Skocz do zawartości

Nowe nabytki


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko weź pod uwagę, że ten materiał jest dość specyficzny (stosunkowo gruby i ciepły). Osobiście widzę siebie w takiej marynarce (w charakterze okrycia wierzchniego, zdejmowanego w pomieszczeniach) na jesieni albo w płaszczu na ciężką zimę, ale w pełnym garniturze w ogrzewanym pomieszczeniu bym się ugotował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweed w swojej typowej formie to materiał na wierzchnie okrycia, marynarka tutaj pełni rolę kurtki. Poza tym sprawdzał się w dworach i domach, gdzie głównym źródłem ciepła był wielki kominek, a po kątach wiało wilgotnym chłodem. W takich warunkach Anglik lub Szkot mógł już tylko rozgrzewać się ruchem, czyli (jak to ujął Kipling) uprawiać "żałosne zajęcie, do którego udają upodobanie mieszkańcy naszej Wyspy". Po upowszechnieniu centralnego ogrzewania i temperatur pokojowych rzędu 22oC, grube tweedy stosuje się już głównie na wrzosowiskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje przygotowania jesienno-zimowe (na wiosnę też się przydadzą :) część 1.

 

Gratuluję i zazdroszczę, mnie właśnie George'ów nie udało się kupić. Podobno już nie produkowane, choć np. ShoeHealer wciąż je wystawia. Pozostaje eBay - na razie dostępna 1 para UK8.5 - chyba kupię i nawpycham do środka gazet.  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem jakiejś granatowej marynarki albo tweedowej na jesień w takim troszkę lepszym second handzie w Lublinie i upolowałem miłą dla oka rzecz autorstwa krawca opisanego w artykule pod tym linkiem:

 

http://www.yorkshirepost.co.uk/news/main-topics/local-stories/the-future-is-all-sewn-up-1-2590822

 

Marynarka wymaga drobnych korekt: taliowanie, skrócenie rękawów i trochę skrócenie dołem,

w ramionach idealna. niestety, nie ma żadnych informacji o materiale, dość grubym i mięsistym, nie sadzę jednak, żeby taki krawiec, który jak wynika z artykułu pracował nawet dla pałacu Buckingham używał innych niż wełna.

 

Pozdrawiam Arkadyjczyk

post-207-0-92943100-1378752705_thumb.jpg

post-207-0-45340800-1378752868_thumb.jpg

post-207-0-86216100-1378752943_thumb.jpg

post-207-0-29768100-1378753007_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wełniany bordowy szalik paisley i granatowy krawat w czerwone i białe pasy super.

Możesz podzielić się nazwą sprzedawcy?

Zakupy na Alledrogo (od lewej): szalik jedwabny razy dwa, szalik wełniany razy dwa, 4 krawaty jedwabne i 3 razy jedwabne materiały na poszetki. O ile nauczę się je szyć :)

 

2njaxoi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawat nie dość, że świetnie wygląda, to wspaniale się nosi i wygląda jak nówka. Przedmioty kupowałem u różnych sprzedawców. Szalik u przemiłej Pani, która posługuje się nazwą, nomen omen, poszetka, a krawat ze sklepu Olimag23 zdaje się.

 

http://allegro.pl/show_user.php?uid=21006891

http://allegro.pl/show_user.php?uid=27589780

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.