Skocz do zawartości

Monogram na ubraniach


Gość boom_mike

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że częstotliwość, z którą dajemy Panu do zrozumienia, że nie chcemy kupić Pana książki za każdym razem, gdy reagujemy na Pana nachalność, powinna wystarczająco Pana zniechęcić do tego forum.

+

Ciekaw jestem, ile negatywnych opini skłoniłoby Pana do 'odpuszczenia' sobie?

Domyślam się że wymagana ilość takich opinii jest opisana na 97 stronie w książce "Gentleman. mam zasady" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Mnie uczono, że monogramy robi się tylko na rzeczach które oddajemy do pralni. Nigdy nie powinny być one widoczne dla osób trzecich, ponieważ ich funkcją jest rozróżnienie własnych rzeczy od cudzych.

Mając powyższe na uwadze, należy podejść sceptycznie do wyszywania monogramów na bokserkach itp., chyba że oddajemy je do pralni.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem sobie koszulę z monogramem ukrytym pod kołnierzem tylko dla mojej własnej przyjemności. Gośc, który mnie mierzył, miał monogram na kołnierzu na karku, niezbyt mi się to podoba. Podobnie monogram na lewym boku z przodu koszuli. Na mankiecie jest wg mnie estetycznie i nie nachalnie ale sie nie zdecydowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam,

 

Trochę odkopię temat.

 

Odkąd pamiętam zawsze lubiłem się wyróżniać wśród społeczeństwa. Za młodu miałem wiele rzeczy oznakowanych, by było wiadomo że dana rzecz należy do mnie. 

Ta mania znakowania pozostała do dziś. Na początku przygody z klasyczną męską elegancją, znakowałem elementy takie jak wieszaki, prawidła itp.

Ale nadszedł czas na monogramy na koszulach.

Poniżej przedstawiam ostatnie zamówienie partii koszul które poszły pod igłę :)

Monogramy nie mają się rzucać rażąco w oczy więc myślę że dobrałem odpowiednie nici do danych kolorów.

 

Haftem zajęła się Pani Joanna której prace można zobaczyć na stronie http://www.monogramy.com.pl

Fachowa, miła i szybka obsługa. Polecam.

 

Pozdrawiam

Adrian

 

 

 

 

post-972-0-56736900-1376674226_thumb.jpg

post-972-0-20045100-1376674434_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monogramem na Twoim ubraniu powinno być jego stylowe zestawienie i dobre dopasowanie.

Mam wrażenie, że monogram na koszuli stał się kolejnym krokiem wtajemniczenia tych, którzy stwierdzili, że logo Hilfiger lub Hugo Boss na koszuli jest zbyt plebejskie. I teraz oznajmiają światu, że mają koszulę na miarę, lekką ręką cztery stówy.

Czy Ty dohaftowałeś monogramy do koszul RTW? To rozwiązanie, z którym się jeszcze nie spotkałem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie monogramów, to u nas w domu wyszywało się je w pewnym niewidocznym miejscu. Umieszczenie monogramu było jednak podyktowane (i) możliwości rozóżnienia koszul w pralni, oraz (ii) przyporządkowania jej do konkretnej osoby a właściwie odpowiedniej szafy. Dziś się tego nie stosuje ponieważ pranie robimy sami a i nie ma już służby, która się w tym gubiła.

Jeżeli więc nie ma Pan problemów z pralnią lub służbą posługiwanie się monogramem, wydaje się być zbędnym blichtrem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie fajna sprawa taki monogram

szukałem na forum takiego odrębnego tematu ale nie znazłem, była mowa gdzieś przy okazji ubrań robionych pod zamowienie

 

 fajny film znalazłem na ten temat

 

 

 

czy gdzieś w warszawie można to zrobić albo czy ktoś to robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma potrzebę użycia monogramu celem personalizacji to jego sprawa, osobiście mi się to nie podoba. Zwłaszcza w widocznym miejscu na mankietach w koszulach RTW ;), to już zalatuje snobizmem. Taki monogram wykona każda wprawna krawcowa, nie widzę tutaj żadnego wyzwania dla rzemieślnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma potrzebę użycia monogramu celem personalizacji to jego sprawa, osobiście mi się to nie podoba. Zwłaszcza w widocznym miejscu na mankietach w koszulach RTW ;), to już zalatuje snobizmem. Taki monogram wykona każda wprawna krawcowa, nie widzę tutaj żadnego wyzwania dla rzemieślnika.

snobizm, może i tak 

 

ale jak się z głową do tego podejdzie i wrzucić jakiś inny napis niż swoje inicjały może to być fajne

 

no i kwestia miejsca, jest to dla mnie sprawa pomysłowości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki temat już jest.

http://forum.butwbutonierce.pl/topic/1174-monogram-na-ubraniu/

 

 

Kiedyś monogramy miały swoje praktyczne zastosowanie. Na chwilę obecną nie ma takiej potrzeby i wyszywanie monogramu to widzimisie noszącego.

Mi się to osobiście podoba i tak @arsen, wyszyłem sobie nawet na koszulach RTV ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne argumenty. a rozpinane guziki w marynarkach bespoke? ktos podwija dzis rekawy, sa potrzebne? snobizm. a poszetka? wyciera ktos w nia nos dzis? potrzebna? snobizm. nie wiem, co tak bardzo bije po oczach przez te pare sekund, kiedy spod marynarki moze wyjsc monogram, czy to na mankiecie, czy w okolicach talii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie elementy, które wymieniłeś mają jakąś genezę, historię, mają swoje uzasadnienie wynikające z pierwotnego zastosowania, które oczywiście w czasie mogło ulec zmianie (praktyka -> dekoracja). To nadaje im autentyczności, charakteru, pozwalają na dyskretne przesłanie komunikatu. W przypadku monogramu na koszuli RTW ten komunikat jest fałszywy. Dla mnie to to samo co podróbka markowego ubrania. Komunikujesz coś (mówisz co o sobie, a brand jest sposobem na to) co nie jest prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.