Skocz do zawartości

Skóry Egzotyczne/Cordovan/Inne - Gdzie kupić?


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak z guzikami, czasem może się przydać namiar na sklep / hurtownię, kiedy nasz rzemieślnik mówi "nie mam bo nie ma gdzie kupić / nie produkują" itp.

Jako pierwszy wrzucam adres podobnież jednej z dwóch istniejących garbarni cordovanu (tylko nie wiem która jest ta druga?)

W tej zaopatruje się np. L. Vass, Crockett & Jones, Paraboot.

http://horween.com/index.php/main/

pozdrowienia

damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy którakolwiek sprzeda cordovan odbiorcy detalicznemu?

Myślę, ze trzeba pytać. Dzisiaj namierzyłem garbarnię w USA sprzedająca egzotykę. Największy problem to wwiezienie tego na teren UE / Polski. W handlu wewnątrz USA w większości stanów nie ma problemu.

Kwestia detalu uregulowana cennikiem :)

do 15 mb, 15-30 mb. i ponad 30 mb.

pozdrawiam

damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś rozmawialiśmy z Maciejem Kielmanem czy byłby skłonny odsprzedać do produkcji pasków do zegarków - temat chyba nie został rozwinięty, ale ze strony Kielmana było zielone światło. Nie wiem jak teraz, nie znam cen. Może warto spróbować? Wybór chyba największy w kraju. Z resztą przekonałem już się, że wielu naszych szewców nie wie w ogóle czym są skóry Cordovan, więc w Polsce chyba wyboru praktycznie nie ma.

Pracownia Kielmana Codovan ma z kilku źródeł - i Japonia, i Horween, i pewnie coś jeszcze.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj łapać Macieja - powinien pamiętać temat, bo z nim kwestia była wstępnie uzgadniana. Rozmowa była na temat niewielkich ilości dla pasjonatów wyrabiających paski we własnym zakresie. Daj znać jak poszło. Gdyby był problem - odezwij się na PW, spróbujemy reanimować sprawę ze swojej strony.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda skóra egzotyczna i produkt z niej musi mieć międzynarodowy certyfikat; na podstawie tego certyfikatu może być przewożona z kraju do kraju. Brak takiego certyfikatu może spowodować, że nie wpuszczą tego produktu do Polski, może nas jeszcze spotkać kara za próbę nielegalnego jej wwiezienia do Europy i Polski. Dobrze o te przepisy podpytać kogoś, kto ma doświadczenie w tych sprawach i ściąga produkty z danego rejonu do Polski. Np. na Chmielnej w Wawie był taki sklep kowbojski, właściciel - bardzo sympatyczny eks-naukowiec - sprowadzał takie rzeczy z USA (buty i kapelusze ze skór aligatorów, węży etc.)i chyba ma na ten temat wiedzę praktyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbadałem temat z Cordovanem, ale na razie go zawieszam - szewc stwierdził, że ja będę chciał to buty zrobi z cordovanu (chociaż nie lubi na nim pracować) w dobrej cenie.

Generalnie łatwiej jest sprowadzić skóry z Europy niż ze Stanów z uwagi na cło, vat itp. W szczególności egzotyka kupowana poza Europą stwarza problemy. W handlu w obszarze UE jako kupujący z legalnego źródła nie musze robić nic specjalnego, jakiejkolwiek papierologii.

W USA cordovan kosztuje od +/- 110 do 150 USD za 1 skórę w zależności od wielkości (na buty idą 2) do tego być może doszłoby cło (?) i VAT (raczej pewne).

Znalazłem kontakt z hurtownia z Włoch, ale tutaj trzeba byłoby transakcję znowu przez firmę robić.

Przykładowe ceny jakie dostałem oscylują ok. 55 eur netto za 1 stopę kwadratową powierzchni, skóry są od 2 do 2,75 sq ft ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian, w przypadku importu garbowanych skór ze zwierząt nieparzystokopytnych z USA nie nalicza się cła, więc pozostałby jedynie 23% podatek VAT.

Do wniosku, że nie opłaca się na własną rękę sprowadzać shell'u doszedłem już dawno - w Kanadzie i USA możliwe jest zakupienie butów z Cordovanu już od kwoty $300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian, w przypadku importu garbowanych skór ze zwierząt nieparzystokopytnych z USA nie nalicza się cła, więc pozostałby jedynie 23% podatek VAT.

Do wniosku, że nie opłaca się na własną rękę sprowadzać shell'u doszedłem już dawno - w Kanadzie i USA możliwe jest zakupienie butów z Cordovanu już od kwoty $300.

300$ to podejrzanie mało. Być może w sprzedaży w tej cenie nie jest "shell cordovan" a też skóra z zada końskiego ale określana jako "front". Prawdziwy "shell cordovan" to tylko i wyłącznie tylna część ("butt part") skóry zadniej.

Shell cordovan jest na prawdę drogą imprezą. Przykładowo za buty z cordovanu u Kielmana jest dopłata gdzieś ok. 1500 pln a za pytona 1000 pln.

Jeszcze inna możliwość to taka, że te tańsze "Shelle" są z innej garbarni niż renomowany i najwyżej ceniony Horween? Te ceny które podałem dotyczyły cordovanu z Horween.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300$ to podejrzanie mało. Być może w sprzedaży w tej cenie nie jest "shell cordovan" a też skóra z zada końskiego ale określana jako "front". Prawdziwy "shell cordovan" to tylko i wyłącznie tylna część ("butt part") skóry zadniej.

http://www.florsheim.com/shop/style/19007.html

http://www.florsheim.com/shop/style/19008.html

Oba buty mogą być wykonane ze skóry shell cordovan. Pierwszy link to buty na cordovanie od manufaktury Horween. Oglądałem w ich sklepie w Chicago dokładnie ten model i to na 100% jest dokładnie ten typ skóry, którego poszukujesz.

Znam jeszcze kilku innych producentów, którzy również w cenie poniżej $500 sprzedają takie buty. Nawet u Edmonds'a czasami trafiają się pojedyncze modele w sezonowych liniach.

U Kielmana jest tak drogo, bo w Polsce to niebywała egzotyka podczas gdy w USA to standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300$ to podejrzanie mało. Być może w sprzedaży w tej cenie nie jest "shell cordovan" a też skóra z zada końskiego ale określana jako "front". Prawdziwy "shell cordovan" to tylko i wyłącznie tylna część ("butt part") skóry zadniej.

http://www.florsheim.com/shop/style/19007.html

http://www.florsheim.com/shop/style/19008.html

Oba buty mogą być wykonane ze skóry shell cordovan. Pierwszy link to buty na cordovanie od manufaktury Horween. Oglądałem w ich sklepie w Chicago dokładnie ten model i to na 100% jest dokładnie ten typ skóry, którego poszukujesz.

Znam jeszcze kilku innych producentów, którzy również w cenie poniżej $500 sprzedają takie buty. Nawet u Edmonds'a czasami trafiają się pojedyncze modele w sezonowych liniach.

U Kielmana jest tak drogo, bo w Polsce to niebywała egzotyka podczas gdy w USA to standard.

ok, ALE TO PRAWIE 600 $, a i buty trochę (a nawet całkiem) nieporównywalne do kielmanowskich, bo to produkt nie bespok'owy. Jeżeli fabryka płaci, załóżmy, 200$ za same skóry na parę, to faktycznie przy produkcji fabrycznej - czyli jak każdych innych masowych butów - mogą je robić za ok. 500-600$ z niezłą marżą. Zawsze to jakaś alternatywa ..

JA bym powiedział raczej że Kielman "odcina kupony" swojej renomy :)

pozdrawiam

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Haha - nie, nie uważam, że zwariowałeś :)

Również podziwiam Twoją pasję i chęć poszukiwania nietuzinkowych rozwiązań.

Skóra piękna, ciekaw jestem jak ją wykorzystasz?

A może moglibyśmy liczyć na cykl postów prezentujących Twoją kolekcję obuwia, pasków i akcesoriów z egzotycznych oraz nietypowych skór?

Zapewne za każdym zleceniem kryje się ciekawa historia ...

A może pierwszy w Polsce blog poświęcony skórom egzotycznym - jestem pewien, że możnaby w ten sposób nawiązać nowe, cenne kontakty i pozyskać nowe źródła :) Z drugiej strony mógłbyś na blogu dzielić się swoją nieprzeciętną wiedzą na ten temat.

Dobra, dobra już nie wymyślam, bo ... jeszcze coś wymyślę :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha - nie, nie uważam, że zwariowałeś :)

Również podziwiam Twoją pasję i chęć poszukiwania nietuzinkowych rozwiązań.

Skóra piękna, ciekaw jestem jak ją wykorzystasz?

A może moglibyśmy liczyć na cykl postów prezentujących Twoją kolekcję obuwia, pasków i akcesoriów z egzotycznych oraz nietypowych skór?

Zapewne za każdym zleceniem kryje się ciekawa historia ...

A może pierwszy w Polsce blog poświęcony skórom egzotycznym - jestem pewien, że możnaby w ten sposób nawiązać nowe, cenne kontakty i pozyskać nowe źródła :) Z drugiej strony mógłbyś na blogu dzielić się swoją nieprzeciętną wiedzą na ten temat.

Dobra, dobra już nie wymyślam, bo ... jeszcze coś wymyślę :)

pozdrawiam

dzięki:)

jestem rozerwany pomiędzy tyloma aktywnościami, że już by mi czasu nie wystarczyło na bloga (BTW ledwo prowadzę własna stronę z publicystyka ekonomiczną :) ), ale podforum "egzotyczne" z chęcią.

Ta skóra z węża jawajskiego to tylko próbka nadająca się co najwyżej na 1-2 paski - nie wykluczam, że wyląduje na warsztacie u Eye_lipa :) ... zdobyta w pocie czoła ale teraz pracuje nad pozyskaniem większej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.