Skocz do zawartości

Nowe nabytki


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

można wiedzie gdzie i kiedy złapałeś 70% zniżki na Sunspel?

Jasne.

Ich sklep internetowy oferuje wyprzedaże dwa razy w roku (www.sunspel.com). Pierwsza w styczniu, druga na przełomie lipca i sierpnia. Oferty stopniują - zaczynają od obniżki o 30%, po ok 2 tygodniach pozostały asortyment spada do - 70%.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przecietnego pijaka, kazda okazja do wypicia jest rownie dobra. Jako "butofil" zawsze znajdziesz okazje dla zrobienia sobie prezentu (inieniny, poczatek wiosny ... a propos slonia ... to najbardziej jestem zadowolony z prezentow, ktore robie sobie sam, chyba dlatego, ze nie cierpie niespodzianek :D)

Wlasnie dziasiaj otrzymalem moj prezent Tricker's Belgrave z prawidlami i pasta do butow (przy butach standardowo znajduja sie dwie bawelniane torebki na owe buty i szmatka do ich polerowania).

Kupujac Tricker's na www.pediwear.co.uk koszty przesylki sa "za darmo", cedrowe prawidla (bardzo solidne) i pasta sa prezentem od firmy ... a jako czlonek Tricker's Club (kazdy nim jest, kto kiedys kupil u nich buty Tricker's ... o ile sobie tego zyczy) otrzymujesz jeszcze ok 15 funtow obnizki. Taniej Tricker'sow chyba nigdzie nie mozna kupic.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przecietnego pijaka, kazda okazja do wypicia jest rownie dobra. Jako "butofil" zawsze znajdziesz okazje dla zrobienia sobie prezentu (inieniny, poczatek wiosny ... a propos slonia ... to najbardziej jestem zadowolony z prezentow, ktore robie sobie sam, chyba dlatego, ze nie cierpie niespodzianek :D)

Wlasnie dziasiaj otrzymalem moj prezent Tricker's Belgrave z prawidlami i pasta do butow (przy butach standardowo znajduja sie dwie bawelniane torebki na owe buty i szmatka do ich polerowania).

Kupujac Tricker's na http://www.pediwear.co.uk koszty przesylki sa "za darmo", cedrowe prawidla (bardzo solidne) i pasta sa prezentem od firmy ... a jako czlonek Tricker's Club (kazdy nim jest, kto kiedys kupil u nich buty Tricker's ... o ile sobie tego zyczy) otrzymujesz jeszcze ok 15 funtow obnizki. Taniej Tricker'sow chyba nigdzie nie mozna kupic.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Bjutiful.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne są te buty. Kiedyś chodził mi po głowie pomysł aby je brutalnie skopiować u któregoś z szewców. Idealnie nadawałyby się również do repatynacji. :roll: Pomarzyć zawsze można..

A czemu tylko pomarzyc? Sadzisz ze cos takiego zamowionego u np. p. Duranca tak dalece rozniłoby sie na pierwszy rzut oka od oryginału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu tylko pomarzyc? Sadzisz ze cos takiego zamowionego u np. p. Duranca tak dalece rozniłoby sie na pierwszy rzut oka od oryginału?

Duranc nie wymodeluje kopyta z tak wyprofilowanym śródstopiem. Najlepiej zamawiać u niego buty o klasycznie brytyjskich kształtach, czyli ciężkie i ewentualnie wysmuklane jedynie od podbicia palców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony powiem, że przeglądając buty u Pana Duranca, zauważyłem, że jednak perfekcjonistą nie jest. Buty zamówiłem, ponieważ właśnie zależało mi na "ciężkich" butach, w których gustuje, a które właśnie u niego na półce wyglądałby najsolidniej zrobione.

Najlepiej jest się przejść i własnoręcznie podotykać i pooglądać te "in progess"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony powiem, że przeglądając buty u Pana Duranca, zauważyłem, że jednak perfekcjonistą nie jest. Buty zamówiłem, ponieważ właśnie zależało mi na "ciężkich" butach, w których gustuje, a które właśnie u niego na półce wyglądałby najsolidniej zrobione.

Najlepiej jest się przejść i własnoręcznie podotykać i pooglądać te "in progess"

Ja juz nie pytam stricte odnosnie zamawiania u p. Duranca, tylko wlasnie o te niuanse w modelowaniu, ze ktos potrafi, a inny nie.

Zakladałem po prostu, ze dobry rzemieslnik potrafiłby oddac kształt buta przedstawionego jako wzór. Moze wykonanie by kulało, ale kształt, a wiec wyciete kawałki skóry przybrałyby porzadany kształt. Jednak człowiek codziennie sie uczy, ze to wszystko nie jest takie proste ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu tylko pomarzyc? Sadzisz ze cos takiego zamowionego u np. p. Duranca tak dalece rozniłoby sie na pierwszy rzut oka od oryginału?

Duranc nie wymodeluje kopyta z tak wyprofilowanym śródstopiem. Najlepiej zamawiać u niego buty o klasycznie brytyjskich kształtach, czyli ciężkie i ewentualnie wysmuklane jedynie od podbicia palców.
Te Tricker'sy, to przeciez tez brytyjskie ksztalty.

Ja sie na tym zupelnie nie znam ...ale czy wymodelowanie srodstopia to taki wielki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak napisał Jan – utalentowany i wystarczająco zdeterminowany rzemieślnik bez problemu powinien skopiować przedstawiony mu wzór buta. Oczywiście jeżeli dysponujemy odpowiednimi zdjęciami przedstawiając sylwetkę cholewki z różnych kątów lub szkicem formy kopyta. Trzeba jednak pamiętać, że efekt nigdy nie będzie w 100% taki jaki sobie założyliśmy. W przypadku Duranca musimy wziąć pod uwagę, że niewysoki koszt wytworzenia butów przekłada się na pewne braki lub ograniczenia w perfekcji ich wykonania. Z tego co z nim rozmawiałem, wydaje mi się że prędzej zrezygnowałby z zamówienia niż byłby skłonny do pracochłonnej „zabawy” z modelowaniem gotowych kopyt pod indywidualne życzenie klienta. Ja jestem po prostu zdania, że jeżeli słyszę od kogoś dwa razy „nie”, lub że czegoś nie robi lub za czymś nie przepada to lepiej się dwa razy zastanowić niż ryzykować własne pieniądze. Z tego powodu np. nigdy nie zamawiałem u niego lotników. Ale myślę, że w przypadku Duranca wszystko zależy po prostu od ustalonej ceny i umiejętności wyperswadowania szewcowi korzyści płynących dla niego w przypadku podjęcia się wykonania nietypowej dla niego usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego powodu np. nigdy nie zamawiałem u niego lotników. Ale myślę, że w przypadku Duranca wszystko zależy po prostu od ustalonej ceny i umiejętności wyperswadowania szewcowi korzyści płynących dla niego w przypadku podjęcia się wykonania nietypowej dla niego usługi.

Ostatnio podjąłem z nim ten temat widząc buty uszyte jak lotniki - z tym, że zamiast sznurówek mające gumkę. Z rozmowy wynikało, że nie ma problemu, jeśli chodzi o zrobienie lotników - myślę, że rozmawiając z Tobą, zrozumiał (tak zasugerował) że chodzi o lotniki w ogóle bez szwu z tyłu, bo dał mi do zrozumienia, że takich nie zrobi, natomiast zwykłe z szwem z tyłu bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gccg - te buty nie są piękne... one nie są nawet ładne. One są po prostu boskie! :D Na Twoich zdjęciach wyglądają o niebo lepiej niż na pediwear! Czy to ten sam kolor?

Kolor oddaja najlepiej zdjecia z http://www.herringshoes.co.uk/ ... dokladnie tutaj: http://www.herringshoes.co.uk/product-i ... tedFitID=0

One tez mi sie podobaja ... aczkolwiek "problemem" Trickersow jest krotkie a szerokie kopyto, na ktorym sa robione.

but C&J na kopycie 337 w rozmiarze UK 8.5 ma taka sama dlugosc jak Trickers na kopycie 4537 w rozmiarze UK 9.5, z tym ze ten ostatni jest o wiele szerszy. Szerokosc 5 Trickersow, ktora uchodzi za normalna jest u wszystkich innych producentow postrzegana jako szeroka.

Natomiast ich wykonczenie jest porownywalne do C&J Handgrade, podczas gdy ich cena jest o ponad 1/4 nizsza plus znizki, ktore daje Trickers na Pediwear ... prawidla ...etc Pomiomo tego C&J pozostaje bardziej "fashion" anizeli Trixkers, ze wzgledu na "filigranowosc" ich butow w relacji do Trickersow. Te ostatnie maja wiekszy obcas, wizualnie wydaja sie wieksze (potezniejsze) i sa szersze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zaczynam na nie odkładać ;) Póki co to nie mój przedział cenowy, ale... naprawdę dla mnie są piękne i kiedyś znajdą się na moich nogach. Must have po prostu.

Kiedys sobie postanowilem, ze bede kupowal buty niezbyt czesto ale za to cos "lepszgo". Problem w tym, ze powinienem sobie postawic jakas granice cenowa, poza ktora nie bede wychodzil. Trickers jest w tym momencie chyba najlepszym obuwiem pod wzgledem jakosci w granicach 300 funtow ... aczkolwiek przez Pediwear dalem za nie 289 w co byla wliczona wysylka, pasta do butow i prawidla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego powodu np. nigdy nie zamawiałem u niego lotników. Ale myślę, że w przypadku Duranca wszystko zależy po prostu od ustalonej ceny i umiejętności wyperswadowania szewcowi korzyści płynących dla niego w przypadku podjęcia się wykonania nietypowej dla niego usługi.

Ostatnio podjąłem z nim ten temat widząc buty uszyte jak lotniki - z tym, że zamiast sznurówek mające gumkę. Z rozmowy wynikało, że nie ma problemu, jeśli chodzi o zrobienie lotników - myślę, że rozmawiając z Tobą, zrozumiał (tak zasugerował) że chodzi o lotniki w ogóle bez szwu z tyłu, bo dał mi do zrozumienia, że takich nie zrobi, natomiast zwykłe z szwem z tyłu bez problemu.

W pierwszej chwili się trochę przestraszyłem, bo czekam na lotniki od Duranca. Nie czułem najmniejszych oporów przed ich wykonaniem -z zastrzeżeniem, że nie będą bez szwu z tyłu. Na początku kwietnia odbiór, podzielę się zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego powodu np. nigdy nie zamawiałem u niego lotników. Ale myślę, że w przypadku Duranca wszystko zależy po prostu od ustalonej ceny i umiejętności wyperswadowania szewcowi korzyści płynących dla niego w przypadku podjęcia się wykonania nietypowej dla niego usługi.

Ostatnio podjąłem z nim ten temat widząc buty uszyte jak lotniki - z tym, że zamiast sznurówek mające gumkę. Z rozmowy wynikało, że nie ma problemu, jeśli chodzi o zrobienie lotników - myślę, że rozmawiając z Tobą, zrozumiał (tak zasugerował) że chodzi o lotniki w ogóle bez szwu z tyłu, bo dał mi do zrozumienia, że takich nie zrobi, natomiast zwykłe z szwem z tyłu bez problemu.

W pierwszej chwili się trochę przestraszyłem, bo czekam na lotniki od Duranca. Nie czułem najmniejszych oporów przed ich wykonaniem -z zastrzeżeniem, że nie będą bez szwu z tyłu. Na początku kwietnia odbiór, podzielę się zdjęciami.

Jak dlugo czeka sie u niego na buty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili się trochę przestraszyłem, bo czekam na lotniki od Duranca. Nie czułem najmniejszych oporów przed ich wykonaniem -z zastrzeżeniem, że nie będą bez szwu z tyłu. Na początku kwietnia odbiór, podzielę się zdjęciami.

Jak dlugo czeka sie u niego na buty?

Około miesiąca, zamawiałem na początku marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili się trochę przestraszyłem, bo czekam na lotniki od Duranca. Nie czułem najmniejszych oporów przed ich wykonaniem -z zastrzeżeniem, że nie będą bez szwu z tyłu. Na początku kwietnia odbiór, podzielę się zdjęciami.

Jak dlugo czeka sie u niego na buty?

Około miesiąca, zamawiałem na początku marca.

To w miare szybko. Aaaaa....jak nazywa sie ow szewc ... Duranc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.