Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Szewc Bronisław Kurkus, ul. Złota


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...

Minął rok od mojego zamówienia U BK. Temat obuwniczy nigdy mnie nie pociągał jak garnitury, szyte na miarę. Buty po roku wcale nie intensywnego użytkowania oddałem do generalnego przeglądu, ponieważ podeszwa wyglądała już na mocno sfatygowaną. W sumie uważam chodzenie i zamawianie butów u szewców za 2k za zbędny wydatek. Mam naście lat włoskie buty dobrych, włoskich firm Renzo Favero i Sutor Mantellassi i ich podeszy wcale się nie ścierają. Po wyglądzie kruponu chyba nikt nie jest w stanie ocenić jak będzie on się sprawdzał w użytkowaniu, ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 7 months later...

Dokładnie dwa lata temu zamówiłem wiedenki u Pana Bronislawa Kurkusa. W dyskusji w tym wątku byłem wówczas oburzony na przestrogę starszego Kolegi Frankensteina, odnośnie oceny pracy tego rzemieślnika. Skóra rzeczywiście bardzo dobra, samo wykonanie OK, ale komfort noszenia fatalny. Po jakimś czasie buty zaniosłem z reklamacją do BK, ale zabiegi szewca nie przyniosły spodziewanej poprawy. W końcu wiedenki od BK poddałem mechanicznemu rozciąganiu wszerz i wzdłuż w Zakładzie Katana na Hożej, ale podstawowa wada tkwiła gdzie indziej. Tak samo jak u Kolegi Kamila podnosek (usztywnienie zapewniające stabilny kształt noska) był za dlugi. Buty cały czas uwierały mnie w górną część stopy, tuż pod przyszwą. Z takim felerem nie można już nic zrobić, a męczyć stopy też nie warto.

 

Buty wylądowały w śmietniku, a Pan BK otrzymał ode mnie jako pierwszy rzemieślnik na tym forum czerwoną kartkę.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobne odczucia. Buty z początku tego wątku wyglądają pięknie, ale niestety są bardzo niewygodne. Niestety przez to mam coraz mniejszą ochotę je nosić. Co gorsza już 2 razy oddawałem do rozbicia i przestaje wierzyć w to, że będzie lepiej.

 

Pod względem wygody Wielądek jest dużo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za szczere omówienie problemów z użytkowaniem Waszych butów. Rozważałem alternatywę Januszkiewicz - Kurkus przy następnym zamówieniu i prawdę powiedziawszy pracownia Pana Kurkusa sporo w moich oczach straciła. Buty zaprezentowane w tym wątku są niewatpliwie bardzo ładne ale mają przecież służyć do chodzenia, a nie jako piękny eksponat w gablocie   :mellow:

Tym bardziej ciekaw jestem wrażeń Slamacka z używania bezszwowych lotników od Kurkusa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Jakiś czas temu zastanawiałem się u kogo uszyć sobie pierwsze buty bespoke (pomijam już to, że nie wiedziałem jakie buty chciałem uszyć :D ). Wahałem się pomiędzy znanymi wszystkim na forum warszawskimi mistrzami.

Czytając posty na temat pracowni Pana Kurkusa - był on na ostatnim miejscu w moich planach.

Dopóki nie zobaczyłem u mojego kolegi na nogach butów, które używa już od 6 lat (plus dwie inne pary z tej samej pracowni). Zarówno ich wygląd, stan obecny jak i wygoda wg. mojego kolegi są rewelacyjne. Faktycznie. Buty są przepiękne, w doskonałym stanie jak na 6 lat - prawdę mówiąc nigdy bym nie powiedział, że mają za sobą taki okres użytkowania. Stawiałem na kilka miesięcy do roku.

Przeszedłem się więc do Pana Kurkusa porozmawiać o uszyciu butów przez niego. Wybrałem brązowe lotniki z zamszu (podobne, ale zielone są u niego na wystawie.)

Nie odebrałem ich jeszcze, więc oczywiście nie mogę nic powiedzieć o wygodzie, ale pomyślałem sobie, że fajnie byłoby ożywić trochę posty na temat tej pracowni i zdać relacje z kolejnego zamówienia - mam nadzieję, że nie będę musiał potwierdzić pod koniec kwietnia opinii kilku nie do końca zadowolonych kolegów. Zwłaszcza, że w zamyśle mam dwie pary kolejnych butów, których zlecenie uzależniam oczywiście od swojego zadowolenia po odbiorze tego zamówienia.

Co mi trochę przeszkadza to okres oczekiwania. Zamawiałem pod koniec lutego i odbiór dopiero na koniec kwietnia, to ponad dwa miesiące.

Cena wydaje mi się adekwatna w porównaniu do innych pracowni warszawskich - 2.500 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cenie będziesz mógł powiedzieć, że jest adekwanta, jeśli będziesz zadowolony z butów. Stawki innych pracowni nie mają nic do rzeczy, dopóki nie porównujemy jednocześnie ich produktów. Dwa miesiące to nie jest specjalnie długi czas oczekiwania. Mam nadzieję, że to będzie udane zamówienie. W każdym razie, gratuluję odwagi i nonkonformizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie

dzisiaj odebrałem zamówione pod koniec lutego zamszowe lotniki ze skóry antylopy od Pana Bronisława Kurkusa.

Przy zamówieniu usłyszałem termin - koniec kwietnia. Odbiór o miesiąc wcześniej mile mnie zaskoczył.

Wracając do wcześniejszej dyskusji - jeżeli chodzi o efekt wizualny, jestem w 100% zadowolony a nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że buty wykraczają daleko poza moje oczekiwania. Dla mnie są wręcz zjawiskowe!

Zdjęcia wstawię dzisiaj wieczorem, żeby nie być gołosłownym.

Bałem się bardzo dopasowania i wygody w butach od Pana Bronisława, po tym co czytałem na forum.

Pan Bronisław bardzo uważanie wysłuchał moich wskazówek i spełnił je również w 100%. Moją bolączką we wszystkich butach jest zewnętrzna kostka. Zawsze uwieraly mnie buty, które miałem do tej pory. W odebranych butach feler związany z budową mojej stopy został wzięty pod uwagę i zostały one w tym miejscu dopasowane idealnie.

Po założeniu butów i pospacerowaniu w nich, na razie po dywanie przez ok. godzinę, mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że wybór pracowni Pana Bronisława - w moim przypadku, był jak najbardziej słuszny. Nie zauważyłem żadnych problemów opisywanych we wcześniejszych postach niektórych kolegów.

Zaznaczam, że mówię o moim przypadku - co nie przeczy w żaden sposób, że inni mogli mieć inne doświadczenia z tą pracownią.

 

Edit: jeszcze krótko o koszcie zamówienia - buty kosztowały mnie równo 2,5K PLN włącznie z indywidualnie dopasowanymi prawidłami. Tym razem mogę stwierdzić, że cena co najmniej adekwatna do jakości usługi 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieczorem porobię zdjęcia.

Zdaję sobie sprawę, że same słowa, kogoś o tak małym doświadczeniu nie są żadną wykładnią, ale mogę powiedzieć, że w moim odczuciu, dostałem dzisiaj najpiękniejsze buty jakie miałem do tej pory okazję widzieć :)))

 

Edit: zdjęcia zrobione na szybko telefonem. Jak będę miał czas porobię normalnym aparatem. Zdjęcia niestety nie oddają faktycznej urody butów. Na żywo są o wiele piękniejsze:)

post-5091-0-59252600-1396363548_thumb.jp

post-5091-0-39061300-1396363555_thumb.jp

post-5091-0-23363400-1396363562_thumb.jp

post-5091-0-84380900-1396363568_thumb.jp

post-5091-0-64988900-1396363575_thumb.jp

post-5091-0-07351800-1396363583_thumb.jp

post-5091-0-12933800-1396363595_thumb.jp

post-5091-0-86234900-1396363604_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.