Skocz do zawartości

Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że warto podzielić się doświadczeniami związanymi z rozmiarówką AS i innymi butami. Poniżej podaję porównania, które naturalnie mi się nasuwają. Jeżeli ktoś potrzebuje porównania z innymi butami kt posiadam, to proszę o sugestie.

Kopyto 109F - posiadam 2 pary w rozmiarze 7.5. Buty są bardzo dopasowane jednak mam wciąż zapas na długość. Pokonując do:

- Yanko 915F, w moim przypadku - Yanko są delikatnie dłuższe i obszerniejsze o jakieś 2/5 rozmiaru (więcej mijsca w okolicach dużego palca).
- Meermin Hiro-na tęgość jak Hiro 7.5 jednak AS są delikatnie dłuższe (2 mm)

Kopyto 1966 (jest delikatnie obszerniejsze niż 109 biorąc pod uwagę ten sam rozmiar). Buty mam w rozmiarze 8. Nie nasuwa mi się żadne porównanie.

Kopyto 87 - jak pisali koledzy forumowi, jest to całkiem obszerne kopyto jak na tęgość F. Porównując do 109, jest troszkę krótsze, jednak zdecydowanie szersze. Buty mam w rozmiarze 7.5  i porównując do:

- Loake 024 - wypadają troszeczkę większe
- Cheaney Avon Tweed-na długość podobnie, jednak 87 są troszkę szersze.

Kopyto 99 oraz 742 z informacji, kt otrzymałem z fabryki, są o jakieś 0.5 cm krótsze od 109. Jednak należy zaznaczyć, że 742 są szersze delikatnie od 109. Ja osobiście zamawiam w przypadku modeli na kopycie 99 i 742 o 1/2 większe buty.

Nie wiem, czy ten bełkot pomoże, jednak zawsze jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktoś jest zainteresowany (rózne rozmiary)to zapraszam na priv - ważne tylk odo soboty (14.03.15)

 

 

Charlton  (split toe) w kolorze Antique Oak (jak na stronie AS) - (jest to kopyto 99, więc wypada troszkę mniejsze) 

post-3391-0-77758600-1426012787_thumb.jp

 

Hunt - w kolorze jak na stronie AS 

post-3391-0-73865700-1426013155_thumb.jp

 

Cambridge - kolor Rustic (jak na stronie AS) 

post-3391-0-48936200-1426013266_thumb.jp

 

Armfield - kolor czarny i mahogany

post-3391-0-96972000-1426013348_thumb.jp

 

Moore - w kolorach Black, Cherry oraz Mahogany 

post-3391-0-73511100-1426013607_thumb.jp

 

Radwell - w kolorze jak na zdjęciu - Piekne Chukka wykonane z Hatchgrain, idealne na wysokie podbicie 

post-3391-0-63490900-1426014039_thumb.jp

 

Ramsey  - 

post-3391-0-66543900-1426014710_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dodatkową informację na temat Chucka Radwell, które wyprodukowane są z Hatch Grain (skóra z garbarni Horween). Na pediwear buty w wyprzedaży są za 375 GBP.

Poczytałem troszkę w internecie i dodatkowo dziś popytałem. Jest to rewelacyjna skóra, z której np. bardzo dużo produkuje Gaziano and Girling’s. Należy jednak wiedzieć, że G&G przy produkcji butów, czyści barwienie i wykańcza skórę ponownie. Skóra na butach oferowanych przez AS nie była w fabryce czyszczona dodatkowo. W związku, osoby, które zdecydują się na zakup, mają 3 możliwości:

- zostawić jak jest mając świadomość, że skóra będzie się delikatnie łuszczyła (jaśniejsze plamy)
- usunąć obecną farbę z powodu czego buty będą delikatnie jaśniejsze

-dokonać polerki ciemniejszym woskiem/pastą.

Dodatkowe zdjęcie z pediwear

post-3391-0-24413600-1426107760_thumb.jp

 

P.S. Nigdy nie planowałem kupić Chucka, jednak tym razem postanowiłem zmienić zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest to "sesja zdjęciowa" jaką zamierzałem zrobić. Niestety jestem strasznie zabiegany. Aby nie być jednak pokazać buty, postanowiłem zrobić kilka zdjęć na szybko Charles II, Drake oraz AS Cambridge

post-3391-0-21794700-1426259246_thumb.jp

post-3391-0-16992400-1426259253_thumb.jp

post-3391-0-72589000-1426259254_thumb.jp

post-3391-0-50459900-1426259256_thumb.jp   - W Drakeach czubki oraz pięty delikatie  potraktowałęm czarnym kremem oraz pastą

 

 

Buty są naprawde świetne i postanowaiłem w obecnym zamówieniu grupowym uzupełnić kolekcję o Moore w Cherry, Ramsey w Oak oraz Radwell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie pisać oddzielnie do wszystkich osób-  najpózniej w środę będę wysyła emaile z potwierdzeniem zamówienia i info dotyczące wpłat. Zwłoka jest spowodowana moim wyjazdem (duża różnica czasu oraz ograniczony dostęp do internetu) oraz faktem, że dopiero dziś wysłałem info na temat butów w rozm 10 oraz 10.5 do kolegów, kt czekali spis od soboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, którzy zdecywali się na zakup grupowy, info dotyczące danych do przelwu wysłałem na priv. Proszę jednak o sprawdzenie, czy:

 

- wyliczenie zgada się (mam na myśli obe strony rozliczenia :-P )

- czy wymieniony model, rozmiar, kolor oraz czy Tytuł przelewu zgadza się z zamówieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty kosztowały 260 GBP (do ceny doliczyłem przesyłkę i szmatkę bawełnianą za kt trzeba było zapłacić extra). Dopiero jak buty dotrą będę wiedział jakie są skazy - jednak zapewniano mnie, że  są to małe, kosmetycznie niedoskonałości.  Postaram się w weekend zrobić zdjęcia poprzedniego zamówienia  (Charles II, Drake oraz Cambridge), aby wszyscy mogli ocenić wady. Trzeba się doszukiwać - nia ma plam jak w Fencotach, kt kupiłem z Cheaney.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze zostały zaksięgowane i rozpoczął się proces ostatniego przygotowania naszych butów do wysyłki.

 

Jak tylko dostanę "zielone światło" zamawiam kuriera.

 

W związku z tym, że najbliższe tygodnie jestem w ciągłej podróży, proponuję zastanowić sie nad sposobem dostawy, i wysłać potwierdzeni do mnie na priv. Więć czy preferujecie:

 

- odbiór na Okęciu (poniedziałek 6 kwietnia)

- przesyłka kurierem DPD - proszę o podanie dokładnego nr oraz tel kom

- Paczkomat - podanie danych do wysyłki, nr tel oraz nr paczkomatu

 

Pozdrawiam

 

M

 

Edit - zakładam, że buty dotrą do mnie w przyszłym tygodniu w przyszły poniedziałek, jednak do czwartku nie będę w stanie się tym zając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mosze changed the title to Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.