Skocz do zawartości

Nowe nabytki


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Daniel Hechter. Okazja w TK MAXX: Goodyear za 200 PLN :). W rzeczywistości dużo ciemniejsze, niż na zdjęciu.

 

Świetne.

Tak się zastanawiam nad jedną sprawą. Co jakiś czas ktoś z nas wrzuca zdjęcia świetnych butów z TK. Sam widziałem wiele ciekawych modeli, ale nigdy nie w moim monstrualnym rozmiarze UK12. Trudność znalezienia swojego rozmiaru poddało mi pomysł:

 

Co by było gdybyśmy się wymieniali na forum informacją o modelach i rozmiarach klasycznych butów widzianych w TKeju? Ja np rzadko bywam, ale jeżeli będę to postaram się wrzucać, że np tego a tego dnia widziałem takie a takie i ew wrzucić zdjęcie. Szkoda, żeby buty komuś przeleciały koło nosa. Jeżeli będziemy się wymieniali takimi informacjami, to będziemy pewniejsi, że dobre buty trafią w dobre ręce, a nie zostaną zbezczeszczone jakimiś piekielnymi stylizacjami.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne.

Tak się zastanawiam nad jedną sprawą. Co jakiś czas ktoś z nas wrzuca zdjęcia świetnych butów z TK. Sam widziałem wiele ciekawych modeli, ale nigdy nie w moim monstrualnym rozmiarze UK12. Trudność znalezienia swojego rozmiaru poddało mi pomysł:

 

Co by było gdybyśmy się wymieniali na forum informacją o modelach i rozmiarach klasycznych butów widzianych w TKeju? Ja np rzadko bywam, ale jeżeli będę to postaram się wrzucać, że np tego a tego dnia widziałem takie a takie i ew wrzucić zdjęcie. Szkoda, żeby buty komuś przeleciały koło nosa. Jeżeli będziemy się wymieniali takimi informacjami, to będziemy pewniejsi, że dobre buty trafią w dobre ręce, a nie zostaną zbezczeszczone jakimiś piekielnymi stylizacjami.

 

Mogę w miarę regularnie informować o nowych sztukach. Biuro mam naprzeciw Blue City i często po pracy chodzę przejrzeć stany magazynowe. Mam tylko wrażenie, że rzadko kiedy przywożą tam fajne buty. Parę razy widziałem jakieś Goodyear Welted, ale przede wszystkim  w TK mają jakieś potworki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę w miarę regularnie informować o nowych sztukach. Biuro mam naprzeciw Blue City i często po pracy chodzę przejrzeć stany magazynowe. Mam tylko wrażenie, że rzadko kiedy przywożą tam fajne buty. Parę razy widziałem jakieś Goodyear Welted, ale przede wszystkim  w TK mają jakieś potworki. 

To nawet dobrze, że aż tak często dobrych butów nie ma. Nie trzeba będzie tak dużo pisać i wrzucać zdjęć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pierwsza z lewej, wygląda świetnie. Jakoś nie mogę się przekonać do kupowania koszul przez internet.

 

Akurat z porządnymi producentami jest tak, że wyniki są dość powtarzalne (głośnym wyjątkiem jest chyba Endura, ale to nie jest temat na to forum ;-) więc wystarczy raz się zmierzyć i policzyć, raz zaryzykować -- później już właściwie idzie z górki.

 

A Karol Tyrwhitt, nie będę ukrywał, w moich oczach wygrywa z dotąd ulubioną Wólczanką: niższą ceną, lepszą możliwością dopasowania rozmiaru (długość rękawów!), wymiennymi fiszbinami w kołnierzach oraz oczywiście mnogością wzorów (podczas kiedy tandem Wólczanka-Vistula tłucze 4-5 wzorów na krzyż, a jak już Vistula zdecyduje się na odejście od żelaznego kanonu, to raczej zasługuje na miano skoku w bok...)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły. Nie miałem pojęcia, że mają nawet takie rzeczy. We wrocławskim TK zawsze widzę poliestrowe badziewia.

 

Czasem jak zaglądam do szczecińskiego TkMaxx znajduję porządne marki. Nie zawsze mi się akurat wzory podobają lub pasują do tego czego akurat poszukuję.

Od jakiegoś czasu szukałem granatowego krawata w białe grochy i akurat trafiłem. Dodatkowo całkiem niezłej marki. Widziałem, że mieli jeszcze 3 takie same w cenie 99 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z porządnymi producentami jest tak, że wyniki są dość powtarzalne (głośnym wyjątkiem jest chyba Endura, ale to nie jest temat na to forum ;-) więc wystarczy raz się zmierzyć i policzyć, raz zaryzykować -- później już właściwie idzie z górki.

 

A Karol Tyrwhitt, nie będę ukrywał, w moich oczach wygrywa z dotąd ulubioną Wólczanką: niższą ceną, lepszą możliwością dopasowania rozmiaru (długość rękawów!), wymiennymi fiszbinami w kołnierzach oraz oczywiście mnogością wzorów (podczas kiedy tandem Wólczanka-Vistula tłucze 4-5 wzorów na krzyż, a jak już Vistula zdecyduje się na odejście od żelaznego kanonu, to raczej zasługuje na miano skoku w bok...)

 

Dodajmy, że te wymienne fiszbiny są metalowe (przynajmniej w tych koszulach które tam kupiłem). Co do jakości materiału - to jest ona dość mocno zróżnicowana  Tak patrząc po tych, które mam, poziom jest mniej więcej taki jak w Lambertach Wólczanki. Niektóre lepsze, inne gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z porządnymi producentami jest tak, że wyniki są dość powtarzalne (głośnym wyjątkiem jest chyba Endura, ale to nie jest temat na to forum ;-) więc wystarczy raz się zmierzyć i policzyć, raz zaryzykować -- później już właściwie idzie z górki.

 

A Karol Tyrwhitt, nie będę ukrywał, w moich oczach wygrywa z dotąd ulubioną Wólczanką: niższą ceną, lepszą możliwością dopasowania rozmiaru (długość rękawów!), wymiennymi fiszbinami w kołnierzach oraz oczywiście mnogością wzorów (podczas kiedy tandem Wólczanka-Vistula tłucze 4-5 wzorów na krzyż, a jak już Vistula zdecyduje się na odejście od żelaznego kanonu, to raczej zasługuje na miano skoku w bok...)

 

Odnośnie długości rękawów - Wólczanka, jak i inne polskie marki w praktyce też ten parametr różnicują, ukrywając go jednak pod mianem "wzrost" (poza długością rękawów przy innym wzroście zmienia się jeszcze dodatkowo nieznacznie długość koszuli).

Co do fiszbin - wymienne ma również np. Lambert.

I kończąc - cena - przy dobrej promocji koszule Wólczanki, a nawet Lamberta można dorwać za grosze, znacznie taniej (przy uwzględnieniu kosztów przesyłki) niż CT. Chociaż żeby nie było - kilka CT mam i sobie chwalę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jesienne zakupy:

Kaszkiet Barbour

http://www.houseoffraser.co.uk/Barbour+Crieff+cap/188686336,default,pd.html

 

oraz kurtka Barbour Northumbria:

http://www2.barbour.com/mens/jackets-and-coats/wax/mens-classic/classic-northumbria-jacket

 

Co do kurtki...jestem zachwycony zarówno jakością wykonania jak i wygodą noszenia. Miałem kupować kurtkę na zimę, ale zamiast tego zainwestuję w grubszy wełniany sweter i podpinkę. Nareszcie nie muszę wychodząc z domu trzymać wszystkiego w rękach i kieszeniach spodni:) Bez utraty komfortu można zmieścić do kieszeni bardzo wiele rzeczy. Funkcjonalność zachwyca, krój co prawda klasyczny, ale bardzo stylowy. Czuję się w tej kurtce tak, jak zapewne kobieta w długim wełnianym milutkim swetrze na kanapie podczas wieczoru z kawą i ciekawą książką ;)

Wincenty, a jak z długością? Zakupiony przez Ciebie model jest wygodny w użytkowaniu? Pytam bo to już niemal płaszcz jeśli chodzi o długość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.