Skocz do zawartości

[WROCŁAW] Dobry krawiec/krawcowa do przeróbek.


Francuz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, czy ktoś mógłby polecić krawca, który byłby w stanie uratować marynarkę?

Oddałem naprawdę miłą tweedową marynarkę do krawca na ul. Jedności Narodowej i jestem bardzo zasmucony tym, co dostałem. Mimo moich wytycznych skrócił rękawy od dołu, bez żadnego wyczucia estetycznego, tak że teraz guziki (przeszyte nad rozcięcie mankietów!) prawie stykają się z łatami. Wygląda to naprawdę komicznie. Już nie mówiąc o tym, że mankiet jest rozpruty w jednym miejscu. Czy takie partactwo można w ogóle naprawić?

Będę zobowiązany za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11/25/2016 o 00:37, Skoruń napisał:

Dzięki, robiłem tam parę przeróbek i też byłem zadowolony, ale niestety Pani Igiełka powiedziała mi, że od góry nie skraca. Dlatego poszedłem na Jedności Narodowej.

 

Ja tez polecam Panią Igiełkę z Oławskiej, ale skracałem u niej tylko dżinsy i zwężałem jedne poniżej kolana. Czasami trzeba czekać około tygodnia, bo ma kolejki takie.

Mógłbyś powiedzieć coś więcej jak odbierzesz z jedności? Jak jakość, ceny, telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Cmon said:

Ja tez polecam Panią Igiełkę z Oławskiej, ale skracałem u niej tylko dżinsy i zwężałem jedne poniżej kolana. Czasami trzeba czekać około tygodnia, bo ma kolejki takie.

Mógłbyś powiedzieć coś więcej jak odbierzesz z jedności? Jak jakość, ceny, telefon?

No właśnie na Jedności nie polecam. Krawiec miał skrócić rękawy od góry, ale skrócił od dołu, przeszył guziki nad rozcięcie mankietu, więc ogólnie efekt końcowy jest przekomiczny. Teraz szukam kogoś, kto mógłby naprawić wyrządzone marynarce szkody. Na Nowowiejskiej 90a, niedaleko od skrzyżowania Nowowiejskiej z Prusa, jest krawiec, pan Czesław Sobociński, jeżeli dobrze pamiętam, u którego skracałem kiedyś rękawy w płaszczu i nogawki w spodniach i byłem zadowolony. Ale raczej do prostszych przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skoruń - czy pan krawiec raczył jakoś wyjaśnić, dlaczego zrobił inaczej niż było mówione? I jak wyobrażasz sobie naprawienie szkód? Co ucięte to ucięte, rękaw stracił proporcje, a dziurki jak były rozcięte, tak są. Ciężko mi sobie wyobrazić, jak to sensownie poprawić.

Rozmawiałem ostatnio z jednym z forumowiczów z Wrocławia na privie, i do przeróbek wymagających umiejętności (jak skracanie rękawów od góry) polecił on dwa zakłady:

1) zakład p. Wandy Fok,

2) zakład panów Frankowskiego i Wielądka.

W obu zakładach cena za skrócenie rękawów od góry oscyluje koło 150zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
Dnia 25.04.2016 o 13:26, sko napisał:

Czy ktoś szył coś u Pana Maksymiliana?

Planuję uszyć u niego kamizelkę do garnituru i może ktoś mógłby zaprezentować jakieś zlecenia przez niego wykonane. 

 

Rozmawiałem z nim telefonicznie. Bardzo miły Pan i sprawiał wrażenie otwartego. Cena 250zł za igłę.

Pytanie czy krawiec jest otwarty na nowoczesne kroje czy raczej zakorzeniony w starodawnych fasonach? Zależy mi na szarej 2 rzędowej kamizelce w kratę z klapami.

Coś jak na poniższym zdjęciu:

david-gandy_3.jpg

Kolego @sko jak kamizelka? Udało się uszyć? Jesteś zadowolony z efektów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Panowie, 

proszę o poradę. Chcę przerobić garnitur z Bytomia, kupiony jako wół roboczy. 
Muszę odzyskać z 2 cm udach (według mnie jest trochę zapasu) oraz przerobić gąbczaste ramiona (tu chciałbym spytać ile da się zrobić). 

Który z Wrocławskich krawców mi pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maderski napisał:

Panowie, 

proszę o poradę. Chcę przerobić garnitur z Bytomia, kupiony jako wół roboczy. 
Muszę odzyskać z 2 cm udach (według mnie jest trochę zapasu) oraz przerobić gąbczaste ramiona (tu chciałbym spytać ile da się zrobić). 

Który z Wrocławskich krawców mi pomoże?

Wg mnie większe przeróbki to albo Pani Wanda Fok albo Panowie Wielądek i Frankowski.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
W dniu 13.07.2017 o 23:26, Maderski napisał:

Panowie, 

proszę o poradę. Chcę przerobić garnitur z Bytomia, kupiony jako wół roboczy. 
Muszę odzyskać z 2 cm udach (według mnie jest trochę zapasu) oraz przerobić gąbczaste ramiona (tu chciałbym spytać ile da się zrobić). 

Który z Wrocławskich krawców mi pomoże?

Udało Ci się przerobić ramiona w marynarce z Bytomia? Chodzi za mną taka przeróbka, ale nie wiem też komu zlecić takie zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Poszukuję krawca/krawcowej do wykonania prostych przeróbek (poszerzenie marynarki po szwie wewnętrznym, skrócenie rękawów, skrócenie spodni). Zależy mi na staranności. Czy ktoś z Forumowiczów mógłby polecić sprawdzoną pracownię, w której dokonywał podobnych przeróbek i był zadowolony z efektu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, yeutez napisał:

Poszukuję krawca/krawcowej do wykonania prostych przeróbek (poszerzenie marynarki po szwie wewnętrznym, skrócenie rękawów, skrócenie spodni). Zależy mi na staranności. Czy ktoś z Forumowiczów mógłby polecić sprawdzoną pracownię, w której dokonywał podobnych przeróbek i był zadowolony z efektu? 

Korzystam z usług krawieckich p. Moniki, szybka realizacja, precyzja w wykonaniu lecz wiąże się to z wyższymi kosztami. Podaje linka do fp https://www.facebook.com/uslugikrawieckiewroclaw/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mam dobre doświadczenia z zakładem Polymitario na Kościuszki 78 - proste przeróbki typu taliowanie koszuli, skrócenie rękawów albo poszerzenie spodni zawsze wychodziły w porządku. Nie polecam za to krawca na Krasińskiego 32. Raz poprosiłem o skrócenie krawata o 5 cm (grenadyna trochę się rozciągnęła), przy odbiorze pan stwierdził, że trochę za dużo uciął i spytał, czy to nie problem. No cóż, przy takich zabiegach chyba lepiej być w miarę ostrożnym... Więcej tam już nie chodziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzień dobry.

Odświeżam temat, ponieważ po przewertowaniu kilku stron przewodnika nie znalazłem informacji, której szukałem.

Jako świeżo zarejestrowanego użytkownika zaskoczył mnie poziom wiedzy, czy ogólnie fachowości forumowiczów, ale brak porządnego moderowania sprawia, że panuje tu kipisz, z którego ciężko cokolwiek wywnioskować. :(

Po tej dygresji czas na konkrety;

Od dłuższego czasu szukam we Wrocławiu krawca, który profesjonalnie podejdzie do powierzonych mu zleceń. Niestety większość "krawców", z którymi miałem nieprzyjemność współpracować wszelkie poprawki robi "na odwal się" vide niedbale skrócone rękawy, krawat z grenadyny skrócony "na szybko". Tego rodzaju doświadczenia przewijają się przez ten wątek. Czy naprawdę w ponad milionowym mieście nie mamy kogoś kto plasowałby się między bespoke (P.Wanda), a osiedlowymi partaczami, których umiejętności kończą się na wszysciu zamka?

Nie potrzebuję artysty w swoim fachu, poszukuję po prostu solidnego rzemieślnika do prostych przeróbek, któremu nie są obce arkana mody meskiej tj. m.in. prawidłowe proporcje, czy to jak ubranie powinno leżeć na kliencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeróbki, na których efekcie szczególnie mi zależy, od jakiegoś czasu oddaję do p. Wielądka. Miewa on swoje humory (słyszałem, że nie przyjął kilku zleceń np. na przeróbki w b. lekkich marynarkach) i czasem trzeba z nim nieźle negocjować swoje pomysły, ale jak już się zgodzi i weźmie - robi je b. porządnie i ze świetnym efektem (np. oddawałem płaszcz do taliowania - początkowo uważał, że nie ma czego taliować, w końcu jednak wziął i efekt wyszedł wyśmienity).

Nie jest chyba szczególnie tani (mam słabe porównanie co prawda) i różnie bywa u niego z terminami (jeśli masz coś pilnego, lepiej odwiedź go wcześniej i spytaj, czy jest szansa), ale ja jestem b. zadowolony i z pewnością będę do niego wracał z kolejnymi tematami.

Wydaje mi się, że @blekit także zlecał kilka poważnych przeróbek do p. Wielądka?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem jeden garnitur u Pana Wielądka i jestem zadowolony z efektów. Poza tym mogę polecić Panią Wandę. Kiedyś regularnie korzystałem do prostych przeróbek z Igiełki, teraz już rzadziej mam potrzebę. Ja się osobiście nie naciąłem, ale znam parę nienajlepszych przypadków, więc ciężko mi polecać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...

Szukam krawca we Wrocławiu który będzie w stanie naprawić materiał w marynarce. Na lewej klapie powstała dziurka (prawdopodobnie mole) i zostało to "naprawione" w sposób widoczny na załączonym zdjęciu. Chciałbym, żeby uszkodzenie jak najmniej rzucało się w oczy, o ile to w ogóle możliwe.

20190322_090844.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

@myszy- udało Ci się kogoś znaleźć ? Jeśli nie, to spróbuj na ul. Popowickiej 100/15. Kilka lat temu reperowałem spodnie u tej Pani, ale nie wiem czy jeszcze przyjmuje- już wtedy była w dość podeszłym wieku. Jeśli chodzi o przeróbkę garniturów, to polecam Igiełkę na Oławskiej. Kilka lat temu Vistula w Magnolii poleciła mi ten zakład i od tamtej pory wszystko tam przerabiam. Jedyny minus, to taki, że Igiełka nie skraca rękawów górą- z taką przeróbką chodzę do Pana Wielądka, którego poleciła mi sama Igiełka. Całą resztę przeróbek robię na Oławskiej, bo jest o wiele tańsza niż Wielądek. Miłym zaskoczeniem był dla mnie sposób w jaki skracają jeansy z zachowaniem oryginalnego brzegu. Kiedyś zrobiłem takie skracanie u krawcowej na Nowym Dworze i byłem niemiło zaskoczony, bo zostawiła jakąś dziwną zakładkę pod spodem i nie mogłem wywinąć spodni. Na szczęście Igiełka to poprawiła i od tamtej pory jej nie zdradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.