Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Co myslicie o markach takicjh jak badura, wojas, ryłko, kazar ? Warto je kupować czy lepiej zainwestować w jakieś 2 razy droższe? Zawsze kupowałem raczej buty do 600 zł maks, ale widzę,że na tym forum wolicie wydawać tysiąc i więcej. Faktycznie czuć i widać różnicę?

Naprawdę przeglądając to forum i oglądając zdjęcia nie widzisz roznicy?

Wysłane z mojego HTC One M9_Prime Camera Edition przy użyciu Tapatalka

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2016 o 12:10, rafalix napisał:
Co myslicie o markach takicjh jak badura, wojas, ryłko, kazar ? Warto je kupować czy lepiej zainwestować w jakieś 2 razy droższe? Zawsze kupowałem raczej buty do 600 zł maks, ale widzę,że na tym forum wolicie wydawać tysiąc i więcej. Faktycznie czuć i widać różnicę?

Widać i czuć różnicę. Nie muszę się denerwować za każdym razem gdy kupuję buty, że wytrzymają mi sezon lub dwa. Pomimo długiego chodzenia w butach (nawet 12- 14 h dziennie) nie bolą mnie tak jak wcześniej stopy i kręgosłup. Pomijam fakt, że skóra cholewki jest lepsza, ładniej się starzeje i przyjmuje kosmetyki. Wystarczy, że zaczniesz przygodę z butami szytymi w przedziale 600-1000 zł i poczujesz różnicę. Wówczas nie będzie Tobie żal wydawać na buty nawet więcej niż 1000 zł.

.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rafalix napisał:

Co myslicie o markach takicjh jak badura, wojas, ryłko, kazar ? Warto je kupować czy lepiej zainwestować w jakieś 2 razy droższe? Zawsze kupowałem raczej buty do 600 zł maks, ale widzę,że na tym forum wolicie wydawać tysiąc i więcej. Faktycznie czuć i widać różnicę?

Nie, tutaj się gromadzą ludzie, którzy wydają ciężko zarobione pieniądze bez pomyślunku i logiki. http://www.theshoesnobblog.com/ tu sobie poczytaj.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś do czynienia z marką Peralston? Nie znajduję jakichkolwiek informacji o marce, buty dostępne m.in. na Zalando, obecnie w przecenie penny loafers (GYW na) na mało zgrabnym kopycie:

https://www.zalando.pl/peralston-eleganckie-buty-brown-pz412ca01-o11.html

https://www.zalando.pl/peralston-eleganckie-buty-taupe-pz412ca00-b11.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2016 o 12:01, Wodzu napisał:

Miał ktoś do czynienia z marką Peralston? Nie znajduję jakichkolwiek informacji o marce, buty dostępne m.in. na Zalando, obecnie w przecenie penny loafers (GYW na) na mało zgrabnym kopycie:

https://www.zalando.pl/peralston-eleganckie-buty-brown-pz412ca01-o11.html

https://www.zalando.pl/peralston-eleganckie-buty-taupe-pz412ca00-b11.html

Te loafersy z linków wyglądają tak "kaczkowato", nawet w tej cenie bym się raczej nie skusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazji do założenia eleganckiego obuwia mam niewiele. potrzebuje wiec jednej pary butów, czarnych Oksfordow (na wypadek wyjsć do teatru) w cenie niższej od butów naprawdę dobrych (mermeriny, loake wyższa linia).

Stad pytanie czy brać KH czy Berwicki (naprawdę założę buty nie cześciej niż raz w miesiącu).

przepraszam za pisownie ale autokorekta utrudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2016 o 12:01, Wodzu napisał:

Miał ktoś do czynienia z marką Peralston? Nie znajduję jakichkolwiek informacji o marce, buty dostępne m.in. na Zalando, obecnie w przecenie penny loafers (GYW na) na mało zgrabnym kopycie:

https://www.zalando.pl/peralston-eleganckie-buty-brown-pz412ca01-o11.html

https://www.zalando.pl/peralston-eleganckie-buty-taupe-pz412ca00-b11.html

 

Zamówiłem monki Peralston na próbę , postaram się wrzucić zdjęcia i krótki opis swoich wrażeń . 

Przez krótki moment miałem G&B Levet o których kolor pytałem  , straszne buciska , mieliście racje ;)  , jeśli inne Gordony wykonane są podobnie to nie chcę żadnych . 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zamówiłem monki Peralston na próbę , postaram się wrzucić zdjęcia i krótki opis swoich wrażeń . 

Przez krótki moment miałem G&B Levet o których kolor pytałem  , straszne buciska , mieliście racje   , jeśli inne Gordony wykonane są podobnie to nie chcę żadnych . 

Z moich doświadczeń Gordony, a zwłaszcza levety, wykonane są porządnie

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2016 o 12:10, rafalix napisał:

Co myslicie o markach takicjh jak badura, wojas, ryłko, kazar ? Warto je kupować czy lepiej zainwestować w jakieś 2 razy droższe? Zawsze kupowałem raczej buty do 600 zł maks, ale widzę,że na tym forum wolicie wydawać tysiąc i więcej. Faktycznie czuć i widać różnicę?

Ryłko, kazar, venezia i wszystkie "firmówki" tego typu ściągane są z jednych hurtowni, więc nie ma znaczenia co kupisz - kupujesz badziew, który w hurcie kosztuje ok. 80 PLN netto za parę. Reszta ceny to marża sprzedawcy, czynsz w galerii handlowej, kierownicy regionalni itd.

Powyższe determinuje jakość, która jest zwyczajnie słaba. Jeśli na początek nie chcesz wydawać >1000 PLN, do codziennego użytkowani proponowałbym Clarks'y - też sieciówka, ale lepszej jakości i bardzo dobrze się nosi. 

Z drugiej strony, jeśli stopa już Ci nie rośnie, to buty to inwestycja na lata, a mając kilka par, suma sumarum będą tańsze niż kupowane w sieciówkach i wymieniane co pół roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, secondhand_man napisał:

 

Zamówiłem monki Peralston na próbę , postaram się wrzucić zdjęcia i krótki opis swoich wrażeń . 

Przez krótki moment miałem G&B Levet o których kolor pytałem  , straszne buciska , mieliście racje ;)  , jeśli inne Gordony wykonane są podobnie to nie chcę żadnych . 

Super informacja, proszę daj znać co sądzisz o tych monkach bo jestem ciekaw tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Qielbus napisał:

Ryłko, kazar, venezia i wszystkie "firmówki" tego typu ściągane są z jednych hurtowni, więc nie ma znaczenia co kupisz - kupujesz badziew, który w hurcie kosztuje ok. 80 PLN netto za parę. Reszta ceny to marża sprzedawcy, czynsz w galerii handlowej, kierownicy regionalni itd.

Czesc tych firm buty jednak produkuje we wlasnym zakresie, nie "sciaga z hurtowni". Jakosc jest niska, to prawda. Design tez jest slaby.

Jesli chodzi o pytanie, czy warto kupic buty kosztujace wiecej - na tym forum chyba kazdy odpowie, ze tak. Chodzi nie tylko o trwalosc (buty z sieciowki moga byc trwale, sam mialem kiedys pare bardzo trwalych butow), ale tez estetyke - dobre buty, czyste i pielegnowane (ale bez przesady), zawsze beda wygladac na dobre buty.

[przepraszam za brak polskich liter]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.