Jump to content

[WROCŁAW] Dobry krawiec/krawcowa do przeróbek.


Francuz
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Ze smutkiem stwierdzam, że zyskując na świadomości w dziedzinie elegancji straciłem... sporą część garderoby ;-) Okazuje się, że wiele rzeczy mam w niewłaściwym rozmiarze (głównie chodzi o długość rękawów w marynarkach - zawsze miałem z tym problem). Podobnie z koszulami i spodniami.

Czy moglibyście mi poradzić dobrego krawca/krawcową we Wrocławiu?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja od 4 lat korzystam z usług tej samej krawcowej razem z żoną na ul. Jemiołowej 28 - zakład Szymera.

Skracałem u niej rękawy w koszulach, płaszczach. Skracałem też spodnie garniturowe. Pod tym względem jest spoko. Żona tylko ostatnio coś narzekała, że skraca jej jeansy niedokładnie - robi za długie. Poza tym OK.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 10 months later...

Z bólem serca muszę odkopać temat. Miałem do czynienia z pięcioma krawcami we Wrocławiu i tylko raz było ok, a w pozostałych przypadkach - zapominalstwo, olewanie wytycznych, brak szacunku do klienta.

 

Pomijając przygody z przeszłości - w tym tygodniu chciałem przedłużyć rękawy w płaszczu. Poszedłem do jednego punktu usługowego, to pan powiedział, że przeróbki robi żona i oddzwoni. Telefon milczał parę dni, więc machnąłem ręką, zabrałem od nich płaszcz i udałem się do innego krawca na tej samej ulicy. Ten z kolei był niemiły i nie zechciał rozwiać moich wątpliwości, więc wyszedłem, bo brak mi już cierpliwości do chamstwa.

 

Stąd też ponawiam pytanie Francuza. Zna kto jeszcze jakiegoś sprawdzonego krawca w centrum Wrocławia? Jemiołowa ciut daleko. Rozważam tę Igiełkę, ale może przez rok od ostatniego posta któryś z Wrocławian miał jeszcze jakieś pozytywne doświadczenia z krawcami.

Link to comment
Share on other sites

Nie miałem tej przyjemności. Ale to i tak trochę dla mnie za daleko. Dobrze by mieć kogoś blisko (okolice pl. Bema, Rynek) od przeróbek, bo pewnie będę częściej wpadał.

Zakładów krawieckich generalnie tutaj nie brakuje - pytanie tylko, gdzie się udać.

Link to comment
Share on other sites

Z tego wynika, że albo dobrze, albo blisko :)

 

Tęczową 6 tak jak kolega Lashen mogę polecić.

Obok dworca Świbockiego jest też zakład Pani Wandy Fok.

Na pl. Kościuszki wiem, że też jest jakiś zaradny krawiec, Pan Wielądek.

 

Na pewno nie polecam: zakładu krawieckiego w DH Fenix, ani w Magnolii.

Nie polecam, też zakładu krawieckiego koło pl. Bema, na Poniatowskiego, jeśli dobrze pamiętam, po prawej stronie patrząc od Bema.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki. Jak odnajdę tego Pana Wielądka, to może z jego usług skorzystam.

Z drugiej strony na razie mam do zrobienia proste przeróbki (ww. przedłużenie rękawów, skrócenie dżinsów i chinosów), do których nie trzeba jakiegoś mistrza krawieckiego. To, czego się obawiam, to samo podejście - niewykonywanie przeróbek w umówionym terminie lub niezgodnie z ustaleniami, bo się krawcowi zapomniało albo pomyliło.

 

Nie polecam, też zakładu krawieckiego koło pl. Bema, na Poniatowskiego, jeśli dobrze pamiętam, po prawej stronie patrząc od Bema.

 

To chyba właśnie ten, od którego dzisiaj wkurzony wyszedłem ;) PRL ciągle żywy. Ale widzę, że dobrze się stało, że nie doszedłem z nim do porozumienia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Czy coś się zmieniło w temacie poleceń wrocławskich krawców? Przeprowadziłem się niedawno w te rejony i szukam dobrego fachowca, przede wszystkim do przeróbek (również tych trudniejszych, np. skracanie rękawów marynarki z góry).

 

Czy Tęczowa 6 to dobry adres na takie roboty?

 

Dziękuję z góry. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Jak dla mnie już sam temat skracania rękawa od dołu jest nie za bardzo, jeżeli chcemy zachować oryginalne lub chociaż mieszczące się w kategorii do zaakceptowania proporcje (odnośnie guzików i dziurek do końca rękawa). Mam jedną marynarkę z rękawami do skrócenia, ale z racji tego że dziurki na dole nie są atrapami, potrzebuje krawca który będzie w stanie łądnie ogarnąć skrócenie rękawów od góry. Ale to marynarka dosyć letnia, więc zajmę się poszukiwaniem krawca za parę miesięcy. :)

Link to comment
Share on other sites

Zgodzę się, że skracanie od góry jest bardziej estetyczne, szczególnie w przypadku odpinanych guzików na dole, ale trzeba mieć jeszcze kogoś kto to dobrze zrobi - a jak się okazuje nawet teoretycznie prostsze skracanie od dołu może nie wyjść.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam forumowiczów,

 

odnośnie p. Świerkockiego z Tęczowej 6 to owszem, jak ktoś chce szybko i tanio to faktycznie rękawy skracane są poprzez podwinięcie (za pierwszym razem nie byłem tego świadomy no i tak wyszło) ale z następną marynarką to już wyraźnie zaznaczyłem, że chciałbym aby rękawy były skrócone od góry i też nie było żadnych problemów (z tym, że to już odpowiednio więcej czasu zabiera i odpowiednio więcej kosztuje).

 

Efekt końcowy bardzo dobry, marynarka z wełny 120s, profesjonalnie wykonana robota skracania rękawów "od góry".

Link to comment
Share on other sites

No nie tylko, skrócenie rękawów od góry i przy okazji niezbędne dopasowanie marynarki.

 

Ile Twoim zdaniem powinna kosztować usługa skrócenia rękawów "od góry" - 50 zł?

Za taką kwotę to chyba żadnemu krawcowi nie będzie się nawet chciało rękawów wypruć i ponownie przyszyć (mnie by się przynajmniej nie chciało).

 

W żaden sposób nie bronie tej kwoty, jakby było mniej to oczywiście bym się cieszył ale po prostu nie wydało mi sie to dużo gdy umawiałem się na taką usługę.

Link to comment
Share on other sites

Tomeczk_cz - na ulicy Szczęśliwej, krawcowa u której robiłem już trochę rzeczy (a o której chyba już wspomniano w tym temacie z tego co pamiętam), obejrzawszy marynarkę w której są do skrócenia rękawy, wyceniła usługę na 40zł, wiec chyba ordynarnie zdarto z Ciebie skórę, apropo ceny. :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odp. Mam do skrócenia parę marynarek, ale jeśli taka usługa miałaby kosztwać aż tyle, to chyba po prostu staranniej będę polował na RTW. w sklepach;)))

 

@MH_Fan Napisz proszę o której krawcowej na ul. Szczęśliwej piszesz? Chodzi Ci o ten punkt krawiecki przy Zaporoskiej?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.