Skocz do zawartości

Wołanie o pomoc w kwestii garnituru ślubnego!


HEMI

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Panowie i (nieliczne) Panie!

W grudniu stanę przed ołtarzem. Ogólnopolska tradycja nakazuje, by akt ten dopełnić garniturem z plastiku, przyozdobionym złotą kamizelką i muchą na gumkę. Jednakowoż nigdy nie było mi po drodze z tym rodzajem lokalnych zwyczajów. Toteż zwracam siędo Was jako mądrzejszych odemnie: forum przeszukiwałem, od dłuższego czasu raz na jakiś czas 'dla sportu' śledziłem wątki, jednakże nie czuje się odpowiednio zdecydowany co do wszystkich kwestii. 
Mam do zagospodarowania max 3500zł. Za tą cenę potrzebuję koszuli, garnituru, muchy, butów i dodatków. 

Wstępny plan jaki obmyśliłem to zakupienie

- buty - Bexley Bellagio - ~650zł
- mucha - zakład Janina w Krakowie, 100 zł

Tyle wiem, reszta  to tylko koncepcje. Zastanawiam się, czy lepiej kupić garnitur z wieszaka i oddać do krawca (nie wiem kto w Krakowie jest polecany, ponieważ Forum jest jak dla mnie dość mało konkretne w tej kwestii, jeśli chodzi o Kraków), czy może w ogóle zamówić od początku u specjalisty. 

kolejna kwestia to wybór stylistyczny: chciałbym garnitur trzyczęściowy. Kolor granatowy lepiej się nada na następne okazje, ale obawiam się, czy nie będę ginął w tłumie. Do garnituru chciałbym zamówić MTM lub bespoke kamizelkę w szarą kratę. Ergo:
- kamizelka - ???
- garnitur - myślę nad bytomiem, jeśli RTW
- koszula - ???


Pozdrawiam i przepraszam za chaos, jeśli powstaną wątpliwości to z przyjemnością sprecyzuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem 2 miesiące po ślubie. Postawiłem na klasykę, granatowy garnitur dwuczęściowy, biała koszula - obowiązkowo z krytą plisą i mankietami na spinki, czarna mucha, biała poszetka, czarne wiedenki i pasek. Zdecydowanie nie ginąłem w tłumie.

 

Przy tym budżecie zainwestowałbym ok. 1200 zł w porządne buty, np. http://patine.pl/yanko-style-433-goodyear-welted.html - pewnie dostaniesz jakąś zniżkę z okazji ślubu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie kolor jest kwestią drugorzędną - najważniejsze jest dla mnie to gdzie można dobrze uszyć koszulę na wymiar lub, w braku lepszych propozycji MTM. Najlepiej, żeby w tym samym miejscu dało się przerobić/uszyć garnitur i ową kamizelkę. Niestety po raz wtóry przejrzałem tematy o krakowskich krawcach i odnoszę wrażenie, że albo wszyscy jadą do Warszawy i tam zamawiają, albo miejscowi eleganci traktują informację o jakości poszczególnych punktów jako wiedzę tajemną. 
Widziałem temat, gdzie kolega miał do wydania 3300zł i skończył z 'smokingiem' a'la worek z Bytomia i butami za 200 zł. Toteż pytam. 

EDIT: może wyjściem będzie garnitur, koszula i kamizelka MTM z Vistuli lub Bytomia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszczędzaj na butach i dodatkach. Buty się jeszcze przydadzą, a tanie dodatki zawsze wyglądają tanio i tandetnie.

 

Ja bym zrobił tak:

- buty yanko za ~1300

- garnitur z suit supply ~1500

resztę wydał na poprawki krawieckie i dodatki.

Jeśli budżet wystarczy to kup prawidła, a właściwie dla parwideł warto go nadszarpnąć.

  • Oceniam pozytywnie 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biczel świetnie ujął temat. Ja może dodam, że ew. gdybyś chciał bardziej popracować nad resztą ubrania (dodatkami), to możesz ok. 400 zł oszczędzić na butach i zamówić np. Shoepassion: http://www.shoepassion.pl/ 

 

Yanko są co prawda półkę wyżej, ale SP to wciąż porządnie wykonane, ramowo szyte buty - na pewno są niezłą inwestycją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z butami nie ma problemu, jest masa czasu. 650 zł za Bexleye to kiepski pomysł - najpierw ustaliłbym rozmiar, a potem poszukał czegoś na ebay. Co do garnituru - tutaj trzeba poprzymierzać. Generalnie polską konfekcję cenię nisko, kiepskie kroje, wywatowane ramiona, ale być może na Ciebie będą pasować. Na pewno SS powinien pojawić się na liście opcji do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nad butami pomyślę - jeszcze sporo czasu, a one czekają gotowe, więc luz.
Garnitur kupię z wieszaka i dam komuś porządnemu do poprawek. Co z kamizelką i koszulą? Uważam, że jeśli coś ma być dobrze zrobione, to właśnie koszula i na niej nie chce oszczędzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie ten garnitur bo mi się kolor podobał.

Masz do wyboru dwa rodzaje sywetek zatem może bez zmian się obejdzie.

Tyle że materiał jest letni.

Kolor też taki.

Poszukaj może smokingu. Znajomy szył w jakimś sklepie z galerii, który znalazł na targach ślubnych i wyszło całkiem całkiem. Cena chyba do 1500zł.

Buty Bexley sobie podaruj.

Poszujaj na przecenach-Markowski, septieme Larguer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta linia z Bytomia pozostawia tak wiele do życzenia ?

Bo już któryś raz czytam podobne opinie o polskich markach (głównie vistula, bytom), sam nosze się z zamiarem kupna garnituru i trochę mnie to zbiło z tropu, przymierzałem te wyższe modele Bytomia i na moje zupełnie amatorskie oko zrobili chyba ogromne postępy od czasu gdy kupowałem ich pierwszy garnitur na swoją obronę. Czy w podobnej cenie 1200-1500 ( teraz jest chyba promocja że dowolna koszula i pasek/krawat gratis) można dostać coś dużo lepszego ?  Czy garnitury z SS ( czy jest jakaś alternatywa dla nich ?) za te ok 300-350E będą skrojone dużo lepiej ? Bo te za 500E to nie wątpię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarkizDeSade, to zależy od tego do czego porównujesz. Jeśli na codzień nosisz garnitury bespoke czy MTM, będziesz wybrzydzał na Bytom, Vistulę itp. Jeśli patrzysz z punktu widzenia użytkownika garniturów z sieciówek, wg mnie Bytom nie jest zły. Mr Vintage na swoim blogu i w książce, wielokrotnie poleca Bytom. Zapewne nie za darmo, ale chyba mamy świadomośc, że nie polecałby byle czego (musi trzymac markę)

 

Z drugiej strony jeśli chodzi o budżet 1200-1500 nie dalbym tyle za garnitur Bytomia / podobnych marek (nawet z promocją dowolna koszula i pasek/krawat gratis). Niedawno na przecenach, garniaki Bytomia/Vistuli można było kupic po 500-800 zł (ta same, które kosztowały wczesniej 1200-1500).

 

Nie miałem w ręku ani na sobie nic z SS ale Pan Józef Mazur z Chmielnej, wyrażał sie o nich bardzo dobrze (podobno dużo ludzi przynosi je do przeróbek) i na forum też mają dobre opinie.

 

Mając budżet 1200-1500 zł, szukałbym, albo w SS albo wśród przecenionycn garniturów drogich marek np. w P&C lub RC (mówię o takich, które kosztują na dzień dobry np. 3000, można czasem coś trafić, ale zwykle jest to już przebrana rozmiarówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bytom i SS mają zupełnie inną konstrukcję marynarek i inne kroje. Materiały pewnie też inne :) Najlepiej przymierzyć i porównać.

 

MarkizDeSade, to zależy od tego do czego porównujesz. Jeśli na codzień nosisz garnitury bespoke czy MTM, będziesz wybrzydzał na Bytom, Vistulę itp.

 

Ja bym to ujął inaczej - jeśli masz w miarę dobrą sylwetkę (nie jesteś np. wąski w ramionach, co wymagałoby korekt poduszkami) i jesteś koneserem męskich, eleganckich ubrań, to w Bytomiu nie masz czego szukać. Osobiście dziwi mnie to ciągłe polecanie ich garniturów, jestem ciekaw, jakie mechanizmy się za tym kryją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że za diabła nie wiem o co chodzi z tymi ramionami. Mógłbyś to jakoś zobrazować na przykładach? Wydaje mi się, że ich garnitury/marynarki leż na mnie względnie dobrze (ale też nie mam porównania - w Zielonej mamy jeszcze tylko vistulę, która niestety zafiksowała się na punkcie króciutkich slimów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno na przecenach, garniaki Bytomia/Vistuli można było kupic po 500-800 zł (ta same, które kosztowały wczesniej 1200-1500).

 

Lepiej - w kujawsko-pomorskim widziałem za 399zł. Mówię - biorę, biorę, garniak za cztery stówy! Z BYTOM, biorę!!... chwilę się zastanowiłem i myślę, kurcze, skoro oni nadal zarabiają kiedy cena = 399zł, to ile ten garniak tak na prawdę jest warty? Jak kiepski musi być to materiał, skoro oni nadal na tym zarabiają (a niby pure wool itp. bajery na metce). Także, promocja może działać w dwie strony, bo ostatecznie nie kupiłem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.