Skocz do zawartości

Ciekawe buty - fotografie, opisy ...itp,itd


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Szewc-artysta, tak jak malarz wybiera płótno na swoje dzieło, tworzący buty wybierając dokładnie najlepszą z możliwych, cielęcych skór, sprawdzając jej wyprawienie, następnie jak rzeźbiarz, pieczołowicie z należytą starannością naciąga ją na kopyto nadając odpowiedni kształt każdemu elementowi swojego dzieła. Po zszyciu wszystkich elementów w całość budzi się w tworzącym dusza malarza, barwiąc swoje dzieło przy użyciu naturalnych barwników.

Styleman, czy na podanym w linku portalu tworzy się artykuły korzystając z translatora google?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa kolekcja z informacji od mistrza cena może dojść nawet do 12 000 Euro

http://www.fashionandstyle.pl/pl/mezczy ... ro_ii.html

Jestem bardzo ciekawy z czego wynika tak wysoka cena, o której piszesz bowiem miałem przyjemność pośredniczyć w zakupie jednej pary butów od Ivana, która kosztowała jedynie 650 EUR. Czy ww. buty zostały wykonane ze złotego kruszcu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OB: What is the price range we are looking at for your bespoke/customisation services?

Ivan: Prices are 450 to 750 euro for semi-handmade shoes and 800 to 12,000 euro in various custom made entirely by hand.

http://www.onlybrown.com/blog/conversat ... -shoemaker

Aha, nadal uważam, że z tą ceną coś nie tak :) haha

Ciekawe, który egzemplarz został tak wyceniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szewc-artysta, tak jak malarz wybiera płótno na swoje dzieło, tworzący buty wybierając dokładnie najlepszą z możliwych, cielęcych skór, sprawdzając jej wyprawienie, następnie jak rzeźbiarz, pieczołowicie z należytą starannością naciąga ją na kopyto nadając odpowiedni kształt każdemu elementowi swojego dzieła. Po zszyciu wszystkich elementów w całość budzi się w tworzącym dusza malarza, barwiąc swoje dzieło przy użyciu naturalnych barwników.

Styleman, czy na podanym w linku portalu tworzy się artykuły korzystając z translatora google?

Absolutnie nie ,tekst sam pisałem i poganiałem do zamieszczenia.Bardzo rzadko to robię ale tu zainteresował mnie czlowiek i jego produkt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szewc-artysta, tak jak malarz wybiera płótno na swoje dzieło, tworzący buty wybierając dokładnie najlepszą z możliwych, cielęcych skór, sprawdzając jej wyprawienie, następnie jak rzeźbiarz, pieczołowicie z należytą starannością naciąga ją na kopyto nadając odpowiedni kształt każdemu elementowi swojego dzieła. Po zszyciu wszystkich elementów w całość budzi się w tworzącym dusza malarza, barwiąc swoje dzieło przy użyciu naturalnych barwników.

Styleman, czy na podanym w linku portalu tworzy się artykuły korzystając z translatora google?

Absolutnie nie ,tekst sam pisałem i poganiałem do zamieszczenia.Bardzo rzadko to robię ale tu zainteresował mnie czlowiek i jego produkt.

Pozdrawiam

Sugerowałbym przeredagowanie tej duszy malarza, która budząc się barwi swoje dzieło przy użyciu naturalnych barwników ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze prosty tekst jest najlepszy ,żadnych przenosni ,porównań. Dla mnie nie są to normalne buty i tak to odbieram jak napisałem . Ja w tym widzę sztukę ale każdy ma prawo odbierać jak czuje.

Pozdrawiam

Nie chodzi o używanie metafor, tylko o stylistyczną nieporadność tego zdania.

Szewc-artysta, tak jak malarz wybiera płótno na swoje dzieło, tworzący buty wybierając dokładnie najlepszą z możliwych, cielęcych skór, sprawdzając jej wyprawienie, następnie jak rzeźbiarz, pieczołowicie z należytą starannością naciąga ją na kopyto nadając odpowiedni kształt każdemu elementowi swojego dzieła. Po zszyciu wszystkich elementów w całość budzi się w tworzącym dusza malarza, barwiąc swoje dzieło przy użyciu naturalnych barwników.

Najprościej pisząc wystarczyłoby tak:

Szewc-artysta. Tak jak malarz wybiera płótno na swoje dzieło, tworzący buty wybierając dokładnie najlepszą z możliwych, cielęcych skór. Następnie jak rzeźbiarz, pieczołowicie naciąga ją na kopyto nadając odpowiedni kształt każdemu elementowi swojego dzieła. Po zszyciu wszystkich elementów w całość budzi się w tworzącym dusza malarza, barwiąc swoje dzieło przy użyciu naturalnych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego, to chyba twórca barwi dzieło a nie jego dusza malarza.

Zamiast:

Po zszyciu wszystkich elementów w całość budzi się w tworzącym dusza malarza, barwiąc swoje dzieło przy użyciu naturalnych barwników.

bardziej poprawne byłoby chyba coś w stylu:

Po zszyciu wszystkich elementów w całość twórca barwi swoje dzieło przy użyciu naturalnych składników. Wtedy budzi się w nim dusza malarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pojechałeś Mickiewiczem, wystarczy pociąć w paski, przeredagować i wychodzi 11-zgłoskowiec ze stabilną średniówką po 5. sylabie, pisany sekstyną (tetrastych rymami krzyżowymi + dystych rymami parzystymi)! ;)

Szewc-artysta, tak jak malarz wybiera

płótno najlepsze na tło dzieła swego,

skórę zestawia do kołków szpalera,

ażurem zdobi ręką fachowego

i sprawdzając jej przednie wyprawienie,

tworzy But, cóż za słowo, ach, olśnienie!

Następnie, rzeźbiarz niejako, troskliwie

kształt mu nadaje, naciągając skórę

na kopyto, i na tej szewskiej niwie

laury zdobywa, bynajmniej nie piórem

lecz szydłem, klejem, kombajnem, łaciarką.

Tytan znoju, na efekt czekać warto!

Po zszyciu w całość elementów dzieła

budzi się dusza malarza w artyście

demiurgu, iskra Boża nań spłynęła,

genijusz, co go nie zrozumielibyście.

Ręką nieludzką but barwi, maluje,

spełnia. I czeka, kto kupi i wzuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.