacza się wokół niego dyskretna i wytworna woń tytuniu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.